Církev

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Neregistrovaný....SK

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný....SK »

Neregistrovaný napísal: 22 Mar 2022, 16:59
Psychologové doporučují vytěsnit z vlastního života lidi, kteří se nás snaží manipulovat.
To by som musel prestať chodiť do zboru.

Neregistrovaný

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Psychologové doporučují vytěsnit z vlastního života lidi, kteří se nás snaží manipulovat.
To by som musel prestať chodiť do zboru.
:D Docela dobrá poznámka. V mnoha sborech jsou lidi, kteří manipulují a ani si to často neuvědomují. Dříve to bylo ve velké míře, teď už méně. Předepisují co jíst, nosit, číst, jaký mít názor na to i ono. Ale lepší se to.
Učit se být asertivní je dlouhý proces.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 22 Mar 2022, 16:59
Tragédie naši církve spočívá v tom, že se více podřizuje konzervativním členům.
Ale, ale Ambassadore, co je to konzervatismus? Jak se v casd projevuje? Ty jsi to už zmínil vícekrát, zřejmě pocházíš z oblasti, kde Tě pěkně deptali.
Já jsem ve více případech zažil, jak členové s "konzervativními" , rozuměj fanatickými, předrevolučními, odsuzujícími názory, museli pěkně zmlknout. Svět se totiž pohnul a většina už nedala na jejich "moudré" rady nedala. Doba sojových karbanátků a sukní pod kotníky je pryč. Citace z děl EGW se dnes dají lehce ověřit v kontextu a vyvrátit zkreslená tvrzení.
Je ale pravda, že ve světovém vedení je člověk a zřejmě celá skupina lidí, s velmi "konzervativními" názory, hrozby neposlušným divizím si ještě pamatujeme.
On ale není papež a přešli jsme k tomu, že ani církev není spasitelnou. Psychologové doporučují vytěsnit z vlastního života lidi, kteří se nás snaží manipulovat.
Vím o čem píši. HOPE televize smazala jedno video protože ho napadl jeden konzervativec. Pokud to bude takhle dál pokračovat, tak bude tato televize pod kontrolou konzerv.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Alexandr Sasha Flek je s uživatelem Sergey Sologub.
Před pár týdny jsem tu sdílel tragické svědectví, že jedním z těl ležících na ulicích Buči byl vedoucí místní křesťanské mládeže. A teď trávím týden v Maďarsku s bratry a sestrami z celého světa, mj. s drahým přítelem Sergey Sologub, spisovatelem a pastorem Ірпінська Біблійна Церква / Irpin Bible Church. Rozhodně jeden z duchem nejkrásnějších lidí, co jsem kdy potkal!
Vyprávěl mi, že Vitalij se stal křesťanem jen před pár lety, Sergey ho vychovával v jeho nové víře. Vitalij nechtěl opustit okupovanou Buču, pomáhal dostat k lidem jídlo atd. Zabil ho minometný granát spolu s mladou ženou a jejími dvěma dětmi - když jim pomáhal nést tašky...
Když mi to Sergey vyprávěl, nebyl otřesen (jako já), mluvil z pozice člověka věřícího v následování Krista, s pevnou nadějí na věčný život. Takovým momentům se anglicky říká "reality check" - člověk zjistí, co je jen vnější skořápka, a na čem doopravdy záleží.
Jejich církevní sbor pořídil těsně před vypuknutím války naftové generátory, zásoby vody atd. Ve městě dosud nejde elktřina atd. Během okupace i teď chodí místní lidé (zdaleka nejen členové sboru) k nim do modlitebny - nabít si mobily, chytit internet, dostat potraviny, igelit do rozbitých oken - a hlavně zažít vřelost, vstřícnost, otevřenost, štědrost.
Tohle je pro mě křesťanství. Ne mrtvá doktrína, ale hmatatelná láska k lidem. "V Kristu Ježíši přece nezáleží na obřízce nebo neobřízce, ale na víře, která se projevuje láskou." (Gal 5:6)

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

ambassador napísal: 02 Máj 2022, 18:13 Tohle je pro mě křesťanství. Ne mrtvá doktrína, ale hmatatelná láska k lidem. "V Kristu Ježíši přece nezáleží na obřízce nebo neobřízce, ale na víře, která se projevuje láskou."
Blúdiš

Na viere v čo, aby sa to prejavilo láskou? Definuj! Skade si sa dozvedel, že existuje Kristus a čo všetko učinil a čo všetko učil? Aha, z Biblie, kde je to všetko zapísané, že. Keď už o tom vieš, tak už to nepotrebuješ a nepotrebuješ to ani zvestovať ostatným?

Predsa to evanjelium Ježiša Krista je to účenie – doktrína. Ak toto Slovo evanjelia prijímame do srdca spasiteľnou vierou, tak láska Božia sa prejavuje skrze vieru práve v to Božie Slovo, ktoré je plné Božej lásky v jeho milosti. To sa následne vždy prejaví na novom živote v Kristu. Ak tomu učeniu človek neuverí, tak sa ani nemá čo prejaviť v jeho srdci. Všetko čo takýto človek, činí nie je na Božiu chválu. No a z tohto dôvodu mám tvrdiť, že doktrína - učenie Ježiša Krista je mŕtve?

Tie slová, ktoré prijímame vierou – evanjelium Ježiša Krista, sú Duch a sú život! Ak niekto len hovorí, že verí v Krista, no na jeho živote sa to neprejavuje, tak je to len jeho tvrdenie a nič viac. Nemá živú spasiteľnú vieru, ktorá vedie k novému životu v Kristu.

Láska Božia ide vždy s Pravdou Božieho Slova a nikdy nie bez nej. To sa nedá oddeliť a následne učiť, že doktrína - učenie je mŕtve, lebo láska je najväčšia. OK. Láska je najväčšia, lenže Láska Božia sa prejavila práve skrze vieru v to učenie Ježiša Krista – evanjelium. Ako to môže niekto oddeľovať?

Evanjelium podľa Jána 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.

No a tie slová sú zapísané v Písme a to je tá doktrína.

Laco.

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

ambassador napísal: 02 Máj 2022, 18:13 Tohle je pro mě křesťanství. Ne mrtvá doktrína, ale hmatatelná láska k lidem. "V Kristu Ježíši přece nezáleží na obřízce nebo neobřízce, ale na víře, která se projevuje láskou."

👍

Neregistrovaný

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Viktorrealita napísal: 03 Máj 2022, 07:14
ambassador napísal: 02 Máj 2022, 18:13 Tohle je pro mě křesťanství. Ne mrtvá doktrína, ale hmatatelná láska k lidem. "V Kristu Ježíši přece nezáleží na obřízce nebo neobřízce, ale na víře, která se projevuje láskou."
Blúdiš

Na viere v čo, aby sa to prejavilo láskou? Definuj! Skade si sa dozvedel, že existuje Kristus a čo všetko učinil a čo všetko učil? Aha, z Biblie, kde je to všetko zapísané, že. Keď už o tom vieš, tak už to nepotrebuješ a nepotrebuješ to ani zvestovať ostatným?

Predsa to evanjelium Ježiša Krista je to účenie – doktrína. Ak toto Slovo evanjelia prijímame do srdca spasiteľnou vierou, tak láska Božia sa prejavuje skrze vieru práve v to Božie Slovo, ktoré je plné Božej lásky v jeho milosti. To sa následne vždy prejaví na novom živote v Kristu. Ak tomu učeniu človek neuverí, tak sa ani nemá čo prejaviť v jeho srdci. Všetko čo takýto človek, činí nie je na Božiu chválu. No a z tohto dôvodu mám tvrdiť, že doktrína - učenie Ježiša Krista je mŕtve?

Tie slová, ktoré prijímame vierou – evanjelium Ježiša Krista, sú Duch a sú život! Ak niekto len hovorí, že verí v Krista, no na jeho živote sa to neprejavuje, tak je to len jeho tvrdenie a nič viac. Nemá živú spasiteľnú vieru, ktorá vedie k novému životu v Kristu.

Láska Božia ide vždy s Pravdou Božieho Slova a nikdy nie bez nej. To sa nedá oddeliť a následne učiť, že doktrína - učenie je mŕtve, lebo láska je najväčšia. OK. Láska je najväčšia, lenže Láska Božia sa prejavila práve skrze vieru v to učenie Ježiša Krista – evanjelium. Ako to môže niekto oddeľovať?

Evanjelium podľa Jána 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.

No a tie slová sú zapísané v Písme a to je tá doktrína.
Mluvíš sám k sobě a o sobě.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Neregistrovaný napísal: 03 Máj 2022, 18:31 Mluvíš sám k sobě a o sobě.
Kto nemá od Otca oči a uši na to, aby videl a počul na hlas Krista, tak dôjde k takémuto záveru. No a týmto potvrdzuje len to, čo som vyššie napísal.


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných