Ježíš Kristus vs. apoštol Pavel a (jeho falešná učení)

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Neregistrovaný

Re: Ježíš Kristus vs. apoštol Pavel a (jeho falešná učení)

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Viktorrealita napísal: 22 Okt 2022, 11:18
Neregistrovaný napísal: 21 Okt 2022, 14:43 ne, nebudu házet perly svini.
Je to dosť vyhýbavá odpoveď. Pripomenulo mi to diskusie s katolíkmi, ktorí často vyťahujú tento citát a to bez toho, aby vedeli rozlíšiť, čo čo sú pravé perly a čo sú falošné.

Aj katolíkom často kladiem otázku. A KC tvrdí, že Kristova cirkev je jedine - V katolíckej cirkvi, tak kde je a kto ju tvorí? Je viditeľná, alebo neviditeľná. Z nášho pohľadu, neviditeľnosť Kristovej cirkvi KC rázne odmieta a tak od nich nedostávam odpoveď.
Perly je těžké rozlišit, ale to druhé ne. Svoje ovoce jsi tu už ukázal.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Ježíš Kristus vs. apoštol Pavel a (jeho falešná učení)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...To Ježiša uvidíme prichádzať pri druhom príchode! Neviem o tom, že bolo v Písme niekde spomenuté, že budeme vidieť a to pri druhom príchode dvoch Pánov.

Ježíš příjde ve slávě svého Otce. Boha Otce neuvidíme přímo, ale uvidíme jeho slávu.
Mt 16:27: "Syn člověka má přijít v slávě svého Otce se svými anděly, a tehdy odplatí každému podle jeho jednání."

Mk 8:38: "Kdo by se styděl za mne a za má slova v tomto cizoložném a hříšném pokolení, za toho se bude stydět i Syn člověka, když přijde ve slávě svého Otce se svatými anděly.""

...V čom inom je Ježiš prvý a posledný? Otca a Syna sa nedá oddeliť, ak tvoria absolútnu jednotu. Je to podobné, ako sa nedá oddeliť tvoju osobu, od tvojho slova.

Ježíš byl první a poslední ve vzkříšení z mrtvých. Máš to tam od SJ vysvětlené.

Syn s Otcem jsou jedno ve svých úmyslech a konání a chtěli, aby i my, kteří jsme v ně uvěřili byli jsme jedno. Nikoliv jedním.

Ježíš je jen člověk a Bůh Otec je jediný Bůh a přesto jsou jedno a zároveň naprosto odděleni.

...Ak Boh hovorí o sebe – ja som Alfa a Omega, prvý a posledný, počiatok a koniec a súčasne aj Ježiš Kristus o sebe hovorí to isté, tak to znamená len absolútnu jednotu Otca a Syna a teda to potvrdzuje Božstvo Ježiša Krista. Táto jednota je jeden Boh.

Ježíš o sobě a ani nikdo jiný o něm nemluví, že je je Alfa a Omega, počátek a konec, tyto atributy patří jedinému Bohu nikoliv člověku Pánu Ježíši Kristu.

...Zj1 11 ktorý hovoril: Ja som Alfa i Omega, prvý aj posledný,

To jsi napsal úplny nesmysl, správně je tento verš tento:
Zj 1:11: "který říkal: „Co vidíš, napiš do svitku a pošli sedmi sborům: Do Efesu, do Smyrny, do Pergama, do Thyatir, do Sard, do Filadelfie a do Laodiceje.“"

Neexistuje žádný verš ve Zjevenívve kterém by říkal sám Ježíš, že je Alfa a Omega.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Ježíš Kristus vs. apoštol Pavel a (jeho falešná učení)

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 22 Okt 2022, 17:25 Ježíš o sobě a ani nikdo jiný o něm nemluví, že je je Alfa a Omega, počátek a konec, tyto atributy patří jedinému Bohu nikoliv člověku Pánu Ježíši Kristu.
Takže pojem – ja som prvý a posledný už nejako uznávaš, že sa vzťahuje na Ježiša, no k tomuto pojmu ti už vyhovuje výklad SJ, ktorí taktiež popierajú Božskú podstatu Ježiša Krista.
To jsi napsal úplny nesmysl, správně je tento verš tento:
Zj 1:11: "který říkal: „Co vidíš, napiš do svitku a pošli sedmi sborům: Do Efesu, do Smyrny, do Pergama, do Thyatir, do Sard, do Filadelfie a do Laodiceje.“"
Akože nezmysel. Veď tento verš obsahuje pojem - Alfa i omega a súčasne aj pojem - prvý a posledný. Veď je to vo význame podobné! Z akého prekladu cituješ? Nie všetky preklady to majú na začiatku verša , no nižšie je to už uvedené a celá 1. Kapitola predsa o tom hovorí Cit: Zj1 11 ktorý hovoril: Ja som Alfa i Omega, prvý aj posledný, a čo vidíš, píš do knihy a pošli siedmim sborom, ktoré sú v Ázii: do Efezu, do Smyrny, do Pergamu, do Tyatír, do Sárd, do Filadelfie a do Laodicee.

To že SJ si to vykladajú tak, ako si to vykladajú, je ich problém. Oni toho už navykladali a v podstate Bibliu si upravili podľa svojho výkladu.

Tú sú prítomné tieto atribúty spolu, čo je vo význame podobné a majú to aj SJ: Zj22 13 Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný.

Vykladať to spôsobom, že Ježiš je v niečom inom prvý a posledný, je zavádzajúce!

Pozri sa, čo hovorí ten, ktorý je - Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný

Zj21 6 A riekol mi: Stalo sa. Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec. Ja dám tomu, kto žízni, z prameňa vody života zadarmo. 7 Kto víťazí, zdedí všetko, a budem mu Bohom, a on mi bude synom.

Takže ide o vodu života, ktorú Ježiš dáva tomu, kto žízni a to zadarmo!

Otec a Syn a Svätý Duch sa doplňujú. Otec dáva smäd srdca po tejto vode života – po Slove Života. Ježiš ju dáva piť každému, kto žízni a to zadarmo. A táto voda života, dáva večný život a je to evanjelium Ježiša Krista. V tom istom zmysle je aj to, že kto má uši na to, aby počul, nech počuje. No a Otec dáva uši na to, aby človek počul, porozumel a uveril tomu evanjeliu. Taktiež semeno ducha – Slovo Božie, ak sa zaseje do vopred Otcom pripravenej a preoranej zemi v srdci človeka, tak zakorení, vyrastie už dobrý strom, ktorý prirodzene už donáša dobré ovocie. To Otec preoráva srdce človeka, aby to Slovo padlo do zeme vopred pripravenej, aby bola dobrá na zasiate semena Ducha Božieho Slova.

Potom je jasné, prečo Ježiš hovorí, že nikto nepríde k nemu, ak mu to nie je dané od Otca, teda nikto nepríde k nemu, ak ho predtým nepritiahne Otec.

No a kto tu dáva tu Vodu Života : Ján7 37 Potom v posledný, v ten veliký deň sviatku stál Ježiš a volal: Ak niekto žízni, nech prijde ku mne a pije!
Ján4 14 ale kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, ten nebude žízniť na veky; ale voda, ktorú mu dám, obráti sa v ňom na prameň vody, vyvierajúcej do večného života.

Je to ten istý, kto hovorí: Zj21 6 A riekol mi: Stalo sa. Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec. Ja dám tomu, kto žízni, z prameňa vody života zadarmo. 7 Kto víťazí, zdedí všetko, a budem mu Bohom, a on mi bude synom.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Ježíš Kristus vs. apoštol Pavel a (jeho falešná učení)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...
Akože nezmysel. Veď tento verš obsahuje pojem - Alfa i omega a súčasne aj pojem - prvý a posledný. Veď je to vo význame podobné! Z akého prekladu cituješ? Nie všetky preklady to majú na začiatku verša , no nižšie je to už uvedené a celá 1. Kapitola predsa o tom hovorí Cit: Zj1 11 ktorý hovoril: Ja som Alfa i Omega, prvý aj posledný, a čo vidíš, píš do knihy a pošli siedmim sborom, ktoré sú v Ázii: do Efezu, do Smyrny, do Pergamu, do Tyatír, do Sárd, do Filadelfie a do Laodicee.

Žádná česká bible kromě KB1613 nemá ve Zj.1.11. na začátku Já jsem Alfa a Omega, první a poslední...
Nevím co mají řecke překlady nejsem na PC. Ale i kdyby to tam bylo je nejednoznačné kdo to mluví, protože to je Zjevení Boha Otce Pánu k Ježíši Kristu a od něj skrze anděla ap. Janovi. Pokud je Alfou a Omegou na jiných místech nazván pouze Bůh Otec tak i v tomto případě to bude Bůh Otec (pokud to tam ovšem nějaký horlivý opisovač nedopsal).

...Vykladať to spôsobom, že Ježiš je v niečom inom prvý a posledný, je zavádzajúce!

Ale není to je jen Tvůj názor.

...Je to ten istý, kto hovorí: Zj21 6 A riekol mi: Stalo sa. Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec. Ja dám tomu, kto žízni, z prameňa vody života zadarmo. 7 Kto víťazí, zdedí všetko, a budem mu Bohom, a on mi bude synom.

Přečti si více veršů od 1-8 se píše jen o Bohu Otci, který stvoří všechno nové, takže by to stěží mohl být Pán Ježíš, který není stvořitelem a nikdy nic nestvořila nesedí na trůnu !!! Ale pouze Bůh může něco stvořit a sedí na trůnu. Ježíš jen opakoval to co mu Bůh Otec sdělil u Jana 4.14. A to se klidně může shodovat se stejnými slovy Boha Otce ve Zjeveni.
Zjev 21:1-8: "A viděl jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly a moře již vůbec nebylo. A viděl jsem od Boha z nebe sestupovat svaté město, nový Jeruzalém, krásný jako nevěsta ozdobená pro svého ženicha. A slyšel jsem veliký hlas od trůnu: "Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, a setře jim každou slzu s očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude - neboť co bylo, pominulo." Ten, který seděl na trůnu, řekl: "Hle, všecko tvořím nové." A řekl: "Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá." A dodal: "Již se vyplnila. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Tomu, kdo žízní, dám napít zadarmo z pramene vody živé. Kdo zvítězí, dostane toto vše; já mu budu Bohem a on mi bude synem. Avšak zbabělci, nevěrní, nečistí, vrahové, cizoložníci, zaklínači, modláři a všichni lháři najdou svůj úděl v jezeře, kde hoří oheň a síra. To je ta druhá smrt.""

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných