Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Foy must have intimated to his audiences that he could not understand this vision, as Loughborough writes that the vision “troubled him,” “was to him unexplainable, and he ceased public speaking” and that he even after “sickened and died.”34
Díky za odkaz, kdyby byl ve videu hned, nemusel bych napsat toto:
Tvrzení ve videu, že Loughborough napsal, že Foy zemřel v roce 1845, se nedá ověřit, není tam totiž odkaz na zdroj.
Mohl se i zmýlit, v rodině Foye bylo několik úmrtí, pro celou situaci to není nosná myšlenka, i když to autoři videa "rozmázli"
Vzhledem k tomu, že jsi napsal, co jsi napsal, jsem prokazatelný odkaz dodala. Byla to otázka chvilky.
Autoři videa mají pravdu.
V tomto, ne moc důležitém aspektu, ano-Loughborough skutečně psal o brzké smrti. Je to divné, protože Foy zemřel, když bylo Loughboroughovi asi 60 let, je divné, že o něm nadále neslyšel. Pěkně se tedy seknul.
Hlavní diskuze byla o tom, že EGW vidění "zkopírovala", to ale prezentace neprokázala. Bůh mohl dát stejné nebo podobné poselství EGW, Foyovi i Fossovi, neřeším, jak s ním všichni tři naložili.

Neřešila jsem důležitost aspektu, reagovala jsem na tuto konkrétní věc. Vzhledem k tomu, že jsi zpochybnil informaci ve videu, vnímám to jako důležité.
Co tito tři s viděními dělali, mne už nezajímá, osobně Ellen nevěřím.
Jinak zajímavé stránky jsou např. zde:

http://www.truthorfables.com/Foy.htm

https://spectrummagazine.org/article/be ... wn-prophet

Já už se ale těmito věcmi nemíním zabývat, to je na čtenářích těchto webů.
Měj se hezky.

Karel
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 19:46
Zbor: kdysi Havirov Sucha
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Karel »

student. napísal: 15 Jan 2022, 16:46 Možno ste už počuli o tom, že niektoré pasáže jej kníh na biblickú tému sú skopírované z diel iných autorov tej doby. Alebo že jej zdravotná reforma bola prevzatá od už dobre známych zdravotných reformátorov.
Ale vedeli ste, že už jej prvé videnie bolo tiež "skopírované"?
Viac vo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=I3jLm06UEtE
Vaše videa se mi líbí. Délka do 10 minut a čtení člověkem místo strojem jsou také pěkným posunem.

Samo sebou hlavní je obsah. Musí to dát spoustu práce, kterou tady těžko kdo ocení. Důkladné rešerše, chápání v souvislostech a argumentace jsou základem diskuze. Ne nadarmo se říká, že diskuze vede k poznání. Škoda, že oficiální místa se k oponentuře nehlásí a nechávají za sebe mluvit anonyma s infantilními argumenty. Ostatně i to je forma odpovědi.

Diskuze je to, když se obě strany vzájemně poslouchají, hledají argumenty a vzájemně si je vyměňují.
Když jedna strana argumenty posílá a druhá posílá prázdné "odpovědi", není to diskuze, ale výsměch.
V tom mají adventisté bohatou historii. Jejich arogance nebere konce.

Lenka Moranova

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lenka Moranova »

Bůh suď, jak to je. Všechno zkoumejte a dobrého se držte. Jsem šťastná, že jsem poznala adventisty. Přednášky vašich kazatelů mně oslovují, výklad Bible podle vás adventistů mi je nejbližší. Dokonce již navštěvujeme vás sbor. Velké ocenění patří vaší svobodě uvnitř sborů a názorové pluralitě. Teď poznávame částečně, potom poznáme plně... Kdo má dneska takovou pokoru, aby to přiznal? Já se s tím setkala u vás, adventistů, jak osobně, tak i z těch přednášek. No, ať je to jak chce, zkoumat to nebudu a soudit už vůbec ne. Ale pokud je to pomluva, pak vkladateli příspěvku nezávidím. Jak vidím, k oponentům máte jen jízlivě poznámky, tak víc k tomu psát nebudu.Moje víra nestojí na paní Whiteove, ale na Kristu. Obsah jejích knih v souladu s Bibli je a jak se k němu dopracovala, nevím a nechávám na Bohu. Tedy Bůh suď. Ale jsou ty vaše stránky takové smutné a prázdné. Něco rozvinuté, ale zdali pak umíte něco postavit? Tolik věřících bloumá, neschopno zakotvit a možná je chyba v nich, že hledji dokonalost v nedokonalých. Ale je- li vám tak dobře, budiž. No, je mi z vás smutno. A to jsem velmi tolerantní a shovívavá. Ale přiznam se, že jsem si přečetla jen pár příspěvků. Uf. Takové zapškle. Tak zase někdy, až sem zabloudim 😁✋

Tomáš Plechatýý

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Lenka Moranova napísal: 21 Mar 2022, 16:27 Bůh suď, jak to je. Všechno zkoumejte a dobrého se držte. Jsem šťastná, že jsem poznala adventisty. Přednášky vašich kazatelů mně oslovují, výklad Bible podle vás adventistů mi je nejbližší. Dokonce již navštěvujeme vás sbor. Velké ocenění patří vaší svobodě uvnitř sborů a názorové pluralitě. Teď poznávame částečně, potom poznáme plně... Kdo má dneska takovou pokoru, aby to přiznal? Já se s tím setkala u vás, adventistů, jak osobně, tak i z těch přednášek. No, ať je to jak chce, zkoumat to nebudu a soudit už vůbec ne. Ale pokud je to pomluva, pak vkladateli příspěvku nezávidím. Jak vidím, k oponentům máte jen jízlivě poznámky, tak víc k tomu psát nebudu.Moje víra nestojí na paní Whiteove, ale na Kristu. Obsah jejích knih v souladu s Bibli je a jak se k němu dopracovala, nevím a nechávám na Bohu. Tedy Bůh suď. Ale jsou ty vaše stránky takové smutné a prázdné. Něco rozvinuté, ale zdali pak umíte něco postavit? Tolik věřících bloumá, neschopno zakotvit a možná je chyba v nich, že hledji dokonalost v nedokonalých. Ale je- li vám tak dobře, budiž. No, je mi z vás smutno. A to jsem velmi tolerantní a shovívavá. Ale přiznam se, že jsem si přečetla jen pár příspěvků. Uf. Takové zapškle. Tak zase někdy, až sem zabloudim 😁✋
Že jste se představila tak jsem se rozhodl na vás reagovat. Já to mám stejně s vámi v tom ,,všechno zkoumejte a dobrého se držte." A tak jsem od adventistů ( a adventismu) odešel. Dokud jsem s nimi věřil za jedno také jsem vnímal společenství jako vlídné přijímající a přátelské. Když jsem se začal ,,vše zkoumat (i velký spor, vyšetřující soud, nauku o době soužení a odejmutí Ducha Svatého ) a držet dobrého (milosti, duchovních darů, Pohledu na Boha jako milujícího všechny věřící a opouštějícího) tak jsem začal pro rozdílnost věrouky již zažívat i jiné prostředí. Myslím tím vyjádření, že jsem sveden na zcestí, že jsem zblbnutý, oklamaný, nebo že si myslím že jsem nějaký nový reformátor.) Varování ať si dám pozor na to jaké čtu knihy a s kým se stýkám a přátelím. Jen ne věcné odpovědi a přemýšlení a naslouchání statím z bible a jejich významu, který šel proti tomu, co jsem v adventismu znal.

Takže to bylo pro mne tehdy zklamání a určitě jsem byl (možná ještě jsem?) zapšklý.

Bible je tak široce psaná kniha s mnoha místy, kde si protiřečí a naopak s mnoha veršíky, ze kterých lze obhajovat kdejakou nauku.
Rozhodně říci že obsah knih paní Whiteové (přes 50 000 stran textu minimálně) je v souladu s biblí (1300 stran) je velmi odvážné stanovisko. NESOUHLASÍM.

1) Jsem všechny strany nečetl (ani u bible ani u EGW)
2) Již ty co jsem četl obsahovaly i mnohá místa, zásadní pro nějakou nauku adventismu, kde se znění zcela rozcházela. (Vyšetřující soud, přejití do svatyně, jistota spasení, povinnosti pro křesťany nějaké jídlo nejíst, odejmutí Ducha Svatého)

Často bývají stránky i příspěvky lidí, kteří se zklamou v nějaké organizaci a víře prázdné a zapšklé a smutné - odráží to nitro lidí, kteří svou naději a víru složili v této věrouce církvi a organizaci a zklamali se.

Asi to nebylo bezdůvodně.
Ano často se stane, že lidé mají nezdravě vysoká očekávání a požadavky na dokonalost na církev a lidi, aby všechny jejich problémy v životě vyřešil někdo za ně.
Ale Církev prostřednictvím svého Předsedy GK i prostřednictvím knih EGW o sobě zveřejňuje nejen pokorná prohlášení ale i velmi sebevědomá.
Sama má podíl na tom, že lidé od ní očekávají vyvolenost dokonalé chování vzornost, bezhříšnost.

No a k oponentům(jiným církvím) se církev nestaví oficiálně s jízlivými poznámkami, ale spíše soucitně a shovívavě avšak spatra (z pozice vyvolené církve, která laskavě informuje ostatní církve, že jsou padlé a doupětem démonů a že by z nich věřící měli vyjít a připojit se k ostatku= CASD)

Ano nezní to hlasitě ze střech z kazatelen na mikrofony. Skrývá se to mezi řádky a mezi kapitolami v nejpropagovanější knize rozdávané zdarma - Velké drama Věků/ Vítězství lásky Boží od Ellen Gould Whiteové.

Tak je-li vám tak dobře budiž.

Pokud sem zas někdy zabloudíte - Pokoj vám.

Luna

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

Tomáš Plechatýý napísal: 21 Mar 2022, 17:39
Lenka Moranova napísal: 21 Mar 2022, 16:27 Bůh suď, jak to je. Všechno zkoumejte a dobrého se držte. Jsem šťastná, že jsem poznala adventisty. Přednášky vašich kazatelů mně oslovují, výklad Bible podle vás adventistů mi je nejbližší. Dokonce již navštěvujeme vás sbor. Velké ocenění patří vaší svobodě uvnitř sborů a názorové pluralitě. Teď poznávame částečně, potom poznáme plně... Kdo má dneska takovou pokoru, aby to přiznal? Já se s tím setkala u vás, adventistů, jak osobně, tak i z těch přednášek. No, ať je to jak chce, zkoumat to nebudu a soudit už vůbec ne. Ale pokud je to pomluva, pak vkladateli příspěvku nezávidím. Jak vidím, k oponentům máte jen jízlivě poznámky, tak víc k tomu psát nebudu.Moje víra nestojí na paní Whiteove, ale na Kristu. Obsah jejích knih v souladu s Bibli je a jak se k němu dopracovala, nevím a nechávám na Bohu. Tedy Bůh suď. Ale jsou ty vaše stránky takové smutné a prázdné. Něco rozvinuté, ale zdali pak umíte něco postavit? Tolik věřících bloumá, neschopno zakotvit a možná je chyba v nich, že hledji dokonalost v nedokonalých. Ale je- li vám tak dobře, budiž. No, je mi z vás smutno. A to jsem velmi tolerantní a shovívavá. Ale přiznam se, že jsem si přečetla jen pár příspěvků. Uf. Takové zapškle. Tak zase někdy, až sem zabloudim 😁✋
Že jste se představila tak jsem se rozhodl na vás reagovat. Já to mám stejně s vámi v tom ,,všechno zkoumejte a dobrého se držte." A tak jsem od adventistů ( a adventismu) odešel. Dokud jsem s nimi věřil za jedno také jsem vnímal společenství jako vlídné přijímající a přátelské. Když jsem se začal ,,vše zkoumat (i velký spor, vyšetřující soud, nauku o době soužení a odejmutí Ducha Svatého ) a držet dobrého (milosti, duchovních darů, Pohledu na Boha jako milujícího všechny věřící a opouštějícího) tak jsem začal pro rozdílnost věrouky již zažívat i jiné prostředí. Myslím tím vyjádření, že jsem sveden na zcestí, že jsem zblbnutý, oklamaný, nebo že si myslím že jsem nějaký nový reformátor.) Varování ať si dám pozor na to jaké čtu knihy a s kým se stýkám a přátelím. Jen ne věcné odpovědi a přemýšlení a naslouchání statím z bible a jejich významu, který šel proti tomu, co jsem v adventismu znal.

Takže to bylo pro mne tehdy zklamání a určitě jsem byl (možná ještě jsem?) zapšklý.

Bible je tak široce psaná kniha s mnoha místy, kde si protiřečí a naopak s mnoha veršíky, ze kterých lze obhajovat kdejakou nauku.
Rozhodně říci že obsah knih paní Whiteové (přes 50 000 stran textu minimálně) je v souladu s biblí (1300 stran) je velmi odvážné stanovisko. NESOUHLASÍM.

1) Jsem všechny strany nečetl (ani u bible ani u EGW)
2) Již ty co jsem četl obsahovaly i mnohá místa, zásadní pro nějakou nauku adventismu, kde se znění zcela rozcházela. (Vyšetřující soud, přejití do svatyně, jistota spasení, povinnosti pro křesťany nějaké jídlo nejíst, odejmutí Ducha Svatého)

Často bývají stránky i příspěvky lidí, kteří se zklamou v nějaké organizaci a víře prázdné a zapšklé a smutné - odráží to nitro lidí, kteří svou naději a víru složili v této věrouce církvi a organizaci a zklamali se.

Asi to nebylo bezdůvodně.
Ano často se stane, že lidé mají nezdravě vysoká očekávání a požadavky na dokonalost na církev a lidi, aby všechny jejich problémy v životě vyřešil někdo za ně.
Ale Církev prostřednictvím svého Předsedy GK i prostřednictvím knih EGW o sobě zveřejňuje nejen pokorná prohlášení ale i velmi sebevědomá.
Sama má podíl na tom, že lidé od ní očekávají vyvolenost dokonalé chování vzornost, bezhříšnost.

No a k oponentům(jiným církvím) se církev nestaví oficiálně s jízlivými poznámkami, ale spíše soucitně a shovívavě avšak spatra (z pozice vyvolené církve, která laskavě informuje ostatní církve, že jsou padlé a doupětem démonů a že by z nich věřící měli vyjít a připojit se k ostatku= CASD)

Ano nezní to hlasitě ze střech z kazatelen na mikrofony. Skrývá se to mezi řádky a mezi kapitolami v nejpropagovanější knize rozdávané zdarma - Velké drama Věků/ Vítězství lásky Boží od Ellen Gould Whiteové.

Tak je-li vám tak dobře budiž.

Pokud sem zas někdy zabloudíte - Pokoj vám.



Dakujem Tomáš, genialne napísané, presne je to tak,...skúste len nesúhlasiť a uvidite aká sloboda, hned vam daju pocitiť že nie ste v ich partii

Neregistrovaný

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ale teší ma, že je jediná pravá. Sice už roky nechodím do zboru, aspoň viem kam sa môžem vrátiť.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jaký je rozdíl mezi třeba Lenkou, Lídou, Tomášem? Žádný, každý z nich je ukecaný jak průměrná ženská :)

Tomáš Plechatýý

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

mikim napísal: 25 Mar 2022, 22:23 Jaký je rozdíl mezi třeba Lenkou, Lídou, Tomášem? Žádný, každý z nich je ukecaný jak průměrná ženská :)
Mikime
Nelíbí se mi, že tu dlouhodobě vytahuješ kromě lidí, kteří se podepisují jménem i jména a osobní údaje dalších lidí a to ještě často v nepříznivém světle.
Mohl bych zde vytáhnout tvé jméno, bydliště, věk a další osobní údaje a také by se ti to asi moc nelíbilo ( i proto zde jsi pod přezdívkou ne).
Nesnížím se k tomu, protože mi to přijde podlé a ctím tvé právo na anonymitu.

Snad jen dodám, že jsem člověk, který nemá nekonečnou trpělivost.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatýý napísal: 27 Mar 2022, 14:32
mikim napísal: 25 Mar 2022, 22:23 Jaký je rozdíl mezi třeba Lenkou, Lídou, Tomášem? Žádný, každý z nich je ukecaný jak průměrná ženská :)
Mikime
Nelíbí se mi, že tu dlouhodobě vytahuješ kromě lidí, kteří se podepisují jménem i jména a osobní údaje dalších lidí a to ještě často v nepříznivém světle.
Mohl bych zde vytáhnout tvé jméno, bydliště, věk a další osobní údaje a také by se ti to asi moc nelíbilo ( i proto zde jsi pod přezdívkou ne).
Nesnížím se k tomu, protože mi to přijde podlé a ctím tvé právo na anonymitu.

Snad jen dodám, že jsem člověk, který nemá nekonečnou trpělivost.
Stejně bych i já mohl napsat kde bydlíš v kolika pokojovém bytě kolik máš roků, dětí, kde pracuješ atd., ale nesnížím se k tomu a vlastně by mě to ani nenapadlo jako Tebe a Tvoje nutkání někoho odhalovat před druhými já tady rozhodně dlouhodobě žádné jména a už vůbec ne osobní údaje o nikom nevytahuji tak se probuď bývalý adventisto :).

Neregistrovaný

Re: Adventizmus neni veľký spor ale veľký podvod.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

jaký je rozdíl mezi třeba Lenkou, Lídou, Tomášem? Žádný, každý z nich je ukecaný jak průměrná ženská
No a pro Tebe, Mikime, by se musela udělat speciální kategorie "žvanilů", protože nejvíc zásobuješ toto (a nejen toto) fórum svými moudry právě Ty.
Tvoje tapetování sáhodlouhými příspěvky se nedá jen tak zapomenout. Jak to je v Písmu? Mnoho slov není bez přestoupení, že?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných