Adventistická tradice.

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Sasko Jasko

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Neregistrovaný napísal: 22 Nov 2022, 18:13 .
Troufám si říci, že za "malý" (kdo to posoudí?) hřích člověk nezemře navěky, ale za svůj celoživotní postoj, resp. za nepřijetí, odmítnutí či ignorování nabídky spásy.
Tak teda odplatou za hriech nemusí byť vždy smrť ? To sa mi zdá rozumné.

Neregistrovaný

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Sasko Jasko napísal: 25 Nov 2022, 20:37
Neregistrovaný napísal: 22 Nov 2022, 18:13 .
Troufám si říci, že za "malý" (kdo to posoudí?) hřích člověk nezemře navěky, ale za svůj celoživotní postoj, resp. za nepřijetí, odmítnutí či ignorování nabídky spásy.
Tak teda odplatou za hriech nemusí byť vždy smrť ? To sa mi zdá rozumné.
1. Janův 5, 16Vidí-li někdo, že jeho bratr se dopouští hříchu, který není k smrti, ať za něho prosí; a Bůh mu daruje život, jestliže nehřešil k smrti. Jest ovšem hřích, který je k smrti; o takovém neříkám, abyste za něj prosili.
1. Janův 5, 17Každá nepravost je hřích, ale je i hřích, který není k smrti.

Sasko Jasko

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Neregistrovaný napísal: 04 Aug 2023, 16:18
Sasko Jasko napísal: 25 Nov 2022, 20:37
Neregistrovaný napísal: 22 Nov 2022, 18:13 .
Troufám si říci, že za "malý" (kdo to posoudí?) hřích člověk nezemře navěky, ale za svůj celoživotní postoj, resp. za nepřijetí, odmítnutí či ignorování nabídky spásy.
Tak teda odplatou za hriech nemusí byť vždy smrť ? To sa mi zdá rozumné.
1. Janův 5, 16Vidí-li někdo, že jeho bratr se dopouští hříchu, který není k smrti, ať za něho prosí; a Bůh mu daruje život, jestliže nehřešil k smrti. Jest ovšem hřích, který je k smrti; o takovém neříkám, abyste za něj prosili.
1. Janův 5, 17Každá nepravost je hřích, ale je i hřích, který není k smrti.
Ďakujem, tento celkom rozumný text som nepoznal.

Sasko Jasko

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Dúfam ze niekto bude za mna prosiť. Mám pár takých malých hriechov, ktoré nie sú záväzné až k smrti. Nech sú mi odpustené.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní