Jehovovi svedkovia

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Neregistrovaný napísal: 30 Jún 2021, 21:15 Pokud jsi si to Charlie nevymyslel, není to nic překvapivého. Sám jsem se setkal s pohrobkem Rusella, který se držel jeho knih. Když jsem se ho ptal, zda skutečně věří tomu, co zakladatel SJ, tedy že Cheopsova pyramida byla postavená Bohem a je v ní zapsána chronologie světa, tak řekl, že ano.
Myslím, že vedení SJ o takových skupinách mělo nějaké informace, napiš do Čiernej nad Tisou, budou tam pamětníci. :D
Já dávám odkaz na hrob Russella
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... 08,_02.jpg
Jasné, že som si to nevymyslel. Neuveriteľne vyzeral skôr ten tvoj týpek /jasné, že ti verím/. Fuuuh, tak to už je riadna sila, stretnúť sa s niekým takým. To by som aj chcel zažiť, človeče...
Yo, tú fotku som už videl.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Charlie76 napísal:
Využijem Viktor príležitosť, aby som v tomto príspevku ukázal, KTO JE ANTIKRIST.

"Lebo do sveta vyšlo mnoho podvodníkov, ktorí neuznávajú, že Ježiš Kristus prišiel v tele. Každý, kto to popiera, je podvodník a antikrist." 2. Jána 7

Ak by sme mali definovať Antikrista podľa Jánovho listu /má aj viac definícií/, povedali by sme, že sú to ľudia alebo spoločnosti, ktorí sa podieľajú na náboženskom podvode a klamstvách v súvislosti s Kristovou totožnosťou.
No a práve to robia SJ. Učiť, že Kristus je iba stvorenie a na základe toho potom vyzývať, aby sa neuctieval a strašiť zatratením je práve to, čím sa často definuje antikrist. Islám učí podobne – Kristus, je len človek – prorok, ale Mohamed je vraj väčší. Ateisti podobne – Kristus bol iba človekom. No a humanisti – Kristus bol dobrým človekom – humanistom.
Ako vidíš aj na tomto fóre, koľko energie vynaložil Mikim, aby nás o tom presvedčil, že Kristus je iba človekom - stvorením.
Práve takéto učenia su kľúčom antikrista k tomu, aby sa človek neklaňal, neuctieval a nepovýšil vo svojom srdci to Otcové Slovo – Krista nad všetko.
Vyzývať, aby sme povýšili to Otcové Slovo – Krista, nad všetko, predsa nemôže byť z ducha antikrista. To by ten antikrist išiel sám proti sebe.

Charlie76 napísal:
Ján píše o tých, ktorí tvrdia, že Ježiš Kristus neprišiel v tele, že sú antikristom. Čo by povedal o tých, ktorí dnes prekrúcajú Písmo, aby urobili z Krista Všemohúceho Boha?
Neviem o tom, že by v Písme bola niekde výstraha o odsúdení tých, ktorí až príliš uctievali Krista, teda ako Boha. Ako by potom dopadol Pavol, ktorý napísal: Filip 2 5 Lebo nech je také smýšľanie vo vás, aké bolo aj v Kristu Ježišovi, 6 ktorý súc v podobe Boha nepovažoval toho za lúpež byť rovný Bohu, 7 ale sám seba zmaril prijmúc podobu sluhu a stal sa podobný ľuďom 8 a súc v spôsobe najdený jako človek ponížil sa stanúc sa poslušným až po smrť, a to po smrť kríža. 9 Preto aj Bôh jeho povýšil nad všetko a dal mu z ľúbosti meno, ktoré je nad každé meno, 10 aby sa v mene Ježiša sklonilo každé koleno bytostí ponebeských a pozemských i podzemských, 11 a každý jazyk aby vyznal, že Ježiš Kristus je Pánom, na slávu Boha Otca.

Takže čím bol predtým Ježiš, ak sám seba ponížil a prijal podobu sluhu a stal sa podobný ľuďom. Anjeli sú taktiež sluhovia Boží, ako aj ľudia. Ak by bol iba anjel, alebo iba človek, tak nič by nemusel prijímať. To znamená, že bol oveľa viac ako človek a viac ako anjel. Iba z takého postavenia, ktoré to všetko prevyšovalo sa mohol ponížiť, prijať podobu sluhu a stať sa podobný ľuďom. No a je nájdený ako človek. Teda to, že je - ako človek, že sa podobá človeku, no nie je iba človek: 7 ale sám seba zmaril prijmúc podobu sluhu a stal sa podobný ľuďom 8 a súc v spôsobe najdený jako človek ponížil sa stanúc sa poslušným až po smrť, a to po smrť kríža.
Charlie76 napísal:
Číslovka JEDEN hovorí za všetko. Boh dosadil Krista za Kráľa a ja nemám problém kľaknúť si a pokloniť sa pred Ježišom ako pred svojim Kráľom. Uctievanie, svätá služba a modlitby však patria Bohu, tie pravý Kristus ani neprijíma.
Že nemáš problém? Ale máš! Klameš samého seba. Predsa pokloniť sa je forma uctievania, že. Ak sa nemodlíš ku Kristu, tak sa ani neklaniaš. Modlíť sa ku Kristu odmietaš, lebo vraj to neprijíma. Takýmto argumentom odvraciate ľudí od Krista. Ako v mene Ježiša sa modlíš a prosíš Otca? Predsa iba tak, ak si vierou prijal a povýšil vo svojom srdci to Otcové Slovo - Krista nad všetko. Poznám Otca iba vtedy, ak príjmem do svojho srdca Krista.
Charlie76 napísal:
Keďže vidíš, že totožnosť Krista je iná v Písmach a iná v tvojom učení, mal by si porozmýšľať nad podvodnou literatúrou a ľuďmi, ktorí ťa k takému presvedčeniu priviedli - sú totiž nástrojom Antikrista.
Takže podľa teba, podvodná literatúra a teda nástroj antikrista je učenie, ktoré učí, aby sme vo svojom srdci povýšili to Otcové Slovo – Krista nad všetko? Nezdá sa ti, že ti to nejako nesedí. Prečo by antikrist učil, aby sme povyšovali Krista nad všetko? Nemal by popierať Krista tým, že by učil opak toho? Nemal by práve učiť, že Kristus je iba človekom, stvorením a následne strašiť ľudí pred uctievaním a modlením sa k Ježišovi a to zatratením? Nemal by dosadzovať namiesto Krista hriešného človeka a dať mu titul námestnik Krista – Boha na zemi atd. atd. Myslím si, že všetko učenie, ktoré degraduje pravú podstatu Krista je z ducha antikrista. Učenie, ktoré povyšuje Krista nad všetko je od Boha. Otec nikoho neodsúdi za to, že až príliš uctieva Ježiša Krista. Práve naopak, iba skrze Krista poznáme Otca.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 Ak sa hlásiš ku kresťanom, tak uznávaš potom spásu aj mimo spoločenstva SJ, teda v rôzných kresťanských cirkvách a zboroch.
Verím, že Jehovovi svedkovia sú Božím ľudom a snažia sa konať to, čo si želá Boh. Budú okrem Jehovových svedkov zachránení aj iní ľudia? Nie je vecou Jehovových svedkov posudzovať kto bude a kto nebude zachránený!!! To je záležitosť Ježiša Krista! On sám však hovoril o úzkej ceste, ktorá "vedie do života a málo je tých, čo ju nachádzajú." /Matúš 7:14/
Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 To si SJ naozaj myslíte, že ste tí jediní najspravodlivejší na svete...? Čo to je, ak nie vlastná pýcha. ... My potrebujeme spravodlivosť Kristovú a to skrze vieru v toho, ktorý za nás všetko vybojoval a dokončil svoje dokonalé dielo milosti.
Nie Viktor, vôbec sa necítime byť spravodlivejší ako iní ľudia. Radujeme sa zo vsťahu s Bohom tak ako Izraeliti v čase požehnaní a zároveň vzdycháme spolu s Pavlom:
"Keď chcem robiť to, čo je správne, objaví sa u mňa to, čo je zlé. Človek, ktorým som vnútri, má potešenie v Božom zákone, ale vo svojom tele vidím iný zákon, ktorý bojuje proti zákonu mojej mysle a vedie ma do zajatia zákona hriechu, ktorý je v mojom tele. Ja biedny človek! Kto ma vyslobodí z tohto tela, ktoré ma vedie k smrti?" /Rimanom 7:21-24/
Áno, výborne si to napísal, potrebujeme Krista. Bez Krista to nejde! Preto apoštol Pavol pokračuje /v25/: "Ďakujem Bohu, ktorý ma vyslobodí prostredníctvom Ježiša Krista, nášho Pána!"
Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 Koľko len chodím po domoch, roznášam brožurky a zvestujem o kráľovstve a koľko len vystríham ľudí pred armagadonom, neberiem zbraň do rúk, koľko dobrých a záslužných skutkov už mám. Sme jediní spravodliví na zemi. Ďakujem, že my SJ nie sme nespravodliví, ako tí všetci ostatní mimo nášho spoločenstva SJ.
Nie Viktor, nikto z Jehovových svedkov takto nezmýšľa. Dovolím si uplatniť na seba citát z jedného filmu: "Som NIKTO a NIČ."
Veríme, že pracujeme na Božom diele. Farizej Gamaliel povedal:
"...ak toto učenie alebo dielo pochádza od ľudí, zanikne samo, ale ak pochádza od Boha, nebudete ho môcť zničiť. Nakoniec by sa mohlo stať, že by ste bojovali proti Bohu." /Skutky 5:38, 39/
Tým chcem povedať, že ak by to, čo robia JS, bolo iba dielom ľudí, dávno by sa samo rozpadlo. Napokon, je zvláštne ako si iné cirkvi uvedomujú potrebu hlásať posolstvo, ale nie sú schopné to robiť.
Preto je mi cťou byť zapojený do Božieho diela. Nestávame sa týmto spravodlivejší, ale hovoríme slovami Ježiša: "Tak aj vy, keď urobíte všetko, čím ste boli poverení, poviete: "Sme len obyčajní otroci. Urobili sme iba to, čo sme mali urobiť."" /Lukáš 17:10/
Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 Ak chcete byť súčasťou tela Kristovho, tak musíte prijať fakt, že telo pozostáva z množstva údov a nie len jedným.
Píšeš o tom, že kresťanské náboženstvá sú údmi jedného tela. Pavol ale píše v liste Korinťanom o jednotlivcoch v zbore, nie o rôzných kresťanských cirkvách. Odporúčam krátke video s názvom "Schvaľuje Boh všetky náboženstvá?" /cca 4 minúty/:
https://www.jw.org/sk/kniznica/knihy/do ... ie-biblia/
K ďalším veciam sa vyjadrím neskôr, ďakujem za tvoju pozornosť.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Charlie76 napísal:
Verím, že Jehovovi svedkovia sú Božím ľudom a snažia sa konať to, čo si želá Boh. Budú okrem Jehovových svedkov zachránení aj iní ľudia? Nie je vecou Jehovových svedkov posudzovať kto bude a kto nebude zachránený!!! To je záležitosť Ježiša Krista! On sám však hovoril o úzkej ceste, ktorá "vedie do života a málo je tých, čo ju nachádzajú." /Matúš 7:14/
Takže sa vyhýbaš odpovedi, kto bude podľa učenia SJ súčasťou Božieho kráľovstva. Sú podľa teba Božím ľudom aj mnohí z rozných kresťanských spoločenstiev, cirkví a zborov a aj mimo nich? Tak sú, alebo nie sú!?
Píšeš, že nie je vecou SJ posudzovať, kto bude a kto nebude zachránený a súčasne vieš, čo spoločenstvo SJ učí o ostatných cirkvách a cirkevných spoločenstvách. Ak iba seba vidíte, ako Božím ľudom a pokladáte sa za jediných pravých nasledovníkov a aké dôležité je pre vás členstvo v spoločenstve, tak z toho predsa vychádza logický záver, že všetkých ostatných pokladáte za hodných zničenia. To, že sa vyhýbaš to priamo napísať, len ukazuje, aký ste úlisní a skrývate podstatu svojho učenia.
Charlie76 napísal:
Nie Viktor, vôbec sa necítime byť spravodlivejší ako iní ľudia.
Tak v čom je potom rozdiel medzi SJ a ostatnými kresťanmi z rôzných cirkví? Potom je zbytočné, aby ste lákali veriacich z týchto cirkví, aby boli členmi SJ, ak spása je aj mimo SJ, že. Potom by ste sa mali hlásiť ku kresťanom a prijať to, že ste súčasťou Božieho ľudu, ktorý je tvorený vykúpenými z rôznych cirkví, zborov aj mimo nich, ktorí v pravde nasledujú Krista. Predsa sám hovoríš, že je to záležitosť Krista. Boh predsa nepozerá na členstvo, ale na srdce človeka.
Ak kráľovstvo Božie podľa učenia SJ budú tvoriť iba členovia SJ a tí väčší z vás budú vraj vládnuť z neba, tak koho tu chceš oklamať? Veď máte čo skrývať - svoju pýchu a namyslenosť, že ste jedineční a výnimoční. Súčasne pokrytecky napíšeš, že sa vôbec necítite byť spravodlivejší, ako iní ľudia. Vaše učenie hovorí o opaku!
Charlie76 napísal:
Nie Viktor, nikto z Jehovových svedkov takto nezmýšľa. Dovolím si uplatniť na seba citát z jedného filmu: "Som NIKTO a NIČ."
Veríme, že pracujeme na Božom diele. Farizej Gamaliel povedal:
"...ak toto učenie alebo dielo pochádza od ľudí, zanikne samo, ale ak pochádza od Boha, nebudete ho môcť zničiť. Nakoniec by sa mohlo stať, že by ste bojovali proti Bohu." /Skutky 5:38, 39/
Tým chcem povedať, že ak by to, čo robia JS, bolo iba dielom ľudí, dávno by sa samo rozpadlo. Napokon, je zvláštne ako si iné cirkvi uvedomujú potrebu hlásať posolstvo, ale nie sú schopné to robiť.
Preto je mi cťou byť zapojený do Božieho diela. Nestávame sa týmto spravodlivejší, ale hovoríme slovami Ježiša: "Tak aj vy, keď urobíte všetko, čím ste boli poverení, poviete: "Sme len obyčajní otroci. Urobili sme iba to, čo sme mali urobiť."" /Lukáš 17:10/
Ale zmýšľajú. Načo by potom boli členmi SJ, že.
Aké hlásate posolstvo? O kráľovstve SJ, ktoré nazývate Božím kráľovstvom a o Armagedone? Veď vy nepoznáte, čo je to evanjelium Ježiša Krista. To, čo hlásate nie je evanjelium Ježiša Krista. Len si namýšľate, že len SJ hlásajú evanjelium. Áno, my máme evanjelium Ježiša Krista a to hlásame a SJ majú vlastné evanjelium – evanjelium strachu. Strachom zo zničenia z Armagedonu získavate členov. A práve v tom členstve vidíte spásu a to zo skutkov.
Charlie76 napísal:
Píšeš o tom, že kresťanské náboženstvá sú údmi jedného tela. Pavol ale píše v liste Korinťanom o jednotlivcoch v zbore, nie o rôzných kresťanských cirkvách
Tento výklad, len potvrdzuje fakt, že SJ neuznávajú ostatné cirkvi a spoločenstvá, ako súčasť Kristovho tela. Predsa pohľad Boží vidí, kto patrí z týchto spoločenstiev do tela Kristovho a kto nie. Hore si písal, že nie je to vecou SJ to posudzovať, kto bude zachránený a kto nie. Tak prečo neprijímate to, že aj v ostatných cirkvách sú tí, ktorí sú spasení, ak je to teda záležitosťou Krista? Prečo potom spásu podmieňujete členstvom + záslužnými skutkami?
Kde som písal o náboženstvách? Áno jednotlivci, ktorí tvoria viditeľné cirkví, zbory a cirkevné spoločenstvá. Už som tu o tom písal, čo je cirkev Kristová a kto ju tvorí.

Nepíšem o náboženstvách, pretože Kristus nezaložil žiadné náboženstvo, ale svojú cirkev, ktorá je zbudovaná na skale, ktorou je Kristus zjavený v srdciach vykúpených Otcom na nebesiach. Iba tí tvoria jeho pravú církev, ktorú ako celok vidí jedine Boh. Títo jednotlivci sú roztrúsený v rôzných viditeľných cirkvách, zboroch aj mimo nich. No každé z nášho pohľadu viditeľné zhromaždenie, ktoré sa podriaďuje jedinej hlave – Kristu – Božiemu Slovu, tvoria vykúpení, ale aj falošní kresťania. Títo ale nie sú súčasťou neviditeľnej cirkvi, ktorú vidí jedine Boh. Boh vie, ktorí sú jeho a členstvo v akejkoľvek viditeľnej cirkvi, nikoho nespasí, ale znovuzrodené srdce z Boha.

Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ak kráľovstvo Božie podľa učenia SJ budú tvoriť iba členovia SJ a tí väčší z vás budú vraj vládnuť z neba, tak koho tu chceš oklamať? Veď máte čo skrývať - svoju pýchu a namyslenosť, že ste jedineční a výnimoční.
To je pravda, skutečně to SJ učí. O pýše jsem taky psal a zažil ji. Když k nám kdysi chodily dvě ženy SJ, stále něco kritizovali-naši volbu výzdoby bytu, oblečení, jiné církve..na druhou stranu si myslím, že o Charliem to neplatí.
To, čo hlásate nie je evanjelium Ježiša Krista. Len si namýšľate, že len SJ hlásajú evanjelium. Áno, my máme evanjelium Ježiša Krista a to hlásame a SJ majú vlastné evanjelium – evanjelium strachu. Strachom zo zničenia z Armagedonu získavate členov. A práve v tom členstve vidíte spásu a to zo skutkov.
Evangelium Ježíše je o záchraně v Kristu (Řím 1:1-3) a to žel, SJ, nehlásají. Je to "jiné" evangelium.
Bůh vidí do srdce, znám katolíky, modlí se k svatým, dělají věci, které jsou ve světle Písma modloslužbou, ale pečlivě se starají o rodiny, jsou velmi obětaví v pomoci druhým, kdo jsem já, abych si myslel, že nebudou spaseni.
Tento výklad, len potvrdzuje fakt, že SJ neuznávajú ostatné cirkvi a spoločenstvá, ako súčasť Kristovho tela.
Štvavý tón pochází hlavně od Rutherforda, SJ se s vámi modlit nebude, v pozadí je právě ta falešná výlučnost...ovšem správně nasměrování svědkové jsou skvělými křesťany.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 01 Júl 2021, 08:35 Neviem o tom, že by v Písme bola niekde výstraha o odsúdení tých, ktorí až príliš uctievali Krista, teda ako Boha.
V písme nie je žiadna výstraha, pretože v Písme Krista nikto neuctieva ako Boha.
Viktor, bol si vedený k predstave Krista, ktorá sa vymyká ucelenosti učenia Biblie. Túto ucelenosť ti skúsim predstaviť.

Úplne na začiatku existoval iba sám Boh. Boh je len jeden. Božie meno je Jehova /alebo Jahve/:
Izaiáš 43:10 "Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebude."
Izaiáš 42:8 "Ja som Jehova, to je moje meno. Nikomu inému nedám svoju slávu..."
5. Mojžišova 6:4 "Počúvaj, ó, Izrael: Jehova, náš Boh, je jeden Jehova."

Keď začal Boh tvoriť, ako prvého vytvoril Ježiša:
Kolosanom 1:15 "On je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia."
Zjavenie 3:14 "Toto hovorí Amen, verný a pravdivý svedok, počiatok Božieho stvorenia..."

Prostredníctvom Krista začal Boh tvoriť všetko ostatné:
Kolosanom 1:16 "Prostredníctvom neho bolo stvorené všetko ostatné v nebi i na zemi, viditeľné i neviditeľné..."
1. Mojžišova 1:26 "Potom Boh povedal: „Urobme človeka na svoj obraz, aby sa nám podobal."

Napriek tomu, že sa Kristus podieľal na stvorení, nenárokuje si na titul Stvoriteľ ani Spolustvoriteľ. Podobne ako keď bol na zemi a robil zázraky, i v čase stvorenia používal Božie prostriedky bez ktorých by toho nebol schopný. O tomto čase Pavol píše, že bol Ježiš "v Božej podobe" alebo ako hovoria iné preklady, "mal božskú prirodzenosť" /Filipanom 2:6/ a "neuvažoval o tom, že sa zmocní toho, čo mu nepatrí, teda že sa stane rovným Bohu" vzhľadom na titul Stvoriteľa.

Prichádza prvý hriech a pád človeka. A proroctvá o príchode mesiáša, ktorý vykúpi ľudstvo z hriechu a smrti. Nikomu ani len nenapadne, že by mal prísť na zem Boh:
2. Mojžišova 33:20 "A dodal: „Ale moju tvár nemôžeš vidieť, lebo žiaden človek ma nemôže vidieť a zostať žiť.“"
Ján 1:18 "Boha nikto nikdy nevidel."

Boh vyberá za mesiáša /pomazaného kráľa/ svojho prvorodeného Syna. Má špeciálne poslanie a špeciálne postavenie. Už nie je možné približovať sa k Bohu bez toho, aby bolo uznané meno Ježiša Krista, Kráľa a Vykupiteľa. Kristus vykupuje ľudstvo a stáva sa novým majiteľom, Pánom. Boh je akoby bránou k večnému životu a Kristus je kľúčom. Pre tých, ktorí neuznajú Ježiša Krista, ostáva Brána uzamknutá. Toto je hlavné posolstvo NZ!
Filipanom 2:9-11 "Preto ho Boh povýšil do nadradeného postavenia a láskavo mu dal meno, ktoré je nad každé iné meno, aby pred Ježišovým menom pokľaklo každé koleno – tých v nebi, tých na zemi aj tých pod zemou a aby každý jazyk verejne vyznával, že Ježiš Kristus je Pán na slávu Boha, Otca."

Ježiš i naďalej uctieva Boha Jehovu, ako jediného pravého Boha:
Ján 17:3 "To znamená večný život, že spoznávajú teba, jediného pravého Boha..."
Ján 20:17 "Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu."

Uctievajme Ježišovho Boha, tak je to správne!

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 01 Júl 2021, 12:31 To, že sa vyhýbaš to priamo napísať, len ukazuje, aký ste úlisní a skrývate podstatu svojho učenia.
Milý Viktor,
snažil som sa spriateliť sa s tebou. Mal som k tebe náklonnosť aj preto, že môjmu synovi som vybral meno, ktoré máš aj ty.
Snažil som sa byť chápavý a priateľský aj napriek tvojmu tónu, ktorý naznačoval hnev. Som z teba sklamaný.
Chcel som ti ešte toho veľa napísať. Rozhodol som sa však ukončiť naše "rozhovory". Bude pre teba lepšie, ak ostaneš pokojný a ja ti nebudem zneprijemňovať deň príspevkami o ktoré aj tak nemáš záujem. Na niektoré otázky som ti veľmi jasne odpovedal a v ďalšom svojom príspevku sa tváriš, akoby si moje vysvetlenie nečítal /o kláňaní sa pred Kristom/.
Nechcem si už s tebou písať, dúfam, že to príjmeš ako džentlmen.

Želám ti veľa šťastia, pokoja a želám ti večný život.

S pozdravom Dušan alias Charlie.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Píšem sice tvrdo na adresu spoločenstva SJ, no čo sa týka tvojej osoby, tak prečo by som sa hneval? Si lapený do spárov antikrista. No čo už. Komu to nie je dané od Otca, tak nikdy nepríde k pravému Kristu.
Charlie76 napisal: V písme nie je žiadna výstraha, pretože v Písme Krista nikto neuctieva ako Boha.
Akože neuctieva? Je Kristus nazvaný v Písme Spasiteľom? Je! Je nazvaný – Silným Bohom? Je! No a Boh hovorí, že mimo neho niet žiadneho spasiteľa, ani Silného Boha. To znamená len jedno, že Kristus je Silným Bohom a Spasiteľom, lebo Boh si neprotirečí.
Taktiež Boh v tom istom verši hovorí: Predo mnou nebol utvorený nijaký silný Bôh a nebude ani po mne.

Je to ten istý Boh v troch osobách - Otec, Syn a Duch Svätý.

No a ten isty Izaiáš píše: Iz 9:6 Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám je daný, a kniežatstvo bude na jeho pleci, a nazovú jeho meno: Predivný, Radca, Silný Bôh, Udatný Hrdina, Otec Večnosti, Knieža Pokoja.

Je tam – Silný Boh? Je!

Iz43 10 Vy ste mojimi svedkami, hovorí Hospodin, i môj služobník, ktorého som si vyvolil, aby ste poznali a uverili mi a porozumeli, že som to ja. Predo mnou nebol utvorený nijaký silný Bôh a nebude ani po mne. 11 Ja, ja som Hospodin, a niet spasiteľa krome mňa.

Je Kristus tvoj Spasiteľ? Ak povieš nie, tak nie si kresťanom. Ak povieš – áno, Kristus je mojím Spasiteľom, tak potvrdíš to, že Kristus je Boh, keďže Hospodin povedal, že: 11 Ja, ja som Hospodin, a niet spasiteľa krome mňa.

Nedá sa z toho vykľučkovať Charlie76

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 02 Júl 2021, 08:05 Je Kristus tvoj Spasiteľ?
...
Nedá sa z toho vykľučkovať Charlie76
Prepáč Viktor, už som nútený citovať sám seba /dosť čudný pocit/, aby som tu dookola nepísal to isté:
"Na niektoré otázky som ti veľmi jasne odpovedal a v ďalšom svojom príspevku sa tváriš, akoby si moje vysvetlenie nečítal."
Napadlo mi, že máš možno zdravotné problémy, ktoré súvisia s porozumením /či už písaného textu alebo zatriedenia informácii, myslím to vážne bez nejakého sarkazmu, takéto poruchy existujú/.

Aj naďalej platí: "Nechcem si už s tebou písať, dúfam, že to príjmeš ako džentlmen."
Ak máš predsa len záujem porozumieť tejto téme, odporúčam prednášky adventistického kázateľa, ktorého meno je Nader Mansour:

Trojice vs Adventismus /titulky/ - https://www.youtube.com/watch?v=AEPHgqkO1GM
Adventistické verše o Trojici /CZ dabing/ - https://www.youtube.com/watch?v=GpvnjCOWH5k

Dá sa dohľadať aj séria kratučkých videí s názvom "Průkopníci CASD vs Trojice", ktorá ukazuje, že tí, ktorí stáli pri zrode adventizmu, neverili v Trojicu. Hodnovernosť týchto videí však neviem posúdiť, keďže nepoznám históriu CASD.

S hlbokou úctou Dušan.

Šašo Jašo

Bohorodička

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Charlíku, aký máte názor Jehovisti na Máriu - Bohorodičku ? Pre vás nie je Matka Božia ? Modlíte sa k nej ako k Ježišovi ? Alebo sa nemodlíte ani k Ježišovi iba ku Bohu Otcu ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných