HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Diskusia o cirkevnej organizácii.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Snaha versus skutečnost.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Naše církev měla a má nakročeno "správným směrem". Snažila a snaží se naplnit Ježíšův závěrečný příkaz. Mezi nakročením a samotným konáním a chápáním může být rozdíl. Dva lidé budou zdánlivě dělat totéž, ale nemusí to být totéž. Ve výsledku mohou být rozdíly. Ten rozdíl se může jevit nepodstatný, zanedbatelný. V Bibli lze "vystopovat" v čem může být podstatný rozdíl, který změní výsledek. nebo závěrečné rozhodnutí Boha ve vztahu k jedinci.

Mat. 28, 19Jděte tedy a čiňte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého 20a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání tohoto věku. Amen. “

Otázkou vždy bylo a bude jestli to, co se v nějaké dané době skrze jednotlivce děje, je naplněním Kristova příkazu.
Jak se to má dít?
1. Činění učedníků.
2. Učení - zachovávat všechno, co přikázal Kristus

Mít nakročeno, neznamená dojít k cíli......

http://vozel.cz/sleduj/20509/

Tomáš Plechatýý

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Naše církev měla a má nakročeno "správným směrem". Snažila a snaží se naplnit Ježíšův závěrečný příkaz.
Ambassadore předpokládám, že netrollíš a myslíš to vážně a tak se tě ptám:

Znáš historii Adventismu, okolnosti jeho vzniku a jeho raná léta?

Období, kdy se adventistům říkalo ,,zavíračí dveří"?
Období, kdy odmítli poslat misionáře do Evropy, protože přece stačila amerika?

Hlavní směr ,,vaší církve" nebyl především Ježíšův příkaz ,,jděte a získávejte mi učedníky"

nýbrž:

půlnoční volání:
,,ženich je tu jděte mu naproti"
a volání anděla ze Zj 14
,,bojte se Boha neboť nastala hodina jeho soudu, kdo bude moci obstát"

a k tomu ještě k ostatním křesťanům ze svých církvím, které na jejich grafy a výpočty namítali ,,nikdo nezná dne ani hodiny":

odpovídali: ,,Padl Babylón a stal se doupětem nečistých duchů, vyjděte z něj můj lide."

Hned první vidění EGW: bylo o tom jak jen a pouze adventní lid jde po úzké osvětlené cestě (světlo bylo jejich vlastní hlásání půlnočního volání) a dole je jen temný a bezbožný svět, kam spadne, každý kdo si dovolí zpochybnit to světlo za nimi (jejich hlásání).

Hlásání adventismu je v jádru jenom poselství o vlastní vyjímečnosti a odsouzení každého, kdo s nimi nesouhlasil a nepřijal jejich výklad o roku 1843-4, svatyni a otevřených/zavřených dveřích.

Na prvních několik let adventisté (Millerité, ze kterých nakonec adventisté vznikli) zlomili hůl nad všemi ostatními lidmi, nikoho neevangelizovali protože podle nich už pro ostatní nebyla žádná záchrana a jen se čekalo jako při zavřených dveřích korábu na déšť.

Teprve po několika letech své učení přehodnotili a upravili ze zavřených dveří na otevřené a zavřené dveře a nově umožnili dalším lidem hledajícím Boha stát se jejich členy a být ostatkem - uvěřením ,,světlu" o druhé části nebeské svatyně.

A teprve potom co přijali od Baptistky sedmého dne víru v sobotu a po vidění od EGW která viděla sobotu extra zářit na deskách desatera to pospojovali na trojandělské poselství a rozhodli se pasovat do role těch andělů hlasatelů a hlásat své nové poselství celému světu.

Ambassadore znáš tyto dějiny?

Nemusíš to přijímat předkousané ode mne, klidně si to nastuduj jinde.

George Knight - Hledání identity např. (Knight je CASD historik ale přesto je docela objektivní)

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Církev adventistů určitě nikdy neučila učení o otevřených a zavřených dveřích, protože toto učení vyznávali někteří křesťané před vznikem casd 1863. Nevím, proč to pořád V.y bývalí adventisté pořád opakujete, když se to adventistů od r. 1863 vůbec netýká a byl to soukromý názor EGW. Doporučuji vyšetření u Chocholouška:).
Když někdo pozná vám Boha a hledá v Písmu nemusí hned všemu rozumět správně viz dnešní falešné učení církve o trojici či desátcích, které ještě casd nezměnila.
Hlavní směr církve je "jděte a získávejte mi učedníky", ale také dle Zjevení 14,... vyjděte z Babylónu tedy celé trojandělské volání, to si dokáže přečíst a pochopit i malé dítě a nemusí být ani adventistů.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Můj a tvůj komentář se vzájemně nevylučuje, ale doplňuje.
Dějiny naši církve znám úměrně k délce mého věku.
Na různých vláknech v komentářích je zřejmý můj širší
pohled na otázky církve, ke které patřím.
Jsou tam i ty nedostatky, ale je dobré vnímat i klady.

Církev-organizace je bez členů nefunkční-neexistující! To znamená, že nositelem,
činitelem Kristova příkazu jsou jednotlivci v církvi.
Jak jsi si určitě všiml, tak až taková jednota a shoda v chápání
"věci" v casd není..

V církvi nejsme jednotní ani v Kristu.
Mít nakročeno, předpokládá pohyb.
Máme nakročeno ke Kristu, cílíme ke Kristu,
Sejít se v Kristu je nejvyšší "meta".

Tomáš Plechatýý

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

mikim napísal: 25 Jún 2018, 14:19 Církev adventistů určitě nikdy neučila učení o otevřených a zavřených dveřích, protože toto učení vyznávali někteří křesťané před vznikem casd 1863. Nevím, proč to pořád V.y bývalí adventisté pořád opakujete, když se to adventistů od r. 1863 vůbec netýká a byl to soukromý názor EGW. Doporučuji vyšetření u Chocholouška:).
Tak to mě po dlouhé době tvá odpověď překvapila a nečekal jsem ji Mikime.
Máš sice pravdu, že učení o otevřených a zavřených dveřích vzniklo dříve než oficiálně existovala CASD (od roku 1863).

Ale byli to ti samí lidé, kteří hlásali učení o otevřených a zavřených dveřích, kteří se později stali zakladateli a významnými představiteli nově vzniklé CASD.

Oni tomu pak ti stejní adventisté věřit přestali? Činili z toho někde veřejně pokání? V dalších veřejných teologických materiálech už na toto téma mluví jinak? Pokud ti samí lidé předtím tiskli a vydávali časopisy nebo knihy, kde hlásali učení o otevřených a zavřených dveřích, tak se jich potom někde také ve vytištěné podobě zřekli? Myslím ty, co zůstali nadále v církvi, ne ty, co odešli, nebo byli vyloučeni.

Máš nějaký odkaz?

A že píšeš, že to byl soukromý názor EGW mě také překvapuje. Chudák EGW asi byla zneužita, protože její soukromý názor se nějakou záhadou dostal do jejích knih od Raných spisů které vyšly veřejně jako první kniha, až do Velkého sporu Věku (Velkého drama věků nebo současný název Vítězství lásky Boží), což je kniha, kterou sama několikrát upravovala a ještě jí nejvíc propagovala za nejdůležitější. A dodnes jí církev tiskne a často rozdává lidem i zdarma.

odkazy:
https://www.ellenwhiteova.cz/rane-spisy ... ere-ew-42/
https://www.ellenwhiteova.cz/velky-spor ... i-svatych/

Ve vyznání církve se dočítám, že v díle EGW se projevil dar proroctví a že její spisy jsou církvi usměrněním, poučením i napomenutím.
http://www.advent-orion.cz/UserFiles/fi ... 20veri.pdf
strana 262.

Dočtu se snad někde ve vyjádření církve, že v tomto bodu s EGW nesouhlasí? Nebo že se této nauky církev zřekla a že v tomto bodě nepovažuje EGW za Bohem inspirovanou včetně jejího vidění, které o tom měla?

Prosím odkaz.

A jak tedy věříš těm pasážím co jsem odkazoval z knihy Ellen Whiteové ty Mikime? Co se podle tebe stalo roku 1844 na zemi nebo v nebeské svatyni?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

0myl minulosti zůstane našim stínem.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Datum oficiálního vzniku naši církve nemění nic na dějinných událostech před datem.
Ani datum svatby, nemaže předchozí pochybení života.
I ta část před tím prostě k nám historicky patří. Kalendářní datum nemá nic společného s naši
ideí a věroukou. Věrouku a ideu přenášejí, oživují vždycky jen lidé, jinak by zůstala jen někde vzadu
historického vývoje jakékoliv společnosti. To znamená, že lidé jsou přenašeči a živitelé minulých myšlenek i těch mylných. Průběžně někteří adventisté a skupiny šíří mylné názory-"pravdy" dál. Přiznat své omyly je osvobozující od zátěže minulosti. Skutečnost omylů se netýká jen adventistů, je to záležitost všech lidí a všech různých seskupení.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Pokud znáte dobře dějiny adventismu, můžete zde dát odkaz ve kterém si můžeme v klidu přečíst informaci o našich průkopnících ve vztahu ke znalostem původních jazyků. Mám na mysli dobu do ofic. vzniku naši církve. Do té doby byla věrouka již ovlivněná natolik, že se toho později nedalo moc měnit.
Zajímá mě ten odkaz, aby každý čtenář mohl sám přečíst.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 14 Mar 2019, 07:48 Pokud znáte dobře dějiny adventismu, můžete zde dát odkaz ve kterém si můžeme v klidu přečíst informaci o našich průkopnících ve vztahu ke znalostem původních jazyků. Mám na mysli dobu do ofic. vzniku naši církve. Do té doby byla věrouka již ovlivněná natolik, že se toho později nedalo moc měnit.
Zajímá mě ten odkaz, aby každý čtenář mohl sám přečíst.
Sám sobě protiřečíš:
Re: Církev
Poslaťod ambassador » 11 Mar 2019, 07:18

Naše církev vznikla probuzením s malým, ale podstatným nedostatkem. Počáteční vykladači Bible vykládali bez znalosti původních jazyků. Tím, že se "dnes" vyučuje původním jazykům, máme možnost opravit výuku v naši církvi.
Otázkou je, jak opravit vyryté záznamy v našem myšlení? Máme odvahu ke změnám?

Napsal jsi jasně v jiném komentáři, že "Počáteční vykladači Bible vykládali bez znalosti původních jazyků".

a já jsem ti odepsal zcela jasně:
Kde jsi přišel na tu hovadinu, že naší průkopníci neznali původní jazyky? Je to někde napsáno, že nikdo z nich neuměl ani slůvko řecky a ani slůvko hebrejsky? A i kdyby, pořád na tom byli se svými znalostmi Bible mnohem lépe než jsme dnes my, kteří jejich znalostí Bible sotva dosahujeme, protože ji málokdo studuje, protože tím poznáváním dnes jen velmi malá menšina žije studuje do hloubky. Běžné životní starosti to člověku zkrátka nedovolí, není na to čas, a pokud je čas není chuť ani nálada něco studovat do hloubky a raději to nechají jiným.

Takže nejdříve zcela jasně tvrdíš, že "Počáteční vykladači Bible vykládali bez znalosti původních jazyků" a pak napíšeš v jiném komentáři:
Pokud znáte dobře dějiny adventismu, můžete zde dát odkaz ve kterém si můžeme v klidu přečíst informaci o našich průkopnících ve vztahu ke znalostem původních jazyků.

Tak buď to víš 100% anebo nic nevíš a jenom blafuješ a odvoláváš se na druhé ať honem hledají odkazy!


Takže se tě znovu ptám dej odkaz kde počáteční vykládači Bible vykládali bez znalosti původních jazyků?

Jen připomínám, že už od dob Bible krále Jakuba (KJV 1611) všichni průkopníci a pionýři měli v angličtině (a později i u nás jako KB1613 - ten je o něco málo horší než KJV) nejlepší možný a správný překlad Písma z původních jazyků (zejména v NZ majoritní většinový text-souhlasí s 90% ze všech nálezů Písma NZ), a který platí dodnes.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Zemřel Desmond Ford .

Něco ze vzpomínek blízkých:
Když D. F. umíral, byl úplně v klidu nad tím, co se mu stalo. Řekl, že se narodil, aby šel do ............. Tak se o něj nebojte. Odpustil všem, kteří ho zoufale používali. Byl mistrem odpuštění, protože to považoval za ústřední evangelium. Hodně nám bylo odpuštěno a on mi řekl, že si musíme odpustit.

Tomáš Plechatýý

Re: HISTORIA MAGISTRA VITAE.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

ambassador napísal: 14 Mar 2019, 20:31 Zemřel Desmond Ford .

Něco ze vzpomínek blízkých:
Když D. F. umíral, byl úplně v klidu nad tím, co se mu stalo. Řekl, že se narodil, aby šel do ............. Tak se o něj nebojte. Odpustil všem, kteří ho zoufale používali. Byl mistrem odpuštění, protože to považoval za ústřední evangelium. Hodně nám bylo odpuštěno a on mi řekl, že si musíme odpustit.
Prosím o vysvětlení, co znamenají ty tečky. A co znamená odpustit lidem, kteří vás zoufale používali?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných