Marketing v cirkvi

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Milan napísal:Mám za to, že neznáme učení ani praxi katolické církve a stále si nasazujeme "brýle Velkého sporu".
Vidím to stejně.
Mám za to, že je složité očekávat od lidí jinou optiku na ŘKC, pokud ti lidé věří, že už jen moment a ŘKC je bude honit po polích, po lesích a po horách...

Zdá se mi, že ŘKC nepotřebuje žádný marketing. I když má úbytek členů, ti opravdoví zůstávající či nově přicházející praktikují osobní "zbožnost", k níž nepotřebují znevažovat jinou církev.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Lída Rohalová napísal: 11 Sep 2018, 16:10
Milan napísal:Mám za to, že neznáme učení ani praxi katolické církve a stále si nasazujeme "brýle Velkého sporu".
Vidím to stejně.
Mám za to, že je složité očekávat od lidí jinou optiku na ŘKC, pokud ti lidé věří, že už jen moment a ŘKC je bude honit po polích, po lesích a po horách...

Zdá se mi, že ŘKC nepotřebuje žádný marketing. I když má úbytek členů, ti opravdoví zůstávající či nově přicházející praktikují osobní "zbožnost", k níž nepotřebují znevažovat jinou církev.
Presne tak ! RKC bola vzdy ako bezbranny baranok. Co na tom, ze za hereziu (vierouku !!!) upalila, uskrtila, rozstvrtila stovky, tisice prorokov a ucencov a drzala tak miliony veriacich v sachu.

Co na tom, ze teenageri dospievajuci v RKC zaplnuju ich fora spovedami o tom, ako upadaju do hriechu masturbacie (tento nezmysel propagovala aj EGW), zatial co ich farari si ho nechavaju kazdu nedelu hladit od ministrantov.

Markerting RKC a dalsich spociva hlavne v straseni pred horiacim peklom (post9404.html#p9404)

Marketing CASD je zalozeny na pomylenom vyklade Zjavenia Jana. Sice nespravne interpretuju Janove fantazie, ale spravne oznacuju RKC za toho, kto vrazdil a pachal nasilie na inovercoch v mene svojej vierouky.

Nic nove pod slnkom. Uz Boh JHVH viedol genocidu na vsetkych kanaanskych kmenoch, ktore nechceli prijat zidovsku vierouku. Aky Otec, taky Syn. Nie nadarmo citame, ze Syn sedi po pravici Otca a caka az mu budu mrtve tela jeho nepriatelov polozene k noham.

Prislub vitazstva (naroda a viery) bol vzdy dobrym marketingom. V dnesnej zapadnej civilizacii, ktora nepozna nasilie a vojny vsak tazko bude hladat odozvu. Nabozenstvo opustilo oblast politiky a naroda, stalo sa sukromnou vecou.
Naposledy upravil/-a log v 12 Sep 2018, 07:47, upravené celkom 1 krát.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Mám za to, že marketing ŘKC je poněkud jednodušší, je to dáno i šířkou zastoupení ve veřejném dění. Jediné co ho komplikuje, je zátěž minulosti.
Středověk a papežská hierarchie.
No a to je někdy hlavní námět marketingu do casd.

Na základě jediné správné a pravé církve se zakládají uzavřené skupinky, kde se vzájemně ujišťují a posilují ve věrouce.

https://www.facebook.com/groups/1850729095255574/

Skupina má za cíl obhajovat správný výklad Bible a tím obhajovat adventistickou věrouku, která je založena na Božím slově. Informace o dění v v CASD....

Vliv minulosti sice tíží, ale až tak nebrání šíření a získávání členů a příznivců. Vlastně minulost nezastavuje vliv a šíření daného uskupení. Viz komunistická strana Čech a Moravy.

Hosť

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

zatial co ich farari si ho nechavaju kazdu nedelu hladit od ministrantov..... kroť sa nie si v sobotu v zbore.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Hosť napísal: 12 Sep 2018, 11:52 zatial co ich farari si ho nechavaju kazdu nedelu hladit od ministrantov..... kroť sa nie si v sobotu v zbore.
https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... by_country

https://svetkrestanstva.postoj.sk/35069 ... u-v-cirkvi

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Milan napísal:Z našeho sboru odešli před časem dva dlouholetí členové (manželé ve zralém věku) do farnosti katolické církve, konverze Martina Lejsala se zde na webu dokonce "propírala". Místo, abychom se radovali, že tito lidé v okamžiku, kdy se jejich životní směřování a víra zachvěly, nalezli jiné křesťanské společenství, máme tendenci je odsuzovat jako odpadlíky.
Konverze ke katolické církvi není v kruzích adventismu častá. Kdybych tyto manžele znala, tak jim popřeju Boží požehnání na nové cestě víry. Katolická spiritualita je i mně blízká, zejména sympatičtí mně jsou salesiáni. Věřím, že i když váš sbor "ztratil" členy, vyrovná se s tím a v životě víry sboru i těch manželů to ztracené nebude :).

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Lída Rohalová napísal: 12 Sep 2018, 20:20 Katolická spiritualita je i mně blízká, zejména sympatičtí mně jsou salesiáni.
Chcela by si vstupit do klastora ?

post9474.html#p9474

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vzhledem k tomu, že se v casd projevují tendence vnímat naši církev, jako jedinou správnou a pravou, pak je samozřejmě marketing nebo nábor takto orientován. Všichni tedy musí rozvíjet zájem o lidi kolem s úmyslem dostat je do pravé církve. Pokud by tomu tak nebylo, pak je tu závažná otázka: "Proč by lidé měli vstupovat právě do naši církve (casd).?" Nejtěžší pozici mají zaměstnanci církve, kteří se musí vypořádat s prvořadou poslušností Bohu a nebo církvi, v souvislostí nových poznatků v biblistice. Některé to vede k odchodu z casd. Zvláště, když byl a je na ně vyvíjen "nátlak" z institutu který opatruje a oprašuje spisy EGW.. Někteří tento "nátlak" odmítli s tím, že nechtějí být kazatelé takové církve. Jiní zůstali a myslí si svoje. Ostatní šlapou, jak hodinky po staru. Pak se v tom má ten řádový člen vyznat. Při jedné diskuzi o výpočtu 2300 večerů a jiter s datem 1844, bylo kazatelem vtipně odpověděno:
"Bůh není žádný troškař."
Není-li Bůh troškař, proč někteří v casd tolik lpí na "detailech/?
Působení církve ve "světě" naráží na exkluzivitu, která brání rozumné spolupráci. Snad, aby nedošlo ke spolupráci se "satanem a jeho dělníky". Nechápejte to tak, že není sbor casd, který by nespolupracoval s jinak věřícím uskupením nebo nadacemi.
Další otázka se tedy nabízí: "Jaké je pozadí všech akcí pro veřejnost?" Nemám na mysli, jestli to jsou dobré nebo kvalitní akce.
Je tedy oprávněné, aby si každý adventista-aktivista položil otázku: "Za jakým cílem se podílím nebo pořádám akce, chci je (návštěvníky) dostat do církve a nebo jim chci jen nezištně pomoci?"
Měl jsem možnost slyšet různá vyjádření členů a tu radost, že jsou konečně v pravé církvi-organizaci.
Píši jen z praxe v okruhu svého "teritoria" a možnosti nahlédnout i kousek dál. To samozřejmě nevylučuje možnost, že některé sbory a jednotlivci opravdu pomáhají nezištně. A tak tomu může být i v jiných organizacích. Nezištnost není vázána na jednu církev, ale na zralost člověka.

Pozvání k důvěře Bohu je jedna strana mince a druhá strana mince je svobodné rozhodnutí v kterém společenství chci tuto důvěru sdílet.

Není až tak dobré členit spiritualitu dle konfese. Spiritualita může být ovlivněná konfesí nebo dobou ve které prožívám svůj vztah s Bohem. Konfesní systém však formou věrouky může vést k falešné jistotě "jsem už za vodou". Je to dáno vložením důvěry do formy praktikování toho co ta či ona církev předkládá. Je to jistý druh falešné jistoty vložené do systému. V tomto směru se může stát povinostní systém šelmou.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 13 Sep 2018, 04:16 Vzhledem k tomu, že se v casd projevují tendence vnímat naši církev, jako jedinou správnou a pravou, pak je samozřejmě marketing nebo nábor takto orientován. Všichni tedy musí rozvíjet zájem o lidi kolem s úmyslem dostat je do pravé církve.
Jednoducha a jasna otazka: Je nejaka ina cirkev lepsia ako CASD a ktora to je ?Je nejaka ina cirkev aspon rovnako dobra ako CASD a ktora to je ?
Prosim o jednoduchu a jasnu odpoved.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Marketing v cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

log napísal: 12 Sep 2018, 20:40
Lída Rohalová napísal: 12 Sep 2018, 20:20 Katolická spiritualita je i mně blízká, zejména sympatičtí mně jsou salesiáni.
Chcela by si vstupit do klastora ?

post9474.html#p9474
V současné době o tom neuvažuji.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných