Úvod a ohlasy

V tejto sekcii budeme postupne uverejňovať jednotlivé časti uvedenej knihy. D. M. Canright (1840 - 1919) bol dlhoročným aktívnym členom cirkvi adventistov, a tiež blízkym spolupracovníkom manželov Whiteovcov.
admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Úvod a ohlasy

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Keď odborník skúma odbor, ktorý veľmi dobre pozná, jeho práca je vysoko cenená.
Táto práca je výsledkom dlhoročného dôkladného štúdia odborníka na históriu, metódy a doktríny adventistov siedmeho dňa. Dvadsaťosem rokov som bol úzko spätý s týmto ľudom, ako člen, duchovný, spisovateľ a autor a významne som pomohol pri budovaní tohto diela.
Pripojil som sa k nim len štrnásť rokov od ich vzniku, a preto som sa dobre zoznámil so všetkými ich zakladateľmi, ich prvými teóriami a mám všetky ich prvé knihy vydané počas prvých štyridsiatich rokov. Som dokonale oboznámený s každým ich argumentom a odpoveďou naň. Poznám ich vnútornú históriu a slabé miesta tak, ako by ich nikto nemohol poznať. Je to kompletná učebnica na túto tému.

Tu je to, čo hovoria kompetentní ľudia, ktorí ju čítali a čítajú:
"O niektorých témach existuje jedna kniha, ktorá stojí tak ďaleko nad všetkými ostatnými knihami, že ak má človek túto knihu, nepotrebuje už žiadnu inú na konkrétnu tému. Canrightova kniha Zrieknutie sa adventizmu je práve takouto knihou. Je to úplným a dokonalým odhalením tohto bludu od začiatku do konca. Adventisti sa na ňu nepokúsili odpovedať z jednoduchého dôvodu, že nemôžu, takže sa snažia spochybniť charakter a postavenie autora, ale aj to je beznádejná úloha. Ak vás trápi adventizmus, zaobstarajte si túto knihu. Prečítajte si ju; študujte ju, konfrontujte adventistov s ňou, trvajte na tom, aby sa s ňou stretli a už nebudete mať s nimi problémy." (Southland Evangelist, Hartworth, Texas)

„Je to najlepšia kniha, akú som kedy videl na túto tému po dvadsiatich rokoch štúdia“ (Rev. Wm. Armstrong, Canton, Pa., Genessee Conf. Of M.E.Church)

„Je to veľmi podrobná diskusia o otázke, v ktorej sa adventisti od nás líšia." (Baptist Christian Herald, Detroit, Michigan)

„Je to dôkladné odhalenie tohto moderného bludu. Ako môže akýkoľvek systém prežiť takéto odhalenie, bude záhadou. Táto kniha by sa mala šíriť v každom spoločenstve, kde sa káže adventizmus.“ (Christian Oracle (Disciple) Des Moines, Iowa)

„Som z nej nadšený. Je láskavá, úprimná, starostlivá, správna a komplexná. Z celého srdca chválim ako najlepšiu prácu, ktorá bola doteraz publikovaná na túto tému.“ (Prof. D. R. Dungan, President of Drake University, Des Moines, Iowa)

„S neúprosnou logikou, ale nikdy nie so zlomyseľnosťou, odhaľuje chyby adventizmu. Táto kniha je mimoriadne vhodná na to, aby priniesla úžitok." (Rev. Kendall Brooks, D. D., ex- President of Kalamazoo College, Michigan)

„Nevedel som, že je možné dať tak dokonalú odpoveď na otázku adventizmu, vždy som cítil, že jeho duch je v rozpore s evanjeliom. Vaše odhalenie je nepochybne najschopnejšie a najkomplexnejšie z doteraz existujúcich." (Rev. Theodore Nelson, LL. D., late president of Kalamazoo Baptist College)

„Vyhlasujem, že je to jednoducho ohromujúce." (Rev. B. F. Whittemore, Principal of Lester Seminary, Holden, Missouri)

„Vaša práca je kniha, ktorú sme už dlho potrebovali a ktorú by teraz mal dostať do rúk každý kresťan." (Rev. J. Cairns, Colfax College, Wash)

"Je to veľkolepá kniha." (M. McLellan, Melbourne, Australia)

„Žiadna iná kniha, ktorá sa nám dostala do rúk, nás tak dobre nepripravila na stretnutie so sofistikovanými tvrdeniami adventistov siedmeho dňa ." (Central Free Will Baptists, Farmington, West Virginia)

"Najefektívnejšia práca, aká bola doteraz publikovaná." (Missionary Visitor)

"Bolo by dobré umiestniť jej kópiu do každej knižnice v krajine." (Methodist Michigan Christian Advocate, Detroit)

„Silná a rázna kniha o adventizme. Najlepšia vec publikovaná na túto téme." (Chicago Standard, Baptist)

"Zaujímavá a hodnotná kniha." (Central Baptist)

„Na trhu nie je žiadna iná kniha, ktorá by ju mohla nahradiť." (California Christian Advocate, Methodist)

„Je úplne nespochybniteľná." (Northern Christian Advocate)

„Veľmi cenná kniha, ktorá ostro a účinne poukazuje na predsudky moderného adventizmu." (Arkansas Baptist)

„Jasná kniha, ktorá nevydáva žiadne neisté zvuky. Je to prvá kniha, ktorú sme videli, že zručne a spravodlivo odhaľuje svetu skutočné vnútro bludu adventizmu. (Rev. G. J.Travis, Ph. D., Baptist)

„Toto je zďaleka najúplnejšie a najuspokojivejšie spracovanie tejto témy, aké som videl." (Rev. J. Sunderland, Baptist Cor. Sec. and Supt. of Missions, Minneapolis, Minnesota)

„Práca je dôkladným a presvedčivým odhalením a vyvrátením doktríny“ (Rev. John W. Haley, M. A., autor “Alleged Discrepancies of the Bible” a ďalších prác)

"Zdrvujúce vyvrátenie ich sofistikovaného učenia." (The Christian Pioneer, Australia)

„Úplný protijed na bludy našich priateľov od Adventistov siedmeho dňa." (Christian Colonist, Australia)

„Prezidentská kancelária Little Rock University v Arkansase: Zrieknutie sa Adventismu je najaktuálnejšie dielo, ktoré sa dokonale hodí na boj proti omylom, na ktoré je zamerané. (Prof. W. F. Shedd)

„Zrieknutie sa adventizmu je ako Websterov slovník alebo slnečný svit, nepotrebuje pochvalu. Žiadny úprimný človek nemôže čítať túto knihu a byť adventistom. Každý kazateľ by mať jeden výtlačok.“ (J. V. Coombs, President of Indiana College, Covington, Indiana)

"Táto kniha určite v jasnosti, sile a najlepšej prepracovanosti prekonáva všetky knihy ktoré boli vydané na túto tému." (Texas Baptist and Herald)

„Je to vynikajúca kniha, považovaná jednoznačne za najsilnejšiu a v rukách pastierov by urobila dobrú službu." (Pacific Baptist, Port land, Oregon)

„Je to základ adventizmu, nikto, kto ju preskúma, nebude sklamaný. Odporúčame ju ako nepopierateľne najlepšie dielo o adventizme, pretože sa zaoberá jeho chybami z odborného hľadiska.“ (The Standard, Cincinnati, Ohio)

„Vyčerpávajúcu diskusiu o otázkach týkajúcich sa siedmeho dňa a prvého dňa nájdete v knihe Zrieknutie sa adventizmu od D.M.Canrighta.“ (David C. Cook Pub. Co., Chicago, in the New Adult Bible Class, April, 1912.)

"Otázka: Aké knihy by ste odporučili na stretnutie so zástancami Adventistov siedmeho dňa? Odpoveď: Odporúčame vám prečítať si knihu Zrieknutie sa adventizmu, ktorú napísal D.M.Canright.“ (The Christian Workers Magazine, Oct., 1912, published by the Moody Bible Institute, Chicago)

Na záver uvediem tri svedectvá mužov, ktorí boli rovnako ako ja dlhé roky v adventizme, ale teraz sú slobodní v Kristovi:
„Vašu veľkú knihu som už prečítal. Myslím, že som žiadnu inú knihu neocenil tak ako túto, je taká komplexná a jednoznačná. (Prof. C. C. Ramsey, nine years Professor in their colleges, and now in Harvard University)

„Knihu D.M.Canrighta srdečne odporúčam ako verné vyjadrenie praxe Adventistov siedmeho dňa, ducha a smerovania ich systému. Adventisti sa s týmito argumentmi nikdy nestretli.“ (Rev. D. B. Oviatt, seven years President of the Pennsylvania Conf. of S. D. Adventists)

„Viac ako dvadsať rokov sme boli adventistami siedmeho dňa a verili sme – pevne sme verili v toto učenie. Dôverne sme poznali Jamesa Whitea a manželku Ellen White a históriu tohto ľudu. Zistili sme, že je to jarmo otroctva a získali sme slobodu a Božie požehnanie, keď sme sa ho zriekli a spojili s metodistami. Skutočne zo srdca podporujeme knihu D.M.Canrighta, ktorá správne predstavuje tento ľud a ich vieru. Je to nespochybniteľné vyvrátenie tohto systému.“ (Mr. and Mrs. C. A. Russell, Otsego, Michigan)

Vybral som len niekoľko citátov z mnohých podobných a uviedol som len niekoľko slov z každého z nich, aby ukázali, ako túto knihu hodnotia dobrí posudzovatelia.

Mám v úmysle byť voči svojim adventným bratom úplne spravodlivý. Bol som s nimi dvadsaťosem rokov, od devätnástich až do štyridsiatich siedmich rokov, čo boli najaktívnejšie roky môjho života. Mali ma veľmi radi a ja som miloval ich. Milujem ich aj teraz. Mám medzi nimi stále tisíce drahých priateľov. Bola to strašná skúška roztrhnúť všetky tieto priateľské väzby. Ešte aj teraz, keď píšem tieto riadky, mi rýchlo tečú slzy. Ale pravda a povinnosť mi boli drahšie ako spoločenské väzby.
Opäť im dávam na vedomie, že sú to úprimní, oddaní, obetaví ľudia, ktorí hlboko veria čo vyznávajú. Majú veľa vynikajúcich vlastností a medzi nimi veľa milých kresťanských ľudí.

user

Re: Úvod a ohlasy

Neprečítaný príspevok od používateľa user »

Mám v úmysle byť voči svojim adventným bratom úplne spravodlivý. Bol som s nimi dvadsaťosem rokov, od devätnástich až do štyridsiatich siedmich rokov, čo boli najaktívnejšie roky môjho života. Mali ma veľmi radi a ja som miloval ich. Milujem ich aj teraz. Mám medzi nimi stále tisíce drahých priateľov. Bola to strašná skúška roztrhnúť všetky tieto priateľské väzby. Ešte aj teraz, keď píšem tieto riadky, mi rýchlo tečú slzy. Ale pravda a povinnosť mi boli drahšie ako spoločenské väzby.
Opäť im dávam na vedomie, že sú to úprimní, oddaní, obetaví ľudia, ktorí hlboko veria čo vyznávajú. Majú veľa vynikajúcich vlastností a medzi nimi veľa milých kresťanských ľudí.
Aj mne je smutno.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní