Instituce

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Lída R.

Re: Instituce

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Desátky nejsou pro křesťany závazné, Nový zákon o tom nic neříká, řeč je jen o darech. Aplikování jakéhosi "principu" nebo "lévitského způsobu desátkování pro křesťany" je biblicky nepodložené. Natož, aby bylo podmínkou křtu.
Církev by to měla otevřeně přiznat a přijmout biblický model financování pro křesťany, tj. dobrovolné dary.
Když jsem hodně cestovala, často jsem slyšela z úplně jiných církví, že desátkový systém je dobrý. Některé to už tak i aplikovaly, žel si nepamatuji už, které.
Ale jeden kazatel slovenských baptistů to říkal, to vím i jeho jméno.
V NZ je to opravdu založeno na dobrovolných darech, ale pokud si to některá církev ustanoví, nemám nic proti tomu.
Jak se k tomu CASD postaví, je otázka budoucnosti. Praxe je zatím taková, že lidé, které znám a nedávají, nejsou k tomu nijak nuceni.

Richi55

Re: Instituce

Neprečítaný príspevok od používateľa Richi55 »

Na Slovensku to je myslím tak,
že platy kazateľov idú z desiatkov,
ale na platy iných zamestnancov, napr. účtovníčok, za používajú peniaze od štátu.

Neregistrovaný

Re: Instituce

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Na Slovensku to je myslím tak,
že platy kazateľov idú z desiatkov,
ale na platy iných zamestnancov, napr. účtovníčok, za používajú peniaze od štátu.
To těžko, kazatelé i sekretářky, účetní, pracovníci nakladatelství atd. jsou placeni z desátků. Je to filosofie církve.
Zřejmě na to padne i část peněz, které církev dostává z restitucí.

Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Instituce

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

To těžko, kazatelé i sekretářky, účetní, pracovníci nakladatelství atd. jsou placeni z desátků. Je to filosofie církve. Zřejmě na to padne i část peněz, které církev dostává z restitucí.

Na Slovensku proběhlo vyrovnání s církvemi jiným způsobem než v Česku, a nedošlo k postupné odluce církví od státu. Vzhledem k tomu je aktuálně Slovenské sdružení více závislé na darech a desátcích (všeho do času) než České a Moravskoslezské. V rámci Unie je přerozdělena část "restitučních peněz", neboť na majetek, který byl vlastněn církví před dobou zákazu se přispívalo společně.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Instituce

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Církev adventistů na Slovensku odmítla finance od státu? To je velmi zajímavé. O to více je zajímavé, že stejné peníze přijala prostřednictvím církve v Česku. Připadá mi to tak, že se "vlk nažral a koza zůstala celá:" Je to zajímavé očištění financí. Přijde mi to pokrytecké. Zajímalo by mě jestli členové ve slovenském sdružení prostřednictvím delegátů odhlasovali (uvnitř svého konferenčního jednání) přijetí financí od státu touto očistnou cestou.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 31 neregistrovaných