HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Diskusia o cirkevnej organizácii.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Tomáš Plechatýý napísal: 15 Mar 2019, 12:05 Prosím o vysvětlení, co znamenají ty tečky. A co znamená odpustit lidem, kteří vás zoufale používali?
Tomáši jsem rád, že jsi se ozval. O D. Fordovi jsem po prvé slyšel v době kdy byla jeho teologická práce rázně odmítnuta a on byl zavržen, zbaven dekretu kazatele. Zůstal v církvi, nezaložil žádnou svou církev. Členové v čs unii všeobecně nedostávali informace, aby si mohli udělat svůj závěr. Bylo to na kazatelích co sdělí a co zatají.
V podstatě měl možnost hovořit jen v místní sobotní škole. Dal se na psaní a to co psal vede lidi ke Kristu.
On si dovolil dotknout se jednoho adventního pilíře.

Neumím anglicky, jen pro svou potřebu používám překladač. S některým vyjádřením si neumím poradit.
Dal jsem to tu jen proto, že Ford zůstal věrný Kristu a odešel smířen s odpuštěním ze své strany.
Je to jen zlomek diskuzního příspěvku, který se mě jevil prospěšný.

Zde je originál, můžeš si pohrát s překladem:

"When Des died he was entirely at peace over what happened to him. He said he was born to go to Glacier View. So, don’t worry about him. He forgave all those who despitedly used him. He was a master of forgiveness because he saw it as very central to the gospel. We have been forgiven much, and he said to me we must, WE MUST forgive each other. Vale Des. The great heart-pump of this house has stopped."

Tomáš Plechatýý

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

ambassador napísal: 15 Mar 2019, 13:49
Tomáš Plechatýý napísal: 15 Mar 2019, 12:05 Prosím o vysvětlení, co znamenají ty tečky. A co znamená odpustit lidem, kteří vás zoufale používali?
Tomáši jsem rád, že jsi se ozval. O D. Fordovi jsem po prvé slyšel v době kdy byla jeho teologická práce rázně odmítnuta a on byl zavržen, zbaven dekretu kazatele. Zůstal v církvi, nezaložil žádnou svou církev. Členové v čs unii všeobecně nedostávali informace, aby si mohli udělat svůj závěr. Bylo to na kazatelích co sdělí a co zatají.
V podstatě měl možnost hovořit jen v místní sobotní škole. Dal se na psaní a to co psal vede lidi ke Kristu.
On si dovolil dotknout se jednoho adventního pilíře.

Neumím anglicky, jen pro svou potřebu používám překladač. S některým vyjádřením si neumím poradit.
Dal jsem to tu jen proto, že Ford zůstal věrný Kristu a odešel smířen s odpuštěním ze své strany.
Je to jen zlomek diskuzního příspěvku, který se mě jevil prospěšný.

Zde je originál, můžeš si pohrát s překladem:

"When Des died he was entirely at peace over what happened to him. He said he was born to go to Glacier View. So, don’t worry about him. He forgave all those who despitedly used him. He was a master of forgiveness because he saw it as very central to the gospel. We have been forgiven much, and he said to me we must, WE MUST forgive each other. Vale Des. The great heart-pump of this house has stopped."
Glacier View je místo - je to ranč, v Coloradu v USA, který vlastní CASD a kde proběhlo 11-15 srpna 1980 setkání, kde Ford zpochybnil pilíř vyšetřujícího soudu a výsledek tohoto setkání bylo, že přišel o místo kazatele.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sanctuary ... _Committee


V kontextu zde tedy Ford říká pokojně, že je smířen s tím, co se mu stalo a že se narodil pro Glacier View (=pro to aby jednou šel na to setkání a vznesl tam své námitky). Ať se o něj nebojíme. Odpustil všem, do ho využili.

Děkuji za původní znění.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Milesův zákon

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

“Where you stand depends on where you sit.”

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Zlomek článku
".....Přemýšlejte o tom. Co když lidé jen seděli na současných učeních, když Ježíš přišel? Takzvaní učenci té doby Ježíše odmítli. Vykládali proroctví špatně. Přemýšlejte o tom na minutu nebo dvě. Čtení, učitelé, experti na bible, kněží a vůdci Izraele byli špatně! Kdyby všichni šli se současným stavem, měli bychom hluboké potíže. Dejte si pozor na lidi, kteří tvrdí, že jsou odborníci. Dejte si pozor na lidi, kteří vám říkají, že pouze oni mají pravdu. Dejte si pozor na lidi, kteří vám říkají, že zelená zeď je modrá. ....."


https://the-undercover-adventist.blogsp ... e-old.html

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Zkoumání historie někdy vede k poznání, že se jednotlivci uchylují k šíření polopravdivých informací.
Je třeba konstatovat, že to dělají i v dobré víře pomoci dané "pravdě". Může to být i nevědomost.
V podstatě časem dosahují toho, že skutečná Pravda je vláčena v prachu, strkána a v nejhorším případě zavržena.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 16 Máj 2020, 08:26 Zkoumání historie někdy vede k poznání, že se jednotlivci uchylují k šíření polopravdivých informací.
Je třeba konstatovat, že to dělají i v dobré víře pomoci dané "pravdě". Může to být i nevědomost.
V podstatě časem dosahují toho, že skutečná Pravda je vláčena v prachu, strkána a v nejhorším případě zavržena.
To si pekne povedal. "Dobra viera pomoct pravde". Myslim, ze taka "dobra viera pomoct pravde" stoji napriklad aj za akopryfnou knihou Bel a Drak.

post14685.html#p14683

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Mezi šířením polopravd a transformací do čitelné podoby pro posluchače a čtenáře té doby je propastný rozdíl. Což bude pro tebe hodně těžké pochopit. Je to dáno zacílením.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní