Katolická církev

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Občas zde potřebujeme vyjádřit odklon od adventismu a vedeme katolicko-protestantské debaty, nebo spíš vlastní monology.
Je už toho tolik, že to potřebuje samostatné vlákno. Kdo bude mít potřebu vyjadřovat se detailněji, může klidně sem.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Katolická církev vznikla v roce 1054.
V takovém případě nám adventistům nesedí počty.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Odkiaľ sa vzal ten rok 1054?
Slovo katolícka znamená všeobecná.
Spojenie katolícka cirkev (gr. Καθολικὴ Εκκλησία) sa prvý raz vyskytuje v liste sv. Ignáca Antiochijského do Smyrny okolo r. 150. (Prevzaté z Wikipedie)

Tomáš Plechatýý

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

John 3:16 napísal: Odkiaľ sa vzal ten rok 1054?
Slovo katolícka znamená všeobecná.
Spojenie katolícka cirkev (gr. Καθολικὴ Εκκλησία) sa prvý raz vyskytuje v liste sv. Ignáca Antiochijského do Smyrny okolo r. 150. (Prevzaté z Wikipedie)
wikipedie rok 1054

události:

16. července – římský biskup a patriarcha (= papež) Lev IX. a konstantinopolský patriarcha Michael Kerularios se vzájemně exkomunikovali z křesťanské církve, čímž završili Velké schizma – rozštěpení, jímž byla původní Svatá katolická apoštolská církev rozdělena na církev západní (římský patriarchát = Římskokatolická církev) a církev východní (patriarcháty konstantinopolský, alexandrijský, antiochejský a jeruzalémský, a autokefální církev gruzínská = dnes pravoslavné/ortodoxní církve).

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

John 3:16 napísal: 14 Mar 2019, 16:57 Odkiaľ sa vzal ten rok 1054?
Slovo katolícka znamená všeobecná.
Spojenie katolícka cirkev (gr. Καθολικὴ Εκκλησία) sa prvý raz vyskytuje v liste sv. Ignáca Antiochijského do Smyrny okolo r. 150. (Prevzaté z Wikipedie)
Je to na Wikipedii a slyšel jsem to ze záznamu adventistických pořadu z naši církve na youtube.
Jedna věc je náš prorocký výklad a druhá je obecná historie.
Katolická církev a řimskokatolická církev - to má být jeden subjekt?

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3 ... %C3%ADrkev

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Tak sme boli vcera volit Caputovu. Nedovera adventistov v katolicku cirkev, inkviziciu a krestansku totalitu je taka velka, ze krestanskych, rozumej katolickych, kandidatov hned odmietame. Liberali, obzvlast ti pekni a zdravi, su “adventistickejsi“. Nastastie, Slovensko uz nie je katolicko-krestanska basta.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

To si myslel ironicky? Adventisti sa hlásia k lgbti agende?

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

John 3:16 napísal: 17 Mar 2019, 19:36 To si myslel ironicky? Adventisti sa hlásia k lgbti agende?
Ano, ak na druhej strane stoji katolicka inkvizicia, nedelny zakon, selma papez, fasicticka klerovlada, potom ano. Lgbt agenda je v sulade s Jezisovym ucenim ako ho pozname z evanjelii, Mojzisovo-Pavlovska vetva namierena proti ludom s poruchou sexuality dostava zo vsetkych stran na frak, cirkvi vo vyspelych krajinach uz oddavaju aj pary rovnakeho pohlavia, prisposobili sa dobe.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Daj si na hlavu studený obklad. Že je lgbt v súlade s Ježišovým učením, to by ani Čaputovej poradcovia nevymysleli.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

log napísal: 17 Mar 2019, 18:43 Tak sme boli vcera volit Caputovu. Nedovera adventistov v katolicku cirkev, inkviziciu a krestansku totalitu je taka velka, ze krestanskych, rozumej katolickych, kandidatov hned odmietame. Liberali, obzvlast ti pekni a zdravi, su “adventistickejsi“. Nastastie, Slovensko uz nie je katolicko-krestanska basta.
Oba dva volební dny jsem strávila na Slovensku se svými křesťanskými přáteli z různých denominací včetně té katolické. Byl to skvělý mix. Sem tam dojde na nějaké "třaskavé" téma, ale líbí se mi vyspělost těch lidí, že spolu o tom dokáží komunikovat, srozumitelně si vysvětlit postoje a dál se přátelit :) Např. v jedné chvíli mi došlo, že jsem seděla v nějakém hloučku já jediná protestantka :), ale dobre bolo.

I Slovensko se sekularizuje, ale pořád jste na tom líp než my co se týče křesťanství, naštěstí jste aspoň hned vedle. A máte řadu politiků, kteří jsou křesťany. Já jsem měla jiného "tajného" kandidáta než je Čaputová. Ale velkým plusem vašich lidí na Slovensku je to, že křesťané, kteří Čaputovou nevolili, o ní mluvili velmi slušně. Je tam znát slovenská křesťanská výchova - úcta k lidem. Pokud bude Čaputová zvolena, a má obrovské šance, předpokládám, že i křesťané její nevoliči se za ni budou modlit. V tom to bylo pro mne velmi silné, evangelium v praxi.

Nedůvěry CASD ohledně katolických kandidátů jsem si všimla, neboť jsem si tím také prošla. Důležité pro řadu z nás bylo nevolit KDU-ČSL. Dnes s politiky aktivně komunikuji, píšu si s nimi o budoucnosti našich zemí a KDU se už nebojím. A věřím, že ani většina adventistů, dorůstá další generace, která se už tak na "zvyky" otců neupíná, respektive ty dobré drží a ty horší opouští. A padá i mýtus, že křesťan do politiky nepatří.

Ty vidíš "křesťanskou totalitu", nebudu Ti to vyvracet, i když s tím nesouhlasím. Řada křesťanů si prošla ateistickou totalitou a mohou ji tedy způsobile posoudit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných