UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

mikim napísal: 29 Júl 2021, 17:40 Ne Ježíš určutě není duch, jak jsem ti ukázal na mnoha překladech vycházejících z Majoritních řeckých nálezů kde je uvedeno, že byl obživen duchem (Božím duchem), což dokládají i další verše
Noooo, to si mi ukázal o texte 1. Petra 3:18.
Ja som ale citoval 1. Korinťanom15:45 a o tomto texte aj hovoríme.
Pochopil som, že tento text je totálnym kladivom na tvoju herézu.
A toto sa nedá vyvrátiť. Skúmal som to:
VO VŠETKÝCH prekladoch, v 100% prekladoch, českých aj slovenských je napísané, že Kristus "je duch".

"životodárny duch"
"oživujúci duch"
"duch, ktorý dáva život"

Ty sa však opieraš o čo? O názor Normana Geislera a Thomasa Howe. Ktorý znie ako? Nevieš? - Ani ja.
Prečítal som si to 5x za sebou a absolútne som nevedel, čo za názor prezentujú. Ich "akože názor" je iba taká tvoja VATA na vyplnenie príspevku.

Je čas zmeniť názor, pretože Biblia hovorí o niečom inom. Kristus je duch /1. Korinťanom 15:45/.
Mikim, nemám z teba dobrý pocit. Zabudol si, že som Jehovov svedok a neverím v Trojicu?
Prečo tu kopíruješ o liste Filipanom tie informácie, že Ježiš nie je Boh? Ja to predsa viem a celý tento blok teda v čítaní preskakujem. Je to dosť mimo tému.

Napísal som:
"Ak si ťa za niečo vážim Mikim, tak je to, že sa nebojíš ísť proti prúdu, proti všetkým a premýšľaš vlastnou hlavou."
Tieto slová žiaľ, musím zobrať späť. Ukázal si mi, že vôbec nepremýšľaš vlastnou hlavou. Kopíruješ a kopíruješ.
Tvoje argumenty nemôžem rešpektovať avšak rešpektujem, že sú tvojim názorom.
Želám všetko dobré. Maj sa.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

charlie76 napísal: 30 Júl 2021, 19:22
mikim napísal: 29 Júl 2021, 17:40 Ne Ježíš určutě není duch, jak jsem ti ukázal na mnoha překladech vycházejících z Majoritních řeckých nálezů kde je uvedeno, že byl obživen duchem (Božím duchem), což dokládají i další verše
Noooo, to si mi ukázal o texte 1. Petra 3:18.
Ja som ale citoval 1. Korinťanom15:45 a o tomto texte aj hovoríme.
Pochopil som, že tento text je totálnym kladivom na tvoju herézu.
A toto sa nedá vyvrátiť. Skúmal som to:
VO VŠETKÝCH prekladoch, v 100% prekladoch, českých aj slovenských je napísané, že Kristus "je duch".

"životodárny duch"
"oživujúci duch"
"duch, ktorý dáva život"

Ty sa však opieraš o čo? O názor Normana Geislera a Thomasa Howe. Ktorý znie ako? Nevieš? - Ani ja.
Prečítal som si to 5x za sebou a absolútne som nevedel, čo za názor prezentujú. Ich "akože názor" je iba taká tvoja VATA na vyplnenie príspevku.

Je čas zmeniť názor, pretože Biblia hovorí o niečom inom. Kristus je duch /1. Korinťanom 15:45/.
Mikim, nemám z teba dobrý pocit. Zabudol si, že som Jehovov svedok a neverím v Trojicu?
Prečo tu kopíruješ o liste Filipanom tie informácie, že Ježiš nie je Boh? Ja to predsa viem a celý tento blok teda v čítaní preskakujem. Je to dosť mimo tému.

Napísal som:
"Ak si ťa za niečo vážim Mikim, tak je to, že sa nebojíš ísť proti prúdu, proti všetkým a premýšľaš vlastnou hlavou."
Tieto slová žiaľ, musím zobrať späť. Ukázal si mi, že vôbec nepremýšľaš vlastnou hlavou. Kopíruješ a kopíruješ.
Tvoje argumenty nemôžem rešpektovať avšak rešpektujem, že sú tvojim názorom.
Želám všetko dobré. Maj sa.
...Ja som ale citoval 1. Korinťanom15:45 a o tomto texte aj hovoríme.
Pochopil som, že tento text je totálnym kladivom na tvoju herézu.
A toto sa nedá vyvrátiť. Skúmal som to:
VO VŠETKÝCH prekladoch, v 100% prekladoch, českých aj slovenských je napísané, že Kristus "je duch".

CSP Tak je i napsáno: První člověk, Adam, se stal duší živou, poslední Adam Duchem oživujícím.

Ježíš je člověk z masa a kostí, přesně tak byl i vzkříšen včetně svého probodnutého těla a sám to o sobě mluvil, pokud by to nebyla pravda, pak by byl lhář. Ap. Pavel buď lže nebo byl ovlivněn gnostiky, kteří věřili, že byl vzkříšen jako duch a nebo nemyslel jeho fyzickou podstatu, ale to, že bude a je tím obživujícím duchem nejen při vzkříšení mrtvých (duchem, kterého dostal od svého Boha Otce a který v nás nyní, kteří jsme Ježíše přijali, přebývá).

Římanům 8:11  Jestliže ve vás přebývá Duch toho, který Ježíše vzkřísil z mrtvých, pak ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživí i vaše smrtelná těla Duchem, který ve vás přebývá.

Bůh Otec nás mrtvé svaté obživí duchem Kristovým, který v nás i mrtvých přebývá, ale to neznamená, že by Ježíše vzkřísil z mrtvých jako ducha. Nic takového text 1. Kor. 15.45 neříká.

...Je čas zmeniť názor, pretože Biblia hovorí o niečom inom. Kristus je duch /1. Korinťanom 15:45/.
Mikim, nemám z teba dobrý pocit. Zabudol si, že som Jehovov svedok a neverím v Trojicu?
Prečo tu kopíruješ o liste Filipanom tie informácie, že Ježiš nie je Boh? Ja to predsa viem a celý tento blok teda v čítaní preskakujem. Je to dosť mimo tému.

Ne určitě nejsem blázen, abych měnil názor na Ježíše - člověka vzkříšeného z masa a kostí, a věřil v něj jako v ducha, to dělali gnostici, dokonce i mnozí první církevní otcové věřili, že byl vzkříšen v těle z masa a kostí:
The Resurrected Body, Will It Be of Flesh or Spiritual?
https://brill.com/view/journals/scri/11 ... anguage=en

Já vím, že jsi SJ a nevěříš v trojici a co jako, když v mnohém dalším věříš jako SJ hodně špatně?
Já jsem ti zkopíroval Filp. 2. kap., protože jsi ji zmínil v komentáři, přečti si ho někdy po sobě.
A divím se, že jako SJ nevěříš, že je Ježíš Bůh, to mne překvapuje, já jsem myslel, že SJ věří na Otce jako vyššího Boha a Ježíše jako nižšího Boha než jen jako člověka.

...Ukázal si mi, že vôbec nepremýšľaš vlastnou hlavou. Kopíruješ a kopíruješ.
Tvoje argumenty nemôžem rešpektovať avšak rešpektujem, že sú tvojim názorom.

Ale přemýšlím svoji hlavou a řekni mi jeden jediný důvod proč bych nemohl zkopírovat to co už dávno někdo na toto téma řekl a s čím se ztotožňuji, než to dlouho a složitě vymýšlet? To by byla jen ztráta času a ten nemám.

Charlíku

Ja nemusím svoje tvrdenia o dôležitosti výkladu podkladať Bibliou

Neprečítaný príspevok od používateľa Charlíku »

Keď je evidentné na samotnom tomto fórume, že Biblia je iba síce jedna, ale výkladov je ako hviezd na nebi. Preto v konečnom dôsledkov veriacich neformuje Biblia, ale jej výklad. Ak by to bola Biblia, boli by sme rovnakí. No keďže sme tak rozdielní, formuje nás niečo iné, a to výklad.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

mikim napísal: 03 Aug 2021, 18:51 A divím se, že jako SJ nevěříš, že je Ježíš Bůh, to mne překvapuje, já jsem myslel, že SJ věří na Otce jako vyššího Boha a Ježíše jako nižšího Boha než jen jako člověka.
To ma prekvapuje, že vlastne nevieš čomu Jehovovi svedkovia veria.
Nie, Ježiš Kristus nie je žiadnym Bohom alebo nižším Bohom.
V dvoch textoch Biblie je Ježiš nazvaný ako "boh". U Jána 1:1 a v Izaiášovi 9:6.
Samozrejme, my dvaja sa zhodneme v tom, že Ježiš nie je Všemohúcim Bohom. Správne by malo byť v prekladoch malé "b", aby bolo jasné odlíšenie od Všemohúceho Boha, podobne ako je to v 2. Korinťanom 4:4, kde je Satan nazvaný ako "boh tohto sveta".
Preto Ján 1:1 znie v preklade JS: "Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo bohom."

Preklad Jána 1:1 v tomto znení Jehovovým svedkom vyslúžil pohŕdanie a znevažovanie aj napriek tomu, že ide o logický krok podobne ako v 2. Korinťanom 4:4. Aký chaos by už vznikol, keby sme tam o Satanovi čítali, že je "Bohom"?
Biblia označuje slovom "boh" niekoho s veľkým vplyvom alebo mocou /porovnaj text o ľudských sudcoch zo Žalmu 82:1, 6/.

1. Korinťanom 8:5, 6: "A hoci existujú takzvaní bohovia, či už v nebi, alebo na zemi – veď je mnoho „bohov“ a mnoho „pánov“ –, pre nás je len jeden Boh, Otec, z ktorého je všetko a pre ktorého žijeme..."

Ide o jednoduché veci na pochopenie preto sa čudujem, že to ľudia nedokážu alebo možno nechcú pochopiť.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ja nemusím svoje tvrdenia o dôležitosti výkladu podkladať Bibliou

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Charlíku napísal: 05 Aug 2021, 07:37 Keď je evidentné na samotnom tomto fórume, že Biblia je iba síce jedna, ale výkladov je ako hviezd na nebi. Preto v konečnom dôsledkov veriacich neformuje Biblia, ale jej výklad. Ak by to bola Biblia, boli by sme rovnakí. No keďže sme tak rozdielní, formuje nás niečo iné, a to výklad.
Výklad nasleduje po tom, keď niekto niečomu nerozumie. /Snaží sa dekódovať zmysel a podstatu./
Výklad nasleduje po tom, keď niekto niečomu nechce rozumieť. /Snaží sa legalizovať svoje postoje a myslenie./
V prípade pochopenia Biblie väčšinou platí to druhé.

-----
Ako Jehovov svedok stretávam vo zvestovateľskej službe ľudí, ktorí veria, že Mária, Ježišova matka, ostala pannou celý život. Ukazujem im texty o tom, že Ježiš mal bratov a sestry /Marek 6:3; Ján 7:5/.

Iní zase veria, že počas svojej služby, ako aj poslednej večere, pil Ježiš hroznovú šťavu a majú každého kto pije víno za alkoholika. Nooo - natrafili na /ne/správneho človeka, ktorý pestuje vinič a vyrába víno, takže ich môžem poučiť, že už po šiestich hodinách začína hroznová šťava kvasiť a cukor v nej sa mení na alkohol. Posledná večera bola 5-6 mesiacov od zberu hrozna - takže ako to bolo? Pil Ježiš a apoštoli počas poslednej večere hroznovú šťavu, alebo alkohol? - Práve to, že sa Ježiš nevyhýbal pitiu alkoholu, niektorých ľudí poburovalo /Lukáš 7:33, 34/.

Ľudia, ktorí obhajujú podobné myšlienky, sú ochotní absurdne zachádzať až do extrému. Ohýbanie, prekrúcanie biblických veršov a "preklady" sú bežnou praxou. /Zhrnutie: Ježiš mal bratov a sestry, preto Mária neostala do konca života pannou. Ježiš Kristus a apoštoli umiernene konzumovali alkoholické nápoje./
-----

Z môjho pohľadu to znamená, že kde je výklad, tam je špekulácia.

Šašo Jašo

Neklam sám seba

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Všetko je výklad. Tí čo sú v najhlbšom sebaklame si to iba nepriznávajú.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Neklam sám seba

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

Šašo Jašo napísal: 15 Aug 2021, 19:52 Všetko je výklad. Tí čo sú v najhlbšom sebaklame si to iba nepriznávajú.
Možno som tému zbytočne zamotal. Ospravedlňujem sa.

charlie76
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Neklam sám seba

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie76 »

1. Korinťanom 13:2 "... a keby som mal všetko poznanie a takú vieru, že by som hory prenášal, ale nemal by som lásku, nebol by som nič."

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Ako som čakal, tak nikto tu nedal jediný verš z Biblie, kde by sa tvrdilo, že Ježiš Kristus potreboval vieru v Otca.

Otec a Syn sú jedno! Boh predsa nepotrebuje vieru v seba samého.

Ježiš povedal: Ján 14:1 Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa

Áno, nech sa neľaká naše srdce a nech veríme v Syna a že sú s Otcom jedno. Ak veríme v Syna, tak veríme aj v Otca. Nikto nepríde k Otcu, len skrze vieru v Syna.

Sasko Jasko

Re: UCTIEVANIE BOHA (svätoslužba)

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Viktorrealita napísal: 11 Sep 2022, 17:57 Ako som čakal, tak nikto tu nedal jediný verš z Biblie, kde by sa tvrdilo, že Ježiš Kristus potreboval vieru v Otca.
Ani nikto nedal jediny vers, kde by sa tvrdilo ze ja, Sasko Jasko, potrebujem vieru v Otca.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných