Kristus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Rastislav

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Ľudia sa modlia za seniorov, nemocných, matky samoživitelky, politikov už vyše 2000 rokov. Aj vo vojnách a rôznych moroch ktore tomuto svetu zobrali mnoho miliónpv obetí sa ludia modlili a úpenlivo prosili. Niekedy úspešne a niekedy nie.

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Rastislav napísal: 23 Okt 2020, 13:30 Ľudia sa modlia za seniorov, nemocných, matky samoživitelky, politikov už vyše 2000 rokov. Aj vo vojnách a rôznych moroch ktore tomuto svetu zobrali mnoho miliónpv obetí sa ludia modlili a úpenlivo prosili. Niekedy úspešne a niekedy nie.
Rozumím modlitbě ve smyslu přání - modlím se za to aby senior neumřel a byl zdravý. Modlím se za to aby můj syn udělal zkoušku ve škole nebo dostal práci.

Nerozumím modlitbě ,,modlím se za situaci ve světě" - to jako co chci s tou situací udělat. nebo se modlím ve smyslu, že děkuji za situaci ve světě jaká je? Nebo si přeji aby zůstala jaká je? Nevíme!
Jakoby mělo někomu nebo něčemu momoci jen to, že vyslovím nebo si pomyslím větičku, modlím se za..... bez specifikace.

Skoro jakoby ten úkon samotný měl hodnotu jako mince do automatu a ten kdo odpovídá na modlitby by se měl najednou rozfungovat - opravdu jako zaklínadlo.

Jakoby deset otčenášů pět zdrávasů nebo podobné opakované modlitby vyřčené bez rozmyslu měly nějaký konkrétní vliv.

Když si zahrají fotbal 2 křesťanská družstva tak se rodiče i dětí obou týmů budou modlit za výhru svého týmu - je ta hra potom o fotbale a sportu nebo je více o horlivosti a zbožnosti.

Když se jde do voleb hlasují lidé pro různé kandidáty na základě jejich projevů , postojů a plánů. Opět zapojením modliteb se do toho přidává jiný druh vlivu a nejsem si jistý jestli je to fér a správné.

Jak by bylo nám, kdyby naši volbu přehlasovala horlivost řekněme zbožných muslimů a jejich vyslyšené modlitby za volby a situaci ve světě?

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Neregistrovaný napísal: 23 Okt 2020, 12:26 Prosím veriacich, bratov a sestry, modlite sa za súčasnú situáciu vo svete, za rodiny, ktoré sa ocitli v núdzi, za osamelých, nemocných, seniorov, matky samoživitelky, doba je zlá, stupňuje sa tlak, nervozita, neistota. Modlime sa aj za voľby v USA, za politikov.
Dobrá výzva na křesťanském fóru.
Zkus s výzvou ještě zajít (pokud jsi to ještě neudělal/a) do svého prostředí. Třeba najdeš osobní parťáky v modlitbě, což bude ohromně povzbudivé.
Doporučuji.

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 23 Okt 2020, 16:50
Rastislav napísal: 23 Okt 2020, 13:30 Ľudia sa modlia za seniorov, nemocných, matky samoživitelky, politikov už vyše 2000 rokov. Aj vo vojnách a rôznych moroch ktore tomuto svetu zobrali mnoho miliónpv obetí sa ludia modlili a úpenlivo prosili. Niekedy úspešne a niekedy nie.
Rozumím modlitbě ve smyslu přání - modlím se za to aby senior neumřel a byl zdravý. Modlím se za to aby můj syn udělal zkoušku ve škole nebo dostal práci.

Nerozumím modlitbě ,,modlím se za situaci ve světě" - to jako co chci s tou situací udělat. nebo se modlím ve smyslu, že děkuji za situaci ve světě jaká je? Nebo si přeji aby zůstala jaká je? Nevíme!
Jakoby mělo někomu nebo něčemu momoci jen to, že vyslovím nebo si pomyslím větičku, modlím se za..... bez specifikace.

Skoro jakoby ten úkon samotný měl hodnotu jako mince do automatu a ten kdo odpovídá na modlitby by se měl najednou rozfungovat - opravdu jako zaklínadlo.

Jakoby deset otčenášů pět zdrávasů nebo podobné opakované modlitby vyřčené bez rozmyslu měly nějaký konkrétní vliv.

Když si zahrají fotbal 2 křesťanská družstva tak se rodiče i dětí obou týmů budou modlit za výhru svého týmu - je ta hra potom o fotbale a sportu nebo je více o horlivosti a zbožnosti.

Když se jde do voleb hlasují lidé pro různé kandidáty na základě jejich projevů , postojů a plánů. Opět zapojením modliteb se do toho přidává jiný druh vlivu a nejsem si jistý jestli je to fér a správné.

Jak by bylo nám, kdyby naši volbu přehlasovala horlivost řekněme zbožných muslimů a jejich vyslyšené modlitby za volby a situaci ve světě?
Takže pan boh je vlastne nerozumna bytosť alebo automat, lebo ak sa budem nespravne modliť, môže byt horšie. Skvelé, potom zrejme ak sa bude väčší počet moslimov modliť za svoju vec, tak "prehlasujú" menší počet kresťanov. Potom je lepšie už sa nemodliť vôbec, ono to vždy nejako dopadne.

Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 26 Okt 2020, 08:55
Neregistrovaný napísal: 23 Okt 2020, 16:50
Rastislav napísal: 23 Okt 2020, 13:30 Ľudia sa modlia za seniorov, nemocných, matky samoživitelky, politikov už vyše 2000 rokov. Aj vo vojnách a rôznych moroch ktore tomuto svetu zobrali mnoho miliónpv obetí sa ludia modlili a úpenlivo prosili. Niekedy úspešne a niekedy nie.
Rozumím modlitbě ve smyslu přání - modlím se za to aby senior neumřel a byl zdravý. Modlím se za to aby můj syn udělal zkoušku ve škole nebo dostal práci.

Nerozumím modlitbě ,,modlím se za situaci ve světě" - to jako co chci s tou situací udělat. nebo se modlím ve smyslu, že děkuji za situaci ve světě jaká je? Nebo si přeji aby zůstala jaká je? Nevíme!
Jakoby mělo někomu nebo něčemu momoci jen to, že vyslovím nebo si pomyslím větičku, modlím se za..... bez specifikace.

Skoro jakoby ten úkon samotný měl hodnotu jako mince do automatu a ten kdo odpovídá na modlitby by se měl najednou rozfungovat - opravdu jako zaklínadlo.

Jakoby deset otčenášů pět zdrávasů nebo podobné opakované modlitby vyřčené bez rozmyslu měly nějaký konkrétní vliv.

Když si zahrají fotbal 2 křesťanská družstva tak se rodiče i dětí obou týmů budou modlit za výhru svého týmu - je ta hra potom o fotbale a sportu nebo je více o horlivosti a zbožnosti.

Když se jde do voleb hlasují lidé pro různé kandidáty na základě jejich projevů , postojů a plánů. Opět zapojením modliteb se do toho přidává jiný druh vlivu a nejsem si jistý jestli je to fér a správné.

Jak by bylo nám, kdyby naši volbu přehlasovala horlivost řekněme zbožných muslimů a jejich vyslyšené modlitby za volby a situaci ve světě?
Takže pan boh je vlastne nerozumna bytosť alebo automat, lebo ak sa budem nespravne modliť, môže byt horšie. Skvelé, potom zrejme ak sa bude väčší počet moslimov modliť za svoju vec, tak "prehlasujú" menší počet kresťanov. Potom je lepšie už sa nemodliť vôbec, ono to vždy nejako dopadne.
Tak a teď nevím, jestli je to psáno ironicky, sarkasticky, nebo jestli to myslíš vážně.

Moje věty skoro...... a jakoby....... byly vyslovené jako úvaha, jak asi na pozadí myslí lidé, kteří vyzývají k neurčité modlitbě. Nemyslím si že to tak opravdu je a funguje.
Tedy myslím si, že když si že když se člověk takto modlí tak to bude mít nějaké důsledky, ale asi ne takové jaké ten člověk chtěl.

A s tím automatem - tuto odpověď znám, už jsem několikrát slyšel uražené odpovědi typu - to jako Boha považuješ za automat. Namítám na to - tak si to vyřiďte s výroky Ježíše.
Za cokoliv budete prosit v mém jménu já vám dám.
Proste a dostanete.
Kdybyste měli víru jako hořčičné zrno, stačí abyste řekli hoře / stromu aby se zdvihl a přesadil do moře a stane se to.

To ne já, ale Ježíš v bibli dělá z Boha automat na vyslyšení modlitby víry. Každý se s tím vypořádává po svém - někdo hledá háčky v tom ,,v mém jménu" ,,ve shodě s mojí vůlí" atd. Někdo útočí na víru jednotlivce.
Někdo hájí jinými pasážemi bible - kdy Bůh někdy nevyslyšel.
Někdo vidí rozpor v bibli a řekne, že bible není věrohodná.
Někdo by to bral jako rouhání a tak radši zaútočí na vlastní rozum a řekne si , že cesty páně jsou nevyzpytatelné a že jeho moudrost nám připadá bláznovství a že je to určitě všechno pro vyšší dobro.

A některé skupiny lidí i jiné než křesťané tu věc s přáním a vírou používají a některým to funguje.

Problém je, že v přání modlím se za současnou situaci ve světě - není vyjádřeno slovně žádné přání. Pokud si modlitebník za tím něco myslí, tak budiž jen to ostatním neřekl.
Ale pokud si ani nic konkrétního nemyslí, potom na konci této modlitby ,,buď vůle tvá" ,,ať je to jak ty chceš" ať je to ke tvé slávě. By měl vlastně nabýt pokoje a už se nad danou věcí nikdy nijak nerozčilovat a nevzrušovat.
Protože takový člověk neřekl Bohu ani sobě podle čeho pozná, že se jeho vůle vlastně stala, takže to nepozná. ať už se tedy po takové modlitbě stane s volbami v USA nebo se situací ve světě cokoliv je to Boží vůle.
Pokud ne, tak je to pouze problém víry toho člověka.

S tím přehlasováním modlitbou to je zajímavé a samotného by mne zajímalo jak to je. Ne vždy se modlí různá náboženství za jednoznačně dobré nebo špatné události které by Bůh musel nebo nesměl vyslyšet.
A podle mne také záleží na víře těch lidí - největší víru v evangeliích měli někdy neizraelci.

Že je lepší se nemodlit vůbec si nemyslím. I když se nemodlíš, tak něčemu věříš, něco si přeješ a o něčem jsi přesvědčen - žiješ vírou v něco nebo pochybami o něčem a to se stejně jako modlitba počítá.
Že to nějak dopadne - ano to určitě, ale rezignací na svou volbu necháváš svůj prostor a vliv ostatním, jako při volbách v demokratickém státě.

Klíčové podle mne je ve svých modlitbách a přáních neznásilňovat ostatní - jejich vůli. To vede k frustraci, protože pravděpodobně výsledek bude v rozporu s vůlí tvou nebo toho za koho ses modlil.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Zůstanu v casd do posledního dne svého života.
Kdyby se přece jen stalo, že mě "vyřadí" a hodí předčasně přes palubu i to se může někdy stát.
Pak to nebude můj konec, ale dopadnu přímo do náruče laskavě milosrdného Ježíše, kterému důvěřuji více než organizaci.
ON mě zachytí a v Něm jsem v bezpečí nebo lépe řečeno:
ON je mé jediné a pravé bezpečí.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

K čemu Kristus vyzýval, tak do toho naplno také šel.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristovo jednání ve styku s lidmi nebylo nikdy ve způsobu cholericky urvaného vagonu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 29 Máj 2021, 13:18 Kristovo jednání ve styku s lidmi nebylo nikdy ve způsobu cholericky urvaného vagonu.
Ježíš s bičem:
Jesus Clears the Temple Courts
https://m.youtube.com/watch?v=BrRdyE4KkbU

Ježíš s klackem:
Jesus Cleanses the Temple
https://m.youtube.com/watch?v=Ufq7srkz1sc

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Mezi Kristem v Bibli a filmu je určitý rozdíl.
Režiséři v honbě za ziskem nafilmují děj tak, aby to byl trhák. Filmové zpracování příběhů Bible je sice zajímavé
a může být i dojemně strhující, ale je to jen fantazie daného režiséra a patřičný výkon herecké postavy.
Pro některé věřící je film více než Bible. Rád si shlédnu různé filmy, ale nenechávám se strhnout filmovou fantazií k závěrům.
Tak hluboko jsem ještě neklesl.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných