Jehovovi svedkovia

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

Mám za to, že potíž s argumentací v určitých bodech učení je v tom, že „libovolně“ poskládané texty Písma se používají jako „důkaz“ pravdivosti, bez ohledu na jejich původní kontext, význam, nebo literární žánr.
Takto poskládaný řetězec textů zdánlivě svědčí pro (nebo proti) nějakému tvrzení, článku víry ap.
Pozoruhodné na tom je, že jednotlivé texty často dávají jiný obraz a bez autority zdroje takového učení by nám nedávaly deklarovaný smysl. Primárně se tedy nejedná o učení Písma, ale o autoritu jeho výkladu.
Přímo v Bibli můžeme vidět „svévolné“ použití z kontextu jakoby vytržených úryvků starších textů (v evangeliích, v dopisech ap.Pavla...). Toto „kreativní“ použití ale nezpochybňujeme, s ohledem na víru v inspiraci autorů Duchem Božím (a redaktorů při uspořádání kánonu).
Otázka tedy zní: Je učení Svědků, Adventistů...v souladu s Božím slovem? Kdo nebo co je měřítkem?
Stojí autorita společenství církve nad autoritou jedince? V jakém smyslu, proč ano, proč ne? A je autorita církve totožná s „Vedoucím sborem“, nebo se „spisy Ellen G.Whiteové“ ?
Další otázka zní: Zamýšlíme se nad argumentací oponentů? Nebo hledáme „trumfy“, kterými jejich námitky „přebijeme“, abychom dokázali jejich omyl a naše pravověří?
Zdvořilá diskuze bez osobních invektiv je základní minimum. Ale proměna pohledu, změna postoje, se často děje z jiných, než jen „racionálních“ důvodů. „Vítr vane kam chce...“

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

charlie76 napísal: 28 Jún 2021, 09:07
Ak myslíš Viktor, toho "pravého" Krista, ktorý bol zároveň Synom tu na zemi a zároveň Otcom v nebesiach, ku ktorému sa Kristus modlil; ak myslíš na toho "pravého" Krista, ktorý bol tri dni mŕtvy v stave bez vedomia /Kaz 9:5,10/, a zároveň v tej chvíli bol jednou z živých osôb boha Trojice - tak ďakujem - takého "pravého Krista" si nechaj. Ako nazvať takéto učenie?

Zdá sa ti tvoje učenie normálne a v súlade s Bibliou?
Ste antikristoví svedkovia a nie svedkovia Boha. Neznáte pravého Krista, preto neznáte ani Otca na nebesiach. Antikristov je veľa a Svedkovia J sú jeho úlisná časť. Ku kresťanom sa ani nehlásite, lebo vraj ste SJ.

No beriete Kristové meno do svojích úst, aby ste získali člena. Keď ho už získate, tak prvé čo robíte je to, aby zaprel vo svojom srdci pravého Krista - jeho pravé meno - kto je a čo všetko učinil. Ste sluhovia antikrista. No a to ani nehovorím o prepísaní Biblie na svoj vlastný obraz, čo je zákerné a ponesiete za to spravodlivé odsúdenie.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Milan napísal: 28 Jún 2021, 18:25 Mám za to, že potíž s argumentací v určitých bodech učení je v tom, že „libovolně“ poskládané texty Písma se používají jako „důkaz“ pravdivosti, bez ohledu na jejich původní kontext, význam, nebo literární žánr.
...
Další otázka zní: Zamýšlíme se nad argumentací oponentů? Nebo hledáme „trumfy“, kterými jejich námitky „přebijeme“, abychom dokázali jejich omyl a naše pravověří?
Zdvořilá diskuze bez osobních invektiv je základní minimum. Ale proměna pohledu, změna postoje, se často děje z jiných, než jen „racionálních“ důvodů. „Vítr vane kam chce...“
Milan:
Ďakujem za veľmi dobre napísaný príspevok podnecujúci k zamysleniu. Ruku na srdce, asi sa stalo už každému, že pri argumentácii rýchlo, rýchlo hľadáme verše - ako keď právnik hľadá paragrafy v zákonoch, alebo hľadá nejaké medzery v zákone - len aby sme podporili svoju argumentáciu a druhej strane čo najviac ubrali priestor pre obhajobu. Týka sa to viac-menej náukových rozdielov.
Je to len pár dní, čo som si uvedomil, že ak nebude mojou motiváciou v príspevkoch na tomto webe láska, tak som zlyhal. Ja som vlastne UŽ zlyhal. Začínam odznovu, ospravedlnil som sa Mikim-u, Neregistrovanému, Ambassadorovi - ponúkol som im priateľstvo. Niekedy sa stane, že musíme použiť ostrejšie slová, karháme, napomíname...

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 29 Jún 2021, 07:47 Ste antikristoví svedkovia a nie svedkovia Boha. Neznáte pravého Krista, preto neznáte ani Otca na nebesiach. Antikristov je veľa a Svedkovia J sú jeho úlisná časť. Ku kresťanom sa ani nehlásite, lebo vraj ste SJ.

No beriete Kristové meno do svojích úst, aby ste získali člena. Keď ho už získate, tak prvé čo robíte je to, aby zaprel vo svojom srdci pravého Krista - jeho pravé meno - kto je a čo všetko učinil. Ste sluhovia antikrista. No a to ani nehovorím o prepísaní Biblie na svoj vlastný obraz, čo je zákerné a ponesiete za to spravodlivé odsúdenie.
Viktor, je mi ľúto, naozaj neviem ako ti pomôcť.
Ako môžeme rozoznať, či nasledujeme pravého Krista? Tieto texty môžu dať určitú odpoveď:

"Veď všetci, čo chcú žiť v oddanosti Bohu ako učeníci Krista Ježiša, budú prenasledovaní." /2. Tim 3:12/
"VŠETCI ĽUDIA vás budú nenávidieť pre moje meno... VŠETKY NÁRODY vás budú nenávidieť pre moje meno." /Matúš 10:22, 24:9/

Ktorá náboženská skupina je nenávidená? O ktorom náboženstve dnes môžeme povedať, "že všade sa hovorí proti tejto sekte"? /Skutky 28:22/ A prečo? Prečo sú vlastne nenávidení? Jednou z hlavných príčin je, že hlásajú "dobrú správu o Kráľovstve" /Matúš 24:14/, inak to nebolo ani v dobe apoštolov: "Prísne sme vám zakázali vyučovať v tom mene. Ale vy ste svojím učením naplnili celý Jeruzalem" /Skutky 5:28/. Preto si prosím, polož otázku: Kto zodpovedá obrazu učeníkov nasledujúcich pravého Krista dnes?

Odhalenie. Kedysi platilo:
1. Petra 4:16 "Kto však trpí za to, že je kresťan, nech sa nehanbí, ale nech ďalej nosí toto meno a tým oslavuje Boha."
Dnes slovo kresťan nevyvoláva v ľuďoch žiadne väčšie emócie. Skúsme však tieto slová parafrázovať:
"Kto však trpí za to, že je Jehovov svedok /jehovista/, nech sa nehanbí, ale nech ďalej nosí toto meno a tým oslavuje Boha."
Každý Jehovov svedok sa stretol s nevraživosťou v svojom okolí, v službe, v rodine, v práci, v škole, na internete. Tak to ale musí byť. Ver mi, nie je ľahké byť "jehovistom", nie je ľahké byť Jehovovým svedkom. Skús prosím, prehodnotiť svoj postoj.

"Keď nás ľudia urážajú, žehnáme im, keď nás prenasledujú, trpezlivo to znášame, keď nás očierňujú, odpovedáme mierne.
Až doteraz nás považujú za odpad sveta, za úplnú spodinu." /z 1. Korinťanom 4. kap./

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Počuj Neregistrovaný,
reagujem na svoj vlastný príspevok, pre teba.
charlie76 napísal: 27 Jún 2021, 22:24 Pozrel som sa na ten Železný brod...
...
"„Bratry“ z této organizace jsem byl povzbuzován a chválen, že již nejsem služebníkem satana, protože veškerá lidská vláda včetně státní moci této republiky slouží ďáblu. Pochybuji, že se vám k tomuto názoru veřejně přiznají, ale je to jeden z hlavních bodů jejich víry."
Niečo vo mne bublalo, bublalo - a včera večer to vybublalo. Spomienka. Stalo sa mi to niekedy v roku 1998-99.
Niekto zaklopal na dvere. Otvorím a vidím dosť nedbalo oblečeného chlapíka. Predstavil sa ako Jehovov svedok.

Usmievam sa a hovorím: "Aj ja som Jehovov svedok."
A on na to: "Ale ja som Pravý Jehovov svedok."
Waaaw, povedal som si, dali sme sa do rečí. Vysvetlil, že v okolí Čiernej nad Tisou funguje skupina možno 200 ľudí, ktorí si hovoria: Praví Jehovovi svedkovia. Nesúhlasia s Jehovovými svedkami, používajú literatúru z rokov 1950-1960, nevlastnia dokonca ani televízor, lebo je to nástroj Satana.

No a presne on mal aj reči o ktorých písal ten vylúčený zo Železného brodu, že vláda a štátna moc sú Satanovi služobníci a pod. Rimanom 13. kapitolu vykladal nejako tak, že nadriadené vrchnosti sú anjeli a Kristus, a teda údajne iba im sa máme podriaďovať. Keď som sa ho opýtal, prečo sa vo verši 6 píše "preto aj platíte dane", povedal, že sú to príspevky zboru... Povedal som mu, nech príde o týždeň a on prišiel. Pripravil som si nejaké texty a vysvetlenie, na ktoré nereagoval. Odvtedy som o tejto skupine nepočul, iba raz som narazil na nejaký leták zastoknutý pri dverách, keď som bol vo zvestovateľskej službe na dedine.
Predpokladám, že táto skupina už neexistuje.
Mohlo by to vysvetľovať tie fantasticko-fanatické výroky muža zo Železného brodu.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

charlie76 napísal: 29 Jún 2021, 12:26
Viktorrealita napísal: 29 Jún 2021, 07:47 Ste antikristoví svedkovia a nie svedkovia Boha. Neznáte pravého Krista, preto neznáte ani Otca na nebesiach. Antikristov je veľa a Svedkovia J sú jeho úlisná časť. Ku kresťanom sa ani nehlásite, lebo vraj ste SJ.

No beriete Kristové meno do svojích úst, aby ste získali člena. Keď ho už získate, tak prvé čo robíte je to, aby zaprel vo svojom srdci pravého Krista - jeho pravé meno - kto je a čo všetko učinil. Ste sluhovia antikrista. No a to ani nehovorím o prepísaní Biblie na svoj vlastný obraz, čo je zákerné a ponesiete za to spravodlivé odsúdenie.
Viktor, je mi ľúto, naozaj neviem ako ti pomôcť.
Ako môžeme rozoznať, či nasledujeme pravého Krista? Tieto texty môžu dať určitú odpoveď:

"Veď všetci, čo chcú žiť v oddanosti Bohu ako učeníci Krista Ježiša, budú prenasledovaní." /2. Tim 3:12/
"VŠETCI ĽUDIA vás budú nenávidieť pre moje meno... VŠETKY NÁRODY vás budú nenávidieť pre moje meno." /Matúš 10:22, 24:9/

Ktorá náboženská skupina je nenávidená? O ktorom náboženstve dnes môžeme povedať, "že všade sa hovorí proti tejto sekte"? /Skutky 28:22/ A prečo? Prečo sú vlastne nenávidení? Jednou z hlavných príčin je, že hlásajú "dobrú správu o Kráľovstve" /Matúš 24:14/, inak to nebolo ani v dobe apoštolov: "Prísne sme vám zakázali vyučovať v tom mene. Ale vy ste svojím učením naplnili celý Jeruzalem" /Skutky 5:28/. Preto si prosím, polož otázku: Kto zodpovedá obrazu učeníkov nasledujúcich pravého Krista dnes?

Odhalenie. Kedysi platilo:
1. Petra 4:16 "Kto však trpí za to, že je kresťan, nech sa nehanbí, ale nech ďalej nosí toto meno a tým oslavuje Boha."
Dnes slovo kresťan nevyvoláva v ľuďoch žiadne väčšie emócie. Skúsme však tieto slová parafrázovať:
"Kto však trpí za to, že je Jehovov svedok /jehovista/, nech sa nehanbí, ale nech ďalej nosí toto meno a tým oslavuje Boha."
Každý Jehovov svedok sa stretol s nevraživosťou v svojom okolí, v službe, v rodine, v práci, v škole, na internete. Tak to ale musí byť. Ver mi, nie je ľahké byť "jehovistom", nie je ľahké byť Jehovovým svedkom. Skús prosím, prehodnotiť svoj postoj.

"Keď nás ľudia urážajú, žehnáme im, keď nás prenasledujú, trpezlivo to znášame, keď nás očierňujú, odpovedáme mierne.
Až doteraz nás považujú za odpad sveta, za úplnú spodinu." /z 1. Korinťanom 4. kap./
V Bibli sa píše o prenasledovaní kresťanov, tých, ktorí nasledujú Krista - Božie Slovo a SJ to odrazu vzťahujú na seba a súčasne sa ku kresťanom nehlásia. Mal by si prehodnotiť to, kto vlastne si.

Ste zahľadení jedine do seba. Namýšľate si, že jedine to vaše spoločenstvo SJ, je to jediné pravé. To my, my, my sme tí jediní praví na tomto svete a nikto iný. Z toho, že vidíte takto iba seba a ostatných hodných zničenia, tak týmto nadobúdate dojem výnimočnosti a jedinečnosti. Potom vlastné prenasledovanie vnímate, ako niečo, čo sa deje len vám. Ako keby to bol dôkaz vašej pravdy a neustále sa v tom utvrdzujete.

Ignorujete pritom fakt, že v celých dejinách až doteraz boli aj sú teraz prenasledovaní a zabíjaní rôzni ľudia, náboženské skupiny, cirkvi, cirkvičky, spoločenstvá, sekty atd. Dokonca KC má predsa svojich mučeníkov prenasledovaných komunistickým režimom a ako sa týmto chváli.

Prenasledovanie sa nemôžem používať, ako nejaké kritérium pravdy. Jedine Božie Slovo je Pravda a život a to je to jediné kritérium Pravdy. Ak pre neho sme prenasledovaní, tak vieme aj prečo.

No a SJ práve to Slovo Pravdy – Krista prekrútilo a uviedlo mnohých do bludu. Tak čo máte z toho, že trpíte za vlastný blud? Ako napr. kňazi KC, ktorí sa miešali do politiky a chceli zvrhnúť režim a tak boli režimom uväznení? Cirkev bola obmedzovaná a aj mnohé jej majetky boli zhabané. Či snáď trpeli pre pravdu Božieho Slova, alebo trpeli pre svoju cirkev plnej modlárstva, hromadenia majetku a ohavnosti všetkého druhu. Čo majú z toho? Či snáď Boh bude uznávať im mučeníctvo?

Či snáď preto má KC pravdu, keď ich Islam vyháňal skade tade, alebo je to súd nad nimi?

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Viktorrealita napísal: 29 Jún 2021, 07:47 V Biblii sa píše o prenasledovaní kresťanov, tých, ktorí nasledujú Krista - Božie Slovo a SJ to odrazu vzťahujú na seba a súčasne sa ku kresťanom nehlásia. Mal by si prehodnotiť to, kto vlastne si.
Mýliš sa Viktor, možno za to môžem ja. Pokúsim sa uviesť veci na pravú mieru. Asi som ťa zbytočne zamotal ohľadom toho prenasledovania s tým parafrázovaním. Prepáč. Takže ešte raz:

My Jehovovi svedkovia SME kresťania! Hlásime sa ku kresťanom. My Jehovovi svedkovia sme kresťanským náboženstvom. Možno si sa stretol s niekým, kto ti tvrdil opak - jednoducho to nie je pravda.
Áno, sme kresťania, a to z týchto dôvodov:


Veríme, že Ježiša poslal na zem Boh, aby vykúpil ľudstvo z hriechu a smrti.
"Veď tak veľmi Boh miloval svet, že dal svojho jediného Syna, aby nikto, kto v neho prejavuje vieru, nezahynul, ale mal večný život." /Ján 3:16/

Veríme, že Ježiš je kľúčom k záchrane, že "niet pod nebom nijakého iného mena daného ľuďom, v ktorom máme byť zachránení". /Skutky 4:12/

Snažíme sa dôsledne držať učenia a príkladu Ježiša Krista.
"Aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste verne kráčali v jeho stopách." /1. Petra 2:21/

Modlíme sa v Ježišovom mene.
"Potom vám Otec dá všetko, o čo ho v mojom mene poprosíte." /Ján 15:16/

Keď sa ľudia stávajú Jehovovými svedkami, sú pokrstení v mene Ježiša.
"Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha." /Matúš 28:19/

Určite sa však odlišujeme od ostatných náboženských skupín, ktoré sa označujú za kresťanské a to vo viacerých oblastiach. Napríklad veríme, že Ježiš je podľa Biblie Boží Syn, nie časť Trojice. Neveríme, že človek má nesmrteľnú dušu. Neveríme, že Sväté Písmo učí, že Boh spôsobuje ľuďom večné muky v pekelnom ohni. Tí, ktorým je v rámci náboženstva zverená veľká zodpovednosť, by nemali mať honosné tituly a nemali by byť považovaní za vyšších od druhých.

Viktor, ak máš nejaké otázky, rád ich zodpoviem.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

charlie76

V zakrývaní podstaty svojho učenia sú SJ majstri.

Podľa učenia SJ budú tvoriť kráľovstvo Božie členovia SJ. Nie je to skôr kráľovstvo SJ? Alebo ste to už stihli zmeniť? To vaše učenie sa totiž mení v závislosti od podmienok. Ste ako chameleoni.

Ak sa hlásiš ku kresťanom, tak uznávaš potom spásu aj mimo spoločenstva SJ, teda v rôzných kresťanských cirkvách a zboroch. Ak je to teda tak, tak kde je potom výnimočnosť a jedinečnosť spoločenstva SJ o ktorej tak radi hovoríte? Načo by som mal byť členom spoločenstva SJ, ako podmieku spásy, ak je spása aj mimo tohto spoločenstva, že?

Takéto zakrývanie podstaty vlastného učenia vidím aj u KC. Navonok sa tváriť ústretovo a ekumenicky, no vo vnútri je zabetonované učenie o vlastnej jedinečnosti a výnimočnosti a teda, že KC je jediná pravá, v ktorej je cirkev Kristová a mimo členstvo v KC niet spásy. Potom to zakryjú nejakým vymysleným bludom, že môžu byť spasení aj mimo KC, ak nie z vlastnej viny nepočuli o Kristu. No katastrofa!

Za ďalšie, Kristus nie je žiadné stvorenie. On je Otcové Slovo, čo sa stalo telom. Kto povýšil vo svojom srdci nad všetko to Otcové Slovo – Krista, tak týmto povýšil aj Otca. Otec sa stotožňuje vo svojom Slove v Kristu – sú Jedno. Kristus viditeľne odišiel k Otcovi a viditeľne aj príde na túto Zem, zobrať tých, ktorí sú jeho, aby tam, kde je teraz On aj oni boli. Teda na novú Zem a nové Nebo. Ak niekto tvrdí, že Kristus je iba stvorenie, tak obracia Písmo naruby a degraduje meno Syna Božieho na úroveň stvorenia. Potom odmietať pokloniť sa Kristu a uctievať Krista, vychádza práve z takéhoto antikristového učenia.

Potom je tu zásadná vec. SJ nepoznajú, čo je evanjelium Ježiša Krista. Nie je to len správa, o príchode kráľovstva Božieho, ale je to správa v ktorej je obsiahnuté všetko to, čo Boh urobil, aby spasil v Kristu to, čo bolo zahynulo. Všetci vykúpení v Kristu sa vo viere radujú z istoty spásy a svojím novým znovuzrodeným životom oslavujú Boha.

To si SJ naozaj myslíte, že ste tí jediní najspravodlivejší na svete, ktorí vraj zdedia Zem a tí väčší z vás budú vám vládnuť. Čo to je, ak nie vlastná pýcha. To je ako s tým vaším prenasledovaním. Myslíte si, že len vás prenasledujú? Naša vlastná spravodlivosť je ako ohyzdné rúcho. My potrebujeme spravodlivosť Kristovú a to skrze vieru v toho, ktorý za nás všetko vybojoval a dokončil svoje dokonalé dielo milosti.

Luk18 9A povedal i proti niektorým, ktorí dúfali v sebe, že sú spravedliví a ostatných nemali za nič, toto podobenstvo: 10Dvaja mužovia išli hore do chrámu modliť sa. Jeden bol farizeus a druhý publikán. 11Farizeus si zastal a takto sa modlil u seba: Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, dráči, nespravedliví, cudzoložníci alebo aj ako tento publikán. 12Postím sa dva razy do týždňa a dávam desiatky zo všetkých príjmov. 13A publikán stojac zďaleka nechcel ani len oči pozdvihnúť k nebu, ale sa bil do pŕs a hovoril: Ó, Bože, buď milostivý mne hriešnemu! 14Hovorím vám, že tento odišiel ospravedlnený dolu do svojho domu a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený; a kto sa ponižuje, bude povýšený.

No a SJ sa povýši a myslí vo svojom srdci podobne. Ďakujem ti Bože, že nie som ako ostatní hriešnici mimo nášho jediného spravodlivého spoločenstva na zemi, spoločenstva SJ a že nepatrím k týmto hriešnym kresťanom. Koľko len chodím po domoch, roznášam brožurky a zvestujem o kráľovstve a koľko len vystríham ľudí pred armagadonom, neberiem zbraň do rúk, koľko dobrých a záslužných skutkov už mám. Sme jediní spravodliví na zemi. Ďakujem, že my SJ nie sme nespravodliví, ako tí všetci ostatní mimo nášho spoločenstva SJ.

To je pýcha! To vaše spoločenstvo je ako Boh, že vie, kto všetko je spravodlivý v Božích očiach a kto nie je? To vaše spoločenstvo je celým telom Kristovým? Ak chcete byť súčasťou tela Kristovho, tak musíte prijať fakt, že telo pozostáva z množstva údov a nie len jedným. Ale len tie údy, ktoré sa podriaďujú jednej hlave – Kristu – Slovu Božiemu, tvoria to telo. Ak Kristus - to Otcové Slovo, nie je vašou hlavou a nepodriaďujete sa mu, tak nepatríte do tela Kristovho.

A k tomu peklu.

Čo si myslíš, aký má zmysel najprv súdiť ľudí diferencovane podľa skutkov, čo je v Písme na mnohých miestach zdôraznené, ak by následne boli tí všetci zničení a prestali existovať. Potom súd podľa skutkov, by postrádal zmysel.

No a vykupeni v Kristu nejdú na súd, ale už teraz prechádzajú zo smrti do večného života.

Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Niečo vo mne bublalo, bublalo - a včera večer to vybublalo. Spomienka. Stalo sa mi to niekedy v roku 1998-99.
Niekto zaklopal na dvere. Otvorím a vidím dosť nedbalo oblečeného chlapíka. Predstavil sa ako Jehovov svedok.

Usmievam sa a hovorím: "Aj ja som Jehovov svedok."
A on na to: "Ale ja som Pravý Jehovov svedok."
Waaaw, povedal som si, dali sme sa do rečí. Vysvetlil, že v okolí Čiernej nad Tisou funguje skupina možno 200 ľudí, ktorí si hovoria: Praví Jehovovi svedkovia. Nesúhlasia s Jehovovými svedkami, používajú literatúru z rokov 1950-1960, nevlastnia dokonca ani televízor, lebo je to nástroj Satana.

No a presne on mal aj reči o ktorých písal ten vylúčený zo Železného brodu, že vláda a štátna moc sú Satanovi služobníci a pod. Rimanom 13. kapitolu vykladal nejako tak, že nadriadené vrchnosti sú anjeli a Kristus, a teda údajne iba im sa máme podriaďovať. Keď som sa ho opýtal, prečo sa vo verši 6 píše "preto aj platíte dane", povedal, že sú to príspevky zboru... Povedal som mu, nech príde o týždeň a on prišiel. Pripravil som si nejaké texty a vysvetlenie, na ktoré nereagoval. Odvtedy som o tejto skupine nepočul, iba raz som narazil na nejaký leták zastoknutý pri dverách, keď som bol vo zvestovateľskej službe na dedine.
Predpokladám, že táto skupina už neexistuje.
Mohlo by to vysvetľovať tie fantasticko-fanatické výroky muža zo Železného brodu.
Pokud jsi si to Charlie nevymyslel, není to nic překvapivého. Sám jsem se setkal s pohrobkem Rusella, který se držel jeho knih. Když jsem se ho ptal, zda skutečně věří tomu, co zakladatel SJ, tedy že Cheopsova pyramida byla postavená Bohem a je v ní zapsána chronologie světa, tak řekl, že ano.
Myslím, že vedení SJ o takových skupinách mělo nějaké informace, napiš do Čiernej nad Tisou, budou tam pamětníci. :D
Já dávám odkaz na hrob Russella
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... 08,_02.jpg

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Využijem Viktor príležitosť, aby som v tomto príspevku ukázal, KTO JE ANTIKRIST.

"Lebo do sveta vyšlo mnoho podvodníkov, ktorí neuznávajú, že Ježiš Kristus prišiel v tele. Každý, kto to popiera, je podvodník a antikrist." 2. Jána 7

Ak by sme mali definovať Antikrista podľa Jánovho listu /má aj viac definícií/, povedali by sme, že sú to ľudia alebo spoločnosti, ktorí sa podieľajú na náboženskom podvode a klamstvách v súvislosti s Kristovou totožnosťou.
Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 ...Kristus nie je žiadné stvorenie... Ak niekto tvrdí, že Kristus je iba stvorenie, tak obracia Písmo naruby a degraduje meno Syna Božieho na úroveň stvorenia.
Pravda je taká, že Písmo hovorí, že Kristus bol stvorený, úplne na začiatku procesu stvorenia:
"Toto hovorí Amen, verný a pravdivý svedok, počiatok Božieho stvorenia..." /Zjavenie 3:14/ - dokonca to o sebe vyhlasuje samotný Kristus a ja mu verím, nemám dôvod neveriť Kristovi. Podľa Písma a samotného Krista JE teda Kristus stvorenie.
Viktorrealita napísal: 30 Jún 2021, 12:58 Otec sa stotožňuje vo svojom Slove v Kristu – sú Jedno.
Zrejme myslíš na text z ev. Jána 10:30 kedy Kristus vyjadril: "Ja a Otec sme jedno."
Naozaj Ježiš tvrdil, že sú s Bohom jednou bytosťou? Vysvetlenie nachádzame v slovách Kristovej modlitby, keď sa modlí za svojich učeníkov: "aby boli jedno, tak ako sme my jedno. Ja som v jednote s nimi a ty si v jednote so mnou, aby boli dokonale zjednotení..." /Ján 17:22, 23/ Ako vidíme, texty sú o jednote Boha, Syna a učeníkov.

Ján píše o tých, ktorí tvrdia, že Ježiš Kristus neprišiel v tele, že sú antikristom. Čo by povedal o tých, ktorí dnes prekrúcajú Písmo, aby urobili z Krista Všemohúceho Boha? Ježiš Kristus citoval to najdôležitejšie prikázanie: "Počuj, Izrael, Jehova, náš Boh, je jeden Jehova." /Marek 12:29/ Číslovka JEDEN hovorí za všetko. Boh dosadil Krista za Kráľa a ja nemám problém kľaknúť si a pokloniť sa pred Ježišom ako pred svojim Kráľom. Uctievanie, svätá služba a modlitby však patria Bohu, tie pravý Kristus ani neprijíma.

Keďže vidíš, že totožnosť Krista je iná v Písmach a iná v tvojom učení, mal by si porozmýšľať nad podvodnou literatúrou a ľuďmi, ktorí ťa k takému presvedčeniu priviedli - sú totiž nástrojom Antikrista.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných