Kristus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Neregistrovaný

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikim ::good::

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

Ty vieš veľmi dobre, že tu nikto nepopiera, že Ježiš Kristus bol aj človekom. Predsa vieš, že sa tu jedná o to, čo tvrdíš ty a teda, že Kristus je vraj iba človekom a preto sa nemáme k nemu modliť, prosiť ho, uctievat ho, klaňat sa mu. To je ale v rozpore z Písmom a úplna degradácia jeho mena.

Tak prečo vyberáš z Písma takéto slová, kde sa vôbec netvrdí, že Kristus bol iba človekom.

Najdi mi jediny verš z Písma, kde sa jasne tvrdí, že Ježiš Kristus je iba človekom. Ak ho nenájdeš, tak sa ukáže, že tu len zavadzaš a snažíš sa poprieť pravé meno Ježiša Krista.

Ak je v Biblii na mnohých miestach zmienka a to ako o Božstve, tak aj o človečenstve Ježiša Krista, tak popieraním Božstva Jeziša Krista sa sleduje cieľ antikrista.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Marku a jeden hoste nemám zájem o konverzaci s vámi. Je to pro mě nezajímavé a zploštělé. Měl by jsi se vyhýbat mým komentářům, škodí tvému zdraví. Hosté nevím kdo to z vás byl, tak si to zaviňujete sami tou nerozeznatelností.

Zrůdnost myšlenek o semeni, které vložil do Marie Duch Svatý, svědčí o nekompatibilnosti vlastních myšlenek s učením o jednom Bohu tradovanými lidmi zahleděných do lidské číslovky z matematiky.. To si nedovolil ani inspirovaný pisatel.
Existence Boha nám nedává právo na umístění Boha do naši lidské zkumavky.
Kristus a Jeho existence byla, je a stále bude pro pozemšťany tajemstvím. To tajemství je jediná cesta k záchraně.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

To, že Ty nemáš zájem o konverzaci s kýmkoliv ale nikoho nezajímá a mně už vůbec ne. Pokud ale začneš psát vyložené nebiblické lži o trojici určitě na to budu reagovat ať se ti to líbí nebo ne s tím nic neuděláš.
Za mě zemřel v Bibli popsaný člověk Ježíš Kristus, za Tebe nějaká nebiblická tajemná druhá osoba Boha, která ve skutečnosti vůbec neexistuje.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Odmítám ďáblovi šachové hry s verši Bible.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristus vstal z hrobu, vstal z mrtvých podle Písem. Znovu přijde jako Král králů, Pán pánů. Přijde jako Bůh sedící na trůnu v Jehož rukou je život i smrt. To je pro mě ta nejlepší dobrá zpráva. Nějaké žabomyší války jsou mi ukradené.
Prílohy
img.obrazky.jpg

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

To, že by Ježíš přišel podruhé jako Bůh na trůnu se v Bibli nikde nepíše, je napsáno, že přijde jako král v slávě svého Otce tzn. spolu se svým Bohem Otcem a anděly.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus sedí na trůně, každý si to může přečíst....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Milý bratře Marku s tvou argumentací se nedá už nic dělat, proto jsem se rozhodl ještě na tebe reagovat. Sice umíš vyhledávat verše z Bible do své představy o Bohu, Kristu a Duchu Svatém, ale to je všechno co umíš, to v současné době dokáží i ateisté. Tobě by pomohla jen zkušenost ap. Pavla.
Měl podobný problém jako ty, jen v jiném čase a s jinou dostupnou literaturou. Potřebuješ prožít osobní setkání s Kristem.
To setkání mělo jeden důležitý aspekt jeho postoje k těm, kteří přijali Krista. V židovství se uctíval jen jeden Bůh a křesťané uctívali Krista.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 25 Júl 2021, 04:11 Mikim

Ty vieš veľmi dobre, že tu nikto nepopiera, že Ježiš Kristus bol aj človekom. Predsa vieš, že sa tu jedná o to, čo tvrdíš ty a teda, že Kristus je vraj iba človekom a preto sa nemáme k nemu modliť, prosiť ho, uctievat ho, klaňat sa mu. To je ale v rozpore z Písmom a úplna degradácia jeho mena.

Tak prečo vyberáš z Písma takéto slová, kde sa vôbec netvrdí, že Kristus bol iba človekom.

Najdi mi jediny verš z Písma, kde sa jasne tvrdí, že Ježiš Kristus je iba človekom. Ak ho nenájdeš, tak sa ukáže, že tu len zavadzaš a snažíš sa poprieť pravé meno Ježiša Krista.

Ak je v Biblii na mnohých miestach zmienka a to ako o Božstve, tak aj o človečenstve Ježiša Krista, tak popieraním Božstva Jeziša Krista sa sleduje cieľ antikrista.
...Najdi mi jediny verš z Písma, kde sa jasne tvrdí, že Ježiš Kristus je iba človekom. Ak ho nenájdeš, tak sa ukáže, že tu len zavadzaš a snažíš sa poprieť pravé meno Ježiša Krista.
Ak je v Biblii na mnohých miestach zmienka a to ako o Božstve, tak aj o človečenstve Ježiša Krista, tak popieraním Božstva Jeziša Krista sa sleduje cieľ antikrista.

Kromě veršů, které jsem už uvedl a Ježíše jasně nazývají člověkem a prostředníkem mezi Bohem a lidmi jsou samozřejmě i další kde Ježíše nazvali člověkem.
Lukáš 23:44  Bylo už kolem poledne; tu nastala tma po celé zemi až do tří hodin, protože se zatmělo slunce.
45  Chrámová opona se roztrhla v půli.
46  A Ježíš zvolal mocným hlasem: "Otče, do tvých rukou odevzdávám svého ducha." Po těch slovech skonal.
47  Když setník viděl, co se stalo, velebil Boha a řekl: "Tento člověk byl vskutku spravedlivý."


Jan 9:10  I řekli mu: "Jak to, že se ti otevřely oči?"
11  Odpověděl: "Člověk jménem Ježíš udělal bláto, potřel mi oči a řekl mi: Jdi k Siloe a umyj se! Šel jsem tedy, umyl jsem se a vidím."
12  Řekli mu: "Kde je ten člověk?" Odpověděl: "To nevím."

Jan 9:16  Někteří z farizeů říkali: "Ten člověk není od Boha, protože nezachovává sobotu." Jiní naopak říkali: "Jak by mohl hříšný člověk činit taková znamení?" A došlo mezi nimi k roztržce.
17  Řekli tedy znovu tomu slepému: "Za koho ty jej pokládáš, když ti otevřel oči?" On odpověděl: "Je to prorok."
33  Kdyby tento člověk nebyl od Boha, nemohl by nic takového učinit."

Jan 11:47  Velekněží a farizeové svolali radu a řekli: "Co si počneme? Ten člověk činí mnohá znamení

Jan 11:50  nechápete, že je pro vás lépe, aby jeden člověk zemřel za lid, než aby zahynul celý národ."
Jan 18:14  Byl to ten Kaifáš, který poradil židům, že je lépe, aby jeden člověk zemřel za lid.

Jan 19:5  Ježíš vyšel ven s trnovou korunou na hlavě a v purpurovém plášti. Pilát jim řekl: "Hle, člověk!"


1 Korintským 15:47  První člověk byl z prachu země, druhý člověk z nebe.

1 Timoteovi 2:5  Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš,

Ježíš sám sebe nazýval jako Syn člověka (tzn. jednoduše člověk) a i jiní jej tak nazývali a i podruhé přijde jako Syn člověka:
Matouš 8:20  Ale Ježíš mu odpověděl: "Lišky mají doupata a ptáci hnízda, ale Syn člověka nemá, kde by hlavu složil."

Matouš 9:6  Abyste však věděli, že Syn člověka má moc na zemi odpouštět hříchy" - tu řekne ochrnutému: "Vstaň, vezmi své lože a jdi domů!"

Matouš 10:23  Když vás budou pronásledovat v jednom městě, prchněte do jiného; amen, pravím vám, že nebudete hotovi se všemi izraelskými městy, než přijde Syn člověka.

Matouš 11:19  Přišel Syn člověka, jí a pije - a říkají: `Hle, milovník hodů a pitek, přítel celníků a hříšníků!´ Ale moudrost je ospravedlněna svými skutky."

Matouš 12:8  Vždyť Syn člověka je pánem nad sobotou." (říká Ježíš).

Matouš 12:32  I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.

Matouš 12:40  Jako byl Jonáš v břiše mořské obludy tři dny a tři noci, tak bude Syn člověka tři dny a tři noci v srdci země.

Matouš 13:41  Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti,

Matouš 16:13  Když Ježíš přišel do končin Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: "Za koho lidé pokládají Syna člověka?"
14  Oni řekli: "Jedni za Jana Křtitele, druzí za Eliáše, jiní za Jeremiáše nebo za jednoho z proroků."
15  Řekl jim: "A za koho mne pokládáte vy?"
16  Šimon Petr odpověděl: "Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého." (pozn. Mesiáš znamená Pomazaný)
17  Ježíš mu odpověděl: "Blaze tobě, Šimone Jonášův, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec v nebesích.

Matouš 16:28  Amen, pravím vám, že někteří z těch, kteří tu stojí, neokusí smrti, dokud nespatří Syna člověka přicházejícího se svým královstvím."

Matouš 17:9  Když sestupovali s hory, přikázal jim Ježíš: "Nikomu o tom vidění neříkejte, dokud Syn člověka nebude vzkříšen z mrtvých."

Matouš 17:12  Avšak pravím vám, že Eliáš již přišel, ale nepoznali ho a udělali s ním, co se jim zlíbilo; tak i syn člověka bude od nich trpět."

Matouš 17:22  Když byli spolu v Galileji, řekl jim Ježíš: "Syn člověka bude vydán do rukou lidí;

Matouš 18:11  Vždyť Syn člověka přišel spasit, co zahynulo.

Matouš 19:28  Ježíš jim řekl: "Amen, pravím vám, až se Syn člověka při obnovení všeho posadí na trůn své slávy, tehdy i vy, kteří jste mě následovali, usednete na dvanáct trůnů a budete soudit dvanáct pokolení Izraele.

Matouš 20:18  "Hle, jdeme do Jeruzaléma a Syn člověka bude vydán velekněžím a zákoníkům; odsoudí ho na smrt

Matouš 20:28  Tak, jako Syn člověka nepřišel, aby si dal sloužit, ale aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé."

Matouš 24:37  Až přijde Syn člověka, bude to jako za dnů Noé:

Matouš 24:39  a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky - takový bude i příchod Syna člověka.

Matouš 24:44  Proto i vy buďte připraveni, neboť Syn člověka přijde v hodinu, kdy se nenadějete.

Matouš 25:31  Až přijde Syn člověka ve své slávě a všichni andělé s ním, posadí se na trůnu své slávy;

Matouš 26:2  "Víte, že za dva dny jsou velikonoce, a Syn člověka bude vydán, aby byl ukřižován."

Matouš 26:24  Syn člověka sice odchází, jak je o něm psáno; ale běda tomu, který Syna člověka zrazuje. Pro toho by bylo lépe, kdyby se byl vůbec nenarodil!"

Matouš 26:45  Potom přišel k učedníkům a řekl jim: "Ještě spíte a odpočíváte? Hle, přiblížila se hodina, a Syn člověka je vydáván do rukou hříšníků.

Matouš 26:64  Ježíš odpověděl: "Ty sám jsi to řekl. Ale pravím vám, od nynějška uzříte Syna člověka sedět po pravici Všemohoucího a přicházet s oblaky nebeskými."

Marek, Lukáš, Jan píši podobně:

Jan 12:23  Ježíš jim odpověděl: "Přišla hodina, aby byl oslaven Syn člověka.

Skutky apoštolské 7:56  a řekl: "Hle, vidím nebesa otevřená a Syna člověka, stojícího po pravici Boží."

Římanům 5:19  Jako se neposlušností jednoho člověka mnozí stali hříšníky, tak zase poslušností jednoho jediného mnozí se stanou spravedlivými.

1 Korintským 15:21  A jako vešla do světa smrt skrze člověka, tak i zmrtvýchvstání:

Židům 2:6  kdežto o Synu je na jednom místě řečeno: `Co je člověk, že ho máš, Bože, na mysli, a Syn člověka, že na něj hledíš?

Zjevení Janovo 1:13  uprostřed těch svícnů někdo jako Syn člověka, oděný řízou až na zem, a na prsou zlatý pás.

Zjevení Janovo 14:14  A viděl jsem, hle, bílý oblak, a na oblaku sedí někdo jako Syn člověka, na hlavě má korunu ze zlata a v ruce ostrý srp.

Jak Syn člověka je Ježíš v NZ nazván mnohem vícekrát než Synem Božím, kdy ho tak nazval anděl, a mnozí jiní.

Sám o sobě jako Synu Božím mluví Ježíš jen u Jana, kdy židům vyvrací to, že by byl Bůh, kdy si židé mysleli že označení Syn Boží znamená Bůh:
Jan 10:31  Židé se opět chopili kamenů, aby ho ukamenovali.
32  Ježíš jim řekl: "Ukázal jsem vám mnoho dobrých skutků od Otce. Pro který z nich mne chcete kamenovat?"
33  Židé mu odpověděli: "Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh."
34  Ježíš jim řekl: "Ve vašem zákoně je přece psáno: `Řekl jsem: jste bohové.´
35  Jestliže Bůh ty, jichž se týká toto slovo, nazval bohy - a Písmo musí platit -
36  jak můžete obviňovat mne, kterého Otec posvětil a poslal do světa, že se rouhám, protože jsem řekl: Jsem Boží Syn?

Jan 11:1  Byl nemocen jeden člověk, Lazar z Betanie, z vesnice, kde bydlela Marie a její sestra Marta.
2  To byla ta Marie, která pomazala Pána vzácným olejem a nohy mu otřela svými vlasy; a její bratr Lazar byl nemocen.
3  Sestry mu vzkázaly: "Pane, ten, kterého máš rád, je nemocen."
4  Když to Ježíš uslyšel, řekl: "Ta nemoc není k smrti, ale k slávě Boží, aby Syn Boží byl skrze ni oslaven."

Syn Boží byl nazván poprvé andělem. I andělé a další lidé byli v celém Písmu nazváni Synové Boží. Ježíš byl přímo počat Svatým duchem Boha Otce a ostatní takto nazváni byli stvořeni Bohem a tento titul získali vírou v něj.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Vyplatí se mluvit pravdu!

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Pravdou je, že nerozumíme a ani nemůžeme rozumět možnosti, že Kristus byl člověkem a Bohem v jedné osobě.
Tato pravda (o naši neschopnosti) osvobozuje od tanečních rejů s biblickými verši a měla by být pro nás zásadní pravdou pro pokorný vstup do poselství Bible.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

Nezda sa mi, že by si nerozumel mojej otázke. Tak ináč. Najdi mi verše z Písma, kde je výslovne poprete Božstvo Ježiša Krista a teda, že je zdôraznené to, že je iba človekom a nemáme ho preto uctievať, prosiť, klaňať sa mu atd. , lebo vraj budeme za to zatratení. Nenajdeš to tam! Naopak, o Božstve Ježiša Krista je v Písme toho zdôraznene dosť na to, aby to niekto popieral, alebo ignoroval. Potom dôvod, prečo to niektorí robia je len jeden a to degradovať v srdciach ľudí jeho meno, ktoré je nad každé meno. Ja predsa nepopieram a ani neviem o tom, že by niekto, alebo niektorá z reformovaných cirkvi popierala, že Ježiš Kristus bol aj človekom.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných