Odchod církve adventistů

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Kamil

Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Kamil »

Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji .

host-z

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa host-z »

Kamil napísal: 23 Aug 2020, 06:27 Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji .
Bylo by užitečné podělit se o důvody, které tě konkrétně vedou k odchodu z adventistické církve.

Neregistrovaný

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji .
Tuto věc je potřeba promyslet a neuspěchat. Co Tě k odchodu vede? Máš rozmyšleno, co bude dál-budeš navštěvovat jinou církev nebo se stáváš nevěřícím? Nejhorší je skutečně "nevědět, co bude dál". Někteří moji kamarádi udělali chybu-odešli z církve, ale jejich duchovní život velmi upadl, nikam nepatří, nerozvíjí dary ani službu, jsou bezprizorní.
Nesouhlasím, že je to všude stejné, zažil jsem naprosto rozdílné přístupy. V jednom sboru to ovládali "tradiční asd", nebudovali vztahy a nakonec ze sboru zůstaly trosky, lidé houfně odešli. V blízkém sboru to bylo jiné-přátelství, odpuštění, pochopení. Dokázali tolerovat nechodící členy, zajímali se o potřeby druhých, do sboru chodilo poměrně dost přátel.
Záleží tedy na Božím vedení-někdy je skutečně dobré odejít, pokud mne ubíjí vztahy, prostředí, teologie, kazatel apod. Dnes je to velmi jednoduché, prostě napsat dopis a nazdar.
Někdy je vhodné změnit sbor, odstěhovat se nebo jezdit trochu dále. Můj známý jezdí s rodinou 70 km, protože ve městě, kde bydlí sice sbor je a poblíž také, ale nevyhovují jim. Nic se tam neděje, vztahy špatné,oni mají děti a chtějí jim dopřát kamarády a rozvoj.
Většinou se dá i ve sborech, kde to není dobré najít nějaká spřízněná duše, více lidí vnímá slabiny sboru a mají podobný postoj a dilema-odejít či zůstat? Člověk lehce vyhoří, když se fixuje na lidi, na kazatele, na učení. Kdysi mi manželka kazatele s pýchou řekla, že její manžel přivedl 20 lidí k Bohu. Když se odstěhovali, drtivá většina "přivedených" odešla-fixoval je totiž na sebe, ne na Písmo, Boha.
Někteří zůstávají z důvodů, aby přiváděli lidi k Písmu a osobnímu vztahu k Pánu. Jsou si vědomi chyb v učení i praxi církve, ale i tak mohou Bohu sloužit i v takovém prostředí.
Odchodem moc nevyřešíš, pokud skutečně nejsi nějak hluboce zraněn či znechucen. Bůh dal lidem společenství, jedinec spíše upadá a hrabe se v sobě. Můžeš se porozhlédnout po jiných církvích, ale časem zjistíš, že i zde mají problémy, možná taky nebudeš souhlasit se vším, co učí, najdeš fanatiky, lhostejné členy i obětavé a sloužící. Promodli to, Pán Ti odpoví.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Řešilo se to zde:

ine-f8/moj-odchod-od-adventistov-a-bozia-vola-t987.html

Přidávám zajímavý a netypický článek, nalezený náhodně v internetovém časopise, který nepatří do mé pravidelné četby. A určitě nečekej takové kázání ve sboru :).

http://www.reformace.cz/zod/duchovni-do ... -cislo-109

Máš-li konkrétní dotaz, ráda Ti odpovím. Obecně Ti jen sdělím, že pokud odejdeš, ve Tvém životě padne řada mýtů včetně toho, že je důležité být "zapsaným členem denominace". Navíc každý člověk to má jinak a záleží na vícero faktorech, proč odchází, nebo proč zůstává.

Tomáš Plechatýý

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Kamil napísal: 23 Aug 2020, 06:27 Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji .
Chtěl jsem odejít asi 2 roky, nakonec jsem odešel. Už to bude za měsíc 6 let, co jsem odešel od adventistů. Takže mám tu zkušenost.
Rád se podělím o zkušenosti, nebo mohu zkusit něco doporučit na základě toho co se mi nepovedlo.
Máš-li zájem tak asi spíš soukromě přes email.

Jinak na toto téma jsem přečetl a inspirovalo mne:

Kniha Tak ty už nechceš chodit do Církve - Jake Olsen
https://sites.google.com/site/nejotazky ... -do-cirkve

Listy Zdevastovanému Křesťanovi - Gene Edwards
http://knihy.own.cz/jakobova-studna/cs/ ... tanovi.pdf

Jinak pokud si chceš napsat email na mne:
odvracenastranaadventismu@seznam.cz

Jak už tu někdo psal opravdu záleží na tvých důvodech, prožitcích i přesvědčení a víře.
Bez bližšího pochopení Ti neumím poradit univerzálně dobrou radu ani odpověď co bude dál :-D.

Lubomír

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Lubomír »

Já jsem adventista 27 let a sám můžu říci , že to co se děje některých zborech je hrůza.Vztahy mezi lidma , porušování pravidel.Jednem zboru riešili jestli je špatně si dát sklenku vína.Pak se řešilo co se stane když si někdo dá vepřový řízek.Pak homosexuální věřící a další a další problémy. Církev celkové má problém řešit některé věci podle mého názoru nakolik se bojí odchodu členů.Je zapotřebí si sednout kazatelem a mluvit sním jestli se to dá řešit a co by dělal on.Ja jsem důchodce mám základní vzdělání a celý život jsem dělal jeřábníka , prošel jsem celý svět a můžu říct že , všude to je o komunikaci.Ad ty Pán Bůh žehná.

Rastislav

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Kamil napísal: 23 Aug 2020, 06:27Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů
Odišiel som v roku 2010 po skoro 20 ročnom členstve v CASD Nebolo to jednoduché lepšie povedané psychicky náročné. Ale ten sled udalostí v našej rodine a v živote ukazoval jasný smer ktorý som si zo začiatku nepripúštal. Proste dáš si dole okuliare cez ktoré si sa díval a máš v tom jasno. A kedže mám priatelov aj v iných cirkvách stále mám úctu voči akýmkolvek veriacim z akých kolvek cirkví. Majú právo veriť čo ich oslovilo a už sa tomu nesmejem ako zo začiatku. Nechodím do žiadneho spoločenstva, nechýba mi.

Vitaj vo svete. Ten svet je rôznofarebný a krásny. Prajem ti hodne zdaru a síl. To čo si sa naučil v cirkvi sa ti bude hodiť, je to ako keby si mal ďalší vodičák.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Kamil napísal: 23 Aug 2020, 06:27 Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji .
Kamil trochu tě opravím?
zborech se nepíše, ale sborech se s...
stejní ne, ale stejné...
rozhodnul ne, ale rozhodl...
tema ne, ale téma...
tahle ne, ale když tak tohle...
byla ne, ale bylo
ukončení Děkuji . ne, ale Děkuji.

Ve čtyřech větách 7 chyb, u češtináře bys měl čistou kouli.

Přijde mi, že to sem naspal jen někdo kdo si chtěl z adventistů vystřelit...

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Lída Rohalová napísal: 23 Aug 2020, 10:22 Řešilo se to zde:

ine-f8/moj-odchod-od-adventistov-a-bozia-vola-t987.html

Přidávám zajímavý a netypický článek, nalezený náhodně v internetovém časopise, který nepatří do mé pravidelné četby. A určitě nečekej takové kázání ve sboru :).

http://www.reformace.cz/zod/duchovni-do ... -cislo-109

Máš-li konkrétní dotaz, ráda Ti odpovím. Obecně Ti jen sdělím, že pokud odejdeš, ve Tvém životě padne řada mýtů včetně toho, že je důležité být "zapsaným členem denominace". Navíc každý člověk to má jinak a záleží na vícero faktorech, proč odchází, nebo proč zůstává.
Duchovní domov a život víry
http://www.reformace.cz/zod/duchovni-do ... -cislo-109

...Víte, pokud nedokážete chválit Boha o samotě, vaše chvála ve sboru je fraškou.
To je blbost, každý nemá dar chválení o samotě a ani ho to nemusí samotného bavit, každý člověk je úplně jiný a může být rád, když může chválit Boha s ostatními třeba ve sboru.

...Může být kázáno sebelepší slovo milosti, vám se do uší dostane jen litera. Zákon.
Docela hloupost.

...Čím radikálnější ve víře budete, tím více lidí vás bude chtít napravit na cestu falešné milosti, na níž si může každý věřit, čemu chce. Nebo tomu, co kážou autority. Čím radikálnější ve vlastním vztahu s Pánem Ježíšem budete, tím více lidí budete iritovat, a to aniž byste chtěli.
...Když však budete nosit ten pravý domov ve svých srdcích, půjde s vámi, kamkoli byste šli, a okolnosti nebudou důležité.
Jo to se mi líbí:)

...Ale řekněte mi, je normální, aby například 10–15letý křesťan prosil stále hlavně za sebe? Co o tom říká Písmo? Přečtěte si Žd 5,12! Po takové době byste měli být všichni učiteli!
Zase pro změnu kapku mimo chtít po 10-15, ale i starším křesťanovi, aby byl učitel...

Židům 5:11  Měli bychom o něm ještě mnoho co říci, ale je to těžké vysvětlovat, protože jste líní naslouchat.
12  Po takové době už byste sami měli být učiteli, ale potřebujete, aby vám někdo znovu vysvětloval základní pravdy Božího slova. Jsou z vás kojenci - potřebujete mléko, a ne hutný pokrm.
13  Kdokoli se živí mlékem, protože nepřivykl slovu spravedlnosti, je ještě nemluvně.
14  Hutný pokrm je ale pro dospělé, to jest pro ty, kdo mají smysly zkušeností vycvičené k rozeznání dobrého a zlého.

Tady se nemluví nic o dětech ve věku 10-15 let, ale o dospělých lidech, do +- 20let jsou všichni mladí stejně jen kojenci, alespoň většina, kteří potřebují mléko a kdo z nás to mléko občas nepotřebuje po celý život, že? Tady apoštolové mluví na můj vkus moc zbrkle a frajersky, každý nemusí být stejně chápavý jako byli oni.

...Nechci tím stanovit hranici 10–15 let, ten počet uvádím jen jako příklad.
Tak ho neuváděj :)

...Chci jen říct, že zůstávat v dětské víře normální není!
Ale kecy v kleci, to má asi od tzv. ap. Pavla:

Matouš 18:3  a řekl: "Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského.
Lukáš 18:16  Ježíš si je zavolal k sobě a řekl: "Nechte děti přicházet ke mně a nebraňte jim, neboť takovým patří království Boží.

1 Korintským 14:20  Bratří, ve svém myšlení nebuďte jako děti. Ve zlém buďte jako nemluvňata, ale v myšlení buďte dospělí.

1 Petrův 1:14  Jako poslušné děti nedejte se opanovat žádostmi, které vás ovládaly předtím, v době vaší nevědomosti;
1 Petrův 2:2  a jako novorozené děti mějte touhu jen po nefalšovaném duchovním mléku, abyste jím rostli ke spasení;
3 Janův 1:4  Nemám větší radost, než když slyším, že moje děti žijí v pravdě.

...Kde jsou ti zralí křesťané, kteří by dnes měli vyhánět démony, přenášet hory a křísit mrtvé?
Řeknu vám kde. Sedí v lavicích a učí se. A mnozí z nich mají stále pero a papír a zapisují si učivo.

Neznám žádného křesťana, který by měl duchovní dar či moc vyhánět démony, přenášet hory a křísit mrtvé. Takže to není to co by měl dnes křesťan dělat. To dělají jen na oko falešní učitelé. ¨
Na sezení v lavicích a učení se není nic špatného.

...Uvědomte si, že v okamžiku, kdy vás Pán spasil, mohl vás hned vzít k sobě. Buďto nadpřirozeným vytržením, nebo prostě tak, že by vaše tělo padlo na zem a vaše duše by byla hned s Pánem.

Bože na nebesích to jsou ale nehorázné lži...

...A to je také odpověď na jistotu spasení – myslíte si, že by Bůh někoho spasil, a pak jen tak přihlížel, jak ztratí spasení, když ve své vševědoucnosti věděl, že ten člověk odpadne? Já v takového Boha nevěřím.

Marek 13:20  A kdyby Pán nezkrátil ty dny, nebyl by spasen žádný člověk. Ale kvůli svým vyvoleným zkrátí ty dny.
Židům 9:28  Tak i Kristus jednou jest obětován, k shlazení mnohých lidi hříchů; podruhé pak bez hříchu ukáže se těm, kteříž ho čekají k spasení.
1 Petrův 4:18  A poněvadž spravedlivý sotva k spasení přichází, bezbožný a hříšník kde se ukáže?
Judův 1:3  Nejmilejší, všecku snažnost vynakládaje na to, abych vám psal o obecném spasení, musil jsem psáti, vás napomínaje, abyste statečně bojovali o víru, kteráž jest jednou dána svatým.
Filipským 2:12  A tak, moji milí, jako jste vždycky byli poslušní - nikoli jen v mé přítomnosti, ale nyní mnohem více v mé nepřítomnosti - s bázní a chvěním uvádějte ve skutek své spasení.

Židům 6:4  Kdo byli už jednou osvíceni a okusili nebeského daru, kdo se stali účastníky Ducha svatého
5  a zakusili pravdivost Božího slova i moc budoucího věku,
6  a pak odpadli, s těmi není možno znovu začínat a vést je k pokání, protože znovu křižují Božího Syna a uvádějí ho v posměch.
7  Země, která často přijímá déšť a rodí užitečnou rostlinu těm, kdo ji obdělávají, má účast na Božím požehnání.
8  Rodí-li však jen trní a bodláčí, je nepotřebná a blízká prokletí a nakonec bývá vypálena.
9  I když takto mluvíme, jsme o vás přesvědčeni, milovaní, že jste na dobré cestě ke spáse.
10  Bůh není nespravedlivý, a proto nezapomene, jak jste se činem své lásky k němu přiznali, když jste sloužili a ještě sloužíte bratřím.
11  Toužíme jen, aby na každém z vás bylo vidět neutuchající horlivost až do konce, kdy se naplní naše naděje;
12  proto neochabujte, ale vezměte si za vzor ty, kdo pro víru a trpělivost mají podíl na zaslíbení.

...Boží království je spravedlnost, pokoj a radost. Pokud budete jednat spravedlivě, hledat klid – a to především s Pánem, protože s lidmi se vám to ne vždy podaří – a radovat se z toho, co vám každý den Otec dává (a tím nemyslím hlavně hmotné věci, ale především Jeho lásku a přítomnost), tak Mu klidně důvěřujte, že kamkoliv půjdete, půjde s vámi.

Souhlasím.

Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Odchod z církve adventistů

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

Kamil napsal :
Nevím kde začít ale chci odejít od adventistů.Byl jsem vícero zborech a všude to je stejní.Je tam vícero důvodu a již jsem se rozhodnul. Nevím ale co bude dál.Pokud máte někdo zkušenosti napište do diskuze a pokud již tahle tema zde byla dejte odkaz.
Děkuji

Pokud chcete odejít-tedy vystoupit z církve (přestat být členem), stačí napsat dopis mateřskému sboru. Není třeba uvádět důvody.
Otázkou zůstává, odkud odcházíte, proč, a kam chcete dojít. Je rozdíl mezi odchodem ze společenství lidí a mezi ztrátou obzoru víry-opuštěním etapy života vědomého společenství s Bohem. Mám za to, že (až na marginální výjimky) neexistuje "individuální křesťanství", víra v Boha vždy přesahuje do sounáležitosti s lidmi.
Jsou problémy, které může vyřešit změna prostředí. Jsou problémy, které si neseme všude, kam jdeme. Pak stojí za to přemýšlet o sobě, ne o druhých, změna prostředí totiž obvykle nepomůže.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných