Boží vedení a nevedení.

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Dlouhodobě se zamýšlím nad tvrzením ve zkrácené formě: "Tak jak mě vede Pán."
Je to velmi zajímavé vyjádření a vlastně ho může vyslovit každý na obhajobu svého rozhodnutí.
Samotné téma je velmi náročné na předčasné zhodnocení. Ve snaze rychlého závěru hodnotit
rozhodnutí a jednání druhých, můžeme náš pohled podcenit nebo naopak přecenit. V životě jsem
se setkal s jedinci, kteří tvrdili, že je vede Pán ......
Myslím, že v takových případech nám pomocníkem "nemůže" být ani Bible, snad jen ten čas
s kterým se nedá vyjednávat. Ubíhá a neúprosně "zveřejňuje" svá data, postřehy a výsledky.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Extrém se vždy nějaký někde najde:

Je to již hodně dávný rozhovor s mým otcem, možná i více než 50 let. Tehdy mě tatínek na dotaz, proč se nestane adventistou, vyprávěl příběh člověka z jeho rodiště. Závěr zněl: "Nechci být jako J...., který přešel z ŘKC k adventistům a za nějaký čas zase odešel od adventistů do ŘKC a ve "svatém" pokání po kolenou překonával schodiště do kostela.

Martin Luther prožil něco podobného s jiným dopadem.

Neregistrovaný

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Dlouhodobě se zamýšlím nad tvrzením ve zkrácené formě: "Tak jak mě vede Pán."
Je to velmi zajímavé vyjádření a vlastně ho může vyslovit každý na obhajobu svého rozhodnutí.
Samotné téma je velmi náročné na předčasné zhodnocení. Ve snaze rychlého závěru hodnotit
rozhodnutí a jednání druhých, můžeme náš pohled podcenit nebo naopak přecenit. V životě jsem
se setkal s jedinci, kteří tvrdili, že je vede Pán ......
Myslím, že v takových případech nám pomocníkem "nemůže" být ani Bible, snad jen ten čas
s kterým se nedá vyjednávat. Ubíhá a neúprosně "zveřejňuje" svá data, postřehy a výsledky.
Ježíš to vyjádřil slovy "po ovoci poznáte". Taky jsem to slyšel a zažil, lidi, kteří se radovali ze spasení v Kristu po nějaké době tvrdili, že "musí ještě hledat" nebo že našli lepší věci. Po odchodu z církve se často rozvedli, začali žít na hromádce s někým jiným a žádnou jinou církev nenavštěvovali. Evidentně je Pán nevedl, nebo je vedl jiný "pán". Mnoho lidí v církvích má za rozhodující pocit, nechají se jim vést navzdory pravdám Písma. Jinak pocit je rozhodující v New age.
Ježíš vypráví geniální podobenství o rozsévači, jeho poučení platí dodnes. Vábivost světa, těžkosti, nechání si "vykrást" Boží pravdy ze srdce a nahrazení je něčím jiným, to vše stále platí i po 2000 letech.

Neregistrovaný

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 23 Dec 2021, 10:01 Ježíš to vyjádřil slovy "po ovoci poznáte". Taky jsem to slyšel a zažil, lidi, kteří se radovali ze spasení v Kristu po nějaké době tvrdili, že "musí ještě hledat" nebo že našli lepší věci. Po odchodu z církve se často rozvedli, začali žít na hromádce s někým jiným a žádnou jinou církev nenavštěvovali. Evidentně je Pán nevedl, nebo je vedl jiný "pán". Mnoho lidí v církvích má za rozhodující pocit, nechají se jim vést navzdory pravdám Písma. Jinak pocit je rozhodující v New age.
Ježíš vypráví geniální podobenství o rozsévači, jeho poučení platí dodnes. Vábivost světa, těžkosti, nechání si "vykrást" Boží pravdy ze srdce a nahrazení je něčím jiným, to vše stále platí i po 2000 letech.
Po ovoci poznáte .....

Je ovoce ..... navštěvoval nějakou církev, nemusel už hledat, začal žít na hromádce, řídil se pocity...........


Nebo je ovoce....... byl jsem ve vězeně a navštívili jste mne, byl jsem hladový a dali jste mi najíst, byl jsem nemocný a přišli jste mi pomoci.....

Farizeům kdysi řekl: ,, Celníci a nevěstky vás předcházení do Božího Království. " ,,Nebudete-li jako děti, nikdy do království nevejdete"

Mám dojem, že Farizeové stojí o svaté a nechybující roboty bez emocí více, než o lidi.

Odhaluje charakter, když odsuzuji, co neznám a tvářím se, že to mám prokouknuté. Kdo se bojí nedošel dokonalostí v lásce ...........Dokonalá láska zahání strach.

Šašo Jašo

Pekne sa nám to melie

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Nielenže nevieme koho vedie Pán a koho nie, nevieme už ani čo je pravda a čo je lož a dokonca už ani to ktoré ovocie je dobré a ktoré zlé. Každý to vidí po svojom. Zostúpi mrak z neba a uzdraví chorých, polovička povie že to je od Pána a druhá polovička že od Satana. Čo vlastne vieme ? Samozrejme, že s istotou skoro nič. Všetko je len vecou viery. A potom - sú ľudia s ktorými sme radi a takí, ktorým sa vyhýbame. To jediné vieme a podľa toho si tvoríme mienku o dobrom a zlom. Ale aj to kto si koho zamiluje je individuálne.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Mám dojem, že Farizeové stojí o svaté a nechybující roboty bez emocí více, než o lidi.
Znám pár bývalých křesťanů, kteří se z tohoto důvodu přesunuli k ateismu.
Sama mám zkušenost, že ateisté bývají někdy k chybujícímu milosrdnější i všímavější.
Řada lidí mi poslední dobou říká, že si v církvi nemají s kým popovídat na hlubší témata nezávisle na konfesi.
Čím to je?

Na druhé straně i v církvi jsou lidé, s nimiž se dá mluvit. Je to společenství (někdy dokonalých) hříšníků a někdy je to výchovným prostředkem, protože na sebe narážejí naše nedokonalosti.
Ráda bych byla člověkem v církvi, se kterým se bude dát mluvit :)

Neregistrovaný

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mám dojem, že Farizeové stojí o svaté a nechybující roboty bez emocí více, než o lidi.

Znám pár bývalých křesťanů, kteří se z tohoto důvodu přesunuli k ateismu.
Sama mám zkušenost, že ateisté bývají někdy k chybujícímu milosrdnější i všímavější.
Řada lidí mi poslední dobou říká, že si v církvi nemají s kým popovídat na hlubší témata nezávisle na konfesi.
Čím to je?

Na druhé straně i v církvi jsou lidé, s nimiž se dá mluvit. Je to společenství (někdy dokonalých) hříšníků a někdy je to výchovným prostředkem, protože na sebe narážejí naše nedokonalosti.
Ráda bych byla člověkem v církvi, se kterým se bude dát mluvit
To je hezké, že chceš být otevřeným člověkem, myslím, že jím jsi. V církvích jsou lidé všelijací, někteří jsou opravdu prakticky nedotčení evangeliem, pak jsou i ti ateisté milosrdnější, ale většina křesťanů podle mne je milosrdná. Diskuze ale byla o tom, že někteří si myslí, že je vede Bůh, ale vedou je spíše jejich vlastní představy. Teprve po čase lze posoudit, jak to s "Božím vedením" bylo, chce to čas. Některá vedení jsou obdivuhodná, ale některá se ukáží mylná.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Neregistrovaný napísal: 23 Dec 2021, 19:02
Mám dojem, že Farizeové stojí o svaté a nechybující roboty bez emocí více, než o lidi.

Znám pár bývalých křesťanů, kteří se z tohoto důvodu přesunuli k ateismu.
Sama mám zkušenost, že ateisté bývají někdy k chybujícímu milosrdnější i všímavější.
Řada lidí mi poslední dobou říká, že si v církvi nemají s kým popovídat na hlubší témata nezávisle na konfesi.
Čím to je?

Na druhé straně i v církvi jsou lidé, s nimiž se dá mluvit. Je to společenství (někdy dokonalých) hříšníků a někdy je to výchovným prostředkem, protože na sebe narážejí naše nedokonalosti.
Ráda bych byla člověkem v církvi, se kterým se bude dát mluvit
To je hezké, že chceš být otevřeným člověkem, myslím, že jím jsi. V církvích jsou lidé všelijací, někteří jsou opravdu prakticky nedotčení evangeliem, pak jsou i ti ateisté milosrdnější, ale většina křesťanů podle mne je milosrdná. Diskuze ale byla o tom, že někteří si myslí, že je vede Bůh, ale vedou je spíše jejich vlastní představy. Teprve po čase lze posoudit, jak to s "Božím vedením" bylo, chce to čas. Některá vedení jsou obdivuhodná, ale některá se ukáží mylná.
Také znám celou řadu milosrdných křesťanů z různých církví.
Jen jsem odpovídala Neregistrovanému. Reakcím lidí na náš odchod se také budu věnovat ve svém článku. Někdo je milosrdný, někdo ne, ale spíše jsem pro snahu nejdřív změnit sebe a pak až ty druhé. Ovšem dospět k tomuto postoji dá práci a nelze to bez jisté dávky křesťanské zralosti a Boží milosti.
Boží vedení? Je to jistě zajímavé téma, já se ale spíše soustředím na své vlákno.
Myšlenka Neregistrovaného mě zaujala, proto jsem reagovala, neboť je v ní kus pravdy.

Luna

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

Ja nemam rada tieto vyjadrenia, pretože proti ním sa ťažko bojuje, to je taký psychologický ťah, že tak ma vedie Pán (a teraz dokazovanie že to tak nie je, je velmi ťažké a tých ludi nepresvedči ani to, že im tie plány zlyhajú aj ked vykrikovali, že tak ich vedie Pán) ale ani tak sa neprebudia.

Laco.

Re: Boží vedení a nevedení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

ambassador napísal: 22 Dec 2021, 16:50 Dlouhodobě se zamýšlím nad tvrzením ve zkrácené formě: "Tak jak mě vede Pán."
Je to velmi zajímavé vyjádření a vlastně ho může vyslovit každý na obhajobu svého rozhodnutí.
Samotné téma je velmi náročné na předčasné zhodnocení. Ve snaze rychlého závěru hodnotit
rozhodnutí a jednání druhých, můžeme náš pohled podcenit nebo naopak přecenit. V životě jsem
se setkal s jedinci, kteří tvrdili, že je vede Pán ......
Myslím, že v takových případech nám pomocníkem "nemůže" být ani Bible, snad jen ten čas
s kterým se nedá vyjednávat. Ubíhá a neúprosně "zveřejňuje" svá data, postřehy a výsledky.
Náš problém je asi v tom že túto čarovnú formulku používajú ludia ktorý napr. idú opačným smerom ako my a tvrdia že ich vedie Pán. My ideme na opačnú stranu a tiež tvrdíme že nás vedie Pán ale kludne to tak môže byť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 30 neregistrovaných