Problematika sťahovania kazateľov

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Místo stěhování, co pak se to řeší?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Josef napísal: 14 Máj 2019, 22:24
Lída Rohalová napísal: 14 Máj 2019, 17:27 Nemyslím si, že všichni lidé zde jsou zahořklí a ukřivdění, či škodolibí a nepřejícníci. Já osobně se necítím být v této škatulce. K CASD jsem velmi vstřícná, ale již se s ní neidentifikuji v některých bodech učení.
Ano, možná jsem zapomněl na "ty, kteří odešli", ale pořád to nemají s CASD uzavřené a potřebují to dál nějak řešit.
...a pak ještě Lída Rohalová... :)
A možná jsem zapomněl ještě na nějakou minoritní skupinu - rád se nechám poučit. :)
Dívala jsem se, že se na Vaše komentáře spotřebovalo docela dost energie :)

Vašemu komentáři nerozumím, jaké ...a pak ještě Lída Rohalová...? Pokud jste to chápal tak, že se vyděluji z těch lidí, které jste zařadil do kategorie "zahořklých, ukřivděných, škodolibých, nepřejících" tak ano. Ovšem nemyslím si, že to jsem jen já, takových je tu dost.

Mou ambicí není Vás poučovat.

Neuzavřený vztah s církví se projevuje různě.

Některé lidi "přiváže" k CASD provaz neodpuštění. Již méně se mluví o tom, že odpuštění je nutné, ale je to proces.
Odpuštění znamená, že toho člověka/organizaci/věc/cokoli propouštím, ty věci již nejsou pod mým zámkem.
Ta např. organizace si může jít vlastní cestou, protože já už ji nedržím na vodítku jako psa, je propuštěna z mého vězení.
Propuštění z vězení je nezbytná věc, protože být bachařem je dlouhodobě únavné, musíte vězně stále hlídat a stále si na něj dávat pozor.
A život v Kristu je život svobody. Ten, kdo odpustil, je svobodný.

Existují i zahořklí lidé, protože nechali v sobě růst kořen hořkosti. Ten kořen se rozrůstá a nakazí mnohé. V prvé řadě je otrávený můj "strom života", v druhé řadě jsou otráveni lidé, ke kterým se dostanou výhonky mého stromu. Kořen hořkosti má tendenci stále růst, a pokud ho nezbrzdíte v počátku, budete kácet strom. Kořen hořkosti je naše vlastní vězení, ze kterého se dostaneme ven pomocí Ježíše Krista.

Zahořklý a ukřivděný jedinec je na věci často sám a okolí mu často dává najevo, že je zahořklý. To může být dobrým zrcadlem, ale v tom stavu, ve kterém je, si to neuvědomujete a ostatní jen přilévají oleje do ohně. Představuji si Krista, jak k tomuto jedinci přichází, nic neříká a jen ho obejme. Jedinec se schoulí v Jeho náručí a v životě toho jedince začne proudit Láska. Kořen hořkosti se bude snažit útočit, ale jedinec ho už dokáže identifikovat a zastavit.

Vstoupil jste na tento web. Lidi v něm jste hodil do jednoho pytle, ale budiž.
Zajímá mne, Josefe, čím se vaše komentáře odlišují od komentářů "zahořklých" jedinců zde.
Mají moc Vaše komentáře napravit tyto jedince?
Pokud ano, jakým způsobem?
Co myslíte, Josefe?

Tento web má své stinné stránky.
Má také své dobré stránky.
To, co bude převažovat, je na nás. Ale nejen na nás - je to i na adminech, zodpovědnosti se nelze zbavit tím, že pouze čtenáři budou hlásit "závadné" příspěvky.

Škodolibí lidé také existují. Mají radost, když církev něco řeší, nebo se jí v něčem nedaří, případně ze svého zákopu střílejí šípy na konkrétní osoby - a to je podlost. Tito lidé zde také jsou.

Někteří již nejsme v CASD. Ale byli jsme tam. A to je naše největší výhoda a velká devíza, protože víme, o čem se zde mluví. Ono totiž nestačí jít jen na oficiální stránky a přečíst si, co je tam napsáno. Je třeba se ptát adventistů, jak se jim žije, čemu skutečně věří a jak to aplikují v praxi. Já se zde z této oblasti již na nic neptám, ale to, co jsem načerpala, předávám dál. Čtenář nechť sám zhodnotí, zda to je k něčemu. Obhajovat se nepotřebuji, člověk dostává za svůj život různé nálepky.

Každý zde hledá něco jiného. Odhalit skryté motivy není vždy jednoduché, ale zdá se, že Vy tou schopností disponujete :), je to tu sám - parafrázuji - "příživník". V tomto s Vámi nemohu souznět, ale to už vám vysvětlil ambassador, jen bych se opakovala.

Josefe, jste anonymní, nevyčítejte tedy adminům anonymitu. To, co kritizujete, sám děláte, i když to popisujete, že jste přistoupil na jejich "hru".

Jakou váhu má, když anonym kritizuje anonyma?
Odpovězte si sám, mně odpovídat nemusíte.

Co se týče Vašeho jména, již před léty jsem si tipla, kdo jste.
Pokud byste chtěl, můžu Vám to poslat do soukromé pošty :)

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Tomáš Plechatýý napísal: 15 Máj 2019, 10:57
Hosť napísal: 14 Máj 2019, 22:11
Hosť napísal: 14 Máj 2019, 21:46 Kolik se ti podařilo přečíst těch tady fňukajících komentářů?
Pokud jsi ten "Hosť", kterého cituji, tak jenom ve tvém příspěvku:
- "... kazatel mne vyučoval "klasicky", ..., nebyl v tom vztah ke Spasiteli." Jsi svéprávný a máš vlastní hlavu, anebo jsi jenom loutka v rukou kazatele?
- "Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám..." Čekal jsi snad, že ti ho vybuduje kazatel? Zase formulace oběti.
- "někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků." Zase ublíženost.
- "Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe..." Stěžování, že nemysleli "na mne"?
- "Byl jsem ... za kazatelem - neměl zájem odpovědět." Zase "já" chudinka.
- "...jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází..." Opět chudinky, a to dokonce celé sbory! Já jsem naopak zažil, že sbor řešil problematického kazatele s vedením sdružení a problém se vyřešil. A div se světe - bez tohoto webu!

Takže asi toto jsem měl na mysli. A to je pouze v jednom (!) příspěvku. A že je podobných zde požehnaně!
V každé sociální skupině se najdou dobří i zlí lidé, i v CASD. Je jenom na mně, na které se zaměřím a jaký postoj zvolím. Zda reaktivní, anebo proaktivní.
A teď mne kamenujte.
Ahoj Hoste (nevim jak vás odlišit, takže zpřesňuji - Hosta, který zná dobře prostředí CASD, ohrazuje se proti fňukání jiného hosta a který čeká na kamenování :) )

Chtěl bych reagovat protože píšeš o věci, kterou jsem si v něčem velmi podobně prožil.

Takže 1) Chci říci, že souhlasím s tím, že obecně ideální správný přístup k problémům a křivdám v církvi není anonymní fňukání. Ano je skvělé zajít za dotyčným a z očí do očí si to vyříkat. Případně si přibrat svědka atd. atd.

Chápu tě a kdybych se na to díval zvenku, tak mi to přijde asi podobně jako tobě nepochopitelné, proč někteří i dospělí lidé v církvi používají anonymní připívání na webu, který není oficiální.

ALE!!!!!

Prosím pochop, že ne vždy je ta věc tak jednoduchá, jak se zdá tobě zvenčí. Ty vidíš jestli to chápu dva rovnocenné dospělé jedince, nebo jedince a společenství dospělých jedinců.

Ve skutečnosti, ale není vztah mezi těmi lidmi vždy takový.

Někteří lidé přišli do církve a byla to pro ně záchrana jejich života (ve smyslu, že by jinak byli v okultismu, gangu, na drogách, agresivní, nebo naopak v depresi až se sklony k sebevraždě.)

Někteří lidé vyrůstali v křehkém prostředí rozvedené rodiny, nebo zažili násilí atd. atd. Je naprosto přirozené, že církev přitahuje takovéto lidi - i za Ježíšem tito lidé chodili a on je přijímal.

A tito zranění lidé často nalezli v církvi někoho v kom nalezli oporu, ujištění, někoho, kdo jim naslouchal, dával naději, povzbuzoval je modlil se za ně.

I tady je podle mne přirozené, že se tonoucí chytá každého stébla a že tedy začne vidět v těchto lidech, kteří mu pomohli někoho jako svůj vzor, někoho kdo má odpovědi na jejich otázky a komu můžou věřit.

A tady je podle mne zlomový okamžik. Protože v pomáhajících profesích se vyučuje jednoznačně (i na TS se kazatele učí v předmětu pastorační péče a psychologie), že sice nutně ve vztahu ,,klient/pacient-pastor/psycholog/poradce" vznikne nerovná závislost, kdy vedoucí a nadřazenou roli má ten pomáhající a ,,radí jak žít/ jak změnit život" tomu kdo si to žádá, ale, že NENÍ ZDRAVÉ ANI MOŽNÉ, aby v takovém vztahu zůstali.

Na tom se asi shodneme. Je důležité pacienta a v tomto případě nově věřícícho, který si vyučujícího, nebo skupinu věřících idealizuje neustále k nim vzhlíží postupně vrátit zpátky do reality a jasně dát najevo, že jste si opět rovni, každý má vlastní svobodu a zodpovědnost.

V některých případech je to potřeba vyjasnit si hned na začátku a nedopustit vůbec aby k takovému zidealizování a závislosti došlo, protože už by to bylo podporování patologického nezdravého způsobu chování toho člověka.

A toto všechno se vyškolení poradci psychologové a další učí a i bystřejším lidem se selským rozumem do dochází.

Problémem je, že lidé v církvi CASD (ale určitě nejen tam) kteří dělají ve sboru nějakou služebnost, nebo se ujmou někoho ,,ze světa" nebo z rozvrácené rodiny v církvi a vychovávají ho, tak tohle narovnání vztahů nedělají. A myslím, že ani někteří kazatelé.

Zkrátka z minulých dob přetrvává v církvi vzorec myšlení, že kazatel je ,,svatý muž", nebo ,,Boží služebník" něco jako Guru, něco jako byl Eliáš pro ostatní žáky.

Vnímá to tak většinou starší generace věřících vychovaná k úctě k Autoritám i z doby komunismu - ani učiteli se neodmlouvalo, rodiče se nepostavili za dítě, ale za učitele. Stejně tak se často věřící postavili automaticky za autoritu kazatele a řadový věřící byl první podezřelý z toho, že něco je špatně na jeho straně.

Zkrátka kvůli tomuto jevu jsou vedoucí v církvi a ti kdož pomáhají, ale i ti, kdo podporují stále tradici ,,vždy ctít respektovat a důvěřovat autoritám" spoluvinni.

Zraněný nebo mladý člověk je naivní a někdy si církev a lidi v ní zidealizuje a vidí je jako malý ostrůvek ráje mezi peklem světa venku, který prožíval. Ale Lidé v církvi ho v tomto vidění světa často nechají, nebo ještě podporují.

Když se potom takový člověk setká s tvrdou realitou, že se k němu někdo v církvi zachová jinak, než by čekal, vnímá to jako mnohem bolestněji, protože je v tom ještě silný pocit pocit zklamání a zrady, že mu toto dříve zatajili.

Když potom těmto lidem ještě jiní lidé z církve vyčtou jejich naivitu a bezmeznou důvěru, kterou měli v kazatele, nebo staršího, tak je to dvojitý zásah na komoru.

Kde byli ti prozíraví, aby shodili zodpovědnost kazatele, když začínající věřící tápal a nechal se hladově vyučovat a bral všechno i s navijákem? Neměl ho varovat už sám ten vyučující?

.................

Já sám jsem zažil, že mi ve sboru říkali, že jsou jako moje rodina. Říkal to i můj kazatel při křtu. Já jsem jim tehdy uvěřil a bral jsem to tak. Pak jsem se zklamal. Očekával jsem od nich více, než ve skutečnosti nabízeli.

Je to moje chyba? V jádru ano, ale nejenom. Pár lidí ze stejného sboru mi pak skoro až s výsměchem řeklo, proč jsem byl tak naivní.

Nojo, ale ti stejní lidé se usmívali na mém křtu a přikyvovali, že jsou teď moje rodina, a že s nimi mohu počítat kdybych cokoliv potřeboval.
To beru jako podraz.

................

Takže Hoste, máš štěstí pokud jsi vyrostl, byl vychován, nebo ses dopracoval do stavu sebevědomí a síly kdy dokážeš svou nespokojenost, nebo pocit ublížení vyřešit upřímně na rovinu přímo s kazatelem, nebo celým sborem. Přeji to i všem ostatním. Ale nemají to tak všichni a ne vždy to je jenom jejich vina. Vícekrát jsem už slyšel i od své pokrevní rodiny, co si to dovoluji jako jednotlivec říkat něco (kritiku ne chválu) kazateli, nebo sboru!

Zkus se prosím hoste vcítit do druhého než ho odsoudíš. Nevím jak si vyrůstal a co jsi zažíval ty. Třeba jsi také zažíval těžké chvíle a dokázal si se s tím vyrovnat, ale nejsou ani dva stejní lidé - zvedneš na někoho hlas a jeden se ti vysměje, druhý zakřičí zpět, třetí se na místě složí, čtvrtému to bude jedno a pátý si to ponese tiše ublíženě v sobě a bude spřádat hněv až mstu, nebo jen bude v depresi.
Tento příspěvek se mi moc líbí + příspěvek kamenovaného hosta o odpuštění :-).
Duchovní superman nejsem ani já, mám za sebou několik pádů.
Je fajn, pokud má kolem sebe člověk chápající jedince. Někdy je to víc než důraz na pravověří O:-)

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Nevím, za jak dlouho by se měl kazatel stěhovat. Kdysi to bylo, tuším, co 4 roky a později se termín prodlužoval, aby děti nemusely měnit tak často prostředí, manželka měnit práci a kazatel aby se se sborem více sžil.

Stěhování je náročná záležitost.
Stěhovala jsem se v životě několikrát.
Kazatel s rodinou přijdou do jiného prostředí, o kterém nevědí, zda jim "sedne".
Noví lidé, nová škola, noví kamarádi, nové radosti i starosti.

Je fajn, pokud se lidé za kazatele modlí po celou dobu jeho práce na sborech. Když má někoho, kdo mu bude "pozvedat paže".
Kazatelská práce není jednoduchá, je to zodpovědnost.

Ale pokud má církev model s kazatelem, je asi dobře, když se ten člověk čas od času obmění. Každý kazatel je dobrý na něco jiného. Po evangelizačním kazateli by mohl přijít třeba pastýř a tak podobně.

Zaznamenala jsem, že ke kazatelům a k představeným církve se ztrácí úcta. Tím neříkám, že není možné kazateli něco vytknout, ta možnost tam je. Ale pokud vedle sebe dáme katolického kněze a adventistického kazatele a porovnáme úctu jejich společenství k nim, vyhrává to prvé, alespoň podle mého názoru.

Takže stěhování kazatelů za mne ano, ale s přihlédnutím k potřebám kazatelských rodin.
Kdo si myslí, že je kazatelování jenom výhodný job, pojď do služby a zkus :)

zmik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15 Nov 2018, 07:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa zmik »

Dobrý deň, bratia a sestry v Kristovi.
Občas sa začítam do článkov na tejto stránke.
Spočiatku sa mi videla veľmi dobrá, keďže ponúkala rady aj pre mňa, ako bývalého člena CASD. Teraz však vidím, že členovia možno aj nečlenovia casd majú vážny problém, ktorý nevedia vyriešiť: Problematika sťahovania kazateľov.
Je to prosím naozaj to najdôležitejšie pre vzťah s Bohom? A hlavne vedie to ku spaseniu? K tomu aby som viac miloval Pána Boha? Viac miloval blížneho? Riešim tento problém biblickým pohľadom? atď.
Vidí sa mi to ako zbytočné mudráctvo, dohady, utopické rady a riešenia v tejto problematike, ak sa to netýka nikoho z vás konkrétne.
Kazatelia CASD boli aj budú po niekoľkých rokov pôsobenia na určitom mieste vždy premiestňovaní inde. Nehovoriac už o zvolenom predsedovi...
Túto informáciu vieme všetci, ktorí sme (boli) adventistami.
Prosím vás, prejdime na skutočné a vážne problémy, ktoré treba riešiť, nech sme už v akejkoľvek cirk.denominácii.
Prepáčte moju otvorenosť. Boh vám všetkým žehnaj. Maranatha.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Co je důležité?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Určitě je pravdou, že jsou záležitosti různé dle důležitosti.
Od velmi důležitých až po kosmetické. Kdo rozhodné, které jsou méně
důležité v dané době, prostředí a okolnostech není tak jednoduché.
Otázka spasení je samostatnou části lidského sporu. Nelze ji pominout,
nelze ji upřednostnit před aktuální potřebou např. hladových lidí. Asi
jim těžko budeme vnucovat diskuzi o spasení na úkor nasycení.
Každý má však právo rozhodnout o tom co považuje za potřebné řešit.
Spíše nabídnout k řešení a to je možné přijmout a nebo odmítnout.
Pokud něco nepovažujeme za důležité pak je možné diskuzi pominout,
nechat ji běžet bez vlastní odezvy.
Jiná varianta je založit vlákno o konkrétním tématu na které chce
dotyčný znát názory nebo odpovědi.
Opatrnost k tomu co mě nezajímá a nebo netrápí se může projevit v naši
rekci a ta ukáže na náš přístup k lidem s různou, odlišnou potřebou.
Mezi lidmi jsou takové rozdíly počínaje mužem a ženou, mladými a staršími,
svobodnými a ženatými, atp. Proto nelze jen tak jednoduše něco odsoudit
i když pro někoho to může být banální záležitost.
Ponižovat nebo odsuzovat nějaké téma nepokládám za empatický postoj
k jinak názorově smýšlejícím lidem.

Roman Fabian

Re: Každý se může minout...

Neprečítaný príspevok od používateľa Roman Fabian »

ambassador napísal: 14 Máj 2019, 16:48 Já nemám zájem řešit pohnutky zakladatele tohoto vlákna. Jednak mu nevidím do hlavy. Většinou se snažím nehodnotit pohnutky, nemohu však tvrdit, že se mě to nestane. Původně jsem neměl zájem se k tomu vůbec vyjadřovat. To co mě vedlo k vyjádření, tak to jsou unáhlené reakce shrnout úplně všechno do jednoho pytle. Shrnovači do jednoho pytle jsou obvykle alergičtí, když jejich skupinu někdo šmahem odsoudí. Viz reakce kdy nás adventisty jiní ohodnotí hozením např. do jednoho legalistického pytle.
Nejsem naivní, abych nevnímal, že se zde dostane i něco co je nefér. Přesto ruku na srdce (my adventisté), jak rádi jsme psali a šířili negace o jiných církvích. Ještě stále neseme důsledky tohoto jevu v členské základně.
I jednoduchý člen církve se může zamyslet nad stěhováním kazatelů, jestli je to dobré a nebo to má i své negace. Podle mě je stěhování/nestěhování tak na hraně, vždy je na zvážení všech faktorů. O tom, kdo tento dotazník umožnil bych raději nediskutoval. Jsem dost dlouho v casd, abych mohl z jistotou vnímat, že něco čemu se bránilo se ukázalo později jako dobré. Samozřejmě i naopak.
Někdy je potřeba "věci" naťuknout, aby se dali do pohybu, ale uznání a "metály" sbírají někdy i ti co tomu v počátku bránili.
Anonymita je neutrální pojem. Kliknul jsem na stránky toho sboru Trenčín admin je anonym. Jiné stránky sborové mají napsáno konkrétní jméno administrátorů.
Ty osobně máš zájem tento web zničit?
Docela mě osobně zajímá jestli je protizákonné poslat poštu na veřejnou emailovou adresu.
Proč je ta adresa veřejná a není uzavřená pro veřejnost?
Vážený Administrátor

Nedá mi nezareagovať na Váš komentár aj keď som to pôvodne nemal už v pláne ale manipulujete tu čitateľov tak podám určité vysvetlenie , nech si každý vytvorí sám obraz.

1.Na stránke zboru CASD Trenčín , Administrátor nemá uvedené meno , nakoľko Admin rieši technickú a nie obsahovú časť Webu.
Tento kontakt (ktorý tam vôbec nemusí byť) je tam uvedený pre prípad : nefunkčný link , nekorektné zobrazovanie obsahu a iné technické nedostatky , ďalej len pre informáciu , stránku nevlastní zbor CASD TN ale SZ CASD a lokálny "Admin" ktorý umiestňuje odsúhlasenú obsahovú časť , má ešte nad sebou ďalšiu úroveň technického zabezpečenia a správy . (napríklad pre možnosť odstránenia alebo opravy svojvoľne umiestneného nevhodného obsahu. )
2.Na otázky ohľadom obsahu stránky , rôzne napr. teologické otázky ako aj iné dotazy , sú tam kontakty na kazateľa a staršieho zboru CASD TN.
3.Pri každom "PRÍSPEVKU" ktorý je zverejnený na stránke je meno toho kto príspevok napísal alebo zverejnil. (opakujem príspevku , nie link , odkaz napr. na YouTube atď...) Meno je generované z prístupového konta na správu WEBU a identita užívateľa je známa. )
4.Mail na ktorý ma SPAMUJETE bol mnou poskytnutý len za účelom zasielania materialov pre komunikátorov jednotlivých zborov. A ak niekto tento email poskytol ďalej tretej strane bez súhlasu vlastníka alebo ho nedovolene sám používa na šírenie iného obsahu než na aký bol poskytnutý , porušuje známe GDPR ( Áno porušuje zákon a môže byť trestne stíhaný.) Samozrejme je jasné , že je veľmi obtiažne preukázať spôsob získania napr. e-mailovej adresy , na druhej strane viem komu som ju poskytol a načo , jednoduchá matematika hovorí , že niekto kto má k databáze týchto adries prístup ju buď postúpil ďalej alebo ju sám zneužil. (určite sa nejedná o jedného človeka ktorý mohol tieto adresy získať , každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ .) A ešte na záver , táto adresa ktorú som poskytol na daný účel , nie je verejná v zmysle ako tam píšete.

S úctou

Roman Fabian

Roman Fabian

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Roman Fabian »

Vážený Administrátor

Nedá mi nezareagovať na Váš komentár aj keď som to pôvodne nemal už v pláne ale manipulujete tu čitateľov tak podám určité vysvetlenie , nech si každý vytvorí sám obraz.

1.Na stránke zboru CASD Trenčín , Administrátor nemá uvedené meno , nakoľko Admin rieši technickú a nie obsahovú časť Webu.
Tento kontakt (ktorý tam vôbec nemusí byť) je tam uvedený pre prípad : nefunkčný link , nekorektné zobrazovanie obsahu a iné technické nedostatky , ďalej len pre informáciu , stránku nevlastní zbor CASD TN ale SZ CASD a lokálny "Admin" ktorý umiestňuje odsúhlasenú obsahovú časť , má ešte nad sebou ďalšiu úroveň technického zabezpečenia a správy . (napríklad pre možnosť odstránenia alebo opravy svojvoľne umiestneného nevhodného obsahu. )
2.Na otázky ohľadom obsahu stránky , rôzne napr. teologické otázky ako aj iné dotazy , sú tam kontakty na kazateľa a staršieho zboru CASD TN.
3.Pri každom "PRÍSPEVKU" ktorý je zverejnený na stránke je meno toho kto príspevok napísal alebo zverejnil. (opakujem príspevku , nie link , odkaz napr. na YouTube atď...) Meno je generované z prístupového konta na správu WEBU a identita užívateľa je známa. )
4.Mail na ktorý ma SPAMUJETE bol mnou poskytnutý len za účelom zasielania materialov pre komunikátorov jednotlivých zborov. A ak niekto tento email poskytol ďalej tretej strane bez súhlasu vlastníka alebo ho nedovolene sám používa na šírenie iného obsahu než na aký bol poskytnutý , porušuje známe GDPR ( Áno porušuje zákon a môže byť trestne stíhaný.) Samozrejme je jasné , že je veľmi obtiažne preukázať spôsob získania napr. e-mailovej adresy , na druhej strane viem komu som ju poskytol a načo , jednoduchá matematika hovorí , že niekto kto má k databáze týchto adries prístup ju buď postúpil ďalej alebo ju sám zneužil. (určite sa nejedná o jedného človeka ktorý mohol tieto adresy získať , každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ .) A ešte na záver , táto adresa ktorú som poskytol na daný účel , nie je verejná v zmysle ako tam píšete.

S úctou

Roman Fabian

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Každý se může minout...

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Roman Fabian napísal: 20 Máj 2019, 13:00
ambassador napísal: 14 Máj 2019, 16:48 Já nemám zájem řešit pohnutky zakladatele tohoto vlákna. Jednak mu nevidím do hlavy. Většinou se snažím nehodnotit pohnutky, nemohu však tvrdit, že se mě to nestane. Původně jsem neměl zájem se k tomu vůbec vyjadřovat. To co mě vedlo k vyjádření, tak to jsou unáhlené reakce shrnout úplně všechno do jednoho pytle. Shrnovači do jednoho pytle jsou obvykle alergičtí, když jejich skupinu někdo šmahem odsoudí. Viz reakce kdy nás adventisty jiní ohodnotí hozením např. do jednoho legalistického pytle.
Nejsem naivní, abych nevnímal, že se zde dostane i něco co je nefér. Přesto ruku na srdce (my adventisté), jak rádi jsme psali a šířili negace o jiných církvích. Ještě stále neseme důsledky tohoto jevu v členské základně.
I jednoduchý člen církve se může zamyslet nad stěhováním kazatelů, jestli je to dobré a nebo to má i své negace. Podle mě je stěhování/nestěhování tak na hraně, vždy je na zvážení všech faktorů. O tom, kdo tento dotazník umožnil bych raději nediskutoval. Jsem dost dlouho v casd, abych mohl z jistotou vnímat, že něco čemu se bránilo se ukázalo později jako dobré. Samozřejmě i naopak.
Někdy je potřeba "věci" naťuknout, aby se dali do pohybu, ale uznání a "metály" sbírají někdy i ti co tomu v počátku bránili.
Anonymita je neutrální pojem. Kliknul jsem na stránky toho sboru Trenčín admin je anonym. Jiné stránky sborové mají napsáno konkrétní jméno administrátorů.
Ty osobně máš zájem tento web zničit?
Docela mě osobně zajímá jestli je protizákonné poslat poštu na veřejnou emailovou adresu.
Proč je ta adresa veřejná a není uzavřená pro veřejnost?
Vážený Administrátor

Nedá mi nezareagovať na Váš komentár aj keď som to pôvodne nemal už v pláne ale manipulujete tu čitateľov tak podám určité vysvetlenie , nech si každý vytvorí sám obraz.

1.Na stránke zboru CASD Trenčín , Administrátor nemá uvedené meno , nakoľko Admin rieši technickú a nie obsahovú časť Webu.
Tento kontakt (ktorý tam vôbec nemusí byť) je tam uvedený pre prípad : nefunkčný link , nekorektné zobrazovanie obsahu a iné technické nedostatky , ďalej len pre informáciu , stránku nevlastní zbor CASD TN ale SZ CASD a lokálny "Admin" ktorý umiestňuje odsúhlasenú obsahovú časť , má ešte nad sebou ďalšiu úroveň technického zabezpečenia a správy . (napríklad pre možnosť odstránenia alebo opravy svojvoľne umiestneného nevhodného obsahu. )
2.Na otázky ohľadom obsahu stránky , rôzne napr. teologické otázky ako aj iné dotazy , sú tam kontakty na kazateľa a staršieho zboru CASD TN.
3.Pri každom "PRÍSPEVKU" ktorý je zverejnený na stránke je meno toho kto príspevok napísal alebo zverejnil. (opakujem príspevku , nie link , odkaz napr. na YouTube atď...) Meno je generované z prístupového konta na správu WEBU a identita užívateľa je známa. )
4.Mail na ktorý ma SPAMUJETE bol mnou poskytnutý len za účelom zasielania materialov pre komunikátorov jednotlivých zborov. A ak niekto tento email poskytol ďalej tretej strane bez súhlasu vlastníka alebo ho nedovolene sám používa na šírenie iného obsahu než na aký bol poskytnutý , porušuje známe GDPR ( Áno porušuje zákon a môže byť trestne stíhaný.) Samozrejme je jasné , že je veľmi obtiažne preukázať spôsob získania napr. e-mailovej adresy , na druhej strane viem komu som ju poskytol a načo , jednoduchá matematika hovorí , že niekto kto má k databáze týchto adries prístup ju buď postúpil ďalej alebo ju sám zneužil. (určite sa nejedná o jedného človeka ktorý mohol tieto adresy získať , každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ .) A ešte na záver , táto adresa ktorú som poskytol na daný účel , nie je verejná v zmysle ako tam píšete.

S úctou

Roman Fabian
Vážený br. Romane Fabiane, reaguji na tento první komentář i když jsi napsal později další komentář osamoceně. reagoval jsi na můj komentář, jako bych tu někoho manipuloval. Tak tomu dost dobře nerozumím. Pokud začínáš reagovat na něčí komentář oslovením Vážený Administrátor, pak je to velmi podivná manipulace spojovat mě s administrací a moderací tohoto webu. Jsem adventista a jsem jen jeden s diskutujících a to je všechno. mé otázky však zůstávají nezodpovězené.
Můžeš nám vysvětlit jakým způsobem je tvůj email na str. sboru Trenčín neveřejný? Nikomu jsem tvůj email neposkytl, jen jsem tam nahlížel. Nahlížel jsem na řadu adventistických webu a je dost těch co mají uvedeno jméno administrátora, ale to není podstatné.
Můžeš nám vysvětlit, jakým způsobem je obtížné získat tvůj email, stále nerozumím tvé výkladové politice. Nepřijde ti divné vstoupit do diskuze tímto zvláštním způsobem osočování? Vysvětli, který email máš na mysli, když píšeš, cituji tě: "každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ". Jedná se o jiný email než je uvedený na web. stránce sboru Trenčín?
Vůbec už nerozumím, proč je adresovaný ten tvůj komentář mě, jaký jsi k tomu měl důvod? Máš za to, že je smysluplné a čestné takto adresovat komentář někomu komu není určený?
Netuším co tobě došlo na email, který je uvedený na stránkách sboru Trenčín(?) a co v něm bylo tak hrůzostrašného, že jsi přišel na tyto stránky s ohnivým, cholerickým vstupem a poplival nás všechny do jednoho.
Bible nás vede ke spravedlivému postoji v aktivním zastávání nevinných, ......

Malý doplněk: Emailová zpráva je osobní údaj.
Emailová adresa není osobní údaj.

Tvůj br. v Kristu, kterému odebíráš i ty poslední zbytky důvěry v .....

Roman Fabian

Re: Každý se může minout...

Neprečítaný príspevok od používateľa Roman Fabian »

ambassador napísal: 20 Máj 2019, 16:51
Roman Fabian napísal: 20 Máj 2019, 13:00
ambassador napísal: 14 Máj 2019, 16:48 Já nemám zájem řešit pohnutky zakladatele tohoto vlákna. Jednak mu nevidím do hlavy. Většinou se snažím nehodnotit pohnutky, nemohu však tvrdit, že se mě to nestane. Původně jsem neměl zájem se k tomu vůbec vyjadřovat. To co mě vedlo k vyjádření, tak to jsou unáhlené reakce shrnout úplně všechno do jednoho pytle. Shrnovači do jednoho pytle jsou obvykle alergičtí, když jejich skupinu někdo šmahem odsoudí. Viz reakce kdy nás adventisty jiní ohodnotí hozením např. do jednoho legalistického pytle.
Nejsem naivní, abych nevnímal, že se zde dostane i něco co je nefér. Přesto ruku na srdce (my adventisté), jak rádi jsme psali a šířili negace o jiných církvích. Ještě stále neseme důsledky tohoto jevu v členské základně.
I jednoduchý člen církve se může zamyslet nad stěhováním kazatelů, jestli je to dobré a nebo to má i své negace. Podle mě je stěhování/nestěhování tak na hraně, vždy je na zvážení všech faktorů. O tom, kdo tento dotazník umožnil bych raději nediskutoval. Jsem dost dlouho v casd, abych mohl z jistotou vnímat, že něco čemu se bránilo se ukázalo později jako dobré. Samozřejmě i naopak.
Někdy je potřeba "věci" naťuknout, aby se dali do pohybu, ale uznání a "metály" sbírají někdy i ti co tomu v počátku bránili.
Anonymita je neutrální pojem. Kliknul jsem na stránky toho sboru Trenčín admin je anonym. Jiné stránky sborové mají napsáno konkrétní jméno administrátorů.
Ty osobně máš zájem tento web zničit?
Docela mě osobně zajímá jestli je protizákonné poslat poštu na veřejnou emailovou adresu.
Proč je ta adresa veřejná a není uzavřená pro veřejnost?
Vážený Administrátor

Nedá mi nezareagovať na Váš komentár aj keď som to pôvodne nemal už v pláne ale manipulujete tu čitateľov tak podám určité vysvetlenie , nech si každý vytvorí sám obraz.

1.Na stránke zboru CASD Trenčín , Administrátor nemá uvedené meno , nakoľko Admin rieši technickú a nie obsahovú časť Webu.
Tento kontakt (ktorý tam vôbec nemusí byť) je tam uvedený pre prípad : nefunkčný link , nekorektné zobrazovanie obsahu a iné technické nedostatky , ďalej len pre informáciu , stránku nevlastní zbor CASD TN ale SZ CASD a lokálny "Admin" ktorý umiestňuje odsúhlasenú obsahovú časť , má ešte nad sebou ďalšiu úroveň technického zabezpečenia a správy . (napríklad pre možnosť odstránenia alebo opravy svojvoľne umiestneného nevhodného obsahu. )
2.Na otázky ohľadom obsahu stránky , rôzne napr. teologické otázky ako aj iné dotazy , sú tam kontakty na kazateľa a staršieho zboru CASD TN.
3.Pri každom "PRÍSPEVKU" ktorý je zverejnený na stránke je meno toho kto príspevok napísal alebo zverejnil. (opakujem príspevku , nie link , odkaz napr. na YouTube atď...) Meno je generované z prístupového konta na správu WEBU a identita užívateľa je známa. )
4.Mail na ktorý ma SPAMUJETE bol mnou poskytnutý len za účelom zasielania materialov pre komunikátorov jednotlivých zborov. A ak niekto tento email poskytol ďalej tretej strane bez súhlasu vlastníka alebo ho nedovolene sám používa na šírenie iného obsahu než na aký bol poskytnutý , porušuje známe GDPR ( Áno porušuje zákon a môže byť trestne stíhaný.) Samozrejme je jasné , že je veľmi obtiažne preukázať spôsob získania napr. e-mailovej adresy , na druhej strane viem komu som ju poskytol a načo , jednoduchá matematika hovorí , že niekto kto má k databáze týchto adries prístup ju buď postúpil ďalej alebo ju sám zneužil. (určite sa nejedná o jedného človeka ktorý mohol tieto adresy získať , každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ .) A ešte na záver , táto adresa ktorú som poskytol na daný účel , nie je verejná v zmysle ako tam píšete.

S úctou

Roman Fabian
Vážený br. Romane Fabiane, reaguji na tento první komentář i když jsi napsal později další komentář osamoceně. reagoval jsi na můj komentář, jako bych tu někoho manipuloval. Tak tomu dost dobře nerozumím. Pokud začínáš reagovat na něčí komentář oslovením Vážený Administrátor, pak je to velmi podivná manipulace spojovat mě s administrací a moderací tohoto webu. Jsem adventista a jsem jen jeden s diskutujících a to je všechno. mé otázky však zůstávají nezodpovězené.
Můžeš nám vysvětlit jakým způsobem je tvůj email na str. sboru Trenčín neveřejný? Nikomu jsem tvůj email neposkytl, jen jsem tam nahlížel. Nahlížel jsem na řadu adventistických webu a je dost těch co mají uvedeno jméno administrátora, ale to není podstatné.
Můžeš nám vysvětlit, jakým způsobem je obtížné získat tvůj email, stále nerozumím tvé výkladové politice. Nepřijde ti divné vstoupit do diskuze tímto zvláštním způsobem osočování? Vysvětli, který email máš na mysli, když píšeš, cituji tě: "každopádne máme vo svojom strede nejakú ŠKODNÚ". Jedná se o jiný email než je uvedený na web. stránce sboru Trenčín?
Vůbec už nerozumím, proč je adresovaný ten tvůj komentář mě, jaký jsi k tomu měl důvod? Máš za to, že je smysluplné a čestné takto adresovat komentář někomu komu není určený?
Netuším co tobě došlo na email, který je uvedený na stránkách sboru Trenčín(?) a co v něm bylo tak hrůzostrašného, že jsi přišel na tyto stránky s ohnivým, cholerickým vstupem a poplival nás všechny do jednoho.
Bible nás vede ke spravedlivému postoji v aktivním zastávání nevinných, ......

Malý doplněk: Emailová zpráva je osobní údaj.
Emailová adresa není osobní údaj.

Tvůj br. v Kristu, kterému odebíráš i ty poslední zbytky důvěry v .....
Opravujem oslovenie , namiesto Ambasador som napísal Vážený Administrator , to bola moja chyba v oslovení , ospravedlňujem sa.

A teraz k tomu ostatnému , ja sa nebavím o mailovej adrese ktorá je uvedená na WEBe zboru CASD Trenčín , tá je skutočne verejná . Ja hovorím o emailovej adrese ktorú som poskytol na zasielanie materiálov pre komunikátorov zborov a zrazu mi chodia na túto adresu "príspevky " z tohoto webu. Tak,že pre tvoju informáciu verejná emailová adresa na WEBe CASD TN nie je tá o ktorej tu rozprávame a už vôbec nie je verejná. Proste túto , mnou poskytnutú adresu , nieko (posunul ďalej , odcudzil databázu adries , alebo ju sám používa ) Tak, že chápeš prečo ma to štve. Predstav si , že napríklad tvoje telefónne číslo niekto poskytne nejakým obchodným spoločnostiam a tie Ťa budú potom otravovať celé týždne zo svojimi super ponukami a v jednom kuse Ti bude vyzváňať telefón. Dnes ani tvoj operátor nesmie uviesť tvoje tel.číslo v nejakom zozname alebo ho nemôžu poskytnúť na informáciach bez tvojho písomného súhlasu. A to isté je v prípade poskytnutia emailovej adresy. Tak ,že už chápeš o čo tu ide , zhrniem to. Poskytol som svoju adresu na nejaký účel organizácií (nie súkromnej osobe , čo je dôležité ) nedal som súhlas na poskytnutie tejto adresy tretej strane alebo osobe a cez to všetko sa udialo to čo sa udialo. Po tejto mojej skúsenosti proste akékoľvek poskytované údaje , nie len emailové adresy , nie sú podľa môjho názoru dostatočne chránené pred zneužitím. A ešte Ti odpoviem na tvoju otázku v predošlom príspevku kde si sa dotazoval či mám záujem zničiť tento WEB. Sám som povedal , že sú tu predostreté skutočne závažné témy ktoré by bolo treba riešiť. Mne osobne vadí len spôsob komunikácie , netransparentnosť tohto WEBu a z toho všetkého vyplýva pocit , že ľuďom ktorý tento WEB prevádzkujú nejde v skutočnosti o vyriešenie predostieranej problematiky ale skôr staré vojenské "rozdeľuj a panuj" . Pozadie tohto WEBu je skutočne veľmi mlhavé . Mám pocit , že za týmto WEBom ani nestojí (nestoja) nejaký po spravodlivosti bažiaci adventista ale práve naopak , niekto komu ide skôr o rozvrat z vnútra. " Po ovocí poznáš ducha ". A tento WEB skutočne neprináša žiadne dobré ovocie lásky , jednoty a duchaplnej spolupráce. Všetko čo nieje od Boha aj tak časom zahynie a bude odhalená skutočná podstata. A kým sa tu bude niekto schovávať za nejakú vymyslenú anonymnú identitu (či prevádzkovateľ alebo diskutujúci ) nič nevyriešite. A viete prečo ? , lebo aj vo svetskom konaní skoro všetky anonymné listy , správy , emaily skončia nakoniec v koši a nikto sa nimi nezaoberá. Ani Luther ,Hus , Jeroním Pražský a už vobec nie Pán Ježiš neposielali tajne anonymné listy svojim "nadriadeným" kde by poukazovali na nejaké nedostatky ale osobne vystúpili a riskovali svoje životy ( a niektorý aj o ne prišli ) Riskovali o veľa viac ako by sme riskovali dnes. Dnes budú o Vás maximálne klebetiťv zbore , že ste si dovolili povedať to alebo ono. Alebo to tu rieši nejaký "kazateľ" ktorý sa bojí o svoje teplé miestečko. Máme všetci svoje chyby a ja osobne ich mám veľmi veľa ale z toho ako funguje tento WEB nemám pocit , že ho vedie (vedú ) Kristový nasledovníci , práve naopak.

Prajem Ti krásny požehnaný deň

S úctou

Roman Fabian , Trenčín

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Dobrý den, Romane.

Ve Vašem příspěvku mne zaujala "ambassadorova manipulace".
Ráda bych jen řekla, že ambassadorovy příspěvky znám v celé šíři, protože je pečlivě studuji. Jeho příspěvky mně přijdou přínosné a vedou k zamyšlení.

V čem spatřujete tu manipulaci?

Zajímá mne to a pokud odpovíte, budu ráda.

S úctou

Lída

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných