Kristus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 31 Mar 2023, 07:39
mikim napísal: 30 Mar 2023, 06:53 Viktor vůbec se s reakcí na to co jsem ti poslal v minulém komentáři nechytáš. Ježíš nepřišel fyzicky z nebe na zem a nikdy neřekl, že se vrací k Otci kde byl dříve. Pouze se dozvěděl od svého Otce např, že "v domě jeho Otce je spousta příbytků" a další. Kdyby mu to Bůh Otec nezjevil tak by to ani vůbec nevěděl a i kdo je jeho pravý Otec.
Sestoupit z nebe znamená v případě Ježíše Krista narodit se. Že by fyzicky sestoupil z nebe je nesmysl, což by jako novorozeně asi těžko mohl. Ježíš nepřišel z nebe ani jako dospělý převtělený Eliáš, Židé nemohli znát jeho "nebeský původ" když se o něm nikde dopředu nepíše. Ježíš když říká Vy nevíte odkud jsem přišel a kam jdu...myslí tím, že má po Otci, který jej zplodil v Marii nebeský původ, pokud tím Ježíš myslí to co já.
Keď myslíš telesne, tak to nikdy nepochopíš. Prišiel v tele – narodil sa z panny. Nevtelil sa do nejakého iného tela, ale to bolo jeho telo, lebo to, čo bolo v Márii splodené bolo zo Svätého Ducha. Ale ako osoba, mal nebeský pôvod a bol pred narodením v nebi a preto aj vie odkiaľ prichádza a kam ide. Ján 8:14 A Ježiš odpovedal a riekol im: I jestli ja svedčím sám o sebe, je moje svedoctvo pravdivé, lebo viem, odkiaľ som prišiel a kam idem. Ale vy neviete, odkiaľ prichádzam alebo kam idem.

Môžeš si položiť otázku prečo Ježiš povie niečo také: "lebo viem, odkiaľ som prišiel a kam idem"
Do nebe pak odešel fyzicky v oslaveném těle a viditelně pro všechny kdo to viděli nikoliv obrazně jak mi vnucuješ svou nebiblickou myšlenku.
Tvrdím snáď niečo iné o Ježišovom odchode? Áno, vystúpil do neba v oslávenom tele a aj ho videli, ako odchádzal a tak aj príde v oslávenom tele. No ty Mikim tvrdíš, že to, čo Ježiš hovorí o svojom prvom príchode, tak to už vraj hovorí obrazne, že zišiel z neba. Teraz sa vykrúcaš a chceš sa nejako dostať z úskych. Ty dobre rozumieš, na čo som sa pýtal, no tváriš sa, ako keby si nerozumel a prekrúcaš aj moju otázku a aj odpovede. Ak by si pripustil, že Ježiš zišiel z neba, tak by si musel pripustiť, že nie je iba človekom, čo by ti nabúralo to tvoje podivné učenie. Presne tak to je!

Ja ti odpovedám, že ak tvrdíš, že Ježiš to o svojom príchode z neba myslel obrazne, tak aj o svojom odchode by to myslel obrazne. No nemyslel to obrazne, ale doslovne a to aj o svojom príchode, ako aj o odchode. Ak o svojom odchode to myslel doslovne, tak aj o svojom príchode to myslel doslovne. Ak odchod do neba bol myslený doslovne, tak aj príchod z neba bol myslený doslovne, ako aj jeho druhý príchod je myslený doslovne a uvidí ho každé oko. Ak Ježišov výrok ti nevyhovuje, tak povieš, že to myslel obrazne a vec je vybavená. Vedieš do bludu sám seba!

Ja tvrdím, že to myslel s prvým svojím príchodom z neba na Zem doslovne a teda aj o svojom odchode do neba to myslel doslovne a teda ho všetci prítomní videli odchádzať. Ježiš ak hovorí Židom, že nevedia odkiaľ prichádza a kam ide, tak pritom nemyslí na svoje telesné narodenie, lebo ináč by to takto židom neformuloval, keďže oni predsa vedeli skade pochádza a kto je jeho matka. „Ján 8: 14 Ale vy neviete, odkiaľ prichádzam alebo kam idem“ Ján 6:42 ... Oni sa divili prečo takto hovorí a neverili mu: „Či nie je toto Ježiš, syn Jozefov, ktorého otca i matku my známe? Jako tedy hovorí tento, že vraj sostúpil som z neba?“

Z toho jednoznačne vychádza, že hovorí o svojom doslovnom príchode z neba o ktorom Židia nevedeli, ani mu neverili. No vedeli odkiaľ pochádza: „Či nie je toto Ježiš, syn Jozefov, ktorého otca i matku my známe?“. Preto sa aj divili, prečo takto hovorí: „Jako tedy hovorí tento, že vraj sostúpil som z neba?“ Áno a to doslovne, Syn Boží zostúpil od Otca z neba a prišiel v tele – narodil sa. Ty to neprijímaš, lebo by ti to nabúralo, to tvoje učenie.
No větší blbost jsi asi ještě nenapsal
Eliáš je v nebi v dospělém těle. Jak by mohl přijít na zem narozením se jako novorozeně?
Na takovou hloupost by žádný žid nikdy nevěřil. Židé nikdy neučili ani nevyznávali reinkarnaci, což je pohanské učení. Ty už vážně nevìš co si máš vymyslet jen abys měl vždycky pravdu.
Ale lež není dobrá cesta to si zapamatuj.
Mikim, ty už nevieš kudy kam. To nehovorím predsa ja, že bol Eliáš, Ján Krstiteľ, alebo nejaký prorok. To si mysleli ľudia naokolo, lebo ho nevedeli identifikovať, kto je to Ježiš. Ježiš sa pýta svojích učeníkov, čo hovoria u ňom ľudia a učeníci mu odpovedajú podľa toho, aky majú na neho ľudia názor. Ak si mysleli že bol Eliáš, tak prečo si to mysleli, ak vedeli, že Eliáš bol vzatý do neba.

Mar8 27 Potom vyšiel Ježiš i jeho učeníci do mestečiek Cezáree Filipovej. A na ceste sa pýtal svojich učeníkov a riekol im: Čo hovoria ľudia o mne, že kto som ja? 28 A oni mu odpovedali: Jedni hovoria, že si ty Ján Krstiteľ, iní, že Eliáš, a zase iní, že jeden z prorokov.
Nejde ti odpovědět pořád se mi maže Ačostým, asi za to může nějaký čert... :) hodinu píšu komentář a pak ti najednou celé zmizí....

Jan 6:45  Psáno jest v Prorocích: A budou všickni učeni od Boha. Protož každý, kdož slyšel od Otce a naučil se, jdeť ke mně.
46  Ne že by kdo viděl Otce, jediné ten, kterýž jest od Boha, tenť jest viděl Otce.

Tento verš neříká, že Ježíš viděl Boha Otce někdy dříve v nebi...

Otec ho učil a říkal mu co má mluvit a je jasné, že se Ježíši ukázal zde na zemi a nemuselo to být fyzicky či duchovně zjevení Otce Ježíši kdy ho viděl, ale v tom v čem ho Bůh Otec vyučoval v tom všem jistě "viděl" Ježíš Boha Otce.

Jan 6:62 Což až uvidíte Syna člověka vystupovat tam, kde byl dříve? (ČEP)
KB1613: 62 Co pak, kdybyste uzřeli Syna člověka, an vstupuje, kdež prve byl?
What if you see the Son of man ascend to where he was before? (NIV)

https://www.biblicalunitarian.com/verses/john-6-62

1. Tento verš odkazuje na vzkříšení Krista. Tato skutečnost je jasná ze studia kontextu. Protože se překladatelé rozhodli přeložit anabaino jako „vzestup“, lidé věří, že to odkazuje na Kristův vzestup ze Země, jak je zaznamenán ve Skutcích 1:9, ale Skutky 1:9 toto slovo nepoužívají. Anabaino jednoduše znamená „jít nahoru.
„Používá se k„ stoupání “do vyšší nadmořské výšky, jako při lezení na horu (Mt 5:1; 14:23 atd.), Kdy Ježíš„ vycházel “zpod vody při svém křtu (Mat. 3:16; Marek 1:10), o rostlinách, které „vyrůstají“ ze země (Matouš 13:7; Marek 4:7, 8 a 32), nebo dokonce jen „jdou nahoru“, tj. „ lezení, “strom (Lukáš 19: 4).
Kristus se jednoduše ptal, jestli by se neurazili, kdyby ho viděli „vystupovat“ ze země, tj.být vzkříšen, a být tam, kde byl předtím, tj.živý a na zemi.

2. Kontext potvrzuje, že Ježíš mluvil o tom, že je chlebem z nebe a že dává život prostřednictvím svého vzkříšení. Verše jako 39, 40 a 44 to potvrzují: Ježíš opakovaně řekl: „Vzkřísím ho [každého věřícího] v poslední den.“ Kristus se divil, že i někteří jeho učedníci se nad jeho učením urazili.
Mluvil o vzkříšení a byli uraženi, a tak se jich zeptal, jestli by se neurazili, kdyby ho viděli vzkříšeného, což bylo ve verši 62 přeloženo jako „vystoupit“.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jan 6:33

"Neboť chléb Boží je ten, který sestupuje z nebe."

Jan 6:38

"Sestoupil jsem z nebe."

Jan 6:51

"Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe."

Jan 6:58

"Toto je ten chléb, který sestoupil z nebe."

Problém:

Tyto pasáže jsou považovány za důkaz, že Ježíš před svým příchodem na zem existoval v nebi.

Řešení:
Slova této kapitoly byla „tvrdá řeč“ (vs. 60) a v důsledku toho „mnoho z jeho učedníků odešlo a už s ním nechodili“. (vs. 66). Pochopení analogie s mannou poskytuje klíč ke správnému pochopení této pasáže.
Chléb „z nebe“ (vs. 31) neznamenal, že byl skutečně vyroben v nebi a sestoupil atmosférou, ale že byl vyroben na zemi mocí Božího Ducha svatého. „Z nebe“ tedy zdůrazňuje božský původ chleba.
Podobně Kristus sestoupil z nebe, ne doslova, protože to byl Duch svatý, který sestoupil na pannu Marii, aby způsobil početí. (Lukáš 1:35). „Z nebe“ zdůrazňuje jeho božský původ jako osoby (tj. jeho otcem byl Bůh) a božský původ jeho učení. Na rozdíl od manny, která těžila jen dočasně, jeho slova byla „duch“ a „život“. (vs. 63).




Abychom nám pomohli porozumět Ježíšovým slovům v Janovi 6, je užitečné je porovnat s podobnými slovy vyslovenými v Janovi 16:28-30:
"Vyšel jsem od Otce a přišel jsem na svět; opět opouštím svět a jdu k Otci." Jeho učedníci řekli: "Hle, teď mluvíš jasně a nepoužíváš řečnické číslo." tímto věříme, že jsi přišel od Boha."
V Janovi 16:28 Ježíš prohlásil, že „vyšel od Otce“. V Janovi 6:38 Ježíš řekl, že „sestoupil z nebe“. Tyto dvě věty znamenají totéž. Ale co přesně znamenají?

Můžeme se dozvědět, co Ježíš myslel, když si prostudujeme, jak jeho učedníci reagovali, což najdeme v Janovi 16:30. Když učedníci slyšeli Ježíše říkat: „Vyšel jsem od Otce“, pochopili, že Ježíš znamená, že jeho učení je od Boha. Ježíšovi učedníci řekli: "Víme, že ty víš všechno a nepotřebuješ, aby se tě někdo vyptával; podle TOHLE věříme, že jsi přišel od Boha."

Učedníci chápali Ježíšův výrok, že „vyšel od Otce“, jinak než ortodoxie. Učedníci pochopili, že Ježíš mluvil o svém poznání a moudrosti. Učedníci si jeho slova nepletli tak, že by znamenal, že Ježíš již existoval v nebi nebo že sestoupil z nebe a usadil se v Mariině lůně jako zárodek a později se narodil. Jak to víme? Protože Ježíš potvrdil, že si učedníci správně vyložili význam „přicházet od Boha“, Ježíš na jejich vyznání víry odpověděl kladně a řekl: „Konečně věříš!“ Jinými slovy, učedníci konečně pro jednou něco udělali správně.

Učedníci správně věřili, že Ježíšův „příchod z nebe“ nebyl nic jiného než odkaz na Ježíše, že „všechno věděl“ a že Ježíš nepotřebuje, aby mu někdo něco říkal. Stručně řečeno, „vycházející z Boha“ je zkratka pro „být vyučován Bohem“.

Tuto figuru řeči najdeme také zopakovanou v Janovi 6. V Janovi 6:42 se Židé ptají: "Není to Ježíš, syn Josefův, jehož otce a matku známe? Jak to tedy, že říká: Sestoupil jsem z nebe?" Židé klopýtli nad Ježíšovými slovy, protože Ježíšův výrok brali doslovně. Když se Ježíš snažil vysvětlit, co tím myslel, rozhodl se citovat ze Starého zákona:

"V prorocích je psáno: A všichni budou vyučováni od Boha." (Jan 6:45)
„Být učen Bohem“ je tedy podle Ježíše ekvivalentem „vycházet z Boha“. Posledně jmenovaný je řečnický výraz a nelze jej brát doslova. Pokud budeme pokračovat ve čtení Jana 6, uvidíme, že Ježíš často mluví obrazně.

V Janovi 6 se Ježíš přirovnává k manně z nebe. Jan 6:51 říká: "Já jsem chléb živý, který sestoupil z nebe." Ježíš zde mluví obrazně – nikoli doslovně – neboť se přirovnává k nebeskému chlebu (manně), který živil Izraelity na poušti po čtyřicet let. Ježíš dále říká, že musíme jíst jeho tělo a pít jeho krev. Berou zde protestanti Ježíšova slova doslova? Ne, nedělají. Proč tedy berou Ježíše doslova, když říká „sestoupil jsem z nebe“?

V Janovi 6:31 je manna označována jako „chléb z nebe“. Doslovný překlad je „chléb z nebe“. Byla manna upečená anděly v nebi, nebo samotným Bohem, a pak rychlostí světla vržena směrem k zemi, aby nakonec přistála na poušti v pustině Sinaj? Samozřejmě že ne! Když je něco (nebo někdo) popisováno, že pochází od Boha, znamená to, že jeho zdroj lze připsat Bohu. Zdroj manny lze připsat Bohu, proto je manna popsána jako „chléb z nebe
n". Stejně tak „zdrojem" Ježíše je Bůh, a proto mohl Ježíš správně tvrdit, že přišel z nebe (tedy od Boha), stejně jako manna na poušti sestoupila z nebe. Takové tvrzení ale neznamená že Ježíš existoval v nebi před svým narozením – o nic víc než manna existovala v nebi předtím, než se objevila na poušti Sinaj.

Pokud budeme pokračovat ve čtení Jana 6, dozvíme se některé další důležité pravdy o Ježíšově identitě:

"Ne že by někdo viděl Otce, kromě Ten, který je z Boha; ten viděl Otce." (Jan 6:46)
Všimněte si, že Ježíš říká, že je „z Boha“. Ježíš netvrdí, že je Bůh.

Bohužel, Ježíš byl často nepochopený Židy své doby, jako tomu bylo v případě Jana 6, protože Židé zde jeho slova brali doslova. V důsledku toho ho mnozí z Ježíšových učedníků opustili. Navzdory tomu všemu stojí za zmínku, co Petr řekl na konci Janovy kapitoly 6:
Tedy řekl Ježíš Dvanácti: Chcete i vy odejít? Šimon Petr mu odpověděl: Pane, ke komu půjdeme? máš slova věčného života. A my věříme a jsme si jisti, že ty jsi Kristus, Syn Boha živého. (Jan 6:67–69)
Po vyslechnutí všeho, co Ježíš řekl o sobě, že „přišel z nebe“, jak Petr odpověděl? Pochopil nakonec Petr, že Ježíš byl ve skutečnosti „Bůh Syn“, jak tvrdí ortodoxie? Ne! Petr spíše uzavřel a vyznal: „Ty jsi ten Kristus, Syn živého Boha“ (některé moderní překlady mají Petrovo vyznání jednoduše: „Ty jsi Svatý Boží“). Ať tak či onak, Petr nepřišel s myšlenkou, že Ježíš byl Bůh, ale spíše s tím, že Ježíš byl „z Boha“.

hust

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.

Sasko Jasko

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

hust napísal: 17 Jún 2023, 07:55 Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.
Ak je tak, potom sú omilosteni aj ateisti. Keď teda ani viera nie je podmienkou. Lebo ak by ateisti predsa len pri súde omilosteni neboli, potom nemožno hovoriť o bezpodmienečnosti.

hust

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

Sasko Jasko napísal: 21 Jún 2023, 13:19
hust napísal: 17 Jún 2023, 07:55 Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.
Ak je tak, potom sú omilosteni aj ateisti. Keď teda ani viera nie je podmienkou. Lebo ak by ateisti predsa len pri súde omilosteni neboli, potom nemožno hovoriť o bezpodmienečnosti.
Jako obvykle pleteš páté přes deváté

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

hust napísal: 17 Jún 2023, 07:55 Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.
Je zdarma a podmíněná vlastními spravedlivými skutky milosrdenství jak nás učil Ježíš v Mt 25. kapitole, že je máme konat, abychom byli spasení. Dále je podmíněná zachovávaním Božích přikázání viz Zj.(minimálně stále platného Desatera) a láskou a službou k bližním.
Jak i samozvaný apoštol Pavel napsal dejte si pozor, abyste od milosti neodpadli.
Spasení z milosti je učení jen ap.Pavla a to je málo pro potvrzeni platnosti. Ježíš a další apoštolové vůbec spasení z milosti neučili pouze Petr se o ni zmínil když to slyšel od Pavla, takže to není důležité učení. Spíše ten kdo se spoléhá jen na milost už nic nechce dělat pro svou spásu a dobré skutky jsou pro něj sprosté slovo, a proto je to hloupé učení, které vede většinu křesťanů k lenivosti a nečinnosti.

Kdo není služebník Boží nebude zapečetěn a tudíž spasen. I apoštol Pavel byl služebník.
CEP Ekumenický překlad, 1979
Zjev 7:3: ""Neškoďte zemi, moři ani stromoví, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Řím 6:18: "A tak jste byli osvobozeni od hříchu a stali jste se služebníky spravedlnosti."

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 12:26: "Kdo mně chce sloužit, ať mě následuje, a kde jsem já, tam bude i můj služebník. Kdo mně slouží, dojde cti od Otce.""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 14:12: "Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci."

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Je (milost) zdarma a podmíněná vlastními spravedlivými skutky milosrdenství jak nás učil Ježíš v Mt 25. kapitole, že je máme konat, abychom byli spasení. Dále je podmíněná zachovávaním Božích přikázání viz Zj.(minimálně stále platného Desatera) a láskou a službou k bližním.
Mohl by jsi uvést, kde je v Mat 25. kapitole uvedeno, že Boží milost je podmíněná skutky, které máme dělat abychom byli spaseni?
A kde je ve Zjevení napsáno, že Boží milost (spasení) je podmíněno zachováváním Božích přikázání?
ten kdo se spoléhá jen na milost už nic nechce dělat pro svou spásu
A co bychom měli dělat pro svou spásu? Nemáme tedy spoléhat na milost a máme dělat skutky? Mohl by jsi uvést texty?

hust

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

mikim napísal: 21 Jún 2023, 20:50
hust napísal: 17 Jún 2023, 07:55 Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.
Je zdarma a podmíněná vlastními spravedlivými skutky milosrdenství jak nás učil Ježíš v Mt 25. kapitole, že je máme konat, abychom byli spasení. Dále je podmíněná zachovávaním Božích přikázání viz Zj.(minimálně stále platného Desatera) a láskou a službou k bližním.
Jak i samozvaný apoštol Pavel napsal dejte si pozor, abyste od milosti neodpadli.
Spasení z milosti je učení jen ap.Pavla a to je málo pro potvrzeni platnosti. Ježíš a další apoštolové vůbec spasení z milosti neučili pouze Petr se o ni zmínil když to slyšel od Pavla, takže to není důležité učení. Spíše ten kdo se spoléhá jen na milost už nic nechce dělat pro svou spásu a dobré skutky jsou pro něj sprosté slovo, a proto je to hloupé učení, které vede většinu křesťanů k lenivosti a nečinnosti.

Kdo není služebník Boží nebude zapečetěn a tudíž spasen. I apoštol Pavel byl služebník.
CEP Ekumenický překlad, 1979
Zjev 7:3: ""Neškoďte zemi, moři ani stromoví, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Řím 6:18: "A tak jste byli osvobozeni od hříchu a stali jste se služebníky spravedlnosti."

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 12:26: "Kdo mně chce sloužit, ať mě následuje, a kde jsem já, tam bude i můj služebník. Kdo mně slouží, dojde cti od Otce.""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 14:12: "Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci."
Ještě tak tomu rozumět. Ty jsi už označen na čele a jsi služebníkem Boha? Jaké skutky děláš, aby jsi byl označkován?
Ekumenický překlad ti pasuje i když se na něm podílela i ŘKC?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 21 Jún 2023, 22:26
Je (milost) zdarma a podmíněná vlastními spravedlivými skutky milosrdenství jak nás učil Ježíš v Mt 25. kapitole, že je máme konat, abychom byli spasení. Dále je podmíněná zachovávaním Božích přikázání viz Zj.(minimálně stále platného Desatera) a láskou a službou k bližním.
Mohl by jsi uvést, kde je v Mat 25. kapitole uvedeno, že Boží milost je podmíněná skutky, které máme dělat abychom byli spaseni?
A kde je ve Zjevení napsáno, že Boží milost (spasení) je podmíněno zachováváním Božích přikázání?
ten kdo se spoléhá jen na milost už nic nechce dělat pro svou spásu
A co bychom měli dělat pro svou spásu? Nemáme tedy spoléhat na milost a máme dělat skutky? Mohl by jsi uvést texty?
Pokud chceš spojit učení o spasení u milosti od ap. Pavla s tím co učil Ježíš sám v Mt25 nebo Bůh Otec skrze Ježíše a ap. Jana ve Zjevení Jana pak je jasné co máš dělat, aby jsi byl spasen a to je vzhledem k učení ap. Pavla podmínkou. Pokud ale učení Ježíšovo ani Janovo nepřijímáš, protože se ti stal více bohem ap. Pavel pak je jasné, že tomu nerozumíš a snažíš se Boží pravdu hloupými otázkami uničit.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

hust napísal: 22 Jún 2023, 07:28
mikim napísal: 21 Jún 2023, 20:50
hust napísal: 17 Jún 2023, 07:55 Milost nabízená všem lidem bez rozdílu skrze oběť Ježíše Krista je čin, který nemá v dějinách lidstva obdobu. Je nepodmíněná je zdarma a není odměnou za dobré skutky.
Je zdarma a podmíněná vlastními spravedlivými skutky milosrdenství jak nás učil Ježíš v Mt 25. kapitole, že je máme konat, abychom byli spasení. Dále je podmíněná zachovávaním Božích přikázání viz Zj.(minimálně stále platného Desatera) a láskou a službou k bližním.
Jak i samozvaný apoštol Pavel napsal dejte si pozor, abyste od milosti neodpadli.
Spasení z milosti je učení jen ap.Pavla a to je málo pro potvrzeni platnosti. Ježíš a další apoštolové vůbec spasení z milosti neučili pouze Petr se o ni zmínil když to slyšel od Pavla, takže to není důležité učení. Spíše ten kdo se spoléhá jen na milost už nic nechce dělat pro svou spásu a dobré skutky jsou pro něj sprosté slovo, a proto je to hloupé učení, které vede většinu křesťanů k lenivosti a nečinnosti.

Kdo není služebník Boží nebude zapečetěn a tudíž spasen. I apoštol Pavel byl služebník.
CEP Ekumenický překlad, 1979
Zjev 7:3: ""Neškoďte zemi, moři ani stromoví, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Řím 6:18: "A tak jste byli osvobozeni od hříchu a stali jste se služebníky spravedlnosti."

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 12:26: "Kdo mně chce sloužit, ať mě následuje, a kde jsem já, tam bude i můj služebník. Kdo mně slouží, dojde cti od Otce.""

CEP Ekumenický překlad, 1979
Jan 14:12: "Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci."
Ještě tak tomu rozumět. Ty jsi už označen na čele a jsi služebníkem Boha? Jaké skutky děláš, aby jsi byl označkován?
Ekumenický překlad ti pasuje i když se na něm podílela i ŘKC?
Zda je někdo z lidí již iznačen andělem pečetí pravdy Svatého ducha nikdo neví a musí žít tak podle Písma, aby označen jednou byl, pokud chce být spasený.
Dělám běžné skutky milosrdenství svým bližním tam někomu pomůžu tam věnuji potřebným dar apod.
Ekumenický překlad není zase tak špatný mnohdy dokonce přesnější v překladu než KB1613 tedy jak v čem. Na jeho vzniku se podílelo více církví, proč bych s tím měl mít problém?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných