Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Diskusia o cirkevnej organizácii.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

https://youtu.be/VgcYI0O4hoU

S církví adventistů to jde opravdu hodně rychle dolů...

studnet

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa studnet »

Najprv tu bola myšlienka Teda Wilsona na distribúciu 1 miliardy výtlačkov knihy Veľký spor vekov a dnes Vatikánska vlajka.
Na soc. sieťach je skupina "napriek tomu v cirkvi" myslím že sa bude stále rozrastať. Ešte by som k tomu dodal "zo zaťatými zubami"

Neregistrovaný

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

https://youtu.be/VgcYI0O4hoU
S církví adventistů to jde opravdu hodně rychle dolů...
No tak Mikime i jiní, seberte rozum do hrsti. Bylo to pouze defilé států, kde buď asd jsou nebo je tam snaha o misii. Vysvětlení Willsona je zde:
http://adventmessenger.org/the-vatican- ... t-luis-mo/
Vidět za tím spiknutí, zednáře a jezuity ve vedení GK je opravdu už ujeté.
Vůbec není vyloučeno, že ve Vatikánu jsou i nějací adventisté, třebas skrytí.
Že nebrojíš i proti vlajce severní Koreje, kterou nesli hned za vatikánskou?
S CASD to nejde z kopce dolů kvůli vlajce na GK, ale kvůli jiným věcem, třeba legalismu, který zde hojně šíříš.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 19 Jún 2022, 09:44
https://youtu.be/VgcYI0O4hoU
S církví adventistů to jde opravdu hodně rychle dolů...
No tak Mikime i jiní, seberte rozum do hrsti. Bylo to pouze defilé států, kde buď asd jsou nebo je tam snaha o misii. Vysvětlení Willsona je zde:
http://adventmessenger.org/the-vatican- ... t-luis-mo/
Vidět za tím spiknutí, zednáře a jezuity ve vedení GK je opravdu už ujeté.
Vůbec není vyloučeno, že ve Vatikánu jsou i nějací adventisté, třebas skrytí.
Že nebrojíš i proti vlajce severní Koreje, kterou nesli hned za vatikánskou?
S CASD to nejde z kopce dolů kvůli vlajce na GK, ale kvůli jiným věcem, třeba legalismu, který zde hojně šíříš.
Adventisté žádní ve Vatikánu nejsou co vy tam asi tak dělali? A pokud tam nějaký náhodou tajně je tak to nebude pravý adventista, ale spíše nějaký šašek a patolízal šelmy.
Vlajka severní Koreje mi nevadí, severní Korea není šelmou ani jejím znamením.
Legalismus je správný směr protože díky skutkům k bližním budeme spaseni nebo budeme zatraceni jak nás o tom učil zejména v Mt 25 kap. sám Ježíš dle jeho vyjádřováni snad úplně největší legalista v Bibli.
Církev adventistů jde po široké cestě do záhuby jak nás o tom informoval ve sboru mesiánský žid Zachariáš, který o tom měl sen a vlezl kazateli při večeři Páně za kazatelnu, aby nás o tom informoval stejně jako i o falešné večeři Páně 4x do roka, která se má podle Bible dělat jen 1x (Pesach)..."a toho Vašeho kazatele neposlouchejte je to bludař"...a mnohým dával ještě předtím o přestávce papírek o správněm křtu do jména Ješua ha Mašiach a nikoliv ve jméno Otce Syna a ducha Svatého. Takže to dopadlo tak, že ho kazatel chytl za ruku a chtěl ho vyvézt, ale je slabý tak mu na pomoc šli další dva bratři vyhazovači a na chodbě kde jsem zrovna byl se navzájem přetahovali, až jsem je musel všechny okřiknout vč.kazatele, ať se vzpamatují a chovají se slušně k hostům, není možné hosta držet v kravatě, tahat ho za šálu či límec, protože nechtěl dobrovolně odejít, po chvíli by se jistě prali na zemi :). Ten žid už totiž zvonil na kazatele doma a měli spolu asi ostrou debatu mezi dveřmi dříve. No přišlo mi pak po tomto včerejším incidentu srandovní, když pak kazatel nato mluvil vytřepaně o lásce k bližním i nepřátelům, a těsně předtím jednoho vyhodili společně se sboru. Tolik můj pohled kolemstojícího. Ten žid tam byl už minulou sobotu a všichni se s ním normálně bavili vč. laického kazatele, který s ním debatoval normálně slušně celou přestávku. Měli mu vypnout mikrofon a požádat ho ať odejde a ne ho hned tahat násilně ze sboru pryč. To není láska k bližním to je jen obyčejné buranství a sprostota. Musel jsem se hodně držet, abych nešel židovi na pomoc, ale to už by pak byla jistě velká mela :).
Každopádně žid má 100% pravdu v tom, že památka večeře Páně má být jen 1x za rok a přesně ve stejnou dobu a křest jen do jména Ješua ha Mašiach, cokoliv jiného je římský výmysl doplněný svévolně do Bible. Proto i všichni apoštolové křtili správně do bebo ve jménu Ješua ha Mašiach a nikdy jinak.

Neregistrovaný

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Adventisté žádní ve Vatikánu nejsou co vy tam asi tak dělali? A pokud tam nějaký náhodou tajně je tak to nebude pravý adventista, ale spíše nějaký šašek a patolízal šelmy.
Vlajka severní Koreje mi nevadí, severní Korea není šelmou ani jejím znamením.
Věřím, že adventisté jsou i ve Vatikánu, tedy ti, kdo věří v blízký příchod Krista. Mohou projevovat svou víru také i skrytě.
Severní Korea má zřetelně šelmovské rysy a na svém území pronásleduje křesťany, není sice šelmou globální, ale je součástí protibožských sil.
Legalismus je správný směr protože díky skutkům k bližním budeme spaseni nebo budeme zatraceni jak nás o tom učil zejména v Mt 25 kap. sám Ježíš dle jeho vyjádřováni snad úplně největší legalista v Bibli.
Zdá se, že máš na mysli podobenství o posledním soudu, kde je údajně legalismus přímo zakotven a podmínkou spásy. Já ho tam nevidím, ale čtu tam odpověď spasených, že si svoje dobré skutky ani neuvědomovali, natož aby je pokládali za nutné ke spasení.
Církev adventistů jde po široké cestě do záhuby jak nás o tom informoval ve sboru mesiánský žid Zachariáš, který o tom měl sen a vlezl kazateli při večeři Páně za kazatelnu, aby nás o tom informoval stejně jako i o falešné večeři Páně 4x do roka, která se má podle Bible dělat jen 1x (Pesach)..."a toho Vašeho kazatele neposlouchejte je to bludař"...a mnohým dával ještě předtím o přestávce papírek o správněm křtu do jména Ješua ha Mašiach a nikoliv ve jméno Otce Syna a ducha Svatého. Takže to dopadlo tak, že ho kazatel chytl za ruku a chtěl ho vyvézt, ale je slabý tak mu na pomoc šli další dva bratři vyhazovači a na chodbě kde jsem zrovna byl se navzájem přetahovali, až jsem je musel všechny okřiknout vč.kazatele, ať se vzpamatují a chovají se slušně k hostům, není možné hosta držet v kravatě, tahat ho za šálu či límec, protože nechtěl dobrovolně odejít, po chvíli by se jistě prali na zemi :). Ten žid už totiž zvonil na kazatele doma a měli spolu asi ostrou debatu mezi dveřmi dříve. No přišlo mi pak po tomto včerejším incidentu srandovní, když pak kazatel nato mluvil vytřepaně o lásce k bližním i nepřátelům, a těsně předtím jednoho vyhodili společně se sboru. Tolik můj pohled kolemstojícího. Ten žid tam byl už minulou sobotu a všichni se s ním normálně bavili vč. laického kazatele, který s ním debatoval normálně slušně celou přestávku. Měli mu vypnout mikrofon a požádat ho ať odejde a ne ho hned tahat násilně ze sboru pryč. To není láska k bližním to je jen obyčejné buranství a sprostota. Musel jsem se hodně držet, abych nešel židovi na pomoc, ale to už by pak byla jistě velká mela :).
Každopádně žid má 100% pravdu v tom, že památka večeře Páně má být jen 1x za rok a přesně ve stejnou dobu a křest jen do jména Ješua ha Mašiach, cokoliv jiného je římský výmysl doplněný svévolně do Bible. Proto i všichni apoštolové křtili správně do bebo ve jménu Ješua ha Mašiach a nikdy jinak.
A kde je v bibli napsáno, že se má VP provádět jen 1x do roka a navíc v určitý čas? Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde...
Kdepak se stala ta příhoda s fanatickým Židem? Jako návštěva jiné církve přece nepolezu bez vyzvání za kazatelnu, to bylo dost hloupé.
Jinak: Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Severní Korea má zřetelně šelmovské rysy a na svém území pronásleduje křesťany, není sice šelmou globální, ale je součástí protibožských sil.
Stejně jako Čína a jiné podobné státy...

...Zdá se, že máš na mysli podobenství o posledním soudu, kde je údajně legalismus přímo zakotven a podmínkou spásy. Já ho tam nevidím, ale čtu tam odpověď spasených, že si svoje dobré skutky ani neuvědomovali, natož aby je pokládali za nutné ke spasení.

Mt 25.31-46 tam si všichni svoje skutky možná hned neuvědomovali a brali je za samozřejmost, ale po vysvětlení Ježíšem si je 100% uvědomili a Ježíš je označil za spravedlivé, kteří půjdou do věčného života a ostatní do věčného trápení. Spravedliví se totiž dobrými skutky nechlubí!!!

...A kde je v bibli napsáno, že se má VP provádět jen 1x do roka a navíc v určitý čas? Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde...

Nejlépe to vysvětlují SJ (jen co se týká času):
https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi ... va-vecere/

Večeře Páně je spojena se svátkem Pesach a ne že si Pesach udělám každý týden nebo 4x do roka:
https://www.cgg.org/index.cfm/library/b ... supper.htm

Neregistrovaný

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mt 25.31-46 tam si všichni svoje skutky možná hned neuvědomovali a brali je za samozřejmost, ale po vysvětlení Ježíšem si je 100% uvědomili a Ježíš je označil za spravedlivé, kteří půjdou do věčného života a ostatní do věčného trápení. Spravedliví se totiž dobrými skutky nechlubí!!!
Stále hledám v Tvých odpovědích potvrzení, že jsme spaseni pro své skutky.
Nejlépe to vysvětlují SJ (jen co se týká času):
https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi ... va-vecere/
Čekal jsem trochu, že začínáš inklinovat k SJ-Tvoje poznámky o jménu, legalismus, teď otázka VP.
Všechny svědkovské úvahy o "Památné slavnosti", které se aktivně účastní (přijímají chleba a víno) pouze ti, kteří "cítí", že jsou mezi 144000 jsou liché.
Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde. 1 Kor 11:26
O čase zde není nic naznačeno, že by měla být VP 1xročně, je tam "kdykoliv". Navíc tím věřící zvěstují smrt Páně, dokud nepřijde. SJ si tak protiřečí, protože podle nich Ježíš přišel v roce 1914 a oni stále drží tento obřad.
Pasáž v 1.Kor 11. se už ve verši 20 zmiňuje, že jejich shromáždění, když se sejdou, není společenstvím večeře Páně. Podle všeho se setkávali častěji, protože je Pavel kritizuje pro jejich přestupky. Důraz je na to, když se shromáždí, tak aby rozpoznali, o co jde a neprovinili se proti tělu a krvi Páně.
Večeře Páně je spojena se svátkem Pesach a ne že si Pesach udělám každý týden nebo 4x do roka:
https://www.cgg.org/index.cfm/library/b ... supper.htm
Křesťané nejsou Židé, ti ať si drží svůj Pesach, ale křesťané mají nový obřad od samotného Ježíše. Ježíš nespojil VP se svátkem Pesach, naopak Pesach je naplněn ve VP, ne naopak. Proto křesťané Pesach nedrží.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Večeře Páně — pouze jednou v roce, nebo kdykoli?
V knize svědků Jehovových Hlubší pochopení Písma je na str. 195 pod nadpisem „Jak často se má slavit?“ napsáno:
„Ježíš řekl: ,Stále to čiňte na mou památku.‘ (Lk 22:19; 1. Ko 11:24) Z toho lze logicky usoudit, že si Ježíš přál, aby jeho následovníci slavili Pánovu večeři jednou za rok, a ne častěji.“
Vedení svědků Jehovových opět určilo, na která slova má být kladen důraz; totiž na památku ve smyslu památečního dne, nikoli na slova „To čiňte„. Slovy „to čiňte“ Ježíš oznámil, co mají činit na jeho památku — totiž jíst chléb a pít víno. Termín památka sám o sobě nic konkrétního nestanovuje. Je to jen pojem, který může mít bezpočet významů. Teprve až je objasněno, co je podstatou té či oné památeční slavnosti, pouze tehdy všichni vědí, že mají činit „to„, či ono.

Pro doplnění si uveďme znovu Kristova slova, která už byla citována v první polovině tohoto pojednání: „Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde.“ (1. Kor. 11:26)

Na stejné straně ve shora citované knize Hlubší pochopení Písma píší svědkové Jehovovi k tomuto právě citovanému Kristovu výroku následující:
„Kdykoli“ se může vztahovat na něco, co se koná jednou ročně, zejména tehdy, koná-li se to mnoho let. (Heb 9:25, 26) Dnem, kdy Kristus obětoval své doslovné tělo na mučednickém kůlu a vylil svou krev, aby byly odpuštěny hříchy, byl 14. nisan. To byl tedy den ,Pánovy smrti‘, a tudíž to je i datum, kdy má být od té doby slavnostně připomínána jeho smrt.“
Jestliže si svědkové Jehovovi vykládají termín „kdykoli“ jako událost, dějící se jen jednou ročně přesně v den jejího výročí, podívejme se do Písma na další texty, popisující večeři Páně. Ty nám zcela jistě doloží, že večeře Páně probíhala nezávisle na výročním datu jejího založení. Texty budou citovány z Překladu nového světa (PNS) svědků Jehovových, z Ekumenického překladu (EP) a z Kralické bible (KB).

Kristus při poslední večeři lámal chléb. Ne kvůli tomu, aby následoval nějaký tehdejší obyčej, ale proto, aby tímto činem ukázal na podstatu právě ustanoveného obřadu zlomení svého těla za naše hříchy. Lámání chleba se proto stalo pro jeho následovníky nezbytným úkonem:
,A díky činiv, lámal a řekl: Vezměte, jezte, to jest tělo mé, které se za vás láme. To čiňte na mou památku.“ (1. Kor. 11:24; KB)

Ano, sám Kristus „zlomil“ své vlastní tělo v náš prospěch. A proto jeho učedníci denně lámali chléb pro ty, kteří denně (v témže dni) přijímali spasení:
„Každého dne pobývali svorně v chrámu, po domech lámali chléb… A Pán denně přidával jejich společenství ty, které povolal ke spáse.“ (Sk. 2:46, 47; EP)
Obřad lámání chleba několik dní po výročním datu Pánovy večeře:
„My jsme po velikonocích vypluli z Filip a přijeli jsme k nim do Troady až za pět dní. Tam jsme zůstali týden. První den v týdnu jsme se sešli k lámání chleba a Pavel promluvil ke shromáždění…pak se vrátil nahoru, lámal a jedl chléb, dlouho do rána s nimi rozmlouval a potom odešel.“ (Sk. 20:6, 7, 11; EP)
Apoštol Pavel lámal chléb po vzoru Krista:
„Není pohár žehnání, který žehnáme, podílnictvím na Kristově krvi? Není chléb, který lámeme, podílnictvím na Kristově těle? Protože je jeden chléb, my, ačkoli mnozí, jsme jedním tělem, neboť všichni se podílíme na tom jednom chlebu.“ (1. Kor. 10:16, 17; PNS)
https://www.badatelebible.cz/vecere-pane-jak-casto/

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%8 ... %A1n%C4%9B

Častá večeře Páně se stává či se může stát pro většinu křesťanů jen prázdným zvykem.

Jen spravedliví budou spasení:
Mat 25:40-46: "A odpovídaje Král, dí jim: Amen pravím vám: Cožkoli jste činili jednomu z bratří těchto mých nejmenších, mně jste učinili. Potom dí i těm, kteříž na levici budou: Jděte ode mne zlořečení do ohně věčného, kterýž jest připraven ďáblu i andělům jeho. Neboť jsem lačněl, a nedali jste mi jísti; žíznil jsem, a nedali jste mi píti; Hostem jsem byl, a nepřijali jste mne; nah, a neodívali jste mne; nemocen a v žaláři jsem byl, a nenavštívili jste mne. Tedy odpovědí jemu i oni, řkouce: Pane, kdy jsme tebe vídali lačného, neb žíznivého, aneb hostě, nebo nahého, neb nemocného, aneb v žaláři, a neposloužili jsme tobě? Tedy odpoví jim, řka: Amen pravím vám: Čehož jste koli nečinili jednomu z nejmenších těchto, mně jste nečinili. I půjdou tito do trápení věčného, ale spravedliví do života věčného."

Mat 13:49: "Takť bude při skonání světa. Vyjdou andělé a oddělí zlé z prostředku spravedlivých,"

Mar 2:17: "To uslyšav Ježíš, dí jim: Nepotřebují zdraví lékaře, ale nemocní. Nepřišelť jsem volati spravedlivých, ale hříšných ku pokání."

Luk 2:25: "A aj, člověk jeden byl v Jeruzalémě, jemuž jméno Simeon. A člověk ten byl spravedlivý a nábožný, očekávající potěšení Izraelského, a Duch svatý byl v něm."

Luk 14:14: "A blahoslavený budeš. Neboť nemají, odkud by odplatili tobě, ale budeť odplaceno při vzkříšení spravedlivých."

Luk 23:50: "A aj, muž jménem Jozef, jeden z úřadu, muž dobrý

Skut 10:22: "Oni pak řekli: Kornelius setník, muž spravedlivý a bohabojící, i svědectví dobré mající ode všeho národu Židovského, u vidění napomenut jest od anděla svatého, aby povolal tebe do domu svého a slyšel řeč od tebe."

1Pe 4:18: "A poněvadž spravedlivý sotva k spasení přichází, bezbožný a hříšník kde se ukáže?"

Mat 13:43: "A tehdážť spravedliví stkvíti se budou jako slunce v království Otce svého. Kdo má uši k slyšení, slyš."

1Kor 6:9-10: "Zdali nevíte, že nespravedliví dědictví království Božího nedosáhnou? Nemylte se, však ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani zženštilí, ani samcoložníci, Ani zloději, ani lakomci, ani opilci, ani zlolejci, ani dráči, dědictví království Božího nedůjdou."

Stačí být spravedlivý a budeš spasený.

Neregistrovaný

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

V knize svědků Jehovových Hlubší pochopení Písma je na str. 195 pod nadpisem „Jak často se má slavit?“ napsáno:
„Ježíš řekl: ,Stále to čiňte na mou památku.‘ (Lk 22:19; 1. Ko 11:24) Z toho lze logicky usoudit, že si Ježíš přál, aby jeho následovníci slavili Pánovu večeři jednou za rok, a ne častěji.“
Svědkové se mýlí a především chtějí oslabit myšlenku, že VP bude do doby, dokud Pán nepřijde. Podle všeho si tam "stále" přidali, nevyskytuje se v hlavních překladech bible. Nakonec, sami uznávají, že v bibli jsou záznamy, že VP byla jindy a častěji, než jak zřejmě "objevil" Rutherford v 30.letech. Jak jsi došel k "logice", že to má být 1x ročně mi není známo, neznám Tvé myšlenkové pochody.
Častá večeře Páně se stává či se může stát pro většinu křesťanů jen prázdným zvykem.
To se může stát i nečastá VP, jak je někdy vidět, že část členů nemá zájem se jí účastnit. Problém není v četnosti, ale v postoji.
Stačí být spravedlivý a budeš spasený.
V poměrně dlouhém výčtu veršů jsi neobhájil myšlenku, že jsme spaseni za své skutky.
Loučím se tedy známým textem Ef 2:9
Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Předseda Ted Wilson vítá i Vatikánskou vlajku jako součást adventní rodiny :)

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Svědkové se mýlí a především chtějí oslabit myšlenku, že VP bude do doby, dokud Pán nepřijde. Podle všeho si tam "stále" přidali, nevyskytuje se v hlavních překladech bible.

Jak jsi přišel na to, že SJ chtějí oslabit myšlenku, že VP bude do doby, dokud Pán nepřijde? Vždyť sami večeři Páně mají 1x za rok dokud Ježíš nepřijde, i když podle nich už tady je tajně neviditelně :).
A "stále" si přidali max. jen do té své knihy v Bibli PNS "stále" nemají:
Luk: 22.19
Pak vzal chléb,+ vzdal díky, rozlámal ho a dal jim ho se slovy: „To znamená mé tělo,+ které má být dáno za vás.+ Dělejte to na mou památku.“

Večeře Páně by neměla být rutina, ale svátkem a jakýkoliv svátek slavíme kolikrát za rok? Maximálně 1x. Kolikrát v roce Ježíš zemřel? Přece jednou a to na velikonoce, takže by večeře Páně měla být jen 1x v období velikonoc. Ale chápu, že adventisté jsou moc velcí hříšníci a potřebují "večeřet s Pánem" 4x za rok:), nemluvě o katolících a mormonech každý týden.

...V poměrně dlouhém výčtu veršů jsi neobhájil myšlenku, že jsme spaseni za své skutky.
Loučím se tedy známým textem Ef 2:9
Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

Já ne, ale Ježíš víru v něj potvrdil dobrými skutky ke spasení na 100% v Mt. 25 kap., buď věříš Ježíši co učil nebo ne.
Na první místě křesťanů musí být Ježíš a nikdo jiný. Kolikrát za celý svůj život na zemi učil Ježíš, že každý bude spasený z milosti jako Božího daru?
Odpověď znáš, Ani 1x!!!
Ap. Pavel tak prohlašuje a učí úplně něco jiného než Ježíš, dává přednost skutkům a vírou v něj před čímkoliv jiným.
Ap. Pavel se stal "bohem" křesťanům namísto Krista, jehož slova skrze Bibli křesťané neberou vážně a nevěří jim.
Ap. Pavel si vymyslel, že se setkal s Kristem na poušti, aniž by měl jediného svědka a sám se prohlásil apoštolem. Někteří apoštolové si s ním a jeho učením nerozuměli.
Ap. Pavel nikdy nechodil na zemi s Kristem a neučil se od něj, na rozdíl od ostatních apoštolů.

Marek 16:15  A řekl jim: "Jděte do celého světa a kažte evangelium všemu stvoření.
16  Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.
Skutky apoštolské 16:31  Oni mu řekli: "Věř v Pána Ježíše, a budeš spasen ty i všichni, kdo jsou v tvém domě."
Římanům 10:9  Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.

Jakubův 2:18  Někdo však řekne: "Jeden má víru a druhý má skutky." Tomu odpovím: Ukaž mi tu svou víru bez skutků a já ti ukážu svou víru na skutcích.
Jakubův 2:20  Neuznáš, ty nechápavý člověče, že víra bez skutků není k ničemu?
Jakubův 2:21  Což nebyl náš otec Abraham ospravedlněn ze skutků, když položil na oltář svého syna Izáka?
Jakubův 2:24  Vidíte, že ze skutků je člověk ospravedlněn, a ne pouze z víry!
Jakubův 2:25  Což nebyla i nevěstka Rachab podobně ospravedlněna ze skutků, když přijala posly a propustila je jinou cestou? -
Jakubův 2:26  Jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je mrtvá i víra bez skutků.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní