Adventisti a ŠtB

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Neregistrovaný

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hovoríme tu o období tzv. normalizácie, nie o období Stalinských čistiek. Cirkev fungovala, samozrejme o nejakých verejných podujatiach nemôže byť reč. Ale najvyšší predstavitelia ČS únie mohli cestovať do USA. Takže spolupráca s režimom mala svoje výhody.

booo

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa booo »

Zaujímavé je, že podobný problém majú aj Jehovovi svedkovia. Aj ich vedenie z čias ČSSR bolo prešpikované agentmi ŠtB.
Na to, aby bol niekto vedený ako agent, musel podpísať sľub, že bude spolupracovať, ale všetci (CASD, JS, RKC, ...) si to asi nejako v hlavách zdôvodnili, že vlastne pomáhajú svojej cirkvi.

Petr
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 19 Dec 2015, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Petr »

Něco málo k adventismu a spolupráci s režimem.
http://www.cestaviry.cz/?p=1045

Neregistrovaný

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Niekto to nazýva zápecnictví, ja tomu hovorím rozumná voľba. Ježiš nikdy nemal snahu riešiť politiku, ani Rímskych okupantov.

Petr
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 19 Dec 2015, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Petr »

Neregistrovaný napísal: 07 Mar 2022, 19:40 Niekto to nazýva zápecnictví, ja tomu hovorím rozumná voľba. Ježiš nikdy nemal snahu riešiť politiku, ani Rímskych okupantov.
"Rozumná volba"?? Donášet na spolubratry, udávat, strčit hlavu do písku, nezastat se lidí perzekuovaných režimem a alibisticky si hrát na pacifismus. Ale jo...
O tom je ten článek. O tom jsou studie i jiných historiků popisující dobu. Jste vzorný vzorek klasického adventisty.

Petr
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 19 Dec 2015, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Petr »

Neregistrovaný napísal: 07 Mar 2022, 19:40 Niekto to nazýva zápecnictví, ja tomu hovorím rozumná voľba. Ježiš nikdy nemal snahu riešiť politiku, ani Rímskych okupantov.
Taky "rozumná volba" ?
http://www.cestaviry.cz/?p=1409

Neregistrovaný

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mám dojem, že zbytočne pranieruješ, adventisti si užili svoje aj vďaka sobote, boli pracovné soboty, vojenská služba, naopak mnoho katolíkov aj evanjelikov boli členovia KSČ, po prevrate rýchlo odovzdali stranícke knižky a zo dňa na deň sa stali najväčšími kresťanmi.

Neregistrovaný

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Petr napísal: 07 Mar 2022, 20:28
Neregistrovaný napísal: 07 Mar 2022, 19:40 Niekto to nazýva zápecnictví, ja tomu hovorím rozumná voľba. Ježiš nikdy nemal snahu riešiť politiku, ani Rímskych okupantov.
"Rozumná volba"?? Donášet na spolubratry, udávat, strčit hlavu do písku, nezastat se lidí perzekuovaných režimem a alibisticky si hrát na pacifismus. Ale jo...
O tom je ten článek. O tom jsou studie i jiných historiků popisující dobu. Jste vzorný vzorek klasického adventisty.

Strelil si vedľa, nie som adventista.

Petr
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 19 Dec 2015, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Petr »

Neregistrovaný napísal: 07 Mar 2022, 20:41 Mám dojem, že zbytočne pranieruješ, adventisti si užili svoje aj vďaka sobote, boli pracovné soboty, vojenská služba, naopak mnoho katolíkov aj evanjelikov boli členovia KSČ, po prevrate rýchlo odovzdali stranícke knižky a zo dňa na deň sa stali najväčšími kresťanmi.
Nejsem to já kdo popisuje oproti jiným církvím silné nadměrnou angažovanost spolupráce a na tak malou církev silné procento spolupráce z STB od vedoucích složek a kazatelů,ale jsou to historikové. I proto jsou pod tvrzeními odkazy k dohledání, protože jsem věděl, že se to zde bude demagogicky relativizovat,házet do autu. I jiní zde podali jasné důkazy,jasná fakta.Žel je doba posfaktická.Tak konec konců zde končí všechny důkazové podněty.
Vždy naběhne někdo,kdo používá rétoriku letitého adventisty,jak přes kopírák a nebo se co by troll tváří,že adventista není,pošpiní ostatní církve(bez jediného důkazů) ,aby odpoutal pozornost.

Neregistrovaný

Re: Adventisti a ŠtB

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Si vyprosujem, aby si ma nazýval trolom a adventista nie som , nemám dôvod klamať, ty hrdino od klávesnice.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný