Katolická církev

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

A je to jedno.

Jak komu. Mně se příspěvky Lídy líbili tím, že měly hlavu a patu, byly osobní-nepsala jen o svých názorech, ale i o prožitcích, byly psány kultivovaně a pokud oponovaly jiným náhledům, neurážely jejich autory. Konečně-Lída Rohalová je skutečné jméno, ne no-name nick. Stát si za svými názory ve virtuálním prostoru natolik, že je spojím se svým jménem svědčí o čestnosti a odvaze, stát si za svými názory a projevy. :)

Neregistrovaný

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A je to jedno.

Jak komu. Mně se příspěvky Lídy líbili tím, že měly hlavu a patu, byly osobní-nepsala jen o svých názorech, ale i o prožitcích, byly psány kultivovaně a pokud oponovaly jiným náhledům, neurážely jejich autory. Konečně-Lída Rohalová je skutečné jméno, ne no-name nick. Stát si za svými názory ve virtuálním prostoru natolik, že je spojím se svým jménem svědčí o čestnosti a odvaze, stát si za svými názory a projevy.
Možná by Lídiny myšlenky mohly vyjít v Adventu, vždyť už tam vyšla kniha Ti, kteří odešli, v roce 2011. Úvod ke knize byl tento: Všimli jste si, že v našich sborech řídnou řady? Znáte osobně někoho, kdo v posledních pěti letech přestal chodit do sbor nebo požádal o vyloučení? Chtěli byste takového člověka lépe pochopit, vžít se do jeho situace ...

Lída je jednou z těch, kteří odešli z církve, ne však od Boha, to je zřejmé. U Milana ve sboru jsou lidé z nakladatelství, možná by jim mohl dát návrh...každopádně i mně se Lídiny odpovědi líbily.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

J. K. · 9 hod ·
Zajímá mě váš názor, jak řešit bolesti církve. Poslední dobou se nesetkávám pouze se sexuálním zneužíváním v církvi, ale především s duchovním a spirituálním a mocenským zneužíváním. Fascinuje mě, jak moc je to zlo v církvi aktivní. Myslím, že je to dané několika faktory.
1. Nedostatek kontrolních mechanismů v církvi
2. Absolutní autorita duchovních
3. Nemožnost dovolat se spravedlnosti
4. Bagatelizace všech možných forem zneužívání
Budu rad za Vaše pohledy a návrhy a především řešení.
Osobně bych byl pro institut církevního ombudsmana spolu s institutem supervize pro kněze a pracovníky církve.
Spolu s tím pro větší zapojení žen do vnitřních struktur církve a oslabení maskulinního pojetí církve....

2929
76 komentářů

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Milan napísal: 20 Jan 2022, 08:37
A je to jedno.

Jak komu. Mně se příspěvky Lídy líbili tím, že měly hlavu a patu, byly osobní-nepsala jen o svých názorech, ale i o prožitcích, byly psány kultivovaně a pokud oponovaly jiným náhledům, neurážely jejich autory. Konečně-Lída Rohalová je skutečné jméno, ne no-name nick. Stát si za svými názory ve virtuálním prostoru natolik, že je spojím se svým jménem svědčí o čestnosti a odvaze, stát si za svými názory a projevy. :)
Milane, děkuji.
Je to oboustranné, Tvé příspěvky také pokládám za hodnotné.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Neregistrovaný napísal: 20 Jan 2022, 22:25
A je to jedno.

Jak komu. Mně se příspěvky Lídy líbili tím, že měly hlavu a patu, byly osobní-nepsala jen o svých názorech, ale i o prožitcích, byly psány kultivovaně a pokud oponovaly jiným náhledům, neurážely jejich autory. Konečně-Lída Rohalová je skutečné jméno, ne no-name nick. Stát si za svými názory ve virtuálním prostoru natolik, že je spojím se svým jménem svědčí o čestnosti a odvaze, stát si za svými názory a projevy.
Možná by Lídiny myšlenky mohly vyjít v Adventu, vždyť už tam vyšla kniha Ti, kteří odešli, v roce 2011. Úvod ke knize byl tento: Všimli jste si, že v našich sborech řídnou řady? Znáte osobně někoho, kdo v posledních pěti letech přestal chodit do sbor nebo požádal o vyloučení? Chtěli byste takového člověka lépe pochopit, vžít se do jeho situace ...

Lída je jednou z těch, kteří odešli z církve, ne však od Boha, to je zřejmé. U Milana ve sboru jsou lidé z nakladatelství, možná by jim mohl dát návrh...každopádně i mně se Lídiny odpovědi líbily.
Moc děkuji.
Cením si toho, ale v Adventu bych nechtěla být. Dávám přednost tomu, aby si ten, koho zajímá můj příběh, klikl na odkaz zde.
Ona vyšla i kniha Ti, kteří se vrátili.
Ale moc děkuji, je to milé.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 21 Jan 2022, 07:52 J. K. · 9 hod ·
Zajímá mě váš názor, jak řešit bolesti církve. Poslední dobou se nesetkávám pouze se sexuálním zneužíváním v církvi, ale především s duchovním a spirituálním a mocenským zneužíváním. Fascinuje mě, jak moc je to zlo v církvi aktivní. Myslím, že je to dané několika faktory.
1. Nedostatek kontrolních mechanismů v církvi
2. Absolutní autorita duchovních
3. Nemožnost dovolat se spravedlnosti
4. Bagatelizace všech možných forem zneužívání
Budu rad za Vaše pohledy a návrhy a především řešení.
Osobně bych byl pro institut církevního ombudsmana spolu s institutem supervize pro kněze a pracovníky církve.
Spolu s tím pro větší zapojení žen do vnitřních struktur církve a oslabení maskulinního pojetí církve....

2929
76 komentářů
Bylo mi divné, že toto téma zde nikdo nevytahuje, až na pár skalních odpůrců v minulosti.
Čekala jsem to od Tebe, Ambassadore.
K tomu mám několik informací, ale to později, nyní musím spěchat.
Mám dobrý odhad :-).
Už jsem se bála, že budu muset odejít, aniž bych řekla užitečné informace.
Díky.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Nie som adventista, ale predstava, že by som vstúpil do KC a to len preto, že by mi to tam z nejakého dôvodu lepšie vyhovovalo, je pre mňa nemysliteľná. Je to len široká cesta, ktorá vedie do zahynutia! S istotou viem, že v KC nie je Kristus, ale antikrist.

Svätý Duch – Boh, je na Zemi prítomný a aktívne pôsobí a preto nie je potrebný žiadný viditeľný zástupca Krista – Boha na Zemi. KC napriek tomu vytvorila úrad pápeža a dosadila namiesto Krista, hriešného človeka, ktorý sa necháva rúhavo nazývať – svätým otcom. Vyhlasovať, že jedine KC na čele s pápežom je tá jediná pravá, v ktorej je cirkev Kristová a teda, že je celým telom Kristovým, je zvodom a povyšenectvom. Je to ignorovanie Božieho pohľadu na to, kto a čo tvorí cirkev Kristovú. Kto sa povyšuje bude ponížený!

KC hadže po celom svete návnadu svojho učenia a chytajú sa tam práve tie ryby, ktorým návnada chutná. Aké je srdce človeka, tak to určuje aj to, k čomu je priťahované. Čím je srdce človeka naplnené, to ho aj charakterizuje. Jedine Otec na nebesiach oživuje a priťahuje k pravému Kristu.

Byť katolíkom je celkom lákavé. Všetko to, čím KC podmieňuje spásu a celé to ich učenie, majú premyslené a krásne zdôvodnené. Pre ovce, ktoré nie sú Kristovými ovcami, tak učenie KC vyzerá presvedčivo a pravdivo. A tá dlhá história. No pre tých, ktorým Boh otvoril uši a oči srdca, tak vidia plody tohto učenia a to počas celej jej histórie. Ak to učenie KC porovnajú s Písmom, tak je jasné, že mnohé, čo činia a čo učia ide priamo, alebo nepriamo proti Kristovmu učeniu. Aj napriek tomu Je KC schopná klamať ľudí a tvrdiť, že Biblia je ich dielom a že Kristus poveril jedine túto církev. Preto tým, že sa hlásia ku kresťanstvu ako vraj jediná pravá, ktorej je cirkev Kristová a mnohí ľudia vidia jej plody. Tak svojími činmi potupujú Krista.

Ak by Biblia bola dielom tejto padlej KC, tak by sme sa v takej ich Biblii dočítali aj o rozmeroch pápežovho stolca, o uctievaní Márie, o modlení sa k mŕtvým a za mŕtvych, o odpustkoch a možno by tam bol aj cenník hriechov, o uctievaní sôch a predmetov, o očistci, o spovediach atd. atd. No ako vidíme, tak toto tam nie je.

No a to učenie a očistci, tak to je niečo, že. Omše, spovede, odpustky, márne tradície atd. Modlia sa k Svätému Otcu v nebesia, no majú aj ešte svätého otca na Zemi. Majú aj Máriu, ako spoluvykupiteľkiňu a prostrednicu a množstvo ďalších svätých. Kto by nechcel byť katolíkom v pohodlí KC, ktorá je tak organizovaná, má takú moc a bohatstvo a na všetko má svoju odpoveď ? Že išla mečom. No a ako by sa bránila, že. Že má nevyčísliteľné Bohatstvo!? No a ako by mohla robiť charitatívnu činnosť a spravovať to všetko a to duchovenstvo!? Že sa katolíci obracajú k dielam ľudských rúk – sochám, klaňajú sa pred nimi a uctievajú predmety!? Katolík povie, že on sa neklania soche, ale tomu, koho predstavuje! Super výhovorka.

Predsa takto to zdôvodňovali aj pohania, keď sa klaňali sochám, ktoré predstavovali ich bohov. A izraelský národ koho uctieval a klaňal, keď si urobili zlaté teľa a povedali, že predstavuje Bohov, ktorí ich vyviedli z Egypta? No a Boh ich chcel za to vyhubiť!

Stačí byť členom KC, uznať pápeža, ako námestníka Krista – Boha na Zemi. Ako tak dodržiavať to, čim KC podmieňuje spásu a katolík si medlí ruky, lebo aj keď ostanú nejaké tie hriešky, tak skrz očistec má nebo predsa zaistené. A tak žije s vedomím falošnej istoty spásy a to v náručí padlej cirkvi. Predsa KC vybaví všetko a to terajšie hriechy a aj hriechy ktoré ostanú a to aj po smrti. Taký očistec sa už nejako prečká, že. No katastrofa! Vidíme, aký je toto bludné učenie a také spovede, odpustky a očistec nepriamo vedú človeka v zostávaní v hriechu.

Katolík má pocit, že od kňaza vyšiel čistučký, no a hreší si naďalej s tým vedomím, že zase tam pôjde a tak dookola. Dokonca KC učením o očistci mu dáva nádej, že aj z neho môže skôr vyskočiť a to zásluhami blízkych a najme finančnými. A toto je vraj kresťanstvo? Ani zďaleka!

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Lída R.

Kto je u teba pápež a jeho úrad? Dá sa odstúpiť z tohoto postavenia - zástupcu Krista - Boha na Zemi? Ak sa to dá, tak čo to potom znamená?

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Viktorrealita napísal: 21 Jan 2022, 11:07 Lída R.

Kto je u teba pápež a jeho úrad? Dá sa odstúpiť z tohoto postavenia - zástupcu Krista - Boha na Zemi? Ak sa to dá, tak čo to potom znamená?
Jak sis jistě mohl všimnout, přestala jsem Ti záhy po Tvém vstupu na fórum odpovídat. Nikoli z pohrdání, ale z vyhodnocení časové efektivity a konstruktivnosti internetové telenovely.

Několik lidí Ti zde již napsalo, že s Tebou nebudou diskutovat, já jsem jen tyto řady rozšířila a toto zároveň můžeš pokládat jako mou odpověď na Tvou otázku.

Jsem už pátý nebo šestý člověk, který s takovým typem "diskusí" nebude ztrácet čas. Tvůj Bůh, jakým způsobem ho tady představuješ, mne zatím neoslovil.

Tobě však přeji vše nejlepší, hodně lidí, kteří by si s Tebou chtěli trvale povídat a ještě mnoho moudrosti, ať víš, jak ke komu přistoupit. Nechť Tě Pán vede v dalším životě, to Ti upřímně přeji. Všichni to potřebujeme.

Za mě tolik. Třeba se na Slovensku potkáme, Ačostymáci se poznají :-).

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Lída R.

Charizmatické a ekumenické hnutia s KC ma nezaujímajú.

To je síce pravda, že na tomto fóre so mnou v podstate nik diskutujúcich nesúhlasí, hoci na mnohých iných najdem zopár, čo súhlasia s tým čo píšem. No možno Boh otvorí oči niektorým, čo to len čítajú a nie sú prihlásení.

No čo už. Tu je vidieť, ako sa adventizmus vzdialil od reformácie. Exkluzivitu a jedinečnosť svojej cirkvi nedokážu poprieť. Pritom ignorujú Boží pohľad na to, kto patrí a kto nie, do Kristovej cirkvi, ktorá nemá meno a ktorú,ako celok vidí jedine Boh. No tým, ktorým Otec otvorí oči a uši srdca, tak nájdu pravého Krista a nájdu aj večnú radosť a pokoj v Duchu Svätom v istote spasenia.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných