Problematika sťahovania kazateľov

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 22:23 Jsem autor příspěvku z 19:47. Reakci jiného "hosta" nechápu - kdo zde "fňukal"?
A já jsem ten Host, který reaguje výše na tvůj příspěvek. Domnívám se, že jsem se tam vyjádřil srozumitelně.
Pokud reaguji proaktivně, pak si problémy řeším tam, kde jsou a nemusím si chodit stěžovat na nějaké forum, které stejně nic nevyřeší. Takže se jenom postěžuju/vyfňukám a je mi líp. A to je reaktivní přístup.
Nebo se mýlím?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Kdo se to vlastně hádá, uráží..?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Znovu jsem pročetl úvodní komentář o stěhování, ale tentokrát se zaměřením na hledání závadnosti.
Nenašel jsem tam nic tak obzvláště závadného, ale ty další komentáře, těch co to vidí závadně, tak tam je osočování požehnaně. Vlastně, když tu někdo napíše, že má určité zkušenosti o prožitku v církvi...."
Tak to je považováno za uplákání, zvracení, septik, zakomplexovaní, přisluhovači, ti co ve sboře asi nepracují, emocionálně přehnané výrazy, cílem je pošpinit casd, Většinou jsou to "nespokojenci" a "ukřivděnci" v souvislosti s CASD, ke kterým se ochotně přidají "škodolibci" a "nepřejníci" a při nich se svezou "neuznalí" a "zahořklí",
Zdá se, že ten Josef se přeci jenom trefil do černého. Samé fňukání, pořád si jenom stěžovat. Takže se jenom postěžuju/vyfňukám a je...

Tak nevím jestli toto je ten správný přístup odborníků k takové kategorii z vašeho hlediska výše popsaného.
Pokud bych chtěl vytrhnout biblický text z kontextu, což se snažím nedělat, tak bych uvedl tuto myšlenku z pasáže:
Nechte to být jestli je to z lidí samo to zanikne, jestli je to z Boha, nic proti tomu neuděláte.

Z obyčejného stěhování se stane hádavé vlákno. Stačilo napsat vyjádření, jaký mám názor na stěhování kazatelů a tečka.
Kdo, že se to přišel hádat a hádku rozvířil, pomlouvat...? (tučně zvýrazněno a opsáno z komentářů napravovatelů pořádků...)

Tomáš Plechatýý

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 22:11
Hosť napísal: 14 Máj 2019, 21:46 Kolik se ti podařilo přečíst těch tady fňukajících komentářů?
Pokud jsi ten "Hosť", kterého cituji, tak jenom ve tvém příspěvku:
- "... kazatel mne vyučoval "klasicky", ..., nebyl v tom vztah ke Spasiteli." Jsi svéprávný a máš vlastní hlavu, anebo jsi jenom loutka v rukou kazatele?
- "Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám..." Čekal jsi snad, že ti ho vybuduje kazatel? Zase formulace oběti.
- "někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků." Zase ublíženost.
- "Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe..." Stěžování, že nemysleli "na mne"?
- "Byl jsem ... za kazatelem - neměl zájem odpovědět." Zase "já" chudinka.
- "...jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází..." Opět chudinky, a to dokonce celé sbory! Já jsem naopak zažil, že sbor řešil problematického kazatele s vedením sdružení a problém se vyřešil. A div se světe - bez tohoto webu!

Takže asi toto jsem měl na mysli. A to je pouze v jednom (!) příspěvku. A že je podobných zde požehnaně!
V každé sociální skupině se najdou dobří i zlí lidé, i v CASD. Je jenom na mně, na které se zaměřím a jaký postoj zvolím. Zda reaktivní, anebo proaktivní.
A teď mne kamenujte.
Ahoj Hoste (nevim jak vás odlišit, takže zpřesňuji - Hosta, který zná dobře prostředí CASD, ohrazuje se proti fňukání jiného hosta a který čeká na kamenování :) )

Chtěl bych reagovat protože píšeš o věci, kterou jsem si v něčem velmi podobně prožil.

Takže 1) Chci říci, že souhlasím s tím, že obecně ideální správný přístup k problémům a křivdám v církvi není anonymní fňukání. Ano je skvělé zajít za dotyčným a z očí do očí si to vyříkat. Případně si přibrat svědka atd. atd.

Chápu tě a kdybych se na to díval zvenku, tak mi to přijde asi podobně jako tobě nepochopitelné, proč někteří i dospělí lidé v církvi používají anonymní připívání na webu, který není oficiální.

ALE!!!!!

Prosím pochop, že ne vždy je ta věc tak jednoduchá, jak se zdá tobě zvenčí. Ty vidíš jestli to chápu dva rovnocenné dospělé jedince, nebo jedince a společenství dospělých jedinců.

Ve skutečnosti, ale není vztah mezi těmi lidmi vždy takový.

Někteří lidé přišli do církve a byla to pro ně záchrana jejich života (ve smyslu, že by jinak byli v okultismu, gangu, na drogách, agresivní, nebo naopak v depresi až se sklony k sebevraždě.)

Někteří lidé vyrůstali v křehkém prostředí rozvedené rodiny, nebo zažili násilí atd. atd. Je naprosto přirozené, že církev přitahuje takovéto lidi - i za Ježíšem tito lidé chodili a on je přijímal.

A tito zranění lidé často nalezli v církvi někoho v kom nalezli oporu, ujištění, někoho, kdo jim naslouchal, dával naději, povzbuzoval je modlil se za ně.

I tady je podle mne přirozené, že se tonoucí chytá každého stébla a že tedy začne vidět v těchto lidech, kteří mu pomohli někoho jako svůj vzor, někoho kdo má odpovědi na jejich otázky a komu můžou věřit.

A tady je podle mne zlomový okamžik. Protože v pomáhajících profesích se vyučuje jednoznačně (i na TS se kazatele učí v předmětu pastorační péče a psychologie), že sice nutně ve vztahu ,,klient/pacient-pastor/psycholog/poradce" vznikne nerovná závislost, kdy vedoucí a nadřazenou roli má ten pomáhající a ,,radí jak žít/ jak změnit život" tomu kdo si to žádá, ale, že NENÍ ZDRAVÉ ANI MOŽNÉ, aby v takovém vztahu zůstali.

Na tom se asi shodneme. Je důležité pacienta a v tomto případě nově věřícícho, který si vyučujícího, nebo skupinu věřících idealizuje neustále k nim vzhlíží postupně vrátit zpátky do reality a jasně dát najevo, že jste si opět rovni, každý má vlastní svobodu a zodpovědnost.

V některých případech je to potřeba vyjasnit si hned na začátku a nedopustit vůbec aby k takovému zidealizování a závislosti došlo, protože už by to bylo podporování patologického nezdravého způsobu chování toho člověka.

A toto všechno se vyškolení poradci psychologové a další učí a i bystřejším lidem se selským rozumem do dochází.

Problémem je, že lidé v církvi CASD (ale určitě nejen tam) kteří dělají ve sboru nějakou služebnost, nebo se ujmou někoho ,,ze světa" nebo z rozvrácené rodiny v církvi a vychovávají ho, tak tohle narovnání vztahů nedělají. A myslím, že ani někteří kazatelé.

Zkrátka z minulých dob přetrvává v církvi vzorec myšlení, že kazatel je ,,svatý muž", nebo ,,Boží služebník" něco jako Guru, něco jako byl Eliáš pro ostatní žáky.

Vnímá to tak většinou starší generace věřících vychovaná k úctě k Autoritám i z doby komunismu - ani učiteli se neodmlouvalo, rodiče se nepostavili za dítě, ale za učitele. Stejně tak se často věřící postavili automaticky za autoritu kazatele a řadový věřící byl první podezřelý z toho, že něco je špatně na jeho straně.

Zkrátka kvůli tomuto jevu jsou vedoucí v církvi a ti kdož pomáhají, ale i ti, kdo podporují stále tradici ,,vždy ctít respektovat a důvěřovat autoritám" spoluvinni.

Zraněný nebo mladý člověk je naivní a někdy si církev a lidi v ní zidealizuje a vidí je jako malý ostrůvek ráje mezi peklem světa venku, který prožíval. Ale Lidé v církvi ho v tomto vidění světa často nechají, nebo ještě podporují.

Když se potom takový člověk setká s tvrdou realitou, že se k němu někdo v církvi zachová jinak, než by čekal, vnímá to jako mnohem bolestněji, protože je v tom ještě silný pocit pocit zklamání a zrady, že mu toto dříve zatajili.

Když potom těmto lidem ještě jiní lidé z církve vyčtou jejich naivitu a bezmeznou důvěru, kterou měli v kazatele, nebo staršího, tak je to dvojitý zásah na komoru.

Kde byli ti prozíraví, aby shodili zodpovědnost kazatele, když začínající věřící tápal a nechal se hladově vyučovat a bral všechno i s navijákem? Neměl ho varovat už sám ten vyučující?

.................

Já sám jsem zažil, že mi ve sboru říkali, že jsou jako moje rodina. Říkal to i můj kazatel při křtu. Já jsem jim tehdy uvěřil a bral jsem to tak. Pak jsem se zklamal. Očekával jsem od nich více, než ve skutečnosti nabízeli.

Je to moje chyba? V jádru ano, ale nejenom. Pár lidí ze stejného sboru mi pak skoro až s výsměchem řeklo, proč jsem byl tak naivní.

Nojo, ale ti stejní lidé se usmívali na mém křtu a přikyvovali, že jsou teď moje rodina, a že s nimi mohu počítat kdybych cokoliv potřeboval.
To beru jako podraz.

................

Takže Hoste, máš štěstí pokud jsi vyrostl, byl vychován, nebo ses dopracoval do stavu sebevědomí a síly kdy dokážeš svou nespokojenost, nebo pocit ublížení vyřešit upřímně na rovinu přímo s kazatelem, nebo celým sborem. Přeji to i všem ostatním. Ale nemají to tak všichni a ne vždy to je jenom jejich vina. Vícekrát jsem už slyšel i od své pokrevní rodiny, co si to dovoluji jako jednotlivec říkat něco (kritiku ne chválu) kazateli, nebo sboru!

Zkus se prosím hoste vcítit do druhého než ho odsoudíš. Nevím jak si vyrůstal a co jsi zažíval ty. Třeba jsi také zažíval těžké chvíle a dokázal si se s tím vyrovnat, ale nejsou ani dva stejní lidé - zvedneš na někoho hlas a jeden se ti vysměje, druhý zakřičí zpět, třetí se na místě složí, čtvrtému to bude jedno a pátý si to ponese tiše ublíženě v sobě a bude spřádat hněv až mstu, nebo jen bude v depresi.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Nadřazenost nebo vstřícnost.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Jsou slova jejichž použitím se devastují lidské vztahy. Je to typ slovních výrazů posouvající "protivníka" pouze do negativního zobrazení .
Jedná se o vypichování nedostatků toho druhého, co dělá a nedělá pomoci výrazů, které jsou vyjádřením trvalého negativního stavu:
"Vždycky, stále, samé, pořád, nikdy, nic, atp........"
Tak tomu se říká pozitivní přístup k údajnému "pochybení" toho druhého? Jak může někdo použít tyto výrazy a spojit je dohromady tak, že vzbudí v těch druhých takový nálepkový dojem například:
"Stále jenom fňukáš." "Pořád si jenom stěžuješ." "Tak se chovají ti co vůbec nepracují." "Tady není nic dobrého." "Všechno je špatně." Zesílená forma: "Ty nikdy nic neuděláš správně." "Ty nikdy nepíšeš (neřekneš) nic dobrého."

Také se tak vyjadřujeme v rodině, k partnerovi, dětem,...?

Nadřazenost, povýšenost..
V diskuzi se pozná snaha dát najevo nadřazenost. Když to budu trochu parafrázovat:

"Já jsem Franta Černý, najdeš mě v druhém patře kanceláře presidenta čr v Praze, můžeš mě navštívit, jinak ty jsi pro mě "nikdo"."

Od nadřazenosti je lepší cesta ve vstřícnosti:

"Je to zajímavý nápad s tou anketou o stěhování, pokusím se ji podpořit a uvidíme jaké budou výsledky. Samotného mě to zajímá a doposud mě to nenapadlo. Podle výsledků to můžeme realizovat, ale zapojil bych do toho ještě názor našich členů ze sborů. Stěhování rodiny kazatele také nějak ovlivní i členy sboru."

Tajemství spočívá v tom, jak se dá z něčeho vytěžit maximum pozitivního - přetransformovat k užitku..
Tak podobně je to s tímto webem. Bojovat proti a nebo vytěžit maximum pro posun k dobrému?
Někdy se však může stát - "Nezrodil se ten nápad v mé hlavě, tak je to potřeba vystavit do nejhoršího světla."
Pokud někdo něco vnímá negativně, pak to zřejmě nejde změnit opoziční negací. Zlo se nevytlouká zlem tak, jako je nebezpečné vytloukat klín klínem.
Zveličování je také fenomen, jak zničit jedince s jiným názorem pomoci slov, která mají setrvalý negativní význam.
Jsou jedinci, kteří vidí zlo i tam kde není a to z podstaty svého jediného "správného" úhlu pohledu.

Josef

Re: Nadřazenost nebo vstřícnost.

Neprečítaný príspevok od používateľa Josef »

ambassador napísal: 15 Máj 2019, 18:54 Tajemství spočívá v tom, jak se dá z něčeho vytěžit maximum pozitivního - přetransformovat k užitku..
Tak podobně je to s tímto webem. Bojovat proti a nebo vytěžit maximum pro posun k dobrému?
Ambassadore, jmenuj, prosím, co už tento web (diskuse na tomto webu) vyřešil? K čemu dobrému už přispěl? Opravdu mne to zajímá.
A, prosím, buď zcela konkrétní. Děkuji.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadřazenost nebo vstřícnost.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Josef napísal: 15 Máj 2019, 19:59
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 18:54 Tajemství spočívá v tom, jak se dá z něčeho vytěžit maximum pozitivního - přetransformovat k užitku..
Tak podobně je to s tímto webem. Bojovat proti a nebo vytěžit maximum pro posun k dobrému?
Ambassadore, jmenuj, prosím, co už tento web (diskuse na tomto webu) vyřešil? K čemu dobrému už přispěl? Opravdu mne to zajímá.
A, prosím, buď zcela konkrétní. Děkuji.
Pro tebe a tobě podobným nic, protože ty jsi ho už z principu kazatele odsoudil a pořádně pokálel. Proč vytrhuješ z komentáře jen to co se ti hodí? Proč se nezamyslíš jako psycholog nad porovnáním těch dvou přístupů? Napiš proč sem chodíš? Proč nechodíš bojovně komentovat na jiné necírkevní stránky? Např. 3AN sk je tam všechno košer? Jak těžko se říká v něčem jsem se zmýlil.
Na závěr, neoháněj se výroky Ježíše Krista, buď zcela konkrétní co zlého tento web natropil a proč ten tvůj nadměrný zájem? Děkuji

Začni hodnotně přispívat, třeba založ nějaké rozumné vlákno a snaž se trochu usměrňovat diskuzi v něm. Veď druhé k jádru, k podstatě biblické zvěsti a možná něco pochopíš.

Josef

Re: Nadřazenost nebo vstřícnost.

Neprečítaný príspevok od používateľa Josef »

Ambassadore, opravdu jsem čekal konkrétní odpověď. Chci s tebou diskutovat. A promiň, nechtěl jsem tě rozčílit.
Svoji odpověď znám, chtěl jsem znát tu tvoji. Vidím, že jsi hloubavý a rád diskutuješ, i proto sem chodíš. A možná proto jsi ochoten přimhouřit oko nad tím, co se zde děje. A možná ti zde přijde opravdu všechno v pořádku. Nevím, protože nechceš se mnou diskutovat.

Pokusím se ti odpovědět na tvoje otázky:
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Proč vytrhuješ z komentáře jen to co se ti hodí?
Zajímá mne tvůj názor na přínos zdejších diskusí - proto mne zaujala ta část tvého příspěvku.
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Proč se nezamyslíš jako psycholog nad porovnáním těch dvou přístupů?
Protože hledám odpovedi na konkrétní věci. Nechci zde vést akademické debaty. Nic proti nim, mám je někdy rád a ty jsi v nich opravdu dobrý. Ale teď by mi to nešlo.
A nejsem psycholog. To ti píšu záměrně, abych neuškodil člověku, za kterého mne, možná, považuješ. Nejsem on.
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Napiš proč sem chodíš?
Jsem členem CASD a vím, že je tam i hodně upřimných a dobrých lidí. Mám je rád. A tento web vytváří dojem, že tam je většina nečestných a zlých lidí. Že snad celá církev ASD je špatná. Není mi to lhostejné.
A jsem zvědavý, kdo je admin. Už se k tomu blížím. :-)
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Proč nechodíš bojovně komentovat na jiné necírkevní stránky? Např. 3AN sk je tam všechno košer?
Možná jsou některé moje komentáře bojovné, souvisí to s tím, co jsem napsal výše.
Občas zajdu i na 3AN a diskutuji tam. Tam jsou ale diskuse spíše sporadické, ten web má jiné cíle. Ale pokud jsem tam diskutoval, reakce byly věcné. Tady je to někdy více o špíně. Na a v CASD. (Nemyslím tím tebe, myslím obecně.) A to je rozdíl.
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Jak těžko se říká v něčem jsem se zmýlil.
Ano, těžko se to někdy říká i mně. Ale pokud mi ukážeš, v čem se mýlím, pokusím se zachovat korektně.
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Na závěr, neoháněj se výroky Ježíše Krista, buď zcela konkrétní co zlého tento web natropil a proč ten tvůj nadměrný zájem?
Které výroky máš na mysli? Když někdy cituji z bible, snažím se tím o zkratku: bibli tady snad každý zná a tak nějaký výrok může pomoci pochopit, jak to myslím, i bez zdlouhavého vysvětlování.
Pokud dovolíš, sám se rozhodnu, zda budu anebo nebudu bibli citovat, v tom mi, prosím, nemusíš radit. A nemám pocit, že se tím "oháním".
Co zlého tento web dělá jsem psal již na jiných místech, nebudu to zde opakovat. Byl jsem zde zhruba před 2 lety, tehdy jsem o tom psal. Teď jsem se přišel jenom na chvíli podívat, zda se něco změnilo. A vidím, že nic.
Není to seriózní ani čestný přístup, který tvůrci tohoto webu zvolili. To je můj názor, se kterým, samozřejmě, nemusíš souhlasit.
ambassador napísal: 15 Máj 2019, 20:20 Začni hodnotně přispívat, třeba založ nějaké rozumné vlákno a snaž se trochu usměrňovat diskuzi v něm. Veď druhé k jádru, k podstatě biblické zvěsti a možná něco pochopíš.
Na tomto webu určitě ne. Výrok "hodnotně přispívat na www.acos.tym.sk" je pro mne oxymoron. Promiň.

Host kamenovaný :)

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Host kamenovaný :) »

Především bych se rád omluvil všem, kterým jsem mým příspěvkem (na který reaguje i Tomáš) nějak ublížíl anebo jim způsobil smutek či depresi. Nebylo to v žádném případě mým záměrem. A už vůbec jsem nechtěl nikoho soudit, to mi opravdu nepřísluší.
Tomáš Plechatýý napísal: 15 Máj 2019, 10:57 Zkus se prosím hoste vcítit do druhého než ho odsoudíš. Nevím jak si vyrůstal a co jsi zažíval ty. Třeba jsi také zažíval těžké chvíle a dokázal si se s tím vyrovnat, ale nejsou ani dva stejní lidé - zvedneš na někoho hlas a jeden se ti vysměje, druhý zakřičí zpět, třetí se na místě složí, čtvrtému to bude jedno a pátý si to ponese tiše ublíženě v sobě a bude spřádat hněv až mstu, nebo jen bude v depresi.
Tomáši, vážím si tvojí upřímnosti a s tvým popisem lidských interakcí plně souzním.
Určitě si nemyslím, že jsem nějaký suverén a všechno zvládám s nadhledem. Nepovažuji se za silnou osobnost, někdy spíše naopak.
Ano, máš pravdu i v tom za tím ALE!!!!! Také mám jedno takové

ALE: :)

(Jenom pro upřesnění k tomu, co napíšu dále: týká se to lidí svéprávných, kteří jsou plně odpovědni za své prožívání. Netýká se to lidí, kteří mají nějaké psychické problémy anebo poruchy a není v jejich moci mít nad sebou plnou kontrolu a nést za své jednání plnou odpovědnost. To zdůrazňuji.)

To moje ALE se jmenuje Odpuštění.
Máš pravdu, že ne každý má vnitřní sílu řešit věci, když mu někdo ublíží/ubližuje. Co by měl dělat? Tuto otázku jsem si musel vyřešit také, protože někdy jsem také neměl sílu vzdorovat a bránit se.

Někdy najdeš člověka, který tě podpoří, nebo dokonce "do toho" půjde s tebou.
Někdy najdeš alespoň člověka, který tě vyslechne a povzbudí tě, i když s tebou "do toho nepůjde".
Někdy zůstaneš na to sám a budeš se s tím muset poprat sám.
A někdy půjdeš i do kolen, neustojíš to. I to se mi stalo. A stalo se mi i to, že jsem se s tím nedokázal srovnat a nějaký čas jsem to "řešil". Nebylo to k ničemu. A tak jsem postupně začal objevovat cestu k odpuštění.

Odpuštění není pouze "náboženský" termín. Používají jej také autoři běžných komerčních publikací např. o rozvoji osobnosti. Protože pokud někomu odpustím, dělám to hlavně kvůli sobě a ve svůj prospěch.
A tak jsem dospěl k přesvědčení, že pokud nejsem schopný anebo to není možné, abych si věc s někým vyřešil, nejlepší co mohu udělat je, že mu odpustím. Je to osvobozující, mohu potvrdit. A zase: nejsem superman, bez Boží pomoci bych to "nedal". A někdy musím být na sebe i přísný a tvrdý, abych se neutápěl v sebelítosti a neodpuštění.
Takže za mne, Tomáši: odpuštění. A konec.
Zkus si projít mnohé příspěvky zde a některé ankety. A polož si otázku, čemu to prospívá.
Ne, tudy cesta ke štěstí nevede. Čím více bude mít okolí se mnou "pochopení" a bude mne litovat, tím těžší bude pro mne odpustit. Je to cesta "do pekel". (Znova připomenu - mluvím o zdravých svéprávných lidech, kteří nesou za sebe plnou odpovědnost.)

Přeji všem, kteří mají nějakou bolest na někoho, nebo na církev, aby jim Bůh dal tu milost, že je provede cestou odpuštění ke vnitřní svobodě a uzdravení.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Chceš diskutovat?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Chceš se mnou diskutovat, tak kde se sejdeme?

Nejsem rozčílený, jen jsem odpověděl stylem otázek a to dost důrazně.

Ne, nepřivírám zde oči nade vším. Jsou zde i projevy hraničící jemně vyjádřeno s neslušnosti. V množství komentářů je to znatelné.
Je tu i něco co je hodně v nepořádku: Zde máš konkrétní a zásadní odkaz s čím nesouhlasím, následuje tam i diskuze:

vlastne-biblicke-uvahy-a-zamyslenia-f21 ... -t572.html

Nemusíš být psycholog, ale komentuješ formou psychorozboru dopadu existence tohoto webu.

Také jsem členem církve-společenství. Jsem také členem církve-organizace a to jsou dva rozdílné pojmy, které spolu nemusí ladit. Stále mi záleží na obou pojetích termínu církve. Byl by jsem rád aby organizace a společenství žili v symbióze zdravého napětí. Jsem pro to, aby organizační systém byl jenom pomocnou, doprovázející potřebou.
Nemám potřebu pátrat, kdo je kdo. K čemu ti to ve výsledku bude? Nechci utratit čas života nepodstatným hledáním.

Nejde jen o 3an sk, který je jednostranně výběrový v kázání. Není to objektivní web je pouze výběrovým myšlenkovým obrazem zakladatele. Nepustí komentář, který mu nepasuje. Necírkevních webů je docela dost požehnaní na celé zemětváři. Na FB jsou skupiny kde je možné něco pochopit např: "Teologické diskuze" "Sobotní škola", někdy jde o neomylný vnitřní svět. Pak jsou ofic. církevní a tam ti neodpoví, když se to nehodí.
Část adventistů je přecitlivělá jen a jen na svou církev.

Nemohu a asi nechci ukázat v čem máš potřebu poopravit hodnocení, protože jsi se zakonzervoval v tom hodnocení. Do zakonzervovaného myšlení nelze vstoupit, vždy se bude narážet na krunýř.

Vytržené výroky Ježíše Krista a vůbec celý obsah Bible nelze užívat citováním dle vlastního vidění věcí spojováním s mou realitou dneška. Slušně řečeno nelze s ním (obsahem Bible) plácat či mlátit po hlavě toho druhého. Skrze Bibli může také promlouvat Bůh. Když On mluví třesou se moje nohy sebejistoty vlastní spravedlnosti.

Které výroky? "Svět" nás nutí ke zkratkám, kterým ti ostatní nemusí rozumět. Rozhodnout o tom co kdo bude citovat z Bible je vázáno na souvislosti kontextu daného oddílu v Bibli. Někteří lidé zašli příliš daleko v opovážlivém citování z Bible. Používají je jako kameny k hození proti tomu druhému. Nasbírají munici veršů a jdou do boje. Já s tím nesouhlasím.

Před delším časem jsem zde vstoupil a zase odešel na nějakou dobu. Znova jsem se vrátil. Naši úlohou je zasévat a vyvažovat. Všechno má svůj čas i růst má svou délku času, od zasetého semene až po přínosnou rostlinu, třídění nepřináleží člověku..

Ten výraz oxymoron ve spojení s tímto webem mi nedává smysl. Nerozumím tomu spojení.
Také nerozumím tvému odmítání i přesto že se tu zapojuješ. Možná je dobré přehodnotit styl vstupu.

Tak znovu opakuji, kde se sejdeme k věcné diskuzi?

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Místo stěhování, co pak se to řeší?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 17:44
Lída Rohalová napísal: 14 Máj 2019, 17:27 Tvůrci tohoto webu mají již za několik let fungování tohoto webu prokazatelné výsledky, protože některé věci se na sborech začaly řešit, třeba demokracie v církvi.
Lído, v tomto bych tě poprosil o konkrétnější vyjádření: jak se díky tomuto webu začala řešit demokracie v církvi?
Tento web otevřel diskusi na toto téma, a to způsobilo konkrétní konání s návrhem změny Ústavy, který realizoval T. Kábrt se svým sborem a který situaci popsal v časopisu Adialog.
Vidím to tak, že tento web dává podněty, kterých se pak někdo chytí a realizuje je v praxi. Vzhledem k tomu, že to jsou čtenáři tohoto webu, patří dík nejen T. Kábrtovi, který odvedl kus práce se svým sborem, týmem (a i dalším lidem, které neznám a na které jsem zapomněla), ale i Ačostymce.

Tento web přesáhl hranice CASD. To je ale na jiné vlákno.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 15 neregistrovaných