2. Skúsenosti počas 28 rokov v adventizme

V tejto sekcii budeme postupne uverejňovať jednotlivé časti uvedenej knihy. D. M. Canright (1840 - 1919) bol dlhoročným aktívnym členom cirkvi adventistov, a tiež blízkym spolupracovníkom manželov Whiteovcov.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 28 Mar 2023, 12:28
Hold některým je Bohem dáno pochopit pravdu hned, někteří to pochopí později a někteří to nepochopí nikdy. Držím palce, abys vše jednou správně pochopil.
Mikime, taky se do toho vložím-domnívám se, že spoléháš na spasení z "poznání", jako kdysi gnostici. Pravé poznání dost zdůrazňuješ, podobně jako Svědci, ke kterým máš blízko. Ti osobu Krista degradovali na výjimečného člověka, ale spasení mají založené na správném vyslovování Božího jména, na pravé poznání podle nauk úzkého vedení, tedy VRO.
Proto zde uvádíš sáhodlouhé studie, proto často reaguješ na všechna možná témata, v kterých se představuješ jako odborník.
Adventista sice údajně nejsi a ani jsi jím prý nebyl, ale nezaujalo Tě někdy v bibli, že křesťanský život je i o osobním sdílení, o službě druhým, že duchovní dary jsou uplatňovány ve společenství církve? O službě jsi se, pokud vím, ani nikdy v těch stovkách příspěvků ani nezmínil.
Tvoje teologické názory Tě vylučují ze všech známých církví, tipuji tedy, že jsi osamělý člověk, který nikdy nenajde dokonalost. Neuznáváš část bible, zvláště listy apoštola Pavla a tím jsi si podřezal větev, musel by jsi si založit vlastní církev jako Markion, pak by jsi snad našel nějaké uspokojení, zvláště, kdyby jsi se v ní stal duchovní autoritou. Dokonalost je pouze v Kristu a On Ti jednou zřejmě položí otázky a vůbec nemusí být o tom, jak jsi vnímal jeho božství a lidství, vyslovoval správně Boží jméno nebo vyargumentoval jiné lidi, kteří možná neměli takové znalosti a dokonce v některých ohledech věřili chybně, ale měli osobní vztah ke Spasiteli a sloužili jiným.
Ano, někteří nepochopí nikdy složité teologické věci, ale pokud pochopí to nejdůležitější, tedy kdo je jejich Spasitel a přijmou jeho nabídku průvodce životem, věřím, že budou v Božím království.
...Pravé poznání dost zdůrazňuješ, podobně jako Svědci, ke kterým máš blízko. Ti osobu Krista degradovali na výjimečného člověka, ale spasení mají založené na správném vyslovování Božího jména, na pravé poznání podle nauk úzkého vedení, tedy VRO.

Proč bych měl věřit špatně či špatným výkladům, když mohu věřit dobře podle dobrých výkladů Bible? Ke SJ moc blízko nemám to fakt ne. SJ nemuseli osobu Krista degradovat na výjimečného člověka On Ježíš tím člověkem a pouze člověkem podle Bible byl a je.

...Adventista sice údajně nejsi a ani jsi jím prý nebyl, ale nezaujalo Tě někdy v bibli, že křesťanský život je i o osobním sdílení, o službě druhým, že duchovní dary jsou uplatňovány ve společenství církve? O službě jsi se, pokud vím, ani nikdy v těch stovkách příspěvků ani nezmínil.

Duchovní dary určitě nemají vliv na to zda je někdo v nějaké církvi nebo ne. Bůh nedává duchovní dar jen někomu kdo se stane členem nějaké církve. To je fakt úplný nesmysl jak svázat kohokoliv v jakékoliv církvi. O tom zda dělám či nedělám dobré skutky se chlubit nemusím a ani nebudu jak mne vybízí i sám Ježíš.
Matouš 6:1  Varujte se konat skutky spravedlnosti před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce v nebesích.

...Tvoje teologické názory Tě vylučují ze všech známých církví, tipuji tedy, že jsi osamělý člověk, který nikdy nenajde dokonalost. Neuznáváš část bible, zvláště listy apoštola Pavla a tím jsi si podřezal větev, musel by jsi si založit vlastní církev jako Markion, pak by jsi snad našel nějaké uspokojení, zvláště, kdyby jsi se v ní stal duchovní autoritou.

Nejsem členem žádné církve a ani být nutně nemusím, církev mne určitě nespasí, ale společenství církve se určitě nevyhýbám a rozdíl od mnoha členů, kteří už několik roků do církve vůbec nechodí a ani se o ni nezajímají. Mnozí co byli členy se nechali vyloučit a chodí do ní pravidelně stále jen již nemusí nic dělat nutit se do různých církevních funkcí, služeb apod., protože už toho měli mnohdy plné zuby. Tedy služba sami sobě, která má význam jen pro vlastní každotýdenní uspokojení členů sboru. Neuznávám vše co nesouhlasí s učením Ježíše Krista, takže v některých podstatných věcech i některé učení ap. Pavla, což jsem si sám nevymyslel, ale přišli na to už dávno jiní (stačí si třeba zadat Jesus vs. Paul na Youtube a je tam na toto téma spousta videí). Ambice na založení vlastní církve nemám a mít nepotřebuji.
Ap. Pavel mne nespasí, Bůh Otec skrze Ježíše Krista ano. V Bibli uznávám vše co souhlasí s učením jednoho pravého Boha a toho kterého poslal člověka Pána Ježíše Krista a to mi stačí ke spáse.

Ježíš člověk říká:
Jan 8:40  Ale nyní hledáte mne zabíti, člověka toho, kterýž jsem pravdu mluvil vám, kterouž jsem slyšel od Boha. Tohoť jest Abraham nečinil.

Sasko Jasko

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Celkom rozumný človek, chcelo by sa povedať. No žiaľ nie tak celkom. Z jednej cirkvi sa vytiahol a hneď bežal do druhej. Nepoučiteľný.

Sasko Jasko

Re: Kapitola 2

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Aspoň že mu nevadilo zobrať za ženu adventistku. Tak až také zle to nebude.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní