2. Skúsenosti počas 28 rokov v adventizme

V tejto sekcii budeme postupne uverejňovať jednotlivé časti uvedenej knihy. D. M. Canright (1840 - 1919) bol dlhoročným aktívnym členom cirkvi adventistov, a tiež blízkym spolupracovníkom manželov Whiteovcov.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neobhajuji EGW a nikdy jsem to ani nedělal. Píšu jen to jak věřím já a jestli mi to chce někdo vyvrátit klidně může od toho je diskuse.
S 80% věřím podobně jako adventisté, takže když něco obhajuji v co věří i adventisté neznamená to, že je ve všem obhajuji.
Od toho je diskuse, aby sevi daném tématu diskutovalo nezávisle na jakékoliv církvi.

Neregistrovaný

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal: 26 Mar 2023, 15:53 Neobhajuji EGW a nikdy jsem to ani nedělal. Píšu jen to jak věřím já a jestli mi to chce někdo vyvrátit klidně může od toho je diskuse.
S 80% věřím podobně jako adventisté, takže když něco obhajuji v co věří i adventisté neznamená to, že je ve všem obhajuji.
Od toho je diskuse, aby sevi daném tématu diskutovalo nezávisle na jakékoliv církvi.
Tobě může někdo něco vyvrátit? V diskusi? Opravdu?
Už se to někdy zde stalo?

host

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Neregistrovaný napísal: 26 Mar 2023, 19:21
mikim napísal: 26 Mar 2023, 15:53 Neobhajuji EGW a nikdy jsem to ani nedělal. Píšu jen to jak věřím já a jestli mi to chce někdo vyvrátit klidně může od toho je diskuse.
S 80% věřím podobně jako adventisté, takže když něco obhajuji v co věří i adventisté neznamená to, že je ve všem obhajuji.
Od toho je diskuse, aby sevi daném tématu diskutovalo nezávisle na jakékoliv církvi.
Tobě může někdo něco vyvrátit? V diskusi? Opravdu?
Už se to někdy zde stalo?
Od své první registrace na těchto stránkách Mikim nikdy nepřiznal argumentační vyvrácení svých názorů. To by spíše Nebe a Země pominula, než slovo Mikimovo.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Ale, ale vy šášulové :).

Klidně uznám pravdu od kohokoliv, pokud to pravda bude, kdysi jsem byl např.trinitář a dělal jsem z Ježíše dalšího Boha a poté co jsem poznal biblickou pravdu na toto téma už jsem přísný monoteista a razím už jen biblickou viru v jednoho Boha JHVH.

Tady na Ačostým téměř nikdo biblickou pravdu nepíše či správně nevykládá a namísto toho se tady řeší jen samé Canrightonovy blbiny :).

Klidně se nechám poučit, pokud mně někdo bude umět přesvedčit o opaku. Ale to se tady zatím nikdy nestalo.

host

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

mikim napísal: 27 Mar 2023, 09:45 Ale, ale vy šášulové :).


Tady na Ačostým téměř nikdo biblickou pravdu nepíše či správně nevykládá a namísto toho se tady řeší jen samé Canrightonovy blbiny :).

Klidně se nechám poučit, pokud mně někdo bude umět přesvedčit o opaku. Ale to se tady zatím nikdy nestalo.
Sám jsi potvrdil, že ty jsi nepřekonatelný, něco jako zdroj pravdy.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Konečně jsi na to přišel :).
Zas tak blbý nebudu když jsem třeba jednim z potomků Přemyslovců.

Neregistrovaný

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal: 27 Mar 2023, 13:05 Konečně jsi na to přišel :).
Zas tak blbý nebudu když jsem třeba jednim z potomků Přemyslovců.
Když jsi byl trinitář, tak jsi taky byl biblický trinitář. Znal jsi biblickou pravdu o trojici. V tu dobu tě také nemohl jen tak někdo přesvědčit o nebiblickém monoteismu, protože to byly nebiblické bláboly, zatímco tys měl víru v biblickou trojici.

Teď jsi přísný monoteista a zase znáš biblickou pravdu a víru v jednoho Boha JHVH, nikdo tě teď nemůže přesvědčit o nějaké jiné nebiblické trojici ani jiné věci, protože jsou to přece nebiblické Canrightovy nesmysly.

Je v pořádku v každé části života být přesvědčený o tom, že zrovna teď věřím dobře a je správné to o čem jsem přesvědčen. Jinak bychom tomu přece nevěřili a byli bychom přesvědčeni o něčem jiném.
Když mi bylo 115 říkal jsem si jakej sem byl ve 12 letech malej a hloupej - ALE TEĎ TEĎ UŽ NEJSEM ANI MALEJ ANI BLBEJ UŽ JE MI 15!!!! - jo ale v 18 letech sem si řikal to samé o tom že sem byl v 15letech blbej ale teĎ!!!! teď už je mi 18 a už sem dospělej.
:-DDDD
No a pak když zase srovnáváme svoje názory tehdy a po pár letech tak si často řekneme že to asi až tak dokonalé nebylo.
Ale to je normální, že se naše názory vyvíjejí.

Jen by se dalo z toho vypozorovat a odhadnout, že tedy ani ta moje současná pravda a současné poznání víra a přesvědčení asi nebude konečná a že za třeba 10let to bude zase tak že se ohlédnu ařeknu si jé to sem byl ale blbec/naivka/zažranec a fanatik.

Je to svým způsobem legrační pozorovat ostatní jak každý v každém věku má zrovna teď tu největší pravdu.

Ale co když to jednou bude jinak ;-). ::hi::

host

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

mikim napísal: 27 Mar 2023, 13:05 Konečně jsi na to přišel :).
Zas tak blbý nebudu když jsem třeba jednim z potomků Přemyslovců.
No nevím, ale potomek z rodu Laufersweiler jsi zcela určitě
a to je třída ti vědí i to co nikdo neví. Mají neskutečný dar stát na straně pravdy i když to pravda už není.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 27 Mar 2023, 15:50
mikim napísal: 27 Mar 2023, 13:05 Konečně jsi na to přišel :).
Zas tak blbý nebudu když jsem třeba jednim z potomků Přemyslovců.
Když jsi byl trinitář, tak jsi taky byl biblický trinitář. Znal jsi biblickou pravdu o trojici. V tu dobu tě také nemohl jen tak někdo přesvědčit o nebiblickém monoteismu, protože to byly nebiblické bláboly, zatímco tys měl víru v biblickou trojici.

Teď jsi přísný monoteista a zase znáš biblickou pravdu a víru v jednoho Boha JHVH, nikdo tě teď nemůže přesvědčit o nějaké jiné nebiblické trojici ani jiné věci, protože jsou to přece nebiblické Canrightovy nesmysly.

Je v pořádku v každé části života být přesvědčený o tom, že zrovna teď věřím dobře a je správné to o čem jsem přesvědčen. Jinak bychom tomu přece nevěřili a byli bychom přesvědčeni o něčem jiném.
Když mi bylo 115 říkal jsem si jakej sem byl ve 12 letech malej a hloupej - ALE TEĎ TEĎ UŽ NEJSEM ANI MALEJ ANI BLBEJ UŽ JE MI 15!!!! - jo ale v 18 letech sem si řikal to samé o tom že sem byl v 15letech blbej ale teĎ!!!! teď už je mi 18 a už sem dospělej.
:-DDDD
No a pak když zase srovnáváme svoje názory tehdy a po pár letech tak si často řekneme že to asi až tak dokonalé nebylo.
Ale to je normální, že se naše názory vyvíjejí.

Jen by se dalo z toho vypozorovat a odhadnout, že tedy ani ta moje současná pravda a současné poznání víra a přesvědčení asi nebude konečná a že za třeba 10let to bude zase tak že se ohlédnu ařeknu si jé to sem byl ale blbec/naivka/zažranec a fanatik.

Je to svým způsobem legrační pozorovat ostatní jak každý v každém věku má zrovna teď tu největší pravdu.

Ale co když to jednou bude jinak ;-). ::hi::
Hold některým je Bohem dáno pochopit pravdu hned, někteří to pochopí později a někteří to nepochopí nikdy. Držím palce, abys vše jednou správně pochopil.

Neregistrovaný

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hold některým je Bohem dáno pochopit pravdu hned, někteří to pochopí později a někteří to nepochopí nikdy. Držím palce, abys vše jednou správně pochopil.
Mikime, taky se do toho vložím-domnívám se, že spoléháš na spasení z "poznání", jako kdysi gnostici. Pravé poznání dost zdůrazňuješ, podobně jako Svědci, ke kterým máš blízko. Ti osobu Krista degradovali na výjimečného člověka, ale spasení mají založené na správném vyslovování Božího jména, na pravé poznání podle nauk úzkého vedení, tedy VRO.
Proto zde uvádíš sáhodlouhé studie, proto často reaguješ na všechna možná témata, v kterých se představuješ jako odborník.
Adventista sice údajně nejsi a ani jsi jím prý nebyl, ale nezaujalo Tě někdy v bibli, že křesťanský život je i o osobním sdílení, o službě druhým, že duchovní dary jsou uplatňovány ve společenství církve? O službě jsi se, pokud vím, ani nikdy v těch stovkách příspěvků ani nezmínil.
Tvoje teologické názory Tě vylučují ze všech známých církví, tipuji tedy, že jsi osamělý člověk, který nikdy nenajde dokonalost. Neuznáváš část bible, zvláště listy apoštola Pavla a tím jsi si podřezal větev, musel by jsi si založit vlastní církev jako Markion, pak by jsi snad našel nějaké uspokojení, zvláště, kdyby jsi se v ní stal duchovní autoritou. Dokonalost je pouze v Kristu a On Ti jednou zřejmě položí otázky a vůbec nemusí být o tom, jak jsi vnímal jeho božství a lidství, vyslovoval správně Boží jméno nebo vyargumentoval jiné lidi, kteří možná neměli takové znalosti a dokonce v některých ohledech věřili chybně, ale měli osobní vztah ke Spasiteli a sloužili jiným.
Ano, někteří nepochopí nikdy složité teologické věci, ale pokud pochopí to nejdůležitější, tedy kdo je jejich Spasitel a přijmou jeho nabídku průvodce životem, věřím, že budou v Božím království.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní