Inspirace nepotřebuje originalitu

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.

Je pro vás Ellen Whiteová prorokem?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Karol Schneider
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Karol Schneider »

Tomáš Plechatý napísal:Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

Karole Schneidere udělal bys lépe, kdybys se vyjadřoval k tématům, ve kterých máš přehled.

Jak adventismus, tak badatelé bible vznikli z Milleritů a jejich přístupu k bibli, který je dodnes vede k extrémním stanoviskům.

Vytrhávání veršů z kontextu, aby se z nich udělaly tkzv. dokazovací texty, víra, že na dané téma stačí vždycky najít všechny výskyty v bibli a položit je vedle sebe a tím přijdeme na správnou odpověď. Téměř žádná potřeba Ducha svatého v praxi. A místo přiznání své chyby při mylném výpočtu konce světa (1844 a 1914) obě skupiny dodnes natvrdle opakují, že se nespletly, jen je výklad dnes trochu upravený a jejich odpůrci odmítají ,,velkou Boží pravdu".

Obě skupiny jsou v původním jádru upnuté na racionalizaci, grafy, proroctví, výpočty, symboly, a to pravé poznání pravdy, které jim zajistí spásu - samozřejmě poslušností projevenou v (dodržování soboty/vyslovování jména Jehova/zdržováním se nečistého masa/ zdržováním se krve atd.)

Ani pro jednu skupinu v jádru nebyli nikdy ostatní křesťané rovnocenní partneři, vždy pro ně měli nálepku a výčitky.( minimálně interně ve svých publikacích, když ne i veřejně) A slovo láska a milost z úst ostatních křesťanů těmto skupinám vždy znělo lacině až drze, protože tyto důrazy jsou pro ně až druhořadé, první místo vždy zaujímalo jedinečné poznání/přítomná pravda dané skupiny.

Jděte s tím oba k šípku. (Mikim i Karol Schneider) Oba jste krásnou ukázkou toho, jaké charaktery lidí tato náboženství produkují. A jste oba ještě náležité hrdí na to, kdo jste a jak jste věrní učení své denominace.
Jsi hodne mimo Tome. Nejsem ve spojeni se zadnym sborem Svedku Jehovovych i kdyz velice dobre znam nejen jejich uceni. Pro mne je dulezite prave to, co je opravdu ucenim Boziho slova Pravdy a ucenim Krista ve spojeni s Bozim duchem a laskou, ktera je projevem Boziho milosrdenstvi.

1. Mas snad k tomu, co jsem vyse napsal nejakou vecnou vyhradu s tim, ze vis uvest konkretne, co presne ti vadi ? Vadi ti, ze zde zduraznuji, ze neschvaluji modlarstvi v jakekoliv podobe a stejne tak i falsovani textu Boziho slova ? Proc ?

2. O jake lasce k nasemu nebeskemu Otci chces mluvit v pripade tech lidi co tohle delaji vedome v rozporu s poznanou Pravdou ? S jakym Bohem se chces smirit skrze Krista ? Nechapes, ze to o cem mluvim je dost zasadni vec ve vztahu k nasemu nebeskemu Otci a je opomijena velkou skupinou tech, co o sobe prohlasuji, ze jsou verici krestani a sami prohlasuji uceni Bible za Bozi slovo Pravdy ?

Az chces tedy, aby si lidi k Bohu hledali vlastni cestu treba i prostrednictvym lidmi vytvorenych model a schvalujes falsovani textu Bible, tak pak tedy Bibli zahod a zapomen i na Krista a jeho uceni. Nepotrebujes znat jeho uceni a bude radsi v nevedomosti o techto vecech, lebo pak na tom budes zcela jiste mnohem lepe nez kdyz reknes sem verici krestan a uznavam, ze je Bible Bozim slovem Pravdy, ale odmitas uvest svuj zivot do souladu s poznanou Bozi vuli, kde zcela jiste nijak nespochybnuji spolupusobeni Boziho svateho ducha, ktereho nas nebesky Otec stedre da kazdemu v kom vidi ochotu nechat se nim formovat a vest.

Nepreferuji zde uceni zadneho smrtelneho cloveka ci uz vychazi od SJ a nebo od CASD - mluvim, zde o uceni Krista - umis to pochopit ?

Tomáš Plechatý

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Pro Karol Schneider:

Je mi vcelku jedno jestli se s SJ stýkáš, jestli jsi jejich členem, nebo jestli navštěvuješ jejich setkání. To, na co narážím, je tvé smýšlení a popírání částí bible tak jako SJ.

Karol Schneider píše:
I toto je zcela jasne nebiblicke demonske uceni, lebo ranni krestani se nikdy nemodlili ke Kristovi a neuctivali ho jako nejakeho noveho BOHA,
Když Štěpána kamenovali, on se modlil: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha!“ (Skutky 7,59)(ČEP) stejně překládá i (BK) (ČSP překládá ,,vzývá a říká")
.....ale ho vnimali jako Bohem ustanoveneho PANA a KRALE, VELEKNEZE a PROSTREDNIKA,......VELEKNEZ neni predmetem uctivani,
Každý velekněz bývá ustanoven k tomu, aby přinášel dary a oběti; proto musel i Ježíš nutně přinést oběť. (Židům 8, 3)

Druhého dne spatřil Jan Ježíše, jak jde k němu, a řekl: „Hle, beránek Boží, který snímá hřích světa. (Jan 1, 29)

...slyšel jsem je mocným hlasem volat: „Hoden jest Beránek, ten obětovaný, přijmout moc, bohatství, moudrost, sílu, poctu, slávu i dobrořečení.“ (Zjevení Janovo 5, 12)
......a neuctivali ho jako nejakeho noveho BOHA,
Tomáš mu odpověděl: „Můj Pán a můj Bůh.“ (Jan 20, 28)

Tomáš mu odpověděl a řekl: „Můj Pane a můj Bože!“ (překlad nového světa)
....ale i tak neni a ani nikdy nebyl a nebude ROVEN OTCI, jak to uci ve svem pozdejsim uceni krestansky odpadlici,
Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl, (Filipským 2, 6)(ČEP)
Ačkoli byl ve způsobu Božím, nelpěl na tom, že je roven Bohu, (ČSP) - lpět můžeš jenom na tom, co máš, vzdát se můžeš jen toho, co máš.

Je mi jasné, že překlad nového světa tam má ,,neuvažoval o tom, že by něco uchvátil,* totiž aby byl roven Bohu."

Pak je to o překladech.

Řečtina tam má něco mezi.
Můžou nám to rozkřísnout další verše z bible z úst samotného Ježíše.

Já a Otec jsme jedno.“ (Jan 10, 30) (ČEP stejně jako překlad nového světa)
Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno (Jan 17, 22) (ČEP)
Dal jsem jim také slávu, kterou jsi mi dal, aby byli jedno, právě jako my jsme jedno (překlad nového světa)

Takže ani za rovnost Bohu nemůžeš nazývat křesťany odpadlíky.
.....Samozrejme v nebi, kde se Bozi Syn POSADIL PO PRAVICI OTCE, KDE NESEDI SPOLU S OTCEM NA JEDNOM TRONU
Kdo zvítězí, tomu dám usednout se mnou na trůn, tak jako já jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn. (Zjevení 3,21)(ČEP)
Tomu, kdo zvítězí,+ dopřeji, aby se mnou usedl na můj trůn,+ stejně jako já jsem zvítězil a usedl+ se svým Otcem na jeho trůn. (překlad nového světa)

Takže toto jsou ty důvody pro které tě hážu do jednoho pytle se SJ. hrabete se v detailech a děláte z komára velblouda. vyznat, že Ježíš je roven Bohu Otci, že jsou jedno, že Ježíš usedl s Otcem na jeho trůnu, že je hoden pocty, že ho mohu nazvat Bohem, jako Tomáš, nebo se k němu modlit a vzývat ho jako Štěpán. To jsou věci, které lze nalézt v bibli, ale vy (ty a SJ) za to křesťany odsuzujete do odpadlíků.

...............................

A ještě lepší je to s tím vaším překladem bible, jak už tu psal host.

V celém novém zákoně v řečtině není slovo JEHOVA.
Když se cituje místo ze starého zákona, kde bylo jméno JEHOVA, tak je tam v řečtině KYRIOS = pán.

Sám jsi citoval z překladu nových písem:
"„Které přikázání je první ze všech?“ 29 Ježíš odpověděl: „První je: ‚Slyš, Izraeli, Jehova(YHWH), náš Bůh, je jeden Jehova (YHWH), 30 a budeš milovat Jehovu (YHWH), svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘" (Marek 12 kap.)
Na tom je krásně vidět jak tento překlad tendenčně ovlivňuje SJ a další čtenáře k tomu aby kladli důraz právě jen na OTCE JEHOVU a mohli se pohoršovat, když to ostatní nedělají. V novém zákoně autoři používali slovo ,,kyrios" jak pro Boha otce, tak pro Ježíše Krista.

Ale překlad SJ překládá slova Kyrios jak se mu zachce - kde ví, že jde o Otce, tak to přeloží jako JEHOVA.

Příklady, kde překlad SJ píše ,,JEHOVA", řečtina ,,KYRIOS" a ČEP např. píše ,,PÁN"
1 Kor 7,17
1 Kor 16,10
2 Kor 3,16-18 (dokonce 5x)
Ef 2,21
Ef 6,5-10
2 Tes 2,2
Jakub 5,11
Jakub 5,14-15
Kol 3,20-24

Vtipné je, že kolikrát je tam slovo ,,kyrios" za sebou třeba 3x v jedné nebo dvou větách, ale překlad nového světa to jednou přeloží jako pán a jednou jako Jehova.

Jestliže trváte na tom, že Kyrios = JEHOVA, tak byste museli přeložit:
filipským 2,11 : Ježíš Kristus je JEHOVA ( Kyrios Jesus Christos)

nebo:
1 Kor 8,6
my přece víme, že je jediný Bůh Otec, od něhož je všecko, a my jsme tu pro něho, a jediný Pán Ježíš Kristus, skrze něhož je všecko, i my jsme skrze něho. (ČEP)

ἀλλ' ἡμῖν εἷς θεὸς ὁ πατήρ, ἐξ οὗ τὰ πάντα καὶ ἡμεῖς εἰς αὐτόν, καὶ εἷς κύριος Ἰησοῦς Χριστός, δι' οὗ τὰ πάντα καὶ ἡμεῖς δι' αὐτοῦ.

Opět by tam muselo být: ,,.. a jediný JEHOVA Ježíš Kristus."

Což samozřejmě SJ nikdy neudělají, protože by se jim zhroutila celá teologická konstrukce. Ale zase, kdyby překládali všude kyrios=Pán, tak by neměli důkazy pro svá tvrzení vůči ostatním křesťanům, kterým zazlívají právě pocty a modlitby k Ježíši a to že ho také nazývají Bohem.

Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo bylo Bůh. (Jan 1,1) (ČEP) (Překlad nového světa tam dal bůh s malým ,,b" :-D ta snaha to zakrýt je k smíchu)

Takže v tomto je mi ten překlad nového světa naprosto nevěrohodný a diskredituje sám sebe právě v otázce rozsuzování jak je to se Jménem JEHOVA, které opravdu má být ve starém zákoně místo slova Hospodin.

Dokud byste tlačili jen na změnu v SZ, tak tomu rozumím, ale kvůli své věrouce zkusit překrucovat NZ už je znak že nemáte víru položenou na správném základě.

Co by se asi stalo, kdyby místo Farizeů a zákoníků seděli ve veleradě SJ tak jako v dnešním uspořádání a přivedli k nim Ježíše, který by na otázky neodpovídal a nakonec, když se ho velekněz zeptal, jestli je mesiáš opověděl:

Tu velekněz vstal, postavil se uprostřed a otázal se Ježíše: „Nic neodpovídáš na to, co tihle proti tobě svědčí?“
On však mlčel a nic neodpověděl. Opět se ho velekněz zeptal: „Jsi ty Mesiáš, Syn Požehnaného?“
Ježíš řekl: „Já jsem. A uzříte Syna člověka sedět po pravici Všemohoucího a přicházet s oblaky nebeskými.“
Tu velekněz roztrhl svá roucha a řekl: „Nač ještě potřebujeme svědky?
Slyšeli jste rouhání. Co o tom soudíte?“ Oni pak všichni rozhodli, že je hoden smrti.
(Marek 14,60-64)

Proč asi velekněz roztrhl to roucho a označil to za rouhání?
Máme to zapsáno v řečtině, ale Ježíš mluvil aramejsky a znal písmo v hebrejštině.
To co tam řekl bylo přesně to samé, co řekl Otec Mojžíšovi z keře.

pro připomenutí:
Exodus 3, 14
Bůh řekl Mojžíšovi: „JSEM, KTERÝ JSEM.“ A pokračoval: „Řekni Izraelcům toto: JSEM posílá mě k vám.“

Možná by ho SJ za to také vyloučili ze svého středu a nikdo by s ním už nepromluvil. Kdyby navíc měli SJ celou zemi, kde platili jejich zákony, tak jako v Izraeli, kdo ví zda by mu neurčili i přísnější rozsudek.

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Tomáš Plechatý napísal:V celém novém zákoně v řečtině není slovo JEHOVA.
Tomáš rozobral si tu až 4 otázky - modlitba k PJ; božstvo PJ; preklady SJ; a meno Boha.
Takže tvoj príspevok je neprehľadný.
Dotknem sa len štvrtej otázky - otázka Božieho mena, kde si uviedol niekoľko nepresných tvrdení.

A keďže pre túto otázku je vyčlenená kolónka BOŽIE MENO, môj príspevok vložím tam.

Karol Schneider
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Karol Schneider »

Dušan Seberíni napísal:
Tomáš Plechatý napísal:V celém novém zákoně v řečtině není slovo JEHOVA.
Tomáš rozobral si tu až 4 otázky - modlitba k PJ; božstvo PJ; preklady SJ; a meno Boha.
Takže tvoj príspevok je neprehľadný.
Dotknem sa len štvrtej otázky - otázka Božieho mena, kde si uviedol niekoľko nepresných tvrdení.

A keďže pre túto otázku je vyčlenená kolónka BOŽIE MENO, môj príspevok vložím tam.
Nepresnosti uviedol aj v tej modlitbe ku Kristovi ako aj jeho bozstve podriadeneho MOCI NAJVYSSIEHO a JEDINEHO PRAVEHO BOHA OTCA BOHA JHVH, ktoreho uctieval a oznacil za jedineho Boha hodneho uctievania a klanania sa mu ako BOHU aj sam pan Jezis Kristus. Len odpadlik bude tvrdit a robit nieco ine ako to co urobil Pan Jezis Kristus a v com isiel prikladom aj vsetkym svojim nasledovnikom. Je treba si len pozriet ako to v skutocnosti je ked niekto oslovuje alebo vzyva Krista v akom zmysle ho vzyva. Lebo vzyvat Krista ako pomazaneho pana a krala sluziaceho NAJVYSSIEMU BOHU JHVH, ktery ma sudnu pravomoc a sedi po jeho pravici zcela iste ziadna modlidba nie je.

"7 Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. 8 Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu. 9 Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, 10 aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou 11 a aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce." (NZ Filipanum 2 kap.)

"30 Nemohu dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy; právě jak slyším, soudím; a soud, který vykonávám, je spravedlivý, protože nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal....40 A přece nechcete přijít ke mně, abyste měli život. 41 Nepřijímám slávu od lidí, 42 ale dobře vím, že v sobě nemáte Boží lásku. 43 Přišel jsem ve jménu svého Otce, ale mě nepřijímáte; kdyby přišel někdo jiný ve svém vlastním jménu, toho byste přijali. 44 Jak můžete věřit, když přijímáte slávu jeden od druhého a nehledáte slávu, která je od jediného Boha? " (KRISTOVA SLOVA ev. Jana 5 kap.)

"13 O cokoli také poprosíte v mém jménu, udělám to, aby byl Otec oslaven ve spojitosti se Synem." (KRISTOVA SLOVA ev. Jana 14 kap.)

"25 Spravedlivý Otče, svět tě vskutku nepoznal; ale já jsem tě poznal a oni poznali, že jsi mě vyslal. 26 A dal jsem jim tvé jméno na vědomí a dám je na vědomí, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich, a já ve spojení s nimi.“" (KRISTOVA SLOVA ev. Jana 17 kap.)

Host

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Host »

John 3:16 napísal: 11 Feb 2017, 08:35Pokial casd nezreviduje svoj oficialny postoj k osobe EGW, tak adventizmus je pre mna nadalej kultom (sektou v pravom zmysle).
V okamžiku kdy se osvobodíte od díla E.G.W a někde promluvíte o slově božím o Ježíši Kristu začnete mít diametrálně lepší evangelizační výsledky. Vyzkoušel jsem to jeden rok, za ten čas jsem přivedl do sboru 3 lidi. Jeden zůstal Dva šli "ošizeni" pryč. Nevím jak dál protože když jsem tam přidal Whiteovú nedokážu oslovit nikoho.

Neregistrovaný

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pro Karol Schneider:
Je mi vcelku jedno jestli se s SJ stýkáš, jestli jsi jejich členem, nebo jestli navštěvuješ jejich setkání. To, na co narážím, je tvé smýšlení a popírání částí bible tak jako SJ.
Ano, Karol je důkaz, že i po odchodu od SJ s nimi zůstává spojený názorově.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Host napísal:V okamžiku kdy se osvobodíte od díla E.G.W a někde promluvíte o slově božím o Ježíši Kristu začnete mít diametrálně lepší evangelizační výsledky. Vyzkoušel jsem to jeden rok, za ten čas jsem přivedl do sboru 3 lidi. Jeden zůstal Dva šli "ošizeni" pryč. Nevím jak dál protože když jsem tam přidal Whiteovú nedokážu oslovit nikoho.

Jednou jsem půjčila knihu Drama věků sousedům, bylo to ještě to starší vydání s verši vypsanými v kraličtině. Vrátili mi to zpátky, že tomu nerozumějí. Tak jsem jim sehnala to novější vydání, ale ani tak tomu nerozuměli, knihu nedočetli a vrátili. Sousedi byli vyznáním ateisté, knihu dostali zapůjčenou na vlastní žádost. V té době jsem jim ještě zvěstovala "trojandělské poselství", nešlo ještě o přivádění lidí k Ježíšovým nohám.

Líbí se mi Tvoje zapálení pro Boží věci. Zrovna včera jsem se dozvěděla o tomto kurzu, kam se chystá moje kamarádka adventistka (z úplně jiného kouta naší země) se svými pozvanými přítelkyněmi. Třeba to bude i pro Tebe inspirací:

http://www.objevovanikrestanstvi.cz

Těším se na její reference. V kurzu nejde o výuku dogmat, ale o podstatu věci. Kamarádka říkala, že to je přesně to, co je třeba a chystá se tam, i když to není od CASD. Já to neznám, včera jsem o tom slyšela telefonicky poprvé.

Možná vůbec nevadí, když nebudeš nové lidi přivádět do CASD, ale k Ježíši. Potřebné společenství můžete najít i jinde. A pokud se rozhodnete pro CASD, buď nadále, tak jako doposud, nově přivedeným lidem inspirativním průvodcem, na kterém uvidí, co Ježíš pro Tebe osobně znamená.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Karel napísal: 21 Jan 2017, 10:59
Otázky

Je podle vás možné, aby inspirace nepotřebovala originalitu?
Jsou myšlenky v knížkách Whiteové od Boha nebo od lidí?
Je pro vás Ellen Whiteová prorokem?
A) Ano je to tak.

B) Od ludi

C) Cim viac ludi povie ze nie je, tym je vacsia ze je. Aby sa naplnilo co Jezis povedal :

Ježiš im na to povedal: Nikde si proroka nevážia tak málo ako v jeho vlasti, v jeho dome a jeho rodine."

Neregistrovaný

Re: Inspirace nepotřebuje originalitu

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Host napísal: 30 Mar 2018, 22:04 V okamžiku kdy se osvobodíte od díla E.G.W a někde promluvíte o slově božím o Ježíši Kristu začnete mít diametrálně lepší evangelizační výsledky. Vyzkoušel jsem to jeden rok, za ten čas jsem přivedl do sboru 3 lidi. Jeden zůstal Dva šli "ošizeni" pryč. Nevím jak dál protože když jsem tam přidal Whiteovú nedokážu oslovit nikoho.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných