Pochybenia

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Kominad

Pochybenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Kominad »

Dobrý deň všetkým!
Pochybujete o existencii Pána Boha?
A ak áno prečo?
Ďakujem.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Pochybenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Kominad napísal: 07 Feb 2023, 02:47 Dobrý deň všetkým!
Pochybujete o existencii Pána Boha?
A ak áno prečo?
Ďakujem.
Viera nepozná pochybnosti o existencii Boha, lebo už to nie je vierou. Taktiež presvedčenie, že nejaký Boh existuje človeka nespasí. Spasiteľná viera je uveriť v Božie Slovo. Mnohí pripúšťajú existenciu Stvoriteľa – Boha, no súčasne odmietajú autoritu jeho Slova. No Boh všetko tvorí skrz svoje Slovo, v ktorom je Duch a život.

Ak človek nepochybuje o svojej vlastnej existencii a teda si hovorí v sebe - som, tak prečo pochybuje o existencii Boha, ktorý povedal – SOM, KTORÝ SOM? Bez večného vedomia Stvoriteľa – Boha, by nič nemohlo existovať a teda ani naše vedomie osoby. Ak by som, čo len pripustil neexistenciu Boha, tak by som si musel položiť nezmyselnú otázku – existujem preto, aby som neexistoval? Ak by to bolo tak, tak v podstate neexistujem, lebo kto by si čo len spomenul, že čokoľvek v nejakom záblesku existovalo, ak by nebolo nikoho, kto by si túto existenciu uvedomoval.

Lenže človek si uvedomuje svoju existenciu a preto by si mal uvedomovať aj existenciu svojho Stvoriteľa – Boha, lebo jedine z večného vedomia Boha pochádza aj existencia vedomia osoby každého človeka, keďže Boh stvoril človeka na svoj obraz.

V modernej dobe, rôzne evolučné teórie spochybňujú v srdci človeka existenciu Stvoriteľa – Boha. No veriací v neho vidia dielo jeho rúk a neustále mu vo svojom srdci ďakujú. Zem je, ako perla letiaca v prázdnom vesmíre a je plná života v rozmanitosti druhov živočíchov a rastlín. To všetko dostal aj bezbožník zdarma, ktorý ale nikdy nepoďakuje za to všetko Bohu, lebo v Boha neverí.

Sasko Jasko

Re: Pochybenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Kominad napísal: 07 Feb 2023, 02:47 Dobrý deň všetkým!
Pochybujete o existencii Pána Boha?
A ak áno prečo?
Ďakujem.
Áno, pochybujem.
Prečo ? Pretože okrem nejakých kníh (Biblia, Tora, Koran atd) nie sú žiadne indície, znamenia či dôkazy. Knihy nepovažujem za presvedčivé, sú rozporuplné a neodpovedajú realite ako ju vidíme. Keď na ne zabudnem, iné indície tu nevidím.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Pochybenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Bezbožnosť je len obyčajné bláznovstvo, keď si niekto myslí, že unikne zodpovednosti pred Bohom a to spôsobom, že ignoruje, alebo popiera existenciu Stvoriteľa - Boha.

Blázon si pomyslí vo svojom srdci - niet Boha.
Aký zmysel má teda jeho vlastný život, ktorý z jeho pohľadu v podstate, ani neexistuje. Lebo ak niet večného vedomia živého Boha - Stvoriteľa, tak všetko, čo si bezbožník uvedomuje, aj tak smeruje do neexistencie, tmy a prázdnoty. Ak teda niet nič, čo by si jeho existenciu a existenciu všetkého uvedomovalo, tak niet ani zmysel vlastnej existencie. Ak niet zmyslu života, tak všetko je len márnosť.

Iba existencia večného vedomia Boha Stvoriteľa, dáva všetkému tomu zmysel a teda aj zmysel dočasných vecí. Všetko potom slúži v konečnom dôsledku na to, aby sa vo večnosti oslávil Stvoriteľ - Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, ktoré ho už z nekonečnej vďačnosti a láske už naveky oslavuje.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní