Eschatologický analfabetismus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
host

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Petr napísal: 15 Nov 2021, 08:45 Z jakého titulu, vzdělání, přehledu si dovolovala E.G.W. dávát církvím nálepky satanových dětí?

Museli ťa adventisti poriadne nasrať ked im venuješ tolko času. Nezazlievam ti to, ked úprimne v niečo veríš a potom......

Chápem tu zlosť, je to ako ked ti budúca manželka povie že ešte nikoho nemala a ty si povieš wau tak ty si moja vyvolená a po 30 rokoch úprimnej lásky sa dozvieš že je to úplne inak. Zrútiš sa, veril si jej celých 30 rokov, 30 rokov ti klamala že ty si bol už 5 v poradí. Veril si jej čistým slovám, ani vo sne by ťa nepadlo že ti nehovorí pravdu.

Čo spravíš ? rozvedieš sa ? budeš hladať inú ? máš 60 rokov, si sklamaný, nemáš síl si hladať nový vzťah. Keby si sa rozviedol stratíš všetko, pozeráš sa fotky ked boli deti malé a kúpali ste sa v mori. Krásne vzpomienky na rozpálené noci na pláži, mal si ju rád, miloval si ju, zniesol by si jej všetky poklady sveta, lebo si veril v jej úprimným slovám. Vlastne bolo to dávno a už ťa to až tak netrápi, ona sa vyhovorí že bola tiež zamilovaná nechcela ťa stratiť

Zostaneš, tvoja úprimná láska sa stratí a nastane racionálne manželstvo. Výlety už nebudú také romantické a rodiné premietanie filmov z dovolenky prestali mať ten nádych krásnej chvíle.

Snažíš sa zabudnúť a zvykneš si. Svet je už raz taký.

Petr
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 19 Dec 2015, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa Petr »

Děkuji za " duchovní alegorickou anamnézu",ale nechal raději toto souzení mého vnitřního stavu na Bohu.

Ne. CASD mi nic neudělala. Odešel jsem pro učení.
Ne. Něvěnuji se většinu času Adventismu,to už bych byl,jako mnozí odešlí, ateista.
Bylo by dobré reagovat na dané téma ,než odvádět pozornost.Toto schéma se tu v diskuzích použilo již mnohokrát.

host

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Ako vidíš není kto by diskutoval. Tých 5 ľudí čo sem z času na čas niečo zavesí je žalostne málo. Z tých 5 ľudí je 5 takých čo im niečo na cirkvi vadí a už aj oni sú sýty, doslova prejedený. Na tomto fóre je napísané veľa padnych argumentov voči učeniu cirkvi napriek tomu sa počet členov ustálil a pokles zastavil. Zostali len verní napriek klamstvu o ktorom sa dozvedeli.

Lída R.

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

host napísal: 20 Nov 2021, 10:29 Ako vidíš není kto by diskutoval. Tých 5 ľudí čo sem z času na čas niečo zavesí je žalostne málo. Z tých 5 ľudí je 5 takých čo im niečo na cirkvi vadí a už aj oni sú sýty, doslova prejedený. Na tomto fóre je napísané veľa padnych argumentov voči učeniu cirkvi napriek tomu sa počet členov ustálil a pokles zastavil. Zostali len verní napriek klamstvu o ktorom sa dozvedeli.
Jestli je to narážka na mne (možná), mám za to, že jsem srozumitelně vysvětlila svůj postoj ke zdejšímu fóru.
Ke své únavě z diskusí napíšu jen tolik, že můj svět na adventismu nestojí ani nepadá. Je to spíše dáno chováním lidí na diskusích a myslím si, že každý je zodpovědný za to, co si pouští do hlavy.
Z obecného hlediska kdo si pouští do hlavy samá negativa, bude prostě negativním člověkem.
S adventismem jsem se mentálně rozloučila už před několika lety (po odchodu je to třeba ještě zpracovat), nyní je ale třeba rozloučit se i fyzicky a nepohybovat se na adventistických fórech.
Patřím už jinde, ale z adventismu si beru dobré věci a staré přátele nehážu do koše.
Píšu za sebe.
Vím, že se to těžko chápe tomu, kdo neprožil něco podobného, to už tak chodí.
Bývalí jsou někdy bezdomovci, a když se podaří někam zapadnout, je to jen Boží milost.

Mí (ne)přátelé ještě budou muset strpět pár mých proslovů, ale v novém roce už zde neplánuji být, pokud se podaří :).

Je zcela normální, že diskuse mají své kulminační období a období útlumu.
Kdo se bude bavit 8 let o vyšetřujícím soudu?
A proč taky?

Téma eschatologického analfabetismu je určitě zajímavé, dá se k němu mnoho co napsat.
Ale na internetové diskuse bych nespoléhala, i když mají svůj význam.
Když se na mě někdo obrátí ohledně své minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti v adventismu, tak ty diskuse určitě nevedeme veřejně.

host

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Lída R. napísal: 20 Nov 2021, 19:15
Jestli je to narážka na mne (možná), mám za to, že jsem srozumitelně vysvětlila svůj postoj ke zdejšímu fóru.
Ke své únavě z diskusí napíšu jen tolik, že můj svět na adventismu nestojí ani nepadá.
Na konkretnu osobu ma ani nenapadlo reagovať.

Lída R.

Re: Eschatologický analfabetismus

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

host napísal: 20 Nov 2021, 20:40
Lída R. napísal: 20 Nov 2021, 19:15
Jestli je to narážka na mne (možná), mám za to, že jsem srozumitelně vysvětlila svůj postoj ke zdejšímu fóru.
Ke své únavě z diskusí napíšu jen tolik, že můj svět na adventismu nestojí ani nepadá.
Na konkretnu osobu ma ani nenapadlo reagovať.
Fajn. Ok.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných