Kristus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 17 Apr 2020, 20:34 Už jsme to ukončili tím, že jsi se rozhodl na mě už nereagovat. Zdá se, že máš hodně krátkou nebo účelovou paměť.
To si zle pochopil. Ja nikoho nediskriminujem. Ja iba nereagujem na osobne utoky, na odvadzanie od temy, na prispevky, ktore ignoruju co uz bolo povedane. Ale preco by som nemal povedat svoj vyklad Pisma? Isteze mozem.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Pochopil jsem to dobře vzhledem k tvým opakovaným a dlouholetým útokům přímo proti mě. Lze to zpětně všechno dohledat, byla by to hotová malá "bible" od loga o ambassadarovi. Bude lepší,když se budeš věnovat svým zaostávajícím vláknům. Tvé časté výpady se nedají přehlédnout.

Je více než příliš pozdě, je to nevratné.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 18 Apr 2020, 08:59 Pochopil jsem to dobře vzhledem k tvým opakovaným a dlouholetým útokům přímo proti mě.
Ja na ziadnu osobu neutocim. Nevenujem sa totiz vobec osobam, ale venujem sa prispevkom, nazorom, teologiam a informaciam. Zda sa ze vztahujes na vlastnu osobu, ked niekto oponuje prispevkom, ktore si vytvoril, alebo ich povazuje za banalne, prazdne, ci rozporuplne az nepravdive. Nie je spravne to brat osobne, ze mame ine nazory, vo vela veciach sa i zhodujeme. Ak by si pisal pod anonymom Host , reagoval by som na Tvoje prispevky uplne rovnako. Z toho vidis, ze tak, ako Pan, ani ja nehladim na osobu. Ak mas pocit, ze je niekto proti Tebe ako osobe, nemusis sa hned rozculovat, jednoducho zacni pisat ako anonym a mas po probleme.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kdo a kolik jich v něho uvěřilo? Takto někdy my lidé také negativně argumentujeme i v naši době.

J 7:48
CSP "Uvěřil snad v něho některý z vůdců nebo z farizeů?"

Někdy naopak obráceně argumentujeme v církvi, když někdo významný v něho uvěří. Většinou jde o to, že se stal adventistou.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

V jiné části textu Bible Kristus vyjádřil zvláštní myšlenku:

J 12:32
CSP "A já, až budu vyvýšen ze země, přitáhnu všechny k sobě.“

Je to jedna z myšlenek kde Kristus centralizuje pozornost zvláštním
způsobem na sebe a vztahuje ji na všechny,
jakoby to byla jediná šance pro lidstvo.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Jan 6, 65 "A říkal: „Proto jsem vám řekl, že nikdo ke mně nemůže přijít, pokud mu to není dáno od Otce.“

Jan 6, 37 "Každý, koho mi Otec dává, přijde ke mně, a toho, kdo ke mně přichází, jistě nevyženu ven.

Jan 6, 44 "Nikdo nemůže přijít ke mně, jestliže ho nepřitáhne Otec, který mne poslal; a já ho vzkřísím v poslední den.

Jan 14, 6 "Ježíš mu řekl: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne."

Uvedené texty neukazují na jednostrannou nucenou podřízenost.
Z uvedených textů k nám čtenářům může prosvítat myšlenka
o vzájemném rovnocenném vztahu mezi Bohem Otcem a Bohem Ježíšem Kristem.
Tato vzájemnost nabízí jiný pohled na Boha.
Pohled, který nenadřazuje jednoho nad druhým.
Účelovým vytažením jen těch textu, které Krista jednostranně zdánlivě podřizují nuceně
Bohu Otci se dopouštíme teologickým chybám s destrukčním charakterem.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristova shovívavost je nepochopitelná, přesto je laskavě inspirující.
L 12:10: "A každému, kdo řekne slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno. Tomu však, kdo by se rouhal Svatému Duchu, odpuštěno nebude."

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Věřit Kristu, znamená spolehnout se cele na to co vykonal pro člověka ve smyslu záchrany.
Jít jinou cestou může být zavádějící, zdlouhavě unavující a stejně na konci přichází poznání, že to Kristus udělal pro nás jednodušší.
To, že si to lidé dělají složitější, tak to je vždy k naši škodě.

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Prosím veriacich, bratov a sestry, modlite sa za súčasnú situáciu vo svete, za rodiny, ktoré sa ocitli v núdzi, za osamelých, nemocných, seniorov, matky samoživitelky, doba je zlá, stupňuje sa tlak, nervozita, neistota. Modlime sa aj za voľby v USA, za politikov.

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Co znamená modlit se za volby v USA? Nebo modlit se za situaci ve světě?

Stačí použít slova - Bože modlím se za situaci ve světě, modlím se za volby v USA? - K čemu to je? Zní mi to jako zaříkadlo, které má moc samo o sobě. Nevěřím zaříkadlům.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných