Církev

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

log napísal:A este jedna otazka k Tvojej specifickej teologii. Oznacujes Boha za Otca. Tretia otazka: Aky je to Otec, ktory jednomu dietatu da vsetko a druheho vyzenie von na zahubu ?
Všetci predsa nie sú jeho deti. Jeho dieťa je predsa to, čo sa narodilo z jeho semena Ducha - teda z jeho Slova. To som malo toho popísal, aby som ti to vysvetlil. Tí ktorí sa narodia z iného semena - učenia, tak nie sú predsa jeho deti. Sám Ježiš hovorí Ján 8:44 Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 12:09 Log napísal:Jednoducha otazka: Preco podla Teba Boh jednym sa umyselne zjavi a druhych umyselne oslepuje aby ho nikdy nevideli a neverili v neho ?
-----------------------------------------------
Ak by všetci sme boli spravodliví - bez hriechu, tak je namieste takáto otázka. Ale opak je pravdou.
Chaby pokus vyhnut sa otazke. Odpoved na jednoduchu otazku totiz nedokazes dat. Preco ? Pretoze Tvoja teologia je neudrzatelne nezmyselna. Jedna otazka a cele Tvoje ucenie sa rozsypalo ako hrad z piesku. A do toho piesku strkas svoju hlavu a veris ze otazky i cely svet zrazu zmizli.
Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 12:09 Hriech nemôže obmedziť nekonečnú lásku Božiu, no je čosi, čo je tak isto nekonečné a čo úplne zadržiavalo milosť. Touto obmedzujúcou silou bola nekonečná spravodlivosť Božia, ktorá vyžaduje potrestanie hriechu podľa Jeho svätého zákona.
Pocuvas sa vobec ? Alebo Ta sameho Tvoje bludy uz unavili ?
Ak by Boh jednemu dal zjavenie, vieru i vsetko i zivot vecny a druhemu dal slepotu, zatvrdenost, zobral vsetko a uvrhol ho do pekla, hoci ti dvaja sa v nicom nelisia, kedze sam tvrdis, ze vsetci rovnako zhresili, tak nie je z logiky veci ani spravodlivy a uz vobec nie nekonecne milujuci.

Uz som sa Ta minule pytal, z akej cirkvi ci sekty cerpas tieto bludy aj na pomery naseho fora do neba volajuce. Kde sa toto uci ?

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

log

Ako že sa nelíšia. Jeden má zasiate do srdca semeno Ducha - Slovo Božie a narodil sa z milosti skrze vieru znova - z Boha a volá k Bohu Otec - je teda dieťaťom Božím a ten druhý má zasiate semeno diabla - je teda jeho dieťaťom a on je jeho otcom - otcom lží.
Jeden je pšenicou a druhý kúkoľ. No a Boh si do stodoly berie predsa pšenicu a nie pšenicu s kúkoľom, že. Ide o Boží pohľad , kto je dieťaťom Božím a nie pohľad človeka. Boh vie, v ktorom srdci kraľuje svojím Slovom - Duchom.

Pavol ti tu krásne vysvetľuje a odpovedá na presne také otázky ako kladieš ty:

Rim9 14Čo tedy povieme? Či nie je nespravedlivosť u Boha? To nech sa nestane! 15Lebo hovorí Mojžišovi: Zmilujem sa, nad kým sa zmilujem a zľutujem sa, nad kým sa zľutujem. 16Tak tedy nie je to vecou toho, kto chce, ani toho, kto beží, ale vecou Boha, ktorý sa zmilováva. 17Lebo Písmo hovorí faraonovi: Práve nato som ťa vzbudil, aby som na tebe ukázal svoju moc, a aby sa rozhlasovalo moje meno po celej zemi. 18Tak tedy nad kým sa chce zmilovať, nad tým sa zmilováva, a koho chce zatvrdiť, toho zatvrdzuje. 19Ale povieš mi tedy: A prečože potom karhá? Lebo veď kto kedy sa sprotivil jeho vôli, keď je tomu tak? 20Nuž tedy, ó, človeče, ktože si ty, že odhováraš Bohu?! Či azda povie útvor tomu, kto ho utvoril: Prečo si ma tak učinil? 21Alebo či nemá hrnčiar práva a moci nad hlinou, aby z toho istého blata učinil jednu nádobu na česť a druhú na nečesť? 22A čo, ak Bôh chcúc ukázať svoj hnev a oznámiť to, čo je jemu možné, znášal vo veľkej zhovievavosti nádoby hnevu, pripravené na záhubu, 23a aby oznámil bohatstvo svojej slávy na nádobách milosrdenstva, ktoré vopred prihotovil na slávu? - 24Ktorých aj povolal, nás, nie len zo Židov, ale aj z pohanov. 25Ako aj v Hozeášovi hovorí: Nazoviem nie môj ľud svojím ľudom, a nie milovanú milovanou, 26a bude, že na mieste, kde im bolo povedané: Vy nie ste mojím ľudom, že tam budú nazvaní synmi živého Boha. 27A Izaiáš volá nad Izraelom: Keby bol počet synov Izraelových ako piesok mora, len zostatok bude spasený. 28Lebo zkazu, a rýchlu, vykoná v spravedlivosti; lebo záhubu, rýchlu, učiní Pán na zemi. 29A tak ako predpovedal Izaiáš: Keby nám Pán Zástupov nebol zanechal semä, boli by sme jako Sodoma a Gomore by sme boli podobní. 30Čo tedy povieme? Že pohania, ktorí sa nehnali za spravedlivosťou, dosiahli spravedlivosť, ale spravedlivosť z viery. 31A Izrael ženúc sa za zákonom spravedlivosti k zákonu spravedlivosti nedospel. 32Prečo? Preto, že nie z viery, ale jako zo skutkov zákona ho hľadali. Narazili na kameň úrazu, 33jako je napísané: Hľa, kladiem na Sione kameň úrazu a skalu pohoršenia, a nikto, kto verí naň, nebude zahanbený.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 12:41 log

Ako že sa nelíšia. Jeden má zasiate do srdca semeno Ducha - Slovo Božie a narodil sa z milosti skrze vieru znova - z Boha a volá k Bohu Otec - je teda dieťaťom Božím a ten druhý má zasiate semeno diabla - je teda jeho dieťaťom a on je jeho otcom - otcom lží.
Stale opakujes to iste. Deti v porodnici sa rodia a prichadzaju na svet rovnake. V nicom sa nelisia, ak boli prave zrodene. Obidve tuzia byt milovane a zit. Preco v Tvojej (brutalne zvrhlej) teologii zasial jednemu do srdca Boh svoje semeno a druhemu zasial do srdca semeno diabla ? Obavam sa, ze dovod preco nerozumies tejto otazke, ktoru stale znovu a znovu s obmenami formulujem, je ze mas akysi patologicky deficit citu pre spravedlivost. Inak si to uz neviem vysvetlit.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log
Si umelec v prekrucaní toho, čo som napísal.

Predsa ti citujem z Písma. Ak sa tomu protivíš, tak sa protivíš Božiemu Slovu a nie mne. Nemám to predsa zo seba.

No a ty argumentuješ čím, keď Božie Slovo pre teba nie je jedinou autoritou?

Boh predsa seje do srdca človeka iba svoje semeno Ducha - svoje Slovo a nie jedno aj druhé. Ti, ktorí sa narodili z tohoto semena Boha sú deťmi Božími.

No a Boží nepriateľ - otec lží zase seje do srdca človeka svoje semeno - učenie . Títo deti diabla, ktorí vzišli z otca lži bojujú proti tým, ktorí sú zo semena Boha.

A ty proti komu bojuješ?

Luk8 11A podobenstvo je toto: Semä je slovo Božie. 12A tí vedľa cesty sú, ktorí čujú, ale potom prichádza diabol a vyníma slovo z ich srdca, aby uveriac neboli spasení.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 16:22 Log
Si umelec v prekrucaní toho, čo som napísal.
Ved ja Ta citujem:
Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 10:16 Aha, tak teda Božie vyvolenie a pôsobenie dosiahlo to, čo vlastná snaha Izraela nikdy nemohla dosiahnuť.No a ostatní sú zatvrdení. (!!!)
Aha, takže im to nebolo dané od Otca (!!!)
, ale to, že chodili s Ježišom ako jeho učeníci, tak to bolo z ich vlastných pohnútok a predstáv. No a ako vidíme odišli.
A po desiaty krat sa Ta pytam: Nie je nespravodlive, ze sa narodia dve male deti s tuzbou byt milovane a zit vecne, ale jednemu z nich, ako tvrdis, citujem “od Otca nebolo dane“ ?

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 16:22
Predsa ti citujem z Písma. Ak sa tomu protivíš, tak sa protivíš Božiemu Slovu a nie mne. Nemám to predsa zo seba.
Aj diabol citoval z Pisma. Ako Ty.

Siris nebezpecnu fatalisticku ideologiu o tom, ze clovek je zbaveny sebeurcenia, ze akysi boh svojvolne niekomu nadrza a ineho hubi a egomaniacky sa povazujes za vyvoleneho, zatial co inym toto pravo odopieras.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Aké právo upieram? Právo byť vyvoleným? Absurdné. Ako ja môžem vedieť, kto všetko je vyvoleným a kto nie? To vie predsa jedine Boh nad kým sa zmilováva a koho nechá tak. Preto zvestujeme evanjelium života každému a chcem aby každý bol spasený v Kristu. No kto má uši na to, aby počul, tak počuje porozumí a uverí. Teda komu je to dané od Otca v nebesiach, tak príde ku Kristu. Ja žiadnu osobu nesúdim. To na čo poukazujem sú falošné učenia, ktoré sa vydávajú za pravé. Ty nemáš ani tušenie, čo je to evanjelium Ježiša Krista a čo je to zvrchovaná Božia vôľa.

Teba nezaujíma, čo hovorí Písmo, že. Máš nejaké svoje predstavy, no a argumenty z Písma ťa nezaujímajú. No čo uż.

Tvoj boj je márny. Kristus je víťaz.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 28 Okt 2018, 18:34 Ja žiadnu osobu nesúdim.
...
Ty nemáš ani tušenie, čo je to evanjelium Ježiša Krista a čo je to zvrchovaná Božia vôľa.
Teba nezaujíma, čo hovorí Písmo, že.
Tak dakujem, ze nesudis. Pozdravuj odo mna v sekte vyvolenych.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Ja nie som sektár, lebo netvrdím, že to spoločenstvo pod názvom XY je to jediné pravé. Kto všetko tvorí cirkev Kristovu vie jedine Boh. Cirkev Kristovu tvoria všetci, ktorým Otec na nebesiach zjavil Ježiša ako Krista - Syna živého Boha a oni ho aj nasledujú. Nachádzajú sa v rôznych spoločenstvách, zboroch aj mimo nich, kde vyznávajú Krista v Pravde.Mat 18:20 Lebo kde sú dvaja alebo traja shromaždení v mojom mene, tam som i ja v ich strede.

Všetci vykúpení v Kristu v rôzných spoločenstvách sú predsa v jednom Duchu - Kristovom, či to nie je jednota? Veď práve ten Svätý Duch zjednocuje a uvádza do každej Pravdy. Kto je vo Svätom Duchu je v Kráľovstve Božom, tak na ten istý spôsob je aj v Cirkvi Kristovej. Tak, ako je Kráľovstvo Božie vo Svätom Duchu, tak je aj Cirkev Kristova vo Svätom Duchu a je súčasťou tohto Kráľovstva a nikto nepovie: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Je to Duchovné kráľovstvo – Božie kráľovstvo, ktorého súčasťou sú všetci vykúpení v Kristu! Boh vidí túto jednotu, lebo je Duch a jedine On zjednocuje vo svojom Duchu a kraľuje v srdciach vykúpených – svojho ľudu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných