Konference MSS CASD 2019

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Neregistrovaný

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal: 01 Apr 2019, 15:40Kdyby nastala změna a v našem sboru se stala kazatelkou žena, tak tam budu chodit jedině tehdy, když tam nebude mít kázání :) a raději zajdu na výšlap do Beskyd pokochat se medvědy:)
Nedokážu si ani ve snu představit, že by mne žena kazatelka křtila, že by mne žena kazatelka oddala anebo, že by mne žena kazatelka pohřbila, to bych se fakt v té rakvi probudil a ještě ji naposled vynadal, ať si hledí svého a dělá co má a nehraji si na to co nemá :)
Ukažte mi jednu jedinou kazatelku, kterou by všichni brali a měla alespoň nějakou minimální autoritu jakou má průměrný kazatel. Žádnou takovou široko-daleko neznám. A ty jejich kuňky kuňky za kazatelnou se mnohdy ani nedají poslouchat natož pochopit. A kdyby měla zvučný hlas a nebála se mluvit pravdu, tak to pak už nebude žena, ale napůl chlap :)
Nevím, jestli to myslíš vážně, ale takový názor mi přijde opravdu hloupý. Za prvé se nyní neřeší, jestli žena může nebo nemůže být kazatelkou. Může. Řeší se "jen" ordinace. A za druhé kuňky kuňky kázání, které nejde pochopit, mívají i muži. Obsah ani forma kázání není závislá na pohlaví, které daný jedinec nemůže ovlivnit, ale na každém jedinci, jeho přístupu a jeho projevu.

Existují neschopní kazatelé ženy i muži. Existují schopní kazatelé ženy i muži. V případě zaměstnání někoho jako kazatele a následné ordinace by se mělo brát v potaz to, zda daný člověk dokáže kázat kvalitně a srozumitelně a zda ke své službě má dar. Pak už není třeba řešit pohlaví. Sýto by mělo zachytit neschopné ženy i muže a mělo by umožnit službu těm schopným ženám a mužům. Možná je problém v tom, že sýto nefunguje, jak má. Ale to není problém ani žen a ani ordinace. To je problém toho sýta.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Bratom z MSS by vadila aj s. White ako kazateľka?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal: 02 Apr 2019, 00:18
mikim napísal: 01 Apr 2019, 15:40Kdyby nastala změna a v našem sboru se stala kazatelkou žena, tak tam budu chodit jedině tehdy, když tam nebude mít kázání :) a raději zajdu na výšlap do Beskyd pokochat se medvědy:)
Nedokážu si ani ve snu představit, že by mne žena kazatelka křtila, že by mne žena kazatelka oddala anebo, že by mne žena kazatelka pohřbila, to bych se fakt v té rakvi probudil a ještě ji naposled vynadal, ať si hledí svého a dělá co má a nehraji si na to co nemá :)
Ukažte mi jednu jedinou kazatelku, kterou by všichni brali a měla alespoň nějakou minimální autoritu jakou má průměrný kazatel. Žádnou takovou široko-daleko neznám. A ty jejich kuňky kuňky za kazatelnou se mnohdy ani nedají poslouchat natož pochopit. A kdyby měla zvučný hlas a nebála se mluvit pravdu, tak to pak už nebude žena, ale napůl chlap :)
Nevím, jestli to myslíš vážně, ale takový názor mi přijde opravdu hloupý. Za prvé se nyní neřeší, jestli žena může nebo nemůže být kazatelkou. Může. Řeší se "jen" ordinace. A za druhé kuňky kuňky kázání, které nejde pochopit, mívají i muži. Obsah ani forma kázání není závislá na pohlaví, které daný jedinec nemůže ovlivnit, ale na každém jedinci, jeho přístupu a jeho projevu.

Existují neschopní kazatelé ženy i muži. Existují schopní kazatelé ženy i muži. V případě zaměstnání někoho jako kazatele a následné ordinace by se mělo brát v potaz to, zda daný člověk dokáže kázat kvalitně a srozumitelně a zda ke své službě má dar. Pak už není třeba řešit pohlaví. Sýto by mělo zachytit neschopné ženy i muže a mělo by umožnit službu těm schopným ženám a mužům. Možná je problém v tom, že sýto nefunguje, jak má. Ale to není problém ani žen a ani ordinace. To je problém toho sýta.
Žena jako ordinovaná kazatelka by neměla být vůbec. Není to vůbec biblické, ukaž mi nějakou ženu která kázala třeba v Synagóze, to by ji židé za to snad i ukamenovali:)
...Existují neschopní kazatelé ženy i muži.¨
Ale i tak mi je sympatičtější za kazatelnou neschopný muž než neschopná žena (z výjimkou blondýny s ...:)

...Možná je problém v tom, že sýto nefunguje, jak má.
Spíše asi není koho tím sýtem prosít, zkrátka nejsou lidi, tak jak v mnoha profesích a pak berou téměř každého.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

John 3:16 napísal: 02 Apr 2019, 04:28 Bratom z MSS by vadila aj s. White ako kazateľka?
Nevím zda by mi vadila či ne, nikdy jsem se s ní nesetkal, každopádně ona ordinovaná kazatelka nikdy nebyla, byla jen jako laická kazatelka, tzn. nekřtila, neoddávala ani nedělala pohřby.
Ženu jako laickou kazatelku pokud mluví pravdu a nic než pravdu z Písma lze překousnout a její kázání přežít :)
Žena kazatelka i muž kazatel, kteří mluví nebiblické bludy za kazatelnou je třeba jim to dát pak rázně najevo a nebo je už nikdy příště nepozvat.

Neregistrovaný

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Existují neschopní kazatelé ženy i muži. Existují schopní kazatelé ženy i muži. V případě zaměstnání někoho jako kazatele a následné ordinace by se mělo brát v potaz to, zda daný člověk dokáže kázat kvalitně a srozumitelně a zda ke své službě má dar. Pak už není třeba řešit pohlaví. Sýto by mělo zachytit neschopné ženy i muže a mělo by umožnit službu těm schopným ženám a mužům. Možná je problém v tom, že sýto nefunguje, jak má. Ale to není problém ani žen a ani ordinace. To je problém toho sýta.
Ano, na hodnocení kazatelů by se měli podílet sbory (výbory) tam, kde kazatel působí. Možná by to bylo některým proti srsti, ale kazatel není nadřízený členů, ale pouze člověk, pověřený ke službě do této služebnosti.
Jedna z mých připomínek byla k práci výboru pro pověření na konferencích. Podle čeho prodlužuje mandát kazatelům? Pamatuji si, jak si celý sbor oddychl, když byl konečně kazatel přesunut jinam, evidentně neměl vlohy být pastorem. U jednoho vyšly najevo teprve až po rozvodu jeho sklony a psychopatické rysy. To nešlo zjistit dříve? Nevzpomínám si, že by se sdružení či výbor sdružení zajímal, jak sbor vidí svého kazatele, nejde o "výkon", ale o přístup, budování vztahů, komunikaci, schopnost vyložit Boží slovo, pak taky o schopnost organizovat, nadchnout.
Poznámka na závěr: a co to sýto?

Neregistrovaný

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Žena jako ordinovaná kazatelka by neměla být vůbec. Není to vůbec biblické, ukaž mi nějakou ženu která kázala třeba v Synagóze, to by ji židé za to snad i ukamenovali:)
To je právě to - dnešní kazatelé nejsou na místě rabínů nebo kněží SZ ! Mikime, zřejmě nevěříš ve všeobecné kněžství věřících, lépe řečeno věříš asi ve všeobecné kněžství mužských věřících.
Víš o tom, že Priscila vyučovala jednoho známého kazatele?
Bible k tomu nic neříká, mýlíš se tedy v tom, že to "není biblické".
No a zopakuj si taky vyjmenovaná slova po "s":
Spíše asi není koho tím sýtem prosít,

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

Na to Ty mykym (i/y je dáno dohodou) třeba napýše,že nený zcela jysté, že Pryscyla byla žena...

Litera zabíjí! Ať tak (i/y) či jinak (SZ/NZ). Z bible mohu dokazovat, že země je placatá i kulatá zároveň, že ženy jsou méněcenné i rovnocenné muži a že nečisté je čisté... .

—-

A stejně si myslím, že vás mikim tady jenom tak prudí, a pak se tomu směje. Alespoň si tak můžeme prakticky ukázat, jak lze z bible vyvozovat cokoliv... .

Přeji všem krásný a svobodný jarní den!

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jiří Kupka napísal: 02 Apr 2019, 15:30 Na to Ty mykym (i/y je dáno dohodou) třeba napýše,že nený zcela jysté, že Pryscyla byla žena...

Litera zabíjí! Ať tak (i/y) či jinak (SZ/NZ). Z bible mohu dokazovat, že země je placatá i kulatá zároveň, že ženy jsou méněcenné i rovnocenné muži a že nečisté je čisté... .

—-

A stejně si myslím, že vás mikim tady jenom tak prudí, a pak se tomu směje. Alespoň si tak můžeme prakticky ukázat, jak lze z bible vyvozovat cokoliv... .

Přeji všem krásný a svobodný jarní den!
:dance2: ::good:: ::bye::

Neregistrovaný

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikim to vzal s humorem a to je skvělé.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Konference MSS CASD 2019

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Delegátům konference MSS se podařilo uhájit nadřazenost mužské rasy. Pomocí jim bylo hlasování delegátek, které souhlasí s nadřazenosti mužů. Vydatným pomocníkem se také stal strach, který šířili jednotliví delegáti. Jeví se, že církevní Morava se dostává myšlením do "Afriky".
A tak budeme dále zpívat nesmrtelný spirituál: "Je to ta stará církev, je to ta stará církev, je to ta stará církev ona nám vždy postačí.
Stačila našim otcům....
Stačila našim matkám.....
Prorokům byla silou.....
Dala moc mučedníkům......
Bude nás sílit v smrti..... ..
Dovede nás do nebe......
Je to ta stará církev spravedlivá a jistá
jediná všeho druhu
ona nám vždy postačí."

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných