Štyri znaky sekty

Diskusia o cirkevnej organizácii.

Rastislav

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Keď som odišiel zo zboru tak som dostal kontakt na jehovistu ktorý chcel vydať knihu o praktikách a vierouke tejto cirkvi.
Aj som sa s nim raz stretol, starší pán, zatrpknutý z bolesťou na srdci. Zakrátko zomrel.
Až po zhliadnutí videa mi došlo že jehovisti a adventisti sú z jednej rodiny. Z rozbitej rodiny. Ako ked sa pobehlica vychrápe z dvoma chlapmi. Normálny človek sa z takeho spojenia nemôže narodiť.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Rastislav napísal: 11 Jún 2020, 16:22 Až po zhliadnutí videa mi došlo že jehovisti a adventisti sú z jednej rodiny. Z rozbitej rodiny. Ako ked sa pobehlica vychrápe z dvoma chlapmi. Normálny človek sa z takeho spojenia nemôže narodiť.
?
Komentář je nevkusný.

user

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa user »

Lída Rohalová napísal: 11 Jún 2020, 23:15Komentář je nevkusný.

Což je pravda neni hřích. Křesťanská korektnost a slušnost zde neni na místě. Zde je tvrdý boj.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Rastislav napísal: 11 Jún 2020, 16:22 Až po zhliadnutí videa mi došlo že jehovisti a adventisti sú z jednej rodiny. Z rozbitej rodiny. Ako ked sa pobehlica vychrápe z dvoma chlapmi. Normálny človek sa z takeho spojenia nemôže narodiť.
Tvůj komentář potřebuje výklad kdo je kdo? Koho představuje poběhlice a koho představují ti dvaja s nimiž se vyspala poběhlice. Setkal jsem se s potomky lehkých žen a neshledal jsem, že jsou nenormální, ale někdy se to může zvrhnout. To připodobnění mě připadne postavené na hlavu.

Neregistrovaný

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Až po zhliadnutí videa mi došlo že jehovisti a adventisti sú z jednej rodiny. Z rozbitej rodiny. Ako ked sa pobehlica vychrápe z dvoma chlapmi. Normálny človek sa z takeho spojenia nemôže narodiť.
Nesouhlas, i poběhlice mají normální děti.
Nesouhlasím ani s tím, že asd a SJ jsou z jedné rodiny. U SJ Kristus téměř nehraje žádnou úlohu, spása je spíše ze "správného poznání", z "poslušnosti VRO", ne z přijetí oběti JK. Tam nejde o vztah ke Kristu, ale o příslušnost k správné organizaci.
I když lze adventistům mnohé vyčítat, přece jen je stále v centru Ježíš a jeho oběť.
Vnímám, že ale bylo a někde stále je, důraz také na EGW, chování apod., tam kde jsem je naštěstí ale tato doba dávno pryč.
Adventisté a Svědkové se nikdy nesbratří a neznám nikoho, kdo by od ASD odešel k SJ. Znám ale několik příchodů z řad SJ do CASD.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

user napísal: 12 Jún 2020, 14:33
Lída Rohalová napísal: 11 Jún 2020, 23:15Komentář je nevkusný.

Což je pravda neni hřích. Křesťanská korektnost a slušnost zde neni na místě. Zde je tvrdý boj.
O křesťanskou korektnost (ostatně každý si pod tím představí něco jiného) vůbec nejde. Adventismus i organizace SJ jsou kritizovatelní jako všechno ostatní, avšak jsou kritiky celkem objektivní a kritiky typu hejterských komentářů.

Píšeš o tvrdém boji. Kdo zde tedy v souvislosti s vláknem bojuje a s kým?

Neregistrovaný

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hosť napísal: 13 Jún 2020, 14:16
Až po zhliadnutí videa mi došlo že jehovisti a adventisti sú z jednej rodiny. Z rozbitej rodiny. Ako ked sa pobehlica vychrápe z dvoma chlapmi. Normálny človek sa z takeho spojenia nemôže narodiť.
Nesouhlas, i poběhlice mají normální děti.
Nesouhlasím ani s tím, že asd a SJ jsou z jedné rodiny. U SJ Kristus téměř nehraje žádnou úlohu, spása je spíše ze "správného poznání", z "poslušnosti VRO", ne z přijetí oběti JK. Tam nejde o vztah ke Kristu, ale o příslušnost k správné organizaci.
I když lze adventistům mnohé vyčítat, přece jen je stále v centru Ježíš a jeho oběť.
Vnímám, že ale bylo a někde stále je, důraz také na EGW, chování apod., tam kde jsem je naštěstí ale tato doba dávno pryč.
Adventisté a Svědkové se nikdy nesbratří a neznám nikoho, kdo by od ASD odešel k SJ. Znám ale několik příchodů z řad SJ do CASD.
Adventiste i svedkove vznikly z vlivu millera a predpovedi konce sveta ktera se nenaplnila. obe hnuti byla presvedcena o svem navratu k puvodnimu uceni cirkve a o sve jedinecnosti a o odpadlictvi ostatnich cirkvi. obe hnuti taky byla od pocatku netrojicni a sve cleny lovila prevazne u jinych krest vericich nikoliv u nevericich. obe hnuti se dodnes neumi cestne postavit ke svym chybam v minulosti, ktere vselijak zakryvaji a prepisuji.

Samozrejme ze posuzovani podobnosti az z dnesniho pohledu neukaze to co jsem vyjmenoval protoze dalsi vyvoj uz byl u obou organizaci jiny.

puvodni durazy vsak maji stale svuj vliv.

studnet

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa studnet »

Hosť napísal: 13 Jún 2020, 14:16Vnímám, že ale bylo a někde stále je, důraz také na EGW, chování apod., tam kde jsem je naštěstí ale tato doba dávno pryč.
Normálne ti závidím. V našom zbore je to naopak. A ešte sa to zhoršuje pretože tí čo kladú dôraz na EGW sú aj evanjelizačne aktívny a privádzajú nových členov práve na základe kníh EGW ktoré horlivo rozdávajú. Stále ich dostávajú zadarmo a trochu mám pocit že z tichým súhlasom vedenia na Cablkovej. Je mi jasné že je to súkromná aktivita preto nemám toho dobrý pocit.

Rastislav

Re: Štyri znaky sekty

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

ambassador napísal: 12 Jún 2020, 19:50Tvůj komentář potřebuje výklad kdo je kdo? Koho představuje poběhlice a koho představují ti dvaja
Neni doležité s kym sa pobehlica vyspala. Podstatné je odkial pobehlica prišla, kde sa zobrala, z akej rodiny, kto ju vychoval, kŕmil, prebaloval, a vyučoval, až do podoby keď je zrelá a rozdáva "potešenie"

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní