Prenasledovanie Satanom.

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Koloman

Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Koloman »

Vážený!
Problém ktorý mám možno patrí na psychiatriu , alebo má iný charakter . Niečo mi stále hovorí že mám chváliť Satana a nadávať na Pána Boha.Som veriaci ,ale možno je moja viera slabá. Ako sa podľa vás na túto situáciu pozerá Pán Boh? Zažil niekdo niečo podobné?
Ďakujem .

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Zatím si zkus přečíst toto vlákno - jen dodávám, že pro adventismus je netypické, ale možná Ti v něčem třeba pomůže.
A když ne, tak si s Tebou budu psát, napiš mi zprávu.
Nepropadej panice, vše má řešení.

ine-f8/jak-se-v-casd-resi-nebo-by-mely- ... -t464.html

Neregistrovaný

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Něco může být psychickou diagnozou a něco může být projevem působení z "jiného" světa.
Odlišit na základě těch několika vět nebude jednoduché. Měl jsem maminku, která trpěla slyšením
nějakých hlasů a říkala nám, že jí někdo stále sleduje. To bylo psychické onemocnění.
Z těch několika vět není jasné jestli jen slyšíš "vnitřní" hlasy a nebo přes tebe "někdo" mluví.
Rozhovor s věřícím psychologem, který má živou křesťanskou zkušenost, bych také doporučoval.
Rozhodně to nemá nic společného s tzv. malou vírou.

Bůh miluje každého člověka a touží mu být pomocí nezávisle na našich prožívaných jakýchkoliv životních
trampotách.

Mám zato, že ne vždy mají lidé odvahu svěřit se druhým. Svěřit se někomu komu důvěřujeme je také krok
k řešení.
Vždy je potřeba znát, jak to začalo, aby bylo možné rozlišit o co jde.
Ale zde není možné veřejně rozvinou informace, přicházejí zde jednotlivci, kteří popírají Boha, Bibli, křesťanství,
Udělali by z toho svou diskuzní šou. Nejsi přihlášený - oslovit tě, aby to někteří nezneužili je velmi omezené.
Ale můžeš ty sám někomu napsat z přihlášených. Pokud jsi zde již dříve sledoval diskuze, pak jsi možná
k někomu pojal důvěru. To ale nevíme...... Jsem také přihlášený, ale v této chvíli píši jako host.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Ano, o malou víru se nejedná, to jsem zapomněla napsat. Na dálku se "diagnostikovat" nedá, jen při přímém Božím zjevení. Nevynucuji si psaní, to je jen nabídka. Samozřejmě pisatel může oslovit někoho jiného, když bude chtít. Vřele ale doporučuji téma s někým probrat. Sem můžu dát obecné principy, ale ne všechny informace ze života chci zveřejňovat, protože se týkají konkrétních lidí. Vrátím se sem.

hosť

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa hosť »

Jsi nemocný. Nestyď se a jdi na psychiatrii.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Příčiny problému popisovaného Kolomanem mohou být dva - psychologický, nebo duchovní, to nyní nelze na dálku hodnotit.

Přesto si dovolím přidat svůj názor v obecné rovině.

V případě takto laděných problémů je dobré dát si pozor na dva extrémy, které se v křesťanském světě vyskytují.

Prvním je obava z psychologů, psychiatrů a nedůvěra k této vědě, protože věřící přece takové problémy nemá. Pokud ano, jedná se o malou víru. Takže se psychologie démonizuje a dobrý věřící psycholog je bez práce, neboť mu Bůh žádnou práci nenechal. (I Lukášovi nechal něco na práci, všimněme si v Lukášově evangeliu jeho "profesionální deformace" detailnějších popisů nemocí).

Druhým extrémem je psychologizace duchovních problémů. V těchto církevních kruzích jako by se s duchovními útoky vůbec nepočítalo, všechno je záležitost psychologie. Tyto kruhy vidí řešení problémů POUZE v návštěvách psychologů a psychiatrů a neberou v úvahu duchovní problém. Jenže démony vyháněli i apoštolští "nelékaři".

Co se týče duchovního světa, tak satan se snaží zabránit lidem v poznání Ježíše, následného činění pokání a očištění od hříchu. Věřícím může někdy našeptávat to, co Kolomanovi, není to ojedinělá zkušenost. Je velmi dobré mít přátele modlitebníky a modlit se společně. Pomáhá i v Ježíšově jménu satana vyhnat, mám takové zkušenosti. Ale o tom více soukromě, figurují v tom i jiní lidé.
Kdysi jsem viděla nějaké video, jak bratr říkal, že ho půl roku satan nutil proklínat Krista, a on místo toho vždy děkoval. A to je podle mne další důležitý krok, rozhodnout se děkovat, neboť vděčnost, díky a odevzdanost Bohu satan nesnáší.

To jsou jen obecné řeči, pokud budeš mít zájem, můžeme si říct více soukromě, ale nenutím a rozhodně toto neber jako Tvé hodnocení. Já Tě nehodnotím, píšu jen obecné info, co jsem tak životem zjistila. Toto jsou jen mé náhledy na věci, ale učím se celý život :)

Abych to shrnula, tak je důležité nedostat se do těch dvou extrémních poloh, které jsem vypsala. V církevních kruzích, kde není možné, aby byl člověk nemocný, jezdí lidé do nemocnice a nechávají si tajně píchat injekce a prohlašují to pak za Boží uzdravení. Problém byl, když je tam načapal bratr, kterému to vypravovali...

V jiných církevních kruzích se pouze psychologizuje a s Božím uzdravením se vůbec nepočítá. Když pak někdo vypráví svědectví, že byl člověk po modlitbě po telefonu uzdraven z těžkých depresí, tak s tím může mít někdo třeba problém.

Dobrá cesta je víra v to, že Bůh je dobrý, má zájem člověku pomoci. Někdy to dělá napřímo a někdy skrze dobré psychology a psychiatry jako legitimním prostředkem pomoci.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Koloman napísal: 05 Júl 2020, 01:08 Vážený!
Problém ktorý mám možno patrí na psychiatriu , alebo má iný charakter . Niečo mi stále hovorí že mám chváliť Satana a nadávať na Pána Boha.Som veriaci ,ale možno je moja viera slabá. Ako sa podľa vás na túto situáciu pozerá Pán Boh? Zažil niekdo niečo podobné?
Ďakujem .
kazania-komentare-recenzie-odporucania- ... t1090.html

Tomáš Plechatýý

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Koloman napísal: 05 Júl 2020, 01:08 Vážený!
Problém ktorý mám možno patrí na psychiatriu , alebo má iný charakter . Niečo mi stále hovorí že mám chváliť Satana a nadávať na Pána Boha.Som veriaci ,ale možno je moja viera slabá. Ako sa podľa vás na túto situáciu pozerá Pán Boh? Zažil niekdo niečo podobné?
Ďakujem .
O tom co se Ti děje mám málo informací.
Může tě ponoukat nějaká duchovní bytost, můžeš mít uvnitř sebe za něco na Boha vztek, můžeš mít problém neurologický.
Myslím, si, že Bůh se nehněvá na lidi za to že mu nadávají nebo ho proklínají - Bůh lidi miluje a odpustil jim a co dělali zlé nechal přibít na kříž. Nám samotným ale nesvědčí žít v hněvu na Boha nebo jiné lidi. S chválením Satana nemám zkušenosti a považuji to za spíše projev vůle nějaké jiné duchovní bytosti, než tebe, pokud k tomu nemáš rozumný důvod.

Ale ty si budeš muset zodpovědět sám upřímně, nebo zajít na křesťanským psychologem, nebo možná i na neurologii, abys věděl o co jde.

V jednom případě potřebuješ Boží osvobození a vzepření se ďáblu ať už ho přijmeš ty sám přímo, nebo ti poslouží nějaký věřící, kdo se tím zabývá.
V jiném případě možná potřebuješ vyventilovat ze sebe jako třeba Jób vše na co se uvnitř sebe vlastně hněváš a i s tím předstoupit před Boha.
A možná jde o nějaké elektrochemické zkraty v mozku, které nutí člověka klít a nadávat, potom možná může pomoci konvenční medicína.

Ohledně prostřední možnosti - skrytého nevyřešeného hněvu na Boha jsem zkusil i Metodu RUŠ a Theta Léčení a s výsledky jsem spokojený.
Ovšem ani jedno není křesťanské.
Metoda RUŠ pracuje s tvými vlastními přesvědčeními, které si vybavíš a pak odpřijímáváš (něco jako smíření se s tím , nebo odpuštění toho) dokud se nevybijí všechny negativní emoce, které s tím máš spojené a tím se toho zbavíš, nebo tě to přestane zlobit a je ti to jedno.

Theta léčení také pracuje s lidskými přesvědčeními a věří ve stvořitele.

V tomto případě terapeut se napojuje v mozkovém stavu theta na stvořitele a ptá se co stojí ves skutečnosti za vaším problémem, se kterým za ním přicházíte, na to co se dozví se pak zeptá ještě vás jestli to tak máte (některé by mohlo odradit, že používá svalový test).
A pak se vás ptá, jestli dáváte souhlas s tím aby on terapeut nechal stvořitele toto přesvědčení, nebo problém odstranit.

Na rozdíl od metody RUŠ si přitom neprocházíte vybavenými nepříjemnými pocity.

Oba přístupy lze buď absolvovat jako klient , nebo se je naučit sám pomocí knihy, nebo seminářů, které se pořádají.

Moje osobní zkušenost byla už popsaná ve vláknu na které dala odkaz Lída.
Ale mám zkušenost i s tím, že jsem v sobě měl nevyřešený hněv na Boha za něco a ten jsem řešil i těmi dvěma způsoby.

Tomáš Plechatý

Rastislav

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Démon má v našom živote o to menšiu silu o čo menej vedomo sme s ním schopný "komunikovať"

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Prenasledovanie Satanom.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Rastislav napísal: 10 Júl 2020, 06:30 Démon má v našom živote o to menšiu silu o čo menej vedomo sme s ním schopný "komunikovať"
Ak je srdce prázdne a vyzametané, tak tam príde démon a pozve ešte aj ďalších. No ak je srdce naplnené Slovom Božím - Kristom, tak sa tam predsa nemôže nasťahovať démon.

2Kor 6, 14 ... Alebo jaké je obecenstvo svetla s temnosťou? 15 A jaký súhlas Krista s Beliálom? ...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných