Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Diskusia o cirkevnej organizácii.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Nedat občas na darech do sboru či na misii nic, protože si zrovna zapomenu vzít drobné nic není, ale nedat nikdy vůbec nic, ale zároveň se všeho plně zúčastnit a mít i v úkole sob.školy před všemi plno "keců", jak Bůh pro mně či dalšího udělal to či ono a pak v dobrovolných darech posunout sáček na prachy jen dále je podle mne naprostá vychcanost, i když nikdo nikoho nenutí nic dávat.

Neregistrovaný

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nedat občas na darech do sboru či na misii nic, protože si zrovna zapomenu vzít drobné nic není, ale nedat nikdy vůbec nic, ale zároveň se všeho plně zúčastnit a mít i v úkole sob.školy před všemi plno "keců", jak Bůh pro mně či dalšího udělal to či ono a pak v dobrovolných darech posunout sáček na prachy jen dále je podle mne naprostá vychcanost, i když nikdo nikoho nenutí nic dávat.
I když mám výhrady k některým věcem učení církve, dát dar na provoz sboru či Adru považuji za slušnost. Přece sedím v místnosti, je mi teplo, funguje WC, světlo...třeba jako na koncertě v divadle.
Ovšem zažívám to samé jako Ty, někteří (členové) léta nechodí, nic na sbor nepřispějí a někteří sice občas přijdou a pokud dají, tak do sáčku pětikorunu, zažil jsem i v sáčku na sbírku knoflíky...občas jsem se totiž nachomýtl při počítání peněz.

student.

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

I když mám výhrady k některým věcem učení církve, dát dar na provoz sboru či Adru považuji za slušnost. Přece sedím v místnosti, je mi teplo, funguje WC, světlo...třeba jako na koncertě v divadle
Sú to zásadné výhrady alebo len kozmetické. ?

Neregistrovaný

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

I když mám výhrady k některým věcem učení církve, dát dar na provoz sboru či Adru považuji za slušnost. Přece sedím v místnosti, je mi teplo, funguje WC, světlo...třeba jako na koncertě v divadle
Sú to zásadné výhrady alebo len kozmetické. ?
Myslím, že to není důležité, zda jsou zásadní (ano, v některých ohledech ano-třeba v desátcích), v některých kosmetické .
Jednání některých je skutečně světské-někam přijít, něco využít a pak zmizet. To platí pro různá shromáždění s pohoštěním, návštěvy, svatby, ale i bohoslužby.
Je to konzumní způsob života, ten se promítá i do bohoslužby. Sbory by měly být do velké míry samostatné, ale ve skutečnosti mnozí členové chtějí "servis"-na ničem se nepodílet, vyslechnout super kázání a pak jít domů. O služebnosti není zájem, výmluv o tom,že se "nemohli" dostavit na modlitební,navštívit někoho, že nemají čas a jsou v sobotu unaveni a proto nemohli přijít. Notorické výmluvy.
Když bych byl na návštěvě bohoslužby v jakékoliv církvi a byla sbírka, myslím, že je slušnost něco dát, natož do vlastního sboru..pokud jsem členem zahrádkářů, tak se taky chodí na brigády a platí povinné příspěvky.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Karel napísal: 13 Jún 2021, 11:25 Pointa je v tom, že ten ansámbl nedělá nic a je úplně zbytečný. A těch peněz, co spolyká – desátky, misijní dary, dobrovolné dary a kdo ví co ještě…
K tomu bych jen ráda podotkla, že nedávno u mě byl na návštěvě adventistický kazatel. Seznámili jsme se až potom, co jsem už ve sboru nebyla.
Navázali jsme, troufám si říci, velmi dobré přátelství. Potkali jsme se ve sboru, kde jsem byla na nějakém programu už jako nečlen.
Z dobrých rozhovorů vím, že neplatí pro všechny kazatele, že by nic nedělali. V současné době probíhá i reforma a reflexe ve vztahu jak k učení církve, tak ve vztahu k lidem.
To neznamená, že by ti kazatelé neměli adventistickou identitu. Ale znamená to, že se s nimi dá důvěrně povídat i o životní cestě, která obsahuje odklon od adventismu a vstup do ŘKC.
Návštěva byla velkým osvěžením.

Jinak Vám, Karle, přeji pěkné dny.

Jinak zopakuji otázku, je určena zvláště Mikimovi: Když už jsi "představil" Karla, představíš se nám také?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Lída Rohalová napísal: 14 Jún 2021, 15:42
Karel napísal: 13 Jún 2021, 11:25 Pointa je v tom, že ten ansámbl nedělá nic a je úplně zbytečný. A těch peněz, co spolyká – desátky, misijní dary, dobrovolné dary a kdo ví co ještě…
K tomu bych jen ráda podotkla, že nedávno u mě byl na návštěvě adventistický kazatel. Seznámili jsme se až potom, co jsem už ve sboru nebyla.
Navázali jsme, troufám si říci, velmi dobré přátelství. Potkali jsme se ve sboru, kde jsem byla na nějakém programu už jako nečlen.
Z dobrých rozhovorů vím, že neplatí pro všechny kazatele, že by nic nedělali. V současné době probíhá i reforma a reflexe ve vztahu jak k učení církve, tak ve vztahu k lidem.
To neznamená, že by ti kazatelé neměli adventistickou identitu. Ale znamená to, že se s nimi dá důvěrně povídat i o životní cestě, která obsahuje odklon od adventismu a vstup do ŘKC.
Návštěva byla velkým osvěžením.

Jinak Vám, Karle, přeji pěkné dny.

Jinak zopakuji otázku, je určena zvláště Mikimovi: Když už jsi "představil" Karla, představíš se nám také?
Ne zatím nemám důvod stejně jako ostatní zde vystupující pod přezdívkou. "Karel" se také doteď "nepředstavil" a zapírá i teď svou téměř profláknutou identitu :).
Já na rozdíl od něj i jiných zde bývalých adventistů cíleně adventisty nepomlouvám a nedělám na to své stránky proti nim, takže v jeho případě je jeho odhalení v naprostém pořádku :)

Neregistrovaný

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Karel" J. je z Prahy a dělá web Odcházení od adventistů, on nikdy adventista nebyl, ale baví ho vymýšlet a psát kraviny o adventistech a vysmívat se jim. Je s podivem kde se to v něm bere, asi je to teď jeho koníček, no kdysi když chodil s rodiči do našeho sboru tak spíše byl celé dopoledne na chodbě nebo venku, takže tam kde ho rodiče nechali tam ho pak i našli :) takový tichý introvert jako já a teď se v Praze rozjel.
To není moc dobré hodnocení, ale je pravda, že už jsem zažil, kdy zakomplexovaní bývalí asd nebo "přátelé" se tak projevovali. Hořkost po letech a neuměli se osvobodit od vlivu adventistů, byť byl někdy velmi krátký. Je zajímavé sledovat i jejich další osudy, taková životní nejistota se projevuje i po letech.
Nejedná se ale o všechny odchozí, mnozí odešli i do jiných církví, vystudovali, založili pěkné rodiny. Je to spíš o osobnosti člověka.
Pointa je v tom, že ten ansámbl nedělá nic a je úplně zbytečný. A těch peněz, co spolyká – desátky, misijní dary, dobrovolné dary a kdo ví co ještě…
Každá církev má nějaký ansámbl, naše daně dost ždímá třeba Apoštolská církev, nejen neoprávněně čerpanou miliardou korun, ale i počtem duchovních, který převyšuje asd, i když je 2x méně početná.
Kazatelé zbyteční nejsou, mohlo by jich být ale méně, sbory více samostatné, v administrativě je zřetelně rezerva na snížení.
Jsem docela rád, že takové věci píšete. O mě si lidé myslí že jsem drbnutý, že píšu nesmysly a vy mi uděláte takovou laskavost. Z vašeho příspěvku je jasně vidět, že různé poplatky odváděné adventistům mají spíše ten charakter výpalného. A takových jako jste vy je spousta.
O "drbnutosti" není pochyb, nakonec, stačí se podívat na komentáře pod Vašimi články. S "výpalným" jste to přehnal, to určitě vnímáte, copak vedení asd je na úrovni mafiánů?
A teď obecně k efektivitě pro zbytek zdejšího milého posluchačstva: Myslel jsem to tak, že do adventních struktur členové peníze jen sypou. Těží z toho jen zaměstnanci adventistů. Nikdo jiný z toho nic nemá. Je to černá díra na peníze. Copak je smyslem této organizace aby byla? Samozřejmě hned namítnete, že dělá misii, dělá duchovní servis členům a tak podobně. Ale viděli jste to někde na vlastní oči? Pamatujete si ta kázání?
Ano, já jsem viděl a zažil, že kazatel navštěvuje lidi, že sbor pomohl finančně sociálně slabším, že se církev věnuje dětem, vede členy k tomu, aby pomohli chudým ve světě (Adra), existuje domácí péče, v nemocnicích a pak je zde mnoho osobních pěkných projevů. Mně osobně velmi někteří lidé z církve pomohli, když jsem na tom byl špatně.
A kázání? Ano, mnoho si jich pamatuji, dokonce po letech, hlavně jejich hlavní myšlenku. Pamatujete si je Vy sám? Pokud ne, tak to nevyčítejte jiným.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Lída Rohalová napísal: 14 Jún 2021, 15:42 Jinak zopakuji otázku, je určena zvláště Mikimovi: Když už jsi "představil" Karla, představíš se nám také?
mikim napísal:Ne zatím nemám důvod stejně jako ostatní zde vystupující pod přezdívkou. "Karel" se také doteď "nepředstavil" a zapírá i teď svou téměř profláknutou identitu :).
Já na rozdíl od něj i jiných zde bývalých adventistů cíleně adventisty nepomlouvám a nedělám na to své stránky proti nim, takže v jeho případě je jeho odhalení v naprostém pořádku :)
Mikime, díky za odpověď. Myslela jsem si, že se nepředstavíš. "Nejodvážnější" na internetu jsou většinou anonymní uživatelé, ti se toho nebojí - hodnocení druhých, jejich pohnutek atd. Samozřejmě, že ne všichni. Avšak anonymního pokřikování je na internetu více než dost.

Všude je digitální stopa. A když není digitální stopa, uživatel lze rozpoznat dle způsobu jeho "strojopisu". Víc to nebudu rozvádět. Vyprávěli mi o Tobě lidé, kteří Tě znají. Neboj se, neprozradím Tě, nemám k tomu důvod. Ale myslím, že by se Ti nelíbilo, kdybych tady začala povídat Tvoji životní situaci. Že nejsi adventista, jsem věděla už předtím, než jsi to uvedl Ty sám. Nechtěla jsem to sem dávat. Existuje jakési "dekórum". Když uživatel nechce být prozrazen, není dobré ho prozrazovat. I když se kloním spíše k tomu, že anonymita internetu více škodí než prospívá.

A Ty nejsi jediný. S Karlovým blogem jsi neuvedl žádnou novinku. Mohla bych takto pokračovat dál. Takže Mikime, díky, že jsi odpověděl, ale nepřekvapil jsi mě. Měj hezký den, plať do sborové kasy a neříkej o nikom to, co Ty sám nechceš, aby se Ti dělalo. Také jsem toho názoru, že peníze do sbírky je dobré dát všude, kde se člověk nachází. A v domovské církvi o to více. Církev prostě něco stojí. O církevní byrokracii se bavit nechci, to už nechám na zaangažovaných jedincích. Přišlo mi jen vhodné dát sem tu zkušenost. Včera jsem měla psavou, ale ta mě už opouští. Takže zase někdy někde, nejlépe při uzavírání mých myšlenek ve vláknu. Tak uvidíme.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Lído no vidíš, tak vidíš :), že je lepší být anonymní, ale i kdybych nebyl, psal bych nejspíše úplně stejně. Mě osobně je úplně jedno zda si dopisuji s někým kdo má jméno nebo přezdívku, spíše mi vadí označení Neregistrovaný, to bych určitě zakázal, neboť to vytváří jedině chaos v odpovědích.
A ještě něco nedej na drby od těch, kteří mě téměř neznají, ale mají plnou hubu keců i kdyby si je měli vymyslet:). Já si momentálně žiju v klídku a v pohodě, i když by mohlo být vždy samozřejmě i lépe.
Poradím ti zajímej se raději o pravdu Boží namísto o drby o druhých lidech.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Nesmyslná drahá církevní byrokracie

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

mikim napísal: 15 Jún 2021, 21:12 Lído no vidíš, tak vidíš :), že je lepší být anonymní, ale i kdybych nebyl, psal bych nejspíše úplně stejně. Mě osobně je úplně jedno zda si dopisuji s někým kdo má jméno nebo přezdívku, spíše mi vadí označení Neregistrovaný, to bych určitě zakázal, neboť to vytváří jedině chaos v odpovědích.
A ještě něco nedej na drby od těch, kteří mě téměř neznají, ale mají plnou hubu keců i kdyby si je měli vymyslet:). Já si momentálně žiju v klídku a v pohodě, i když by mohlo být vždy samozřejmě i lépe.
Poradím ti zajímej se raději o pravdu Boží namísto o drby o druhých lidech.
Smysl mého komentáře spočívá v úplně v něčem jiném.

Měj se fajn.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných