Vytvoril náboženstvo Boh?

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Nič nie je zamotané. Je to pravdivé. To len skeptici v tom vždy niečo chcú nájsť, čo je v rozpore. Keď to nenachádzajú, tak rozpory si vymyslia a to zo svojho neporozumenia, alebo aj úmyselne, aby vyvolali pochybnosti.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 04 Máj 2019, 15:11 Log

Nič nie je zamotané. Je to pravdivé. To len skeptici v tom vždy niečo chcú nájsť, čo je v rozpore. Keď to nenachádzajú, tak rozpory si vymyslia a to zo svojho neporozumenia, alebo aj úmyselne, aby vyvolali pochybnosti.
Mas pravdu, ze som skepticky, lebo si mi zatial nepovedal, preco by si mal cestu k Bohu, po tisicrocia otvorenu, jedneho pekneho dna zrazu Jezis sprivatizovat.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 04 Máj 2019, 12:43 Mikim

Ako to, že nerozumíš. Oni odišli preto od Ježiša a nechodili viacej s ním a bolo to pre nich neprijateľné, práve z dôvodu a teda pre to isté, čo je neprijateľné aj pre teba.

Predsa Ježiš hovorí, že nikto. Ak teda nikto, tak nikto nepríde k Ježišovi, ak by mu to nebolo dané od Otca. Ty nevidíš po akej Ježišovej odpovedi odišli od neho?

Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. 66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním.

No a ty predsa preferuješ ľuskú "slobodnú" vôľu, ako rozhodujúci faktor pri účinnosti spásy. No a Ježiš ti to vyvracia tým, že tvrdí, že od našej vôli to nezáleží, ale od Otcovej. Teda iba ten prichádza ku Kristu, komu je to dané od Otca.

Týmto ti všetko padá a práve na to som sa pýtal, či z toho istého dôvodu, ako oni odišli od Ježiša by si odišiel aj ty.

Myslím si, že je to dostatočne zrozumiteľné, že.
Neumíš odpovídat na jednoduché otázky a namísto toho skočíš do úplně jiného tématu, abys odvedl pozornost na téma o kterém se bavíme.

Já nemám důvod nejít k Ježíši a poslouchat to co říká, narozdíl od Tebe, mě to zcela jistě bylo dáno Bohem Otcem a svobodně nikoliv musíš jinak nebudeš spasený, to vůbec ne.

...No a ty predsa preferuješ ľuskú "slobodnú" vôľu, ako rozhodujúci faktor pri účinnosti spásy.

1 Petrův 2:15  Nebo tak jest vůle Boží, abyste dobře činíce, zacpali ústa nemoudrých lidí z neznámosti vám utrhajících.
16  Buďtež jako svobodní, však ne jako zastření majíce své zlosti svobodu, ale jakožto služebníci Boží.
17  Všecky ctěte, bratrstvo milujte, Boha se bojte, krále v uctivosti mějte.

1 Korintským 7:22  Koho Pán povolal jako otroka, má v Pánu svobodu. Koho povolal jako svobodného, je v poddanství Kristově.

a teď jeden verš od Tvého oblíbeného apoštola Pavla, který sedí jak vyšitý na Tebe osobně:
Galatským 5:13  Vy jste byli povoláni ke svobodě, bratří. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe, ale služte v lásce jedni druhým.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

No tak jasne odpovedz, aby si súčasne neprotirečil Kristovým slovám, ktoré povedal:

Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. 66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním.

Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň

Ján17 6Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli, a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo.


No, ak si už prečítal tieto verše, tak skús odpovedať sám sebe

Môže niekto spasiteľne príjsť k Ježišovi, ak ho predným nepritiahne Otec, teda, ak mu to nie je dané od Otca?

Ak si už na to sám sebe odpovedal, tak potom čo ti z toho vyšlo a teda čo je prvý a rozhodujúci faktor pri účinnosti spásy?

- Otcová vôľa a jeho oživenie a neodolateľné pritiahnutie ku Kristu?

- alebo vôľa človeka a jeho prvotné rozhodnutie príjsť ku Kristu?

No a odpovedz si aj na to, prečo práve tieto ovce čujú na Ježišov hlas a prečo nie aj ostatní.

Ján 10:27 Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma

No a z predošlých veršoch je potom jasné, prečo ostatní neveria spasiteľnou vierou v Krista. Nemajú to prvotné a rozhodujúce oživenie dané od Otca, Otec ich nepritiahol ku Kristu, nie sú jeho a teda nie sú Kristové ovce a nečujú jeho hlasu. Sú slepí a hluchí k Božím pravdám .

Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 05 Máj 2019, 09:32 Mikim

No tak jasne odpovedz, aby si súčasne neprotirečil Kristovým slovám, ktoré povedal:

Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. 66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním.

Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň

Ján17 6Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli, a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo.


No, ak si už prečítal tieto verše, tak skús odpovedať sám sebe

Môže niekto spasiteľne príjsť k Ježišovi, ak ho predným nepritiahne Otec, teda, ak mu to nie je dané od Otca?

Ak si už na to sám sebe odpovedal, tak potom čo ti z toho vyšlo a teda čo je prvý a rozhodujúci faktor pri účinnosti spásy?

- Otcová vôľa a jeho oživenie a neodolateľné pritiahnutie ku Kristu?

- alebo vôľa človeka a jeho prvotné rozhodnutie príjsť ku Kristu?

No a odpovedz si aj na to, prečo práve tieto ovce čujú na Ježišov hlas a prečo nie aj ostatní.

Ján 10:27 Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma

No a z predošlých veršoch je potom jasné, prečo ostatní neveria spasiteľnou vierou v Krista. Nemajú to prvotné a rozhodujúce oživenie dané od Otca, Otec ich nepritiahol ku Kristu, nie sú jeho a teda nie sú Kristové ovce a nečujú jeho hlasu. Sú slepí a hluchí k Božím pravdám .

Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal
...Môže niekto spasiteľne príjsť k Ježišovi, ak ho predným nepritiahne Otec, teda, ak mu to nie je dané od Otca?
Ak si už na to sám sebe odpovedal, tak potom čo ti z toho vyšlo a teda čo je prvý a rozhodujúci faktor pri účinnosti spásy?
- Otcová vôľa a jeho oživenie a neodolateľné pritiahnutie ku Kristu?
- alebo vôľa človeka a jeho prvotné rozhodnutie príjsť ku Kristu?

K Pánu Ježíši může svobodně přijít kdokoliv a kdykoliv, zda-li toho jedince vždy nejdříve přitáhne Otec já nevím, nedokážu to nijak vidět ani potvrdit.
Rozhodujícím faktorem je svobodná vůle člověka se rozhodnout pro Boha Otce a pro Pána Ježíše na straně jedné, který o nich třeba někdy uslyšel a s tím související přitáhnutí Otcem. Otec nikdy nikoho nepřitáhne k sobě ani k Ježíši násilím, pokud dotyčný člověk se svobodně nerozhodne.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Lída Rohalová napísal: 19 Apr 2019, 13:29
Rastislav napísal: 18 Apr 2019, 16:49
ambassador napísal: 15 Apr 2019, 18:45 Co nabízíš?
Na túto hru ponuky a dopytu som sa hral celé roky ale už som vyrástol a som dospelý. Aj svedkovia jehovovi mi ponúkajú na námestí večný život, aj charizmatici mi na tom istom námestí ponúkaju krst duchom svätym, hovorenie jazykmi.... v buletine na leto 2019 z bývaleho zboru okrem nedelných vyletov ponúkajú "priatelské a vrúcne vzťahy. Nie, ja nikomu nič neponúkam.
Kde je to náměstí? Ráda bych se tam stavila, ještě nikdy jsem neviděla charismatiky v akci ve veřejných prostorách, vždy o tom jen slyším. Chci to zažít naživo :-).
Čekala jsem na odpověď. Ale nevadí, to náměstí už nepotřebuji, oni si mě našli sami (patrně jiní než z toho náměstí u vás ve městě).
Někdy žasnu nad Božími cestami :)

Pěkný den.

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvoril náboženstvo Boh?

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

Rastislav napísal: 20 Apr 2019, 07:12"ona uverila v CASD" a on o tom nechcel ani počuť, ona vodila jedno dieťa do zboru v sobotu on vodil svoje druhé dieťa do kostola v nedelu. 9 rokov sa trápili už sú dávno rozvedený a ona až teraz prichádza na to že prioritou mala byť rodina a nie pani Whiteová. Ich deti teraz nechodia do žiadneho kostola..... Boh je pre nich zlo.
Tiež som počul o rodine ktorá na začiatku ked začali chodiť do spoločenstva boli v poho. ich syn sa dal pokrstiť a tlačil v horlivosti na mamku tá sa dala pokrstit tiež. Do zboru už ale niekoľko rokov nechodí - rozviedli sa - ona nechce o tom hovoriť. Tomu sa hovorí smutný výsledok evanjelizácie.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných