Adventisti a ŠtB

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Luna

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

Neregistrovaný napísal: 20 Dec 2021, 22:15
log napísal: 22 Feb 2019, 08:15 Kazatelia najlepsie vedia, ze “pribeh o Danielovi“ je iba bajka. V realnom svete sa vacsinou treba poklonit.
Ešte by ma zaujímalo koľkí kazatelia naozaj veria tomu čo kážu.
Správna otázka , to som si všimla aj ja, že vodu kážu a víno pijú. Kázne nádherné ale realita krutá.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Luna napísal: 26 Dec 2021, 23:46
Neregistrovaný napísal: 20 Dec 2021, 22:15
log napísal: 22 Feb 2019, 08:15 Kazatelia najlepsie vedia, ze “pribeh o Danielovi“ je iba bajka. V realnom svete sa vacsinou treba poklonit.
Ešte by ma zaujímalo koľkí kazatelia naozaj veria tomu čo kážu.
Správna otázka , to som si všimla aj ja, že vodu kážu a víno pijú. Kázne nádherné ale realita krutá.
Myslím si, že se to nedá takto kolektivně posuzovat-odsuzovat.

Luna

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

ambassador napísal: 29 Dec 2021, 18:40
Luna napísal: 26 Dec 2021, 23:46
Neregistrovaný napísal: 20 Dec 2021, 22:15
log napísal: 22 Feb 2019, 08:15 Kazatelia najlepsie vedia, ze “pribeh o Danielovi“ je iba bajka. V realnom svete sa vacsinou treba poklonit.
Ešte by ma zaujímalo koľkí kazatelia naozaj veria tomu čo kážu.
Správna otázka , to som si všimla aj ja, že vodu kážu a víno pijú. Kázne nádherné ale realita krutá.
Myslím si, že se to nedá takto kolektivně posuzovat-odsuzovat.

Samozrejme že nie, ale dokelu, kazatelia? to nie su rádoví členovia a dakujem pekne. Stačí pár bonzákov, snad kolektivne keby to bolo, tak to je velmi zle.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Luna napísal: 30 Dec 2021, 00:45 [Samozrejme že nie, ale dokelu, kazatelia? to nie su rádoví členovia a dakujem pekne. Stačí pár bonzákov, snad kolektivne keby to bolo, tak to je velmi zle.

Snad každý člověk horlí proti proviněním a pokleskům těch druhých (hlavně těch "nahoře"), nedej aby se jednalo o mě.
Kristus měl partu 12 mužů. Jeden ho zradil - prodal, druhý tvrdil, že on by ho nikdy nezapřel. Když potřeboval podporu, tak oni si klidně dřímali. Jiní metali kolem sebe oheň a co jim Kristus řekl?
Nakonec se zavřeli ze strachu...... Nevím mám pokračovat?
Možná jste věřící, možná jste tu dobu komunismu neprožila, ale kdoví .......?

Luna

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

ambassador napísal: 30 Dec 2021, 17:44
Luna napísal: 30 Dec 2021, 00:45 [Samozrejme že nie, ale dokelu, kazatelia? to nie su rádoví členovia a dakujem pekne. Stačí pár bonzákov, snad kolektivne keby to bolo, tak to je velmi zle.

Snad každý člověk horlí proti proviněním a pokleskům těch druhých (hlavně těch "nahoře"), nedej aby se jednalo o mě.
Kristus měl partu 12 mužů. Jeden ho zradil - prodal, druhý tvrdil, že on by ho nikdy nezapřel. Když potřeboval podporu, tak oni si klidně dřímali. Jiní metali kolem sebe oheň a co jim Kristus řekl?
Nakonec se zavřeli ze strachu...... Nevím mám pokračovat?
Možná jste věřící, možná jste tu dobu komunismu neprožila, ale kdoví .......?
Prežila som tu dobu ako decko, dal ste mi príklad od Krista a učenikov..v poriadku, ale adventisti sa vyhlasujú za vyvolenú cirkev a napokon išli na smrť, lebo to olutovali a pochopili, že takto jednať nemôžu. Tak ja sa opýtam, priznali s ak tomu? olutovali to alebo to zatlkali títo kazatelia????

hosť

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa hosť »

Luna napísal: 04 Jan 2022, 00:06 Prežila som tu dobu ako decko, dal ste mi príklad od Krista a učenikov..v poriadku, ale adventisti sa vyhlasujú za vyvolenú cirkev
Sklamanie z cirkvi. Tento pocit je cítiť z niektorých vyjadrení bývalých členov ktorí horlivo uveria všetkém v CASD. Podobne to majú aj v RKC alebo Svedkovia Jehovovi. Ked pominie účinok a príde vytriezveniu nastane sklamanie. Pocit exkluzívnej spirituality na základe exkluzívneho poznania je smrteľný koktail.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Luna napísal: 04 Jan 2022, 00:06 Prežila som tu dobu ako decko, dal ste mi príklad od Krista a učenikov..v poriadku, ale adventisti sa vyhlasujú za vyvolenú cirkev a napokon išli na smrť, lebo to olutovali a pochopili, že takto jednať nemôžu. Tak ja sa opýtam, priznali s ak tomu? olutovali to alebo to zatlkali títo kazatelia????

Adventisté nejsou jedinou církví, která se považuje za vyvolenou. Každá církev to vyjadřuje jinak Pokud se týká o spolupráci s stb, tak by bylo čestné mluvit o konkrétním případu. Mluvil jsem s některými, každý "případ" je jedinečně odlišný.
Máte nebo znáte osobně konkrétní kazatele nebo aktivní členy církve, kterých se to týká? Nejednalo se jen o kazatele, ale v hledáčku stb byl každý aktivní člen.
Také záleží na tom jestli se ptá člen církve a nebo jen divák z venku.
Tím nechci říci, že dané téma je tabu. Je to složitější než se na první pohled jeví.

hosť

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa hosť »

Ludí nezaujíma konkrétny prípad, ako to bolo či nebolo, v akej situácii to nastalo. Ludia uverili v "pravdu" alebo ak chcete ideál a podla toho merajú svojich vodcov. Ktorý čuduj sa svete ideálny nie sú. Zachraňujú svoje životy a svoje živobytie. Stále sme len ľudia.

Luna

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

hosť napísal: 04 Jan 2022, 07:46
Luna napísal: 04 Jan 2022, 00:06 Prežila som tu dobu ako decko, dal ste mi príklad od Krista a učenikov..v poriadku, ale adventisti sa vyhlasujú za vyvolenú cirkev
Sklamanie z cirkvi. Tento pocit je cítiť z niektorých vyjadrení bývalých členov ktorí horlivo uveria všetkém v CASD. Podobne to majú aj v RKC alebo Svedkovia Jehovovi. Ked pominie účinok a príde vytriezveniu nastane sklamanie. Pocit exkluzívnej spirituality na základe exkluzívneho poznania je smrteľný koktail.
Nepomýlil si sa? Nesedi mi logicky, že odchádzajúci členovia pocitia exkluzivitu, to skôr citiť u adventistov /nemôžem povedať že všetkých/ nie odchádzajuci členovia čo som sa s nimi rozpravala toto pocitovali, prave naopak..ja vidim pokoru.

Luna

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Luna »

ambassador napísal: 04 Jan 2022, 16:03
Luna napísal: 04 Jan 2022, 00:06 Prežila som tu dobu ako decko, dal ste mi príklad od Krista a učenikov..v poriadku, ale adventisti sa vyhlasujú za vyvolenú cirkev a napokon išli na smrť, lebo to olutovali a pochopili, že takto jednať nemôžu. Tak ja sa opýtam, priznali s ak tomu? olutovali to alebo to zatlkali títo kazatelia????

Adventisté nejsou jedinou církví, která se považuje za vyvolenou. Každá církev to vyjadřuje jinak Pokud se týká o spolupráci s stb, tak by bylo čestné mluvit o konkrétním případu. Mluvil jsem s některými, každý "případ" je jedinečně odlišný.
Máte nebo znáte osobně konkrétní kazatele nebo aktivní členy církve, kterých se to týká? Nejednalo se jen o kazatele, ale v hledáčku stb byl každý aktivní člen.
Také záleží na tom jestli se ptá člen církve a nebo jen divák z venku.
Tím nechci říci, že dané téma je tabu. Je to složitější než se na první pohled jeví.
Na to ti neodpoviem či som sučasným členom, či bývalým....či len pohlad z vonku. Ak vidim že niečo bolo a niečo je nespravne a ked čierna farba je čierna farba a nevyjadrili sa k tomu tí kazatelia nijak..ani ospravedlnenim, ani vyjadrenim verejne, tak sa musim na to pozerať tak ako sa pozeram. Poznala som niektorých aj osobne ano, pokial žili, na toto ti odpoviem drahý ambassador. Ak tak urobili z nejakého dôvodu, mohli sa vyjadriť hned k tomu ako sa to prevalilo na verejnosť, neviem o tom, že by tak urobili. A len preto že mam rada adventistov, neznamena že to budem prehliadať, toto je nevyhoda ludi, maju pocit večného ospravedlnovania, nech niekto z členov urobi čokolvek.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný