Konzervativní sbor

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Kapka napísal:Nenavštěvuji žádné sbory a sbírám k tomu odvahu.
Necítím se kompetentní radit s výběrem adventistického sboru, to spíše nechám na členech CASD.
Jen bych ráda podotkla praktickou informaci. Pokud byste ráda navštívila nějaký adventistický sbor a nemáte odvahu, vezměte si s sebou kamarádku.
Ta nemusí sdílet Váš záměr, ale bude pro Vás psychickou oporou při vstupu do modlitebny.
V životě víry není úplně jednoduché vejít do cizího sboru, modlitebny.
Lidé přicházejí nejčastěji do církve tak, že tam jdou se svými přáteli.

Jako věřící jsem několikrát z různých důvodů stála před dveřmi sboru různých denominací. Ať už z důvodu cestování, rozhovoru atd.
Vejít a vstoupit není lehké ani pro věřícího, natož pro nevěřícího.
Dnes má již řada církví na webu výzvy, ať se lidé nebojí přijít. Pozvání určitě platí i od adventistů.
Většina církví touží po nově příchozích, leč psychologická bariéra se těžko odbourává.
Před monitorem můžeme mít ještě nějakou odvahu a představovat si, jak to tam asi vypadá a tak.
Ale pocity se obvykle mění přímo před vchodem do dveří.

Pokud nemáte odvahu, což není hřích, velmi doporučuji vzít si někoho s sebou.
Pokud odvahu máte, doporučuji modlit se a jít tam, kam Vás Pán povede. Nechte na Něm čas i místo.

Pokud to nezkusíte, nezjistíte, jak to u adventistů chodí a zda Vám jejich sbory budou blízké jak věroučně, tak obyčejnou lidskostí.
Je určitě dobře, že jste sem napsala, nějaké info jste také už dostala.

O pocitech před dveřmi církve bych Vám mohla vyprávět hodiny. A další hodiny o tom, co se událo potom a děje se dodnes.
Ale když se za to modlíte, Pán Vás povede. A až přijde pravý čas, poznáte to.

Kapka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 09:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Kapka »

Díky za povzbuzení. Nepůjdu sama, ale i tak. Kolik takových věřících jako jsem já asi je? Vidím ty bohoslužby tak nějak opuštěné. Mladí skoro žádní. Vaše aktivity s dětmi se mi také líbí. Přizpůsobujete se jejich potřebám a vedení ke Kristu je tak nenásilné.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Kapka napísal: 07 Okt 2020, 21:45 Díky za povzbuzení. Nepůjdu sama, ale i tak. Kolik takových věřících jako jsem já asi je? Vidím ty bohoslužby tak nějak opuštěné. Mladí skoro žádní. Vaše aktivity s dětmi se mi také líbí. Přizpůsobujete se jejich potřebám a vedení ke Kristu je tak nenásilné.
Věřících nechodících do církve je mnoho. V dnešní době vládne nedůvěra k institucím. Četla jsem někde prohlášení skalního ateisty, který se divil, že většina ateistů nejsou "čistí" ateisté, ale v "něco" věří. Tento trend považoval za znepokojivý.

V CASD již nejsem a tak nevím, jaký je ve sborech stav. Ale podle vyjádření lidí, se kterými se stýkám, tak sbory cítí potřebu své prostory rozšířit nebo stavět nové. Vím o sboru CASD, který bude stavět nový větší sbor a sboru CB, který potřebuje zvětšit prostory. V obou případech je to kvůli přibývajícímu počtu dětí a mládeže.
CASD má dobré aktivity s dětmi, to samé CB.

Možná často slýcháte v přednáškách, že sbory skomírají (určitě jsou takové) a že se zapomíná hlásat Ježíšův příchod. Osobně jsem mnohokrát slyšela hlásat Ježíšův příchod nejen adventisty, ale také baptisty, katolíky i další.
Nepatřím k následovníkům bratra Veitha v oblasti teologie, ale považuji ho za výborného přírodovědce.

Bohoslužby teď budou opuštěné častěji, neboť je doba Covidu. Nyní se projeví základy, na kterých staví církev a jednotlivci.

Každopádně Vám přeji v srdci pokoj a radost, tak jak to zažíval apoštol Pavel. Dnes jsme to měli v kázání. A v dnešní době nejistoty je to obzvláště důležité.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní