Video "Čo mohlo byť"

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Ricky75

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa Ricky75 »

Prirovnanie situácie okolo "odloženého" druhého príchodu (podľa videa) ku oneskorenému vstupu Izraelitov do Kanánu je neprimerané, ide o typovo odlišné udalosti.
1. Izraeliti odmietnutím vstupu do zasľúbenej zeme (na začiatku 40 ročného putovania) nijako nepriťažili okolitému svetu, práve naopak, predĺžila sa milosť národov žijúcich v Kanáne. (porovnaj info z videa: adventisti svojim neobrátením spôsobujú predlžovanie utrpenia pre celý svet)
2. Boží zákaz vstupu do Kanánu nebol založený na názore desiatich pesimisticky naladených prieskumníkov, ale na rozhodnutí celého národa (porovnaj info z videa: 2. príchod J.K. bol odložený na základe nepripravenosti vedenia - účastníkov GK; duchovný stav širokej členskej základne Boh vôbec nebral do úvahy)

Mi5

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa Mi5 »

Možno to video vypovedá aj o tom, ako vedúci cirkvi vidia sami seba a ako vidia nás, radových členov ...
Oni sú tí najdôležitejší, od ktorých zavisí spasenie sveta (ak nebudú chcieť, tak druhý príchod proste nebude).
Členovia cirkvi sú bezvýznamní, ani nestoja za zmienku (aspoň v tom roku 1901).

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Mi5 napísal:Možno to video vypovedá aj o tom, ako vedúci cirkvi vidia sami seba a ako vidia nás, radových členov ...
Oni sú tí najdôležitejší, od ktorých zavisí spasenie sveta (ak nebudú chcieť, tak druhý príchod proste nebude).
Členovia cirkvi sú bezvýznamní, ani nestoja za zmienku (aspoň v tom roku 1901).
A možno to video hovorí úplne o opaku: vedúci chceli dať najavo, že sú tiež len biedni, hriešni, chybujúci..., že potrebujú našu podporu a modlitby.
:-)

Mi5

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa Mi5 »

Rajon, ty vies tak trefne oponovat, az sa mi to paci :)
Ale tak nevezmem funkciu veduceho v cirkvi, ked som neobrateny ::nea::

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Mi5 napísal:Rajon, ty vies tak trefne oponovat, az sa mi to paci :)
Ale tak nevezmem funkciu veduceho v cirkvi, ked som neobrateny ::nea::
:-)
ale veď to predsa nie je o obrátení a neobrátení, aj obrátení predsa sa môžu (alebo by sa dokonca mali?) cítiť nedostatočný a chybujúci, závislí od Pána

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Rajon napísal:
Mi5 napísal:Možno to video vypovedá aj o tom, ako vedúci cirkvi vidia sami seba a ako vidia nás, radových členov ...
Oni sú tí najdôležitejší, od ktorých zavisí spasenie sveta (ak nebudú chcieť, tak druhý príchod proste nebude).
Členovia cirkvi sú bezvýznamní, ani nestoja za zmienku (aspoň v tom roku 1901).
A možno to video hovorí úplne o opaku: vedúci chceli dať najavo, že sú tiež len biedni, hriešni, chybujúci..., že potrebujú našu podporu a modlitby.
:-)


...škoda že si to uvedomia keď sa blíži koniec volebného obdobia ::hi::

cogito
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 12 Mar 2015, 10:13
Bydlisko: Trikráthádajská
Zbor: Anonymov
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa cogito »

Kto je obrátený, môže hlasovať za jediného kandidáta - Teda Wilsona! Najlepší je koniec, keď pani Nancy vysvetľuje širšie súvislosti. Pekne sa jej vyrysuje vráska medzi obočím, asi sa často hnevá. Ted sa na ňu usmieva, zdá sa mi, že v štýle: "No nie je rozkošná?" ::mocking:: To je propaganda ako od Islamského štátu. ::noo::

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Pozrel som si ešte raz toto video a napadla ma takáto myšlienka. Prosím, posúďte aj vy či je to správny pohľad. Čiže:
Ak toto všetko čo brat TWj. povedal je pravda, tzn. že môžeme urýchliť Kristov príchod, tak našou kresťanskou víziou by bolo, že zamestnanci v cirkvi, v celej administratíve / myslím a celej cirkvi/ minimálne na 90% prestanú sedieť na stoličkách ale pôjdu do reálneho života hlásať dobrú správu. Prípadne že by sa s tým nestotožnili, nemusia - ako uvedomelí veriaci sa vzdajú platov aby podporili rôzne formy misie vo svete.
Cirkev by sa vzdala resp. predala všetky budovy, inštitúcie a nemocnice a finančný výnos by išiel na misiu. Toto hlboké pohnutie v živote vedenia cirkvi by bolo nasledované v nejakých formách ostatnými členmi cirkvi.
Takto si myslím, že to prebiehalo /zhruba?/ v rannokresťanskej cirkvi.
Ak ale toto nie je vedenie GK a na úrovni divízie či únie schpné - či ochotné spraviť tak sa pýtam, či to nie je /toto video/ len výplach mozgov.
Prosím nevysmievam sa, myslím to úplne vážne.
Prosím napíšte mi, či tento popis vidíte ako úlet od reality / upozorňujem že nie som zhulený/

stihl

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa stihl »

Ahoj ngma,
v danej situácii (tak ako vidí stav sveta GK) mi tvoj návrh pripadá ako úplne primeraný. Niekto by sa možno divil, prečo to tak už dávno nie je, prečo sa cirkev nemobilizuje aj inak ako natáčaním videí. Ale my v cirkvi sme už zvyknutí na to, že reči sa hovoria a nič sa nedeje.
Jediná otázka, čo ma napadla pri čítaní tvojho príspevku, je že čo to v praxi môže znamenať že získané peniaze by šli "na misiu". Typická adventistická predstava o misii je zvestovať témy sobota - nečisté - alkohol - ... . Toto sa musí povedať ľuďom a keď neprijmú, je to ich chyba.
Ale podľa mňa toto nie je dobrá správa o záchrane. Takže určite treba evanjelium hlásať intenzívnejšie ako doteraz (nezávisle od videa GK), ale si treba vyjasniť, čo má byť obsahom toho posolstva. Inak to nemá zmysel, a môže sa urobiť viac škody ako úžitku.
V každom prípade, plne súhlasím s tvojim názorom, že súčasný pohodový životný štýl cirkvi (aj na Slovensku) vôbec nekorešponduje s naliehavosťou posolstva, ktorého hlásanie si privlastňujeme. Takže tvoja domnienka, že vo videu ide zrejme len o "výplach mozgov" nie je vôbec "úlet od reality".

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Video "Čo mohlo byť"

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

stihl vďaka za tvoj pohľad.

Na otázku čo je misia je podľa mňa hlásanie dobrej správy - JK prišiel ako Boh v tele, aby zomrel za naše hriechy, predstavil nám princípy nebeského kráľovstva, ktoré duchovne prišlo práve v Jk a pozýva nás do nebeského kráľovstva /vďaka Jeho vzkrieseniu môžeme byť premenení aj my/ v plnosti a dokonalosti...
K tej misii je podľa mňa kľúčová aj jedna správa - podobenstvo o boháčovi a lazarovi. Boháč nedal chudobnému ani omrvinky zo svojho stola / možno len občas?/. Naša západná civilizácia /aj celé Slovensko/ je bohaté, vo svete ľudia zomierajú hladom a s nami to nič nerobí /zrejme ani so mnou/........história píše, že bohatá cirkev nikdy nevedela osloviť svet s radostnou zvesťou /tým myslím nie teologickými
bodmi učenia/.........zatiaľ asi toľko.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných