Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 25 Jan 2019, 10:00 Prečo sa vysmievaš obeti Syna Božieho a jeho preliatej krvi za naše hriechy? Nie je to zo mňa, ale to predsa hovoril Ježiš a utvrdzuje to slovami - AMEN, AMEN. Dal som ti citát, no tváriš sa ako by si to nevidel.
Ja sa z nicoho nevysmievam, len som zhrnul Tvoju vieronauku. Ak Ti pride smiesna, potom je to Tvoj problem.

vlastne-biblicke-uvahy-a-zamyslenia-f21 ... -t640.html
Naposledy upravil/-a log v 25 Jan 2019, 10:45, upravené celkom 1 krát.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 25 Jan 2019, 10:00 Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Niektori ucitelia ucia ze sud nebude (Jan), ini tvrdia, ze bude (Matus). Kazdy si moze vybrat vieronauku blizku jeho naturelu.

vierouka-f4/ste-trinitariani-verite-v-t ... html#p9641

Tri podobenstva u Matusa (psenica a kukol, zle a dobre ryby, ovce a capi) nas ucia presne naopak.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

log

To je pre teba typické, niečo tvrdiť no nepodložiť to veršami z Písma a potom, že vraj každý učí ináč. Písmo si neprotirečí, to len tvoje pomýlené predstavy si protirečia.

Neregistrovaný

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Tomáš Plechatýý píše: ↑
23 Jan 2019, 19:24
Chápu správně stručně, že píšeš že:
3)Smysl života těch kteří stejně jsou předurčeni k záhubě je v tom, aby díky nim mohli vyrůst další lidé, kteří půjdou do života a tím, aby se Bůh sám oslavil.
4) Hlásat evangelium těmto lidem nebo smysl toho aby tito lidé slyšeli evangelium je opět ne v tom, že by díky němu uvěřili a žískali věčný život, protože už je předurčeno, že se zatvrdí a vejdou do záhuby. Smysl je jedině v tom, že jejich reakci zatvrzení opět Bůh použije pro to aby ti, které předurčil za své děti, dorostli k jeho podobě a tím v konečném důsledky opět Bůh oslavil sám sebe.
Chápu to od tebe Viktore správně?
A Viktor odpověděl:
No, predurčení k záhube, tak s tým by som bol opatrný. Čo sa týka tých, ktorí
nie sú vyvolení pre večný život
v Kristu, tak to
nie je pre nich nejaká záhuba vo zmysle ich neexistencie
..Ale je to Boží spravodlivý súd nad nimi a teda to bude diferencované - podľa skutkov a Boh vo svojej spravodlivosti zohľadní všetko a to podľa miery spravodlivého Boha. Je to v rámci odsúdenia a teda neúčasti na Božej sláve.
Moje poznámka:
Podle Viktora nejsou někteří vyvolení (předurčení) pro věčný život, kladu si tedy otázku, co s nimi bude? Co znamená "není to pro ně nějaká záhuba ve smyslu jejich neexistence" ? Bude to tedy záhuba v jakém smyslu? Že budou dál existovat? A co třeba nějaké biblické texty k tomuto názoru?
Viktor píše:
Ak by Boh všetkých, čo neuverili v Krista rovnako hodil do neexistencie – zahubil, tak by sa stratil zmysel Božieho posledného súdu nad nimi a to podľa ich skutkov.
Moje poznámka: "Hození do neexistence" je tedy podle Viktora záhuba, ale to Bůh neudělá, protože by se ztratil smysl posledního soudu.
Nač poslední soud nad lidmi, kteří nebyli předurčeni pro věčný život? Aby si vyslechli ortel a pak byli zničeni? Vždyť už od začátku dle Viktora nebyli předurčeni pro věčný život! Uniká mi smysl soudu u těchto lidí.
Viktor píše:
Ako to, že zo Židov tomuto slovu evanjelia vtedy nikto neuveril? Ako vidíme, tak Boh im neotvoril srdcia ako Lýdii, aby prijali to Slovo evanjelia do srdca. No keď to počuli pohania, tak z nich mnohí uverili a to práve tí, čo boli určení na večný život. Ostatní neuverili.
Moje poznámka:
Zmiňovaní Židé, dle Viktora, tedy nebyli předurčeni pro věčný život, proto neuvěřili. Zodpovědnost je tedy za jejich spasení na Bohu, ne na nich.
Naopak, ze zmiňovaných pohanů mnozí uvěřili, protože byli určeni pro věčný život. Ostatní pohané, kteří nebyli určeni pro věčnost, uvěřit nemohli, zodpovědnost za jejich život věčný je tedy taky na Bohu.
Zajímavé učení, ta predestinace, přesouvá zodpovědnost člověka na Pána Boha. Není náhodou lepší správně vysvětlit jeden dva biblické verše (např. zmiňovaný Sk 13:48), než překrucovat smysl mnoha jiných textů? (třeba J 3:16;Mar 16:16;Řím 10:13;Řím 10:9;Mat 24:13 atd.)

Tomáš Plechatýý

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Vzhledem k tomu, že na konečnou záhubu a neexistenci pekla věří z velkých denominací snad jen Svědkové a adventisté a Viktor se nevyjadřuje jako ani jeden z nich, tak předpokládám, že věří na nějakou formu pekla/ohnivého jezera - věčného utrpení pro ty nespasené.

Je to tak Viktore?

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Hosť napísal: 25 Jan 2019, 16:57
Tomáš Plechatýý píše: ↑
23 Jan 2019, 19:24
Chápu správně stručně, že píšeš že:
3)Smysl života těch kteří stejně jsou předurčeni k záhubě je v tom, aby díky nim mohli vyrůst další lidé, kteří půjdou do života a tím, aby se Bůh sám oslavil.
4) Hlásat evangelium těmto lidem nebo smysl toho aby tito lidé slyšeli evangelium je opět ne v tom, že by díky němu uvěřili a žískali věčný život, protože už je předurčeno, že se zatvrdí a vejdou do záhuby. Smysl je jedině v tom, že jejich reakci zatvrzení opět Bůh použije pro to aby ti, které předurčil za své děti, dorostli k jeho podobě a tím v konečném důsledky opět Bůh oslavil sám sebe.
Chápu to od tebe Viktore správně?
A Viktor odpověděl:
No, predurčení k záhube, tak s tým by som bol opatrný. Čo sa týka tých, ktorí
nie sú vyvolení pre večný život
v Kristu, tak to
nie je pre nich nejaká záhuba vo zmysle ich neexistencie
..Ale je to Boží spravodlivý súd nad nimi a teda to bude diferencované - podľa skutkov a Boh vo svojej spravodlivosti zohľadní všetko a to podľa miery spravodlivého Boha. Je to v rámci odsúdenia a teda neúčasti na Božej sláve.
Moje poznámka:
Podle Viktora nejsou někteří vyvolení (předurčení) pro věčný život, kladu si tedy otázku, co s nimi bude? Co znamená "není to pro ně nějaká záhuba ve smyslu jejich neexistence" ? Bude to tedy záhuba v jakém smyslu? Že budou dál existovat? A co třeba nějaké biblické texty k tomuto názoru?
Viktor píše:
Ak by Boh všetkých, čo neuverili v Krista rovnako hodil do neexistencie – zahubil, tak by sa stratil zmysel Božieho posledného súdu nad nimi a to podľa ich skutkov.
Moje poznámka: "Hození do neexistence" je tedy podle Viktora záhuba, ale to Bůh neudělá, protože by se ztratil smysl posledního soudu.
Nač poslední soud nad lidmi, kteří nebyli předurčeni pro věčný život? Aby si vyslechli ortel a pak byli zničeni? Vždyť už od začátku dle Viktora nebyli předurčeni pro věčný život! Uniká mi smysl soudu u těchto lidí.
Viktor píše:
Ako to, že zo Židov tomuto slovu evanjelia vtedy nikto neuveril? Ako vidíme, tak Boh im neotvoril srdcia ako Lýdii, aby prijali to Slovo evanjelia do srdca. No keď to počuli pohania, tak z nich mnohí uverili a to práve tí, čo boli určení na večný život. Ostatní neuverili.
Moje poznámka:
Zmiňovaní Židé, dle Viktora, tedy nebyli předurčeni pro věčný život, proto neuvěřili. Zodpovědnost je tedy za jejich spasení na Bohu, ne na nich.
Naopak, ze zmiňovaných pohanů mnozí uvěřili, protože byli určeni pro věčný život. Ostatní pohané, kteří nebyli určeni pro věčnost, uvěřit nemohli, zodpovědnost za jejich život věčný je tedy taky na Bohu.
Zajímavé učení, ta predestinace, přesouvá zodpovědnost člověka na Pána Boha. Není náhodou lepší správně vysvětlit jeden dva biblické verše (např. zmiňovaný Sk 13:48), než překrucovat smysl mnoha jiných textů? (třeba J 3:16;Mar 16:16;Řím 10:13;Řím 10:9;Mat 24:13 atd.)
Predestinácia sa nedá poprieť, lebo je množstvo veršov v Písme, ktoré to potvrdzujú. Takže je zbytočné to popierať, iba ak niekto nepokladá slova Biblie za autoritu a tak sa to snaží poprieť!

Žiadna zodpovednosť sa na Boha neprenáša. Je to nezmysel! Všetci a teda Židia aj pohania sú hodní odsúdenia, lebo každý zhrešil. Boh sa zmiloval nad tými, nad ktorými sa zmiloval a tí aj uverili podľa vyvolenia milosti. Vidíš snáď v Božej milosti nejakú Božiu nespravodlivosť? A preto je to Božia vec, lebo Boh vie najlepšie, prečo nechal srdcia Židov zatvrdilé a ako vidím, tak nie len zo Židov.

Vykúpení v Kristu majú večný život s Kristom – Bohom, aby tam, kde je on aj oni boli. Príde a poberie si ich k sebe. Tým, ktorým povie - ..."Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!", budú v tme – mimo Božej slávy. Kde to bude, tak to vie jedine Boh.

Ako stále píšem, sú vyvolení pre večný život s Kristom – Bohom. Tých ktorých odvrhol od Božej prítomnosti a slávy do tmy, je súd nad nimi.

Posledný súd je v podstate spaľujúce vedomie odvrhnutia Bohom a teda neúčasť na Božej sláve, keď budú vidieť mnohých v kráľovstve Božom a seba von vyhodených. Slová - Tam bude plač a škrípanie zubami sa používa v Písme aj v tejto súvislosti. Uvedomovanie si trápenia , spaľujúceho ohňa vo vnútri človeka, ktorý sa ocitol vo vedomí odvrhnutia Bohom do vonkajšej tmy. No a tma je tam, kde nie je Boh a jeho sláva.

Luk13 28Tam bude plač a škrípanie zubami, keď uvidíte Abraháma, Izáka, Jakoba a všetkých prorokov v kráľovstve Božom a seba von vyhodených. 29A prijdú od východu aj od západu, od severa aj od juhu a budú stolovať v kráľovstve Božom. 30A hľa, sú poslední, ktorí budú prví, a sú prví, ktorí budú poslední.

A seba von vyhodených“. Áno, je to spaľujúce vedomie seba von vyhodených a neúčasť na Božej sláve v Kráľovstve Božom. Je to také vnútorné peklo!

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Tento verš hovorí o oživení z duchovnej smrti u tých, ktorí začnú vnímať hlas Syna Božieho – jeho Slovo

Ján5 25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.

A hneď na to, verš pri vzkriesení do nesmrteľných tiel – jedni vstanú na vzkriesenie života – teda večný život s Kristom - Bohom a druhí taktiež vstanú do nesmrteľných tiel, ale na vzkriesenie súdu.

28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Akurat som v televizii zahliadol dokument o oslobodeni Osviencimu, ktoreho vyrocie pripada na 27 januara. Je to pribeh o muceni a vyhladeni milionov nekrestanskych Zidov, ktore krestansky Boh nechal nerusene prebiehat niekolko rokov az do zimy roku 1945. To je vsak slaby caj proti Viktorovej nauke o krestanskom Bohu, ktory predurcil nekrestanov, vratane tych zahynuvsich v Osviencime, nielen k hriesnemu a tryznivemu zivotu ale ich este aj po smrti znovu vyvola, postavi pred zinscenovany sudny proces, ktory ich odsudi za nieco, co nemohli ako predurceni k zatrateniu ovplyvnit, uvrhne na veky do akejsi tmy a bude mucit psychickym tryznenim na veky vekov, aby sa tak Boh oslavil. Bravo. To je skvostna vierouka.
Naposledy upravil/-a log v 25 Jan 2019, 22:38, upravené celkom 1 krát.

Neregistrovaný

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Predestinácia sa nedá poprieť, lebo je množstvo veršov v Písme, ktoré to potvrdzujú. Takže je zbytočné to popierať, iba ak niekto nepokladá slova Biblie za autoritu a tak sa to snaží poprieť!
S tím bych si nebyl tak jistý (s tou predestinací), kdo uvěří, bude spasen.Není to o tom "kdo je vyvolený, uvěří a bude spasen".S predestinací se potýkali teologové již v minulosti a úspěšně, např. Wesley!
Žiadna zodpovednosť sa na Boha neprenáša. Je to nezmysel! Všetci a teda Židia aj pohania sú hodní odsúdenia, lebo každý zhrešil. Boh sa zmiloval nad tými, nad ktorými sa zmiloval a tí aj uverili podľa vyvolenia milosti. Vidíš snáď v Božej milosti nejakú Božiu nespravodlivosť? A preto je to Božia vec, lebo Boh vie najlepšie, prečo nechal srdcia Židov zatvrdilé a ako vidím, tak nie len zo Židov./quote]
Ukázala se Boží milost, která přináší spásu všem lidem Tit 2:11
Ty píšeš o spasení a milosti Boží, ale já psal o tom, co tomu předchází, tvrdíš, že nevyvolení lidé nemohli ani uvěřit, protože nebyli vyvolení.
Zodpovědnost za jejich záhubu je dle Tebe tedy na Bohu, ne na nich samotných. Biblický text to ale popírá, Boží milost spasit je pro všechny.
Ty píšeš již o milosti spasení, že i vyvolení jsou spasení z milosti. Já píšu o tom, že tvrdíš, že lidé, kteří nebyli vyvoleni, nemohli uvěřit a být spaseni.Jedná se o různé věci.
Posledný súd je v podstate spaľujúce vedomie odvrhnutia Bohom a teda neúčasť na Božej sláve, keď budú vidieť mnohých v kráľovstve Božom a seba von vyhodených. Slová - Tam bude plač a škrípanie zubami sa používa v Písme aj v tejto súvislosti. Uvedomovanie si trápenia , spaľujúceho ohňa vo vnútri človeka, ktorý sa ocitol vo vedomí odvrhnutia Bohom do vonkajšej tmy. No a tma je tam, kde nie je Boh a jeho sláva.
Tvůj popis neodpovídá popisu např. Zj 20:15 A kdo nebyl zapsán v knize života, byl uvržen do hořícího jezera. Oheň tedy není uvnitř člověka, ale vně. Spíš se zdá, že věříš v nějakou formu věčného pekla, je to tak? Už se na to ptal Tomáš...
Tvoje pojetí by znamenalo, že za nás rozhodl již v minulosti Bůh-tím pádem nemáme volbu, padá z nás tím pádem i zodpovědnost za hřích, naše jednání. To je slepá ulička.
Stále mi uniká smysl soudu nad lidmi, kterým dle Tebe Bůh "nedovolil" uvěřit, protože nebyli vyvoleni. Popis soudu jsi nějaký dodal, ne však jeho vysvětlení účelu.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Arminianizmus zbožčil vôľu človeka

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Hosť napísal: Ukázala se Boží milost, která přináší spásu všem lidem Tit 2:11
Z nášho pohľadu prináša spásu všetkým ľuďom a preto sa evanjelium zvestuje všetkým ľuďom. No z Božieho pohľadu, je spása pre všetkých z jeho oviec, lebo jedine Boh oživuje z duchovnej smrti a jedine Boh vie, kto sú jeho ovce. Iba jeho ovce počujú na jeho hlas – Slovo evanjelia. Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.

Jasné a zrozumiteľné slová Ježiša Krista, ktoré je zbytočne popierať.

Samozrejme že milosť Božia pôsobí aj na celý svet - všetkých ľudí a Boh zhorieva a to pre jediný ciel – aby sa oslávil Boh v novom stvorení v Kristu Ježišovi. Preto svet ešte existuje a v ňom sa rodia Božie deti, ktoré nie sú z tohto sveta.

No a čo sa týka viery

Hovorím o spasiteľnej viere v Krista, ktorou uveria vopred určení pre večný život a to s Kristom. Ostatní uveria rôznym ideológiám, náboženstvám, sami sebe a pod., lebo nie sú z jeho oviec. Majú vraj slobodnú vôľu, tak nech sa zachraňujú svojou vôľou a rozumom.

Iz6 9A riekol: Iď a povieš tomuto ľudu: Počuť počujte, ale neporozumejte, i hľadieť hľaďte, ale nepoznajte! 10Učiň to, aby stučnelo srdce tohoto ľudu, a jeho uši aby oťažely, a jeho oči zaslep, aby nejako nevidel svojimi očima a svojimi ušima nepočul, a jeho srdce by porozumelo, a obrátiac sa bol by uzdravený!

Takže zase je zbytočne popierať to, čo hovorí Ježiš, že niekomu je to dané a niekomu to nie je dané.

Mar4 11A povedal im: Vám je dané poznať tajomstvo kráľovstva Božieho; ale tamtým vonku deje sa všetko v podobenstvách, 12aby hľadiac hľadeli, ale nevideli, a čujúc počuli, ale nerozumeli, aby sa asnáď neobrátili, a odpustily by sa im hriechy.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní