Proč Adventisté musí lhát ?

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Šašo Jašo

Konečne tu niekto nahlas povedal

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Že Biblia vyzerá ako myšlienkový rámec staroveku. Všimnime si, že nie ako slovo Večného a Vševedúceho. Ale ako myšlienkový rámec stredoveku. To je myslím zásadná informácia do diskusie.

student.

Re: Pekné skameneliny

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Šašo Jašo napísal: 16 Sep 2021, 23:03 Čomu vlastne veríš vo vzťahu k Písmu a k Bohu ? Čo teda tvrdíš o stvorení a o potope ?
Keď sa pozriem na tú skamenelinu tak od stvorenia cez potopu beriem ako čistú bájku. Job je prvý ktorý mi dáva zmysel. Lebo komunikuje z bohom ako rovný.

Ale čím mám väčšie znalosti tým viac viem ako málo viem.

Šašo Jašo

Od stvorenia po potopu bájky

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

A ako si sa vyrovnal s tým že o 6 dennom stvorení prehovoril Boh k Mojžišovi na Sinaji, že o zemi za čias Noeho kázal Ježiš a že o Adamovi a Eve často písal Pavol vo svojich listoch ?

Lída R.

Re: Pekné skameneliny

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

[quote=student. post_id=17392 time=1631874045
Ale čím mám väčšie znalosti tým viac viem ako málo viem.
[/quote]

To je velmi sympatický postoj, který však neobstojí u těch, kteří vědí vše lépe než Bůh, i když u toho nebyli.
Na nikoho nenarážím, to je obecný postoj prověřený roky v církvi u všech možných témat.
V CASD jsem se s tímto inspirativním postojem setkala např. u J. Beneše, vzdělaného akademika a zároveň pokorného člověka.
U podobných lidí lze hledat rady pro život. Vystříhala bych se těch, kteří mají na každou teologickou otázku odpověď a mají ve všem jasno.
Vypadá to duchovně, ale není to mnohdy použitelné pro praktický život.
Chcete-li výklad potopy z teologického hlediska, může být inspirací např. toto: https://temata.rozhlas.cz/nabozenstvi/b ... e=&page=1

student.

Re: Proč Adventisté musí lhát ?

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Dnes som sa dočítal na Egyptologických stránkach že faraon Amenhotep potom premenovaný na Achnaton je autorom žalmu 104 tzv. Velký hymnus. Dalšie zdroje uvádzajú že to napísali jeho dvorania. Treba dodať že pôvodná verzia tohoto Hymnusu je venovaná slnku pretože Achnaton zakázal uctievanie iných bohov a zaviedol monoteizmus, niektorý to nazývajú skôr henoteizmus . Bol to radikálny odklon od stáročia zavedenej praxe. Dal zbúrať všetky chrámy určené Egyptským bohom a dal postaviť obrovské chrámy Bohu slnka Atona.
Žalm 104 ako ho poznáme je vlastne okopírovaný a prispôsobený kresťanskému Bohu.
Ak nájdete na túto tému niečo zaujímavé hoďte to sem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Hymn_to_the_Aten

Jeho syn Tutanchaton to zase zrušil a vrátil sa k pôvodným božstvám.

amenhotep, achnaton, psalm 104, akhenaten, pharaon,


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných