4. Pôvod, história a zlyhania adventizmu

V tejto sekcii budeme postupne uverejňovať jednotlivé časti uvedenej knihy. D. M. Canright (1840 - 1919) bol dlhoročným aktívnym členom cirkvi adventistov, a tiež blízkym spolupracovníkom manželov Whiteovcov.
Neregistrovaný

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikim daj sa buď pokrstiť alebo tu nepruď. Nie si ani adventista, z Biblie by si najradšej vytrhol čo sa ti nehodí, všetkých tu odsudzuješ, alebo si založ vlastnú sektu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Ano každý z nás má právo porovnávat bludy které učil Canright s biblí. O tom je diskuse, která se tady od Vás neadventistů a mnohých i nekřesťanů ale vůbec zatím nevede. Zaznívá tady jen z jedné strany špína na EGW a vychvalováni nějakého Canrighta za jeho špínu proti casd a EGW.
Mě osobně se nelíbí, když kdokoliv špiní církev casd a nebo souhlasí s těmi co ji špiní.
Já nejsem odborník na EGW tu by měla bránit církev a místo toho její placení kazatelé mlčí, což je podivné, když ji často citují v kázáních. Asi to bude tím, že tyto stránky z adventistů téměř nikdo nesleduje a típ pádem se nezapojuje do debaty. Od toho tady ty stránky jsou, aby se debatovalo, ale jak vidím nikomu se debatovat nechce a všem stačí jen házet špínu na druhé (adventisty) nebo ty co věří podobně a o proti reakci ani nestojí. Pak se nedivím, že tady žádní adventisté nechtějí bojovat za svou víru v takovém prostředí.
Nejvíce tady křičí neregistrovaní nekřesťané či anonymní hosté, kteři se ani neumi zaregistrovat a vytvořit si přezdívku, aby každý věděl s kým mluví. Vy většinou ani nejste pokřtěni a hrajete si na křesťany. Umíte jen štěkat jak psi a debatovat neumíte

hust

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

mikim napísal: 10 Apr 2023, 20:05 Ano každý z nás má právo porovnávat bludy které učil Canright s biblí. O tom je diskuse, která se tady od Vás neadventistů a mnohých i nekřesťanů ale vůbec zatím nevede. Zaznívá tady jen z jedné strany špína na EGW a vychvalováni nějakého Canrighta za jeho špínu proti casd a EGW.
Mě osobně se nelíbí, když kdokoliv špiní církev casd a nebo souhlasí s těmi co ji špiní.
Já nejsem odborník na EGW tu by měla bránit církev a místo toho její placení kazatelé mlčí, což je podivné, když ji často citují v kázáních. Asi to bude tím, že tyto stránky z adventistů téměř nikdo nesleduje a típ pádem se nezapojuje do debaty. Od toho tady ty stránky jsou, aby se debatovalo, ale jak vidím nikomu se debatovat nechce a všem stačí jen házet špínu na druhé (adventisty) nebo ty co věří podobně a o proti reakci ani nestojí. Pak se nedivím, že tady žádní adventisté nechtějí bojovat za svou víru v takovém prostředí.
Nejvíce tady křičí neregistrovaní nekřesťané či anonymní hosté, kteři se ani neumi zaregistrovat a vytvořit si přezdívku, aby každý věděl s kým mluví. Vy většinou ani nejste pokřtěni a hrajete si na křesťany. Umíte jen štěkat jak psi a debatovat neumíte
Kupodivu nejvíc špíny si házel od svého vstupu na tento web na všechny co s tebou nesouhlasili právě ty. Ta poslední tvá věta to jen potvrzuje. A ty si hraješ na co, prozradíš nám to?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Většina co zde chodí v poslední době tak ne debatovat o Boží pravdě, ale házet špínu na adventisty to si každý musí všimnout.
Já na nikoho špínu jen tak bezdůvodně neházím a snažím se debatovat otevřeně podle toho jak já věřím a vše porovnávám s Biblí a lži vyvracet a na nic si na rozdíl od hostů a nezaregistovaných nehraju. Tolik času Ačostým zase nevěnuji.

Neregistrovaný

Za koho se pokládáš Mikime?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal: 11 Apr 2023, 17:21 Většina co zde chodí v poslední době tak ne debatovat o Boží pravdě, ale házet špínu na adventisty to si každý musí všimnout.
Já na nikoho špínu jen tak bezdůvodně neházím a snažím se debatovat otevřeně podle toho jak já věřím a vše porovnávám s Biblí a lži vyvracet a na nic si na rozdíl od hostů a nezaregistovaných nehraju. Tolik času Ačostým zase nevěnuji.
Dátum registrácie:06 Júl 2016, 22:44
Posledná aktivita:pred 8 minútami
Počet príspevkov:1942 | Príspevky používateľa
(10.54% všetkých príspevkov / 0.79 príspevkov za deň)Najaktívnejší vo fóre:Vierouka
(721 príspevkov / 37.13% používateľovych príspevkov)Najaktívnejší v téme:Kristus
(85 príspevkov / 4.38% používateľovych príspevkov)

Za 7 let skoro 2000 příspěvků což je 5,5 příspěvku týdně.

Znamená to také, že cokoliv tu někdo někdy napsal, ty čteš.
Na většině vláken také reaguješ.

Vlastně nevím, jestli tu je někdo jiný kdo tomuto fóru věnuje více času než ty.

Jiní přišli mluvili odešli, ale ty zůstáváš.

Za koho se pokládáš? Jaká je tedy tvoje role?

Jsi strážce pravdy? Nebo její šiřitel? nebo obránce před bludy? Nebo napravovatel?

ODPOVĚDĚL JSI JEN TÍM, CO NEDĚLÁŠ A NA CO SI NEHRAJEŠ.
Ale co tu vlastně děláš, za koho se ty sám pokládáš? Jaké věříš že máš poslání, úkol nebo roli?

Neregistrovaný

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Dátum registrácie:06 Júl 2016, 22:44
Posledná aktivita:pred 8 minútami
Počet príspevkov:1942 | Príspevky používateľa
(10.54% všetkých príspevkov / 0.79 príspevkov za deň)Najaktívnejší vo fóre:Vierouka
(721 príspevkov / 37.13% používateľovych príspevkov)Najaktívnejší v téme:Kristus
(85 príspevkov / 4.38% používateľovych príspevkov)
Za 7 let skoro 2000 příspěvků což je 5,5 příspěvku týdně.
Znamená to také, že cokoliv tu někdo někdy napsal, ty čteš.
Na většině vláken také reaguješ.
Vlastně nevím, jestli tu je někdo jiný kdo tomuto fóru věnuje více času než ty.
Jiní přišli mluvili odešli, ale ty zůstáváš.
Za koho se pokládáš? Jaká je tedy tvoje role?
Jsi strážce pravdy? Nebo její šiřitel? nebo obránce před bludy? Nebo napravovatel?
ODPOVĚDĚL JSI JEN TÍM, CO NEDĚLÁŠ A NA CO SI NEHRAJEŠ.
Ale co tu vlastně děláš, za koho se ty sám pokládáš? Jaké věříš že máš poslání, úkol nebo roli?
Dal jsi si práci s vyhledáním aktivit Mikima.
Zajímavé, takovou psací hyperaktivitu jako on, měla EGW. Příspěvky Mikima jsou taky někdy dlouhé, musel zpracovat či vyhledat hodně zdrojů, často zahraničních.
Mikim je taky aktivní na jiných webech, pod jinými přezdívkami.
Zaměstnaný člověk by to zvládal těžko, Mikim je tedy zřejmě v důchodu a asi žije sám. To by vysvětlovalo ten "záběr" a čas na příspěvky.
Co se týče teologie, zastává se adventistů, na druhou stranu se snaží podkopat jejich teologii některými naukami (Boží jméno, odmítnutí Krista jako Boha, neuznávání části nauk EGW), což je takový rozpor. Zda jde o snahu o reformu učení (předem ztracené) nebo o návrat k víře prvních adventistů (byli často antitrinitáři, včetně EGW) není jasné, těm, co jsou už jednou nohou z adventismu to potvrdí jejich volbu. Prostředí CASD zná velmi dobře, zvláště severomoravské, někdy do sboru i zajde. Adventisté z této části mají dodnes problém s pochopením spravedlnosti v Kristu a některé sbory jsou proslulé fanatismem, i když se to taky mění někde k lepšímu.
Já proti Mikimovi zase tak moc nemám-dokáže zvířit stojaté vody, argumentovat tak, že se ani kazatelé neodváží jít s ním do křížku a má přehled. Otazníky mám na tím, zda jeho projev je cesta ke Spasiteli, protože některá témata vůbec nezmiňuje-službu druhým, lásku ke Spasiteli, vše je to takové "svědkovské"-tedy spása ze správného poznání. Vlastně všichni bychom měli být strážci pravdy, jejími šiřiteli a obránci (jak řekl Jan Hus). Ovšem věnovat takovou obrovskou aktivitu na webu, který čte pár lidí, kteří snad většinou Krista přijali a nějak se konfrontují s adventismem, se mi zdá kontraproduktivní. Okolo je tolik lidí, kteří vůbec o Bohu nic nevědí, často potřebují pomoc, náš čas a chodí okolo nás (i okolo Mikima) a my se zabýváme neplodnými diskuzemi...smutné.

hust

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

Neregistrovaný napísal: 11 Apr 2023, 19:11
Dátum registrácie:06 Júl 2016, 22:44
Posledná aktivita:pred 8 minútami
Počet príspevkov:1942 | Príspevky používateľa
(10.54% všetkých príspevkov / 0.79 príspevkov za deň)Najaktívnejší vo fóre:Vierouka
(721 príspevkov / 37.13% používateľovych príspevkov)Najaktívnejší v téme:Kristus
(85 príspevkov / 4.38% používateľovych príspevkov)
Za 7 let skoro 2000 příspěvků což je 5,5 příspěvku týdně.
Znamená to také, že cokoliv tu někdo někdy napsal, ty čteš.
Na většině vláken také reaguješ.
Vlastně nevím, jestli tu je někdo jiný kdo tomuto fóru věnuje více času než ty.
Jiní přišli mluvili odešli, ale ty zůstáváš.
Za koho se pokládáš? Jaká je tedy tvoje role?
Jsi strážce pravdy? Nebo její šiřitel? nebo obránce před bludy? Nebo napravovatel?
ODPOVĚDĚL JSI JEN TÍM, CO NEDĚLÁŠ A NA CO SI NEHRAJEŠ.
Ale co tu vlastně děláš, za koho se ty sám pokládáš? Jaké věříš že máš poslání, úkol nebo roli?
Dal jsi si práci s vyhledáním aktivit Mikima.
Zajímavé, takovou psací hyperaktivitu jako on, měla EGW. Příspěvky Mikima jsou taky někdy dlouhé, musel zpracovat či vyhledat hodně zdrojů, často zahraničních.
Mikim je taky aktivní na jiných webech, pod jinými přezdívkami.
Zaměstnaný člověk by to zvládal těžko, Mikim je tedy zřejmě v důchodu a asi žije sám. To by vysvětlovalo ten "záběr" a čas na příspěvky.
Co se týče teologie, zastává se adventistů, na druhou stranu se snaží podkopat jejich teologii některými naukami (Boží jméno, odmítnutí Krista jako Boha, neuznávání části nauk EGW), což je takový rozpor. Zda jde o snahu o reformu učení (předem ztracené) nebo o návrat k víře prvních adventistů (byli často antitrinitáři, včetně EGW) není jasné, těm, co jsou už jednou nohou z adventismu to potvrdí jejich volbu. Prostředí CASD zná velmi dobře, zvláště severomoravské, někdy do sboru i zajde. Adventisté z této části mají dodnes problém s pochopením spravedlnosti v Kristu a některé sbory jsou proslulé fanatismem, i když se to taky mění někde k lepšímu.
Já proti Mikimovi zase tak moc nemám-dokáže zvířit stojaté vody, argumentovat tak, že se ani kazatelé neodváží jít s ním do křížku a má přehled. Otazníky mám na tím, zda jeho projev je cesta ke Spasiteli, protože některá témata vůbec nezmiňuje-službu druhým, lásku ke Spasiteli, vše je to takové "svědkovské"-tedy spása ze správného poznání. Vlastně všichni bychom měli být strážci pravdy, jejími šiřiteli a obránci (jak řekl Jan Hus). Ovšem věnovat takovou obrovskou aktivitu na webu, který čte pár lidí, kteří snad většinou Krista přijali a nějak se konfrontují s adventismem, se mi zdá kontraproduktivní. Okolo je tolik lidí, kteří vůbec o Bohu nic nevědí, často potřebují pomoc, náš čas a chodí okolo nás (i okolo Mikima) a my se zabýváme neplodnými diskuzemi...smutné.

Neregistrovaný

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 11 Apr 2023, 19:11
Dátum registrácie:06 Júl 2016, 22:44
Posledná aktivita:pred 8 minútami
Počet príspevkov:1942 | Príspevky používateľa
(10.54% všetkých príspevkov / 0.79 príspevkov za deň)Najaktívnejší vo fóre:Vierouka
(721 príspevkov / 37.13% používateľovych príspevkov)Najaktívnejší v téme:Kristus
(85 príspevkov / 4.38% používateľovych príspevkov)
Za 7 let skoro 2000 příspěvků což je 5,5 příspěvku týdně.
Znamená to také, že cokoliv tu někdo někdy napsal, ty čteš.
Na většině vláken také reaguješ.
Vlastně nevím, jestli tu je někdo jiný kdo tomuto fóru věnuje více času než ty.
Jiní přišli mluvili odešli, ale ty zůstáváš.
Za koho se pokládáš? Jaká je tedy tvoje role?
Jsi strážce pravdy? Nebo její šiřitel? nebo obránce před bludy? Nebo napravovatel?
ODPOVĚDĚL JSI JEN TÍM, CO NEDĚLÁŠ A NA CO SI NEHRAJEŠ.
Ale co tu vlastně děláš, za koho se ty sám pokládáš? Jaké věříš že máš poslání, úkol nebo roli?
Dal jsi si práci s vyhledáním aktivit Mikima.
Zajímavé, takovou psací hyperaktivitu jako on, měla EGW. Příspěvky Mikima jsou taky někdy dlouhé, musel zpracovat či vyhledat hodně zdrojů, často zahraničních.
Mikim je taky aktivní na jiných webech, pod jinými přezdívkami.
Zaměstnaný člověk by to zvládal těžko, Mikim je tedy zřejmě v důchodu a asi žije sám. To by vysvětlovalo ten "záběr" a čas na příspěvky.
Co se týče teologie, zastává se adventistů, na druhou stranu se snaží podkopat jejich teologii některými naukami (Boží jméno, odmítnutí Krista jako Boha, neuznávání části nauk EGW), což je takový rozpor. Zda jde o snahu o reformu učení (předem ztracené) nebo o návrat k víře prvních adventistů (byli často antitrinitáři, včetně EGW) není jasné, těm, co jsou už jednou nohou z adventismu to potvrdí jejich volbu. Prostředí CASD zná velmi dobře, zvláště severomoravské, někdy do sboru i zajde. Adventisté z této části mají dodnes problém s pochopením spravedlnosti v Kristu a některé sbory jsou proslulé fanatismem, i když se to taky mění někde k lepšímu.
Já proti Mikimovi zase tak moc nemám-dokáže zvířit stojaté vody, argumentovat tak, že se ani kazatelé neodváží jít s ním do křížku a má přehled. Otazníky mám na tím, zda jeho projev je cesta ke Spasiteli, protože některá témata vůbec nezmiňuje-službu druhým, lásku ke Spasiteli, vše je to takové "svědkovské"-tedy spása ze správného poznání. Vlastně všichni bychom měli být strážci pravdy, jejími šiřiteli a obránci (jak řekl Jan Hus). Ovšem věnovat takovou obrovskou aktivitu na webu, který čte pár lidí, kteří snad většinou Krista přijali a nějak se konfrontují s adventismem, se mi zdá kontraproduktivní. Okolo je tolik lidí, kteří vůbec o Bohu nic nevědí, často potřebují pomoc, náš čas a chodí okolo nás (i okolo Mikima) a my se zabýváme neplodnými diskuzemi...smutné.
Asi soudíš jen podle aktivit na sociálních sítích. Kazatelé mají důvod, proč se s ním nedají do diskuze ..... Strážce pravdy? Které pak asi??? Rodinná větev ze které pochází je tím známá, ale diskutovat se svým strýcem D. L. tak tomu se vyhne. Pokud je tady něco neplodného, tak se tomuto webu vyhni obloukem a jdi tedy tzv. evangelizovat ven.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Baví mě určitá témata, kterým se do hloubky věnuji na rozdíl od jiných. Nemůžu se věnovat všemu, službu druhým přenechám druhým, které to zase baví a naplňuje vice než třeba diskutovat o biblických pravdách.
Kazatelé ti jsou asi dnes tak slabí ve víře, že raději nediskutují vůbec a přitom by mohli v diskusích i něčím prekvapit a druhé obohatit, ale bojí se. Jenže oni neumí někteří ani kázat. Když srovnám adventistického kazatele s baptistickým třeba Boháčkem tak ten adventistický káže o ničem a často ani nepoužívá bibli, vykládá často vtipy zatimco br.Boháček, i když s ním v mnohém nesouhlasím (trojice, neděle, Ježíš jako Bůh i člověk), káže pokaždé z Bible a mluví velmi rozumně.
A tak bych mohl pokračovat.
Být strážcem Boží pravdy je ušlechtilejší než jen pomlouvat EGW.

hust

Re: Kapitola 4

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

mikim napísal: 11 Apr 2023, 21:23 Baví mě určitá témata, kterým se do hloubky věnuji na rozdíl od jiných. Nemůžu se věnovat všemu, službu druhým přenechám druhým, které to zase baví a naplňuje vice než třeba diskutovat o biblických pravdách.
Kazatelé ti jsou asi dnes tak slabí ve víře, že raději nediskutují vůbec a přitom by mohli v diskusích i něčím prekvapit a druhé obohatit, ale bojí se. Jenže oni neumí někteří ani kázat. Když srovnám adventistického kazatele s baptistickým třeba Boháčkem tak ten adventistický káže o ničem a často ani nepoužívá bibli, vykládá často vtipy zatimco br.Boháček, i když s ním v mnohém nesouhlasím (trojice, neděle, Ježíš jako Bůh i člověk), káže pokaždé z Bible a mluví velmi rozumně.
A tak bych mohl pokračovat.
Být strážcem Boží pravdy je ušlechtilejší než jen pomlouvat EGW.
To, že tě něco baví z tebe nedělá strážce pravdy. Kazatelé s tebou nediskutují, protože je to bezcenné.
Parafráze: "Kde jsem si tě Pane nevšiml ..... Přece v těch potřebných ....."
"Pane já jsem ale o tobě horlivě diskutoval a neměl jsem čas pro službu jiným a dokonce jsem chodil do hloubky. Službu jsem nechal těm co nechodí na hlubinu pravdy." "Pošetilče, hlubina je ve službě potřebným."

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný