Adventistická tradice.

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 26 Jan 2021, 17:47 Jako člen této viditelné Kristovy církve nemusím nikoho selektovat jako Kalvinisti, protože nejsem soudce a do druhých nevidím.
Takže nevidíš, kde je ta viditeľná cirkev Kristová a kto všetku ju tvorí, lebo do druhých nevidíš. OK!

Takže sám potvrdzuješ, že je neviditeľná. No ty tvrdíš, že taká neexistuje, hoci ju ako celok nevidíš.

Ak by si povedal, že jediná pravá je CASD a iba v nej je cirkev Kristová, tak pozor, bolo by to podobné tvrdenie, ako o sebe vyhlasuje KC, SJ. Potom by som sa mohol opýtať, či je viditeľná vo vnútri CASD.

No a ozrejmi si, ako cirkev Kristovú chápu ostatné z reformovaných cirkví a prečo sa navzájom nazývajú bratia a sestry v Kristu. No a potom hovor o selektovaní.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Lída Rohalová napísal:Mám ještě jeden zážitek taky. Seděli jsme před mnoha lety s přáteli ve vesnické kavárničce a já se chystala na křest u adventistů. Byli tam dva katolíci, já jedna skoroadventistka, dva ateisté. Ateisté mi vyjádřili podporu a jeden z nich jel i na křest. Oba katolíci byli takoví vážní katolíci, ne jen podle jména, a jeden z nich mi povídá, že křtu u adventistů budu litovat, protože jen katolická církev je pravá. Jeho proroctví se naplnilo za dvacet let, ovšem lituji pouze toho, že jsem nebyla křesťankou od narození, a toho, že adventismus stále drží silné tradicionalistické pozice. Jinak jsem u adventistů prožila pěkné roky, získala dobré přátele a prožila mnoho pěkného s Bohem.
Lída Rohalová napísal:Mě se pak ten katolík, který nesouhlasil s mým křtem, pokoušel "zlomit". Např. na oslavách naléval sklenice vína a docela neodbytně trval na tom, že si musím vzít. Neuspěl, ale nebylo to příjemné. Nakonec mým odstěhováním náš vztah vyšuměl, již jsme ho neobnovovali. Ale v létě se s ním zřejmě setkám a jsem zvědavá, jak bude reagovat, až se dozví, že již nejsem adventistka. Život je plný paradoxů.
Těmito starými komentáři zahajuji ze své strany uzavírání některých vláken před ukončením mé činnosti na fóru. Do některých vláken se vrátím a uzavřu je současnými myšlenkami, aby případný náhodný čtenář věděl, kam se to posunulo. Tento proces bude nějakou dobu trvat a pak se před svým odchodem do "Arábie" rozloučím.

Ta kavárnička je dost daleko od mého současného bydliště. Ani nevím, jestli přežila pandemii. Až to situace umožní, ráda bych se tam zase podívala. Asi ne přímo do té kavárničky, ale za těmi lidmi, kteří se mnou tehdy seděli u stolu. Jeden z těch katolíků byl mým dobrým kamarádem, ale vzhledem k vzdálenostní ose se nyní vídáme minimálně. Rozuměla jsem si i s celou jeho rodinou. Občas jsme se potkali, když jsem zajela do svého rodiště na návštěvu a povzpomínali na staré časy. Myslím, že budou překvapeni, až jim sdělím, že se vracím do ŘKC. Členem ŘKC jsem v podstatě byla od narození, křest u adventistů byl druhým křtem. Jelikož jsem ale v tomto období neměla s ŘKC nic společného, připravuji se na přijetí do plného společenství církve.

Když jsem šla naposledy z kostela (moc často se nedostanu, abychom se prostřídali kvůli pandemii), měla jsem nádhernou zkušenost. Obvykle začínám s lidmi někdy mluvit o Bohu já, ale tentokrát byl na zastávce pán, se kterým jsme se dali do řeči a on vyprávěl o svých potížích. Vyzvala jsem ho, ať se modlí, už mi jel autobus. A on se začal modlit zrovna na zastávce, ještě jsem stihla říct "Amen", skočila do autobusu a zamávala mu. Bylo to moc pěkné.

Do vlákna Katolická církev se také časem vrátím. Nyní pouze dávám na vědomí tento posun.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vícekrát jsem se zamýšlel nad potřebou archivace všeho co kdy EGW za svůj život napsala.
Není tolik církví, ve kterých by byla taková potřeba detailní archivace věnovaná nejvíce jedné osobě.
Stále se používají její citáty. Někde méně, jinde více.
Vychází mi z toho jen to, že církev si na sebe upletla bič, který očividně nesnáší.
Je to dáno tím, že se dají vyhledat její protichůdná tvrzení, která by raději nemusela existovat.
Jistě je důležitý kontext. Žel někdy je ta protichůdnost zřetelná i v kontextu. Následně je
znatelné, že nebyla vždy nestranná.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Bez tradovaných rituálů to nejde, ale s rituály se může vytvořit kruh z něhož se nesnadno vystupuje. Naše cesta nemusí být putováním v kruhu.
Některé rituály je potřeba opustit, protože došlo k našemu duchovnímu posunu. Jiné je potřeba vytvořit.
Opakovaný rituál bez posunu může vytvářet vlastní sebeuspokojení a samospravedlivý stav.

Neregistrovaný

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Keď adventista odíde do RKC, neodsudzujem ho, ale by ma zaujímalo ako sa vyrovná s kultom Márie. Lebo modlenie sa k Márii nemá s pravým kresťanstvom nič spoločné.

Neregistrovaný

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Keď adventista odíde do RKC, neodsudzujem ho, ale by ma zaujímalo ako sa vyrovná s kultom Márie. Lebo modlenie sa k Márii nemá s pravým kresťanstvom nič spoločné.
Kdysi jsem kamarádil s klukem, který chodil do CB a pak začal studovat pravoslavný seminář. Po nějaké čase jsme se potkali a byl jsem v šoku, jak odvrhnul svobodu svědomí, spasení z milosti, zásadu pouze Písmo, prostě zásadní věci, na kterých stojí protestantismus. Namísto toho začal obdivovat ceremonie, tradici, svaté, ikony. Takže tajemství těchto věcí je spíše v přemýšlení, jak se nechá člověk ovlivnit učeními nebo filosofiemi, které jsou nebiblické. To začíná daleko dříve, než pak vidíme ve výsledku, troufám si tvrdit, že je spousta lidí, kteří se hlásí k církvím, ale Bohu nedůvěřují, dokonce ani nevěří v základní věci Písma. Jsou pak lehkou kořistí "cizích" učení, vždyť třeba fašismus se nejvíce rozšířil v "katolické" Itálii a Španělsku, v silně katolickém Bavorsku začal Hitler svoji misi.
Pokud si člověk nechá vymluvit jasnou zvěst bible, nejen, že může přestoupit do jiné církve, vzdálenější od Písma, ale skončit i u naprosto Bohu nepřátelské filosofiie.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 01 Máj 2021, 15:52
Kdysi jsem kamarádil s klukem, který chodil do CB a pak začal studovat pravoslavný seminář. Po nějaké čase jsme se potkali a byl jsem v šoku, jak odvrhnul svobodu svědomí, spasení z milosti, zásadu pouze Písmo, prostě zásadní věci, na kterých stojí protestantismus. Namísto toho začal obdivovat ceremonie, tradici, svaté, ikony. Takže tajemství těchto věcí je spíše v přemýšlení, jak se nechá člověk ovlivnit učeními nebo filosofiemi, které jsou nebiblické. To začíná daleko dříve, než pak vidíme ve výsledku, troufám si tvrdit, že je spousta lidí, kteří se hlásí k církvím, ale Bohu nedůvěřují, dokonce ani nevěří v základní věci Písma. Jsou pak lehkou kořistí "cizích" učení, vždyť třeba fašismus se nejvíce rozšířil v "katolické" Itálii a Španělsku, v silně katolickém Bavorsku začal Hitler svoji misi.
Pokud si člověk nechá vymluvit jasnou zvěst bible, nejen, že může přestoupit do jiné církve, vzdálenější od Písma, ale skončit i u naprosto Bohu nepřátelské filosofiie.
Jak funguje v CASD v praxi zásada "pouze Písmo"?
Co je tou jasnou zvěstí Bible?

Neregistrovaný

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

J
ak funguje v CASD v praxi zásada "pouze Písmo"?
Co je tou jasnou zvěstí Bible?
Na to by jsi si mohl za těch 50 let v církvi asd už odpovědět sám. Prostě nefunguje, nebo funguje tam, kde to není v rozporu s naukou.
O čem je základní zvěst bible nevíš a to chceš být učitel Izraele? (Acos fóra?)
Spása je pouze v Kristu z milosti, z Boží lásky a je nabízena každému.

Neregistrovaný

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

J
ak funguje v CASD v praxi zásada "pouze Písmo"?
Co je tou jasnou zvěstí Bible?
Na to by jsi si mohl za těch 50 let v církvi asd už odpovědět sám. Prostě nefunguje, nebo funguje tam, kde to je v rozporu s naukou.
O čem je základní zvěst bible nevíš a to chceš být učitel Izraele? (Acos fóra?)
Spása je pouze v Kristu z milosti, z Boží lásky a je nabízena každému.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventistická tradice.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 03 Máj 2021, 18:44 J
ak funguje v CASD v praxi zásada "pouze Písmo"?
Co je tou jasnou zvěstí Bible?
Na to by jsi si mohl za těch 50 let v církvi asd už odpovědět sám. Prostě nefunguje, nebo funguje tam, kde to je v rozporu s naukou.
O čem je základní zvěst bible nevíš a to chceš být učitel Izraele? (Acos fóra?)
Spása je pouze v Kristu z milosti, z Boží lásky a je nabízena každému.

Nikdy jsem se nepokládal a ani nechci být učitel Izraele. Zde na těchto webových stránkách jen diskuzuji a předkládám své myšlenky.
Nenutím nikoho, aby se mnou souhlasil.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných