Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim napísal: Pokud chodíš v sobotu do práce s cílem vydělávat peníze a na Boha kašleš je jasné, že se stavíš proti Božímu Zákonu a 4. přikázání, které říká nebudeš dělat žádnou svou práci...V práci ti sobota svatá jistě nebude.
Mikim, trochu ma zorientuj v tom tvojom zákonníctve

Keď pôjdem do práce aj v sobotu a to zadarmo? Urobím dobre pre zamestnávateľa, ktorý podniká s cieľom zarobiť peniaze, dá časť na charitu, upečiem chlieb, ošetrím zraneného, uhasím požiar atd. atd.
Mám hriech, alebo nemám?

Ak nekašlem na to, čo povedal Boh a idem v sobotu do práce niekomu dobre robiť a súčasne zoberiem peniaze, tak mám hriech? Ak nezoberiem peniaze, tak nemám? Ako to je, lebo sa v tom strácam?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Pokud v sobotu pracuješ celý den máš hřích, pokud někomu na chvíli třeba pár minut nebo třeba i hodinu pomůžeš v nouzi nemáš hřích, jestli je to nebo není za peníze 4. přikázáni nerozlišuje. Víc ti neporadím musíš se řídit svým svědomím.

Neregistrovaný

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pokud v sobotu pracuješ celý den máš hřích, pokud někomu na chvíli třeba pár minut nebo třeba i hodinu pomůžeš v nouzi nemáš hřích, jestli je to nebo není za peníze 4. přikázáni nerozlišuje. Víc ti neporadím musíš se řídit svým svědomím.
Mikime, Ty už jsi se postavil na místo Pána Boha a určuješ, co je hřích a co je.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Pokud v sobotu pracuješ stejně jako v ostatní dny nedodržel jsi 4. přikázání o odpočinku a zcela vědomě jsi ho porušil a tudíž podle Bible hřešíš. Tady není o čem debatovat.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Rodí se děti s hříchem?

MOISES PINEDO
KATOLICISMUS
DOKTRINÁLNÍ ZÁLEŽITOSTI
Už jste někdy viděli tvář novorozeného dítěte, dotkli se jemné kůže jeho růžových tváří a při pohledu do jeho krásných očí cítili jeho nevinnost? V ostrém kontrastu katolické učení tvrdí, že „malá nemluvňata jsou hříšná!“ Katechismus katolické církve prohlašuje:

Děti, narozené s padlou lidskou přirozeností a poskvrněné prvotním hříchem, také potřebují znovuzrození ve křtu, aby byly osvobozeny z moci temnoty a přivedeny do říše svobody dětí Božích, ke které jsou povoláni všichni lidé. (1994, 1250, emp. přidáno).

Bible učí, že děti nenesou hřích svých rodičů (Exodus 32:32–33; Deuteronomium 24:16; 2. Královská 14:6; 2. Paralipomenon 25:4; Jeremiáš 31:30; Ezechiel 18:20). Katolíci však rychle poukazují na to, že David prohlásil: „Hle, zrodil jsem se v nepravosti a v hříchu mě počala matka“ (Žalm 51:5). Abychom porozuměli této pasáži, musíme mít na paměti, že předmětem žalmu 51 je Davidův hřích, nikoli prvotní hřích. Uvažujme o podstatných jménech a přivlastňovacích jménech, kterými David naznačoval, že hřích, o kterém mluvil, byl hřích, kterého se dopustil: „Smaz můj přestupek“ (vs. 1); „Důkladně mě omyj od mé nepravosti a očisť mě od mého hříchu“ (v. 2); „Uznávám svá přestoupení a můj hřích je stále přede mnou“ (vs. 3); „Proti tobě, jen ty, jsem zhřešil“ (vs. 4); atd. V žalmistově prosbě není ani nejmenší narážka na nějaký druh prvotního hříchu. Žalmista si ve skutečnosti přál být osvobozen od svého vlastního hříchu a přestoupení.

Ale proč se odvolával na okamžik, kdy se zformoval v lůně své matky? Žalmista mohl používat nadsázku (srov. Žalm 58:3; Colley, 2004) nebo zdůrazňovat stav, ve kterém ho jeho matka počala. V druhém případě, ačkoli se narodil bez hříchu, narodil se do světa, který byl zakrytý, sužovaný a ovlivněný hříchem.

Uvědomte si také, že žalmista tyto prosby o odpuštění prosil jako dospělý. K prosbě o odpuštění používal slovesa v přítomném čase: „Smiluj se nade mnou… zahlaď mé přestoupení“ (vs. 1); „Důkladně mě omyj...očisti mě od mého hříchu (vs. 2); „Uznávám své provinění“ (vs. 3); „Očisti mě yzopem...umyj mě“ (vs. 7); „Dej mi slyšet radost a jásot“ (vs. 8); "Skryj svou tvář před mými hříchy...smaz všechny mé nepravosti" (vs. 9); „Vytvoř ve mně čisté srdce… obnov ve mně pevného ducha“ (vs. 10).

Davidovy prosby o odpuštění byly způsobeny hříchem (nebo hříchy), kterého se dopustil dlouho po svém narození. Sám žalmista tuto skutečnost objasnil v paralelní pasáži, kde se modlil: „Nepamatujte na hříchy mého mládí ani na moje přestoupení“ (Žalm 25:7, emp. add). Jestliže je Žalm 51 prosbou o osvobození od prvotního hříchu, jak katolíci vysvětlují, že Bůh pomazal, požehnal a použil Davida, když nesl hřích prvního člověka?

Žalmista navíc prohlásil, že byl „vytvarován“ a „počat“ v nepravosti (51:5, KJV). To není odkaz na narození (jak tvrdí katolicismus), ale na početí. Abychom byli v souladu s katolickou myšlenkou, že žalm 51 podporuje dogma o prvotním hříchu, musíme dojít k závěru, že prvotní hřích se přenáší v okamžiku početí. Pokud je tomu tak, katolická církev bude muset přepracovat svou teologii týkající se křtu tak, aby zahrnovala způsob „křtít“ děti před narozením, aby je zachránila před „mocí temnoty“ (Cathecism…, 1994, 1250).

Ale co Římanům 5:12, kde apoštol Pavel napsal, že „skrze jednoho člověka vešel do světa hřích a skrze hřích smrt, a tak se smrt rozšířila na všechny lidi, protože všichni zhřešili“? Učí tento verš, že neseme Adamův hřích? Ne. Jak jsme viděli v jiném článku (srov. Pinedo, 2009), tento verš učí, že smrt – důsledek hříchu – se rozšířila na všechny lidi, ne proto, že Adam zhřešil, ale „protože všichni zhřešili“ (5:12; srov. Římanům 3:23). Toto „vše“ se samozřejmě nemůže vztahovat pouze na Adama. Nic v Bibli neučí, nenaznačuje ani nenaznačuje, že se děti rodí s hříchem.

Pavel naznačil, že kde není zákon, tam není hřích (Římanům 3:20; srov. Jan 15:22). A apoštol Jan prohlásil, že „hřích je nezákonnost“ (1 Jan 3:4). Pokud nemluvňata nemohou znát Boží zákon nebo mu rozumět, nemohou se dopustit nezákonnosti.

Sám Ježíš řekl: „Nechte děti přicházet ke mně a nebraňte jim; neboť takových je království Boží“ (Marek 10:14, emp. přidáno). Pavel prohlásil, že nikdo nečistý nemůže vejít do království nebeského (Efezským 5:5). Ježíš dodal: „Pokud se neobrátíte a nestanete se jako malé děti, v žádném případě nevejdete do království nebeského“ (Matouš 18:3, emp. přidáno). Jestliže děti přicházejí na svět s „padlou lidskou přirozeností a poskvrněné prvotním hříchem“ (abych použil slova katechismu), proč by se muži museli stát malými dětmi, které jsou také „znečištěné“ hříchem? Bible je jasná: hřích se nedědí. Nikdy se nenarodilo žádné dítě, které by neslo vinu za Adamův hřích. Nikdo nenese odpovědnost za Adamův hřích než Adam sám.

https://apologeticspress.org/are-childr ... -sin-2697/

Guru Goro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Nov 2022, 10:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Guru Goro »

Přesně tohle jsem psal své kámošce, evangeličce, která si stěžovala, že si z toho Církev udělala fabriku na křest dětí. Ve skutečnosti byl podle mne Augustin manichejcem do konce života. Daleko víc mne oslovilo pravoslavné učení o Boží jiskře, kterou v sobě nosíme všichni. Ďábel se vyskytuje ve spisech EGW čtyřikrát víckrát než v Bibli......ona asi věděla proč. ;)
;)

Neregistrovaný

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pokud v sobotu pracuješ stejně jako v ostatní dny nedodržel jsi 4. přikázání o odpočinku a zcela vědomě jsi ho porušil a tudíž podle Bible hřešíš. Tady není o čem debatovat.
A já bych šel ještě dál: pokud v neděli nepracuješ, porušuješ Boží přikázání, protože "šest dní budeš pracovat..." a sedmý odpočívat. Kdo tedy nepracuje v neděli, hřeší. Myslím, že se to týká i většiny asd.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 16 Nov 2022, 17:08
Pokud v sobotu pracuješ stejně jako v ostatní dny nedodržel jsi 4. přikázání o odpočinku a zcela vědomě jsi ho porušil a tudíž podle Bible hřešíš. Tady není o čem debatovat.
A já bych šel ještě dál: pokud v neděli nepracuješ, porušuješ Boží přikázání, protože "šest dní budeš pracovat..." a sedmý odpočívat. Kdo tedy nepracuje v neděli, hřeší. Myslím, že se to týká i většiny asd.
To každý kdo odpočívá v sobotu ví, takže jsi nenapsal nic nového v neděli chodí většina adventistů nakupovat větší nákupy do Kaufu, Globusu atd., doma perou, žehlí atd., takže i když většina adventistů nejde v neděli do práce mají práce dost stejně jako většina ateistů z nichž v neděli odpočívají a spí jen ti po sobotní pařbě.

Sasko Jasko

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Neregistrovaný napísal: 16 Nov 2022, 17:08 A já bych šel ještě dál: pokud v neděli nepracuješ, porušuješ Boží přikázání, protože "šest dní budeš pracovat..." a sedmý odpočívat. Kdo tedy nepracuje v neděli, hřeší. Myslím, že se to týká i většiny asd.
Nikdy ma neprestane udivovať, k akým záverom dochádzajú ľudia pri čítaní Biblie

Neregistrovaný

Re: Člověk se nerodí s dědičným hříchem

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nikdy ma neprestane udivovať, k akým záverom dochádzajú ľudia pri čítaní Biblie
To mně taky, ale nenapsal jsi nic, co Ti vadí na komentovaném výroku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 30 neregistrovaných