Kto kriesi z duchovnej smrti?

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto kriesi z duchovnej smrti?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 26 Nov 2019, 11:32 Áno, teraz je ten čas milosti, ktorým prechádzame, keď mŕtvi počujú oživujúci hlas evanjelia Ježiša Krista a tí, ktorí počujú budú žiť.

Ján 5:25 Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.

Týmto časom práve prechádzame
Je to nezmysel. Keby si prestal vytrhavat versiky z kontextu a miesat piate cez deviate, tak by si to aj sam musel uznat. Jan piata kapitola nehovori o ziadnej duchovnej smrti, ziadnom case milosti, ziadnej pritomnosti.

Naopak ide.o predstavu kriesenia mrtvych tiel z hrobov.

Pripomenme si cely kontext.

Veru, veru, hovorím vám: Prichádza hodina, ba už je tu, keď mŕtvi počujú hlas Božieho Syna, a tí, čo ho počujú, budú žiť. Lebo ako Otec má život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe. A dal mu aj moc súdiť, pretože je Synom človeka. Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď všetci v hroboch počujú jeho hlas a vyjdú: tí, čo robili dobre, budú vzkriesení pre život a tí, čo páchali zlo, budú vzkriesení na odsúdenie.

Viktor obavam sa ze budes posledny, komu dojde, ze vytrhavanim versikov sa len utvrdzujes vo svojich omyloch.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto kriesi z duchovnej smrti?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Keby si lepšie vnímal čo čítaš, tak prídeš na to, že sa v týchto veršoch hovorí, ako o znovuzrodení - "prichádza hodina, ba už je tu", -prítomný čas, tak aj o vzkriesení z mŕtvych do duchovných tiel, pri druhom príchode Pána. Táto hodina ešte len príde, na ktorú všetci vykúpení čakajú.

Potom, keď niečim argumentuješ a chceš týmto spochybniť to, čo som napísal, tak OK, ale predtým si to poriadne prečítaj.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto kriesi z duchovnej smrti?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 26 Nov 2019, 21:27 Keby si lepšie vnímal čo čítaš, tak prídeš na to, že sa v týchto veršoch hovorí, ako o znovuzrodení - "prichádza hodina, ba už je tu", -prítomný čas, tak aj o vzkriesení z mŕtvych do duchovných tiel, pri druhom príchode Pána. Táto hodina ešte len príde, na ktorú všetci vykúpení čakajú.
Je to nezmysel. Nic v obsahu nenaznacuje ze by tema bola o znovuzrodeni ci duchovnych telach, ako sa nazdavas. Slovny obrat "prichadza hodina ba uz je tu" je ustalene obrazne spojenie. Napriklad na inom mieste : "Hľa, prichádza hodina a už prišla, keď sa všetci rozpŕchnete do svojich domov, a mňa necháte samého; no ja nie som sám, pretože je so mnou Otec" - je taktiez buduci cas, vyjadrujuci blizku buducnost, nie pritomnost a nie minulost. Je to expresivny casto pouzivany vyraz.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto kriesi z duchovnej smrti?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Mal by si vedieť o množstve iných veršoch v Písme, ktoré potvrdzujú to, čo píšem. Synonymá ako - obrátenie, oživenie, znovuzrodenie - narodenie znova - z Boha, prvé vzkriesenie sa dejú priebežne počas celého času milosti.

No a keď príde Kristus, tak už nastane zmŕtvychvstanie do oslávených nesmrteĺných tiel a premenenie tých ktorí telesne žijú. Teda to, čo sa narodilo z Boha , vstane a teda sa zobudí v novom nesmrteĺnom tele a títo všetci idú s Kristom.

Peters

Re: Kto kriesi z duchovnej smrti?

Neprečítaný príspevok od používateľa Peters »

Ahoj . Viktor. Myslim że máš pravdu ohľadom toho znovuzrodenia z ducha z vôle Otca už tu na zemi a z jeho vôle . A to preto ,kebo si tym prechádzam. Bol som veľky hriešnik. Viem že stale som, ale od tých pred obratenim som
oslobodeny. Vďaka Bohu.Ježiš mi dal nové srdce. Vnutorne sa postupne mením. Mal som obrovsku úzkosť, ktora postupne slabne, moja vôľa bola nulová.Bol som odhodená nádoba. Vnimam że vo mne pracuje Duch Boži. Hoci nemyslim že so nejaky lepši než ostatny.Prežival som mnoho strachu. Nič na tomto svete na nepriťahuje, nemam z ničoho pôžitok.Pokoj vo mne sa postupne zväčšuje. Tužim po plneni vôle Otca.Aj keď neviem či ju plním. Sytim sa Božim slovom. Rad sa modlim. Vnimal som ako diabol bojuje aby ma nestratil..Mal som mnoho pokušení. Preto ,že ma z jeho ruk oslobodil Ježiš Kristus.Nemam žiadne pričinenie, k môjmu obrateniu. Viem že musim prijímať križ , ktorý ma očisťuje a priťahuje k sebe., ale na tej ceste ešte mnoho padám. Boh Vám žehnaj.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných