Problematika sťahovania kazateľov

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Místo stěhování, co pak se to řeší?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Josef napísal: 14 Máj 2019, 15:57
ambassador napísal: 14 Máj 2019, 12:26 Kolik spisovatelů někdy muselo psát pod jménem, které bylo pouze pseudonym.
Toto je přesně to, čeho chtějí tvůrci tohto webu dosáhnout: "Musíme být v anonymitě, protože nás budou pronásledovat!" Opravdu tomu ještě někdo věří?
Ambassadore, tvoje anonymita mi vůbec nevadí. To, s čím nemohu souhlasit je, aby někdo anonymně špinil na jiného člověka, jiné lidi, církev. A to ty neděláš, pokud se nemýlím.
Ale na tomto webu se to děje. Prošel jsem si více témat i článků, do některých jsem se i zapojil. Ti, kdo zde chtějí diskutovat seriozně jsou v drtivé menšině, pokud vůbec. Ostatně, ta tomto webu to lze těžko. Většinou jsou to "nespokojenci" a "ukřivděnci" v souvislosti s CASD, ke kterým se ochotně přidají "škodolibci" a "nepřejníci" a při nich se svezou "neuznalí" a "zahořklí".
To samé si myslím také o autorském týmu tohto webu. Proto reaguji tak, jak reaguji.
Tvůrci tohoto webu mají již za několik let fungování tohoto webu prokazatelné výsledky, protože některé věci se na sborech začaly řešit, třeba demokracie v církvi.

Byla bych radši, kdyby web nebyl anonymní, ale tak to je a já respektuji pravidla. Však komu se to nelíbí, není nucen zde být. Je pravdou, že pod rouškou anonymity může být člověk drzejší, ale to zdaleka neplatí o všech aktérech. Pokud by se zde ve větší míře pomlouvalo, adminům se to vymstí, to je zákon setby a žně.

Nemyslím si, že všichni lidé zde jsou zahořklí a ukřivdění, či škodolibí a nepřejícníci. Já osobně se necítím být v této škatulce. K CASD jsem velmi vstřícná, ale již se s ní neidentifikuji v některých bodech učení.

Mé vyjádření ke škodolibcům bude delší, ale to až budu mít čas, jsem na cestách.

Teď jen připomínám, že díky tomuto webu jsem dnes ještě věřící, protože jsem si našla jeden odkaz a osobně se setkala s člověkem, který miluje Pána. A takoví jsou i zde :-).

Neregistrovaný

Re: Místo stěhování, co pak se to řeší?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Lída Rohalová napísal: 14 Máj 2019, 17:27 Tvůrci tohoto webu mají již za několik let fungování tohoto webu prokazatelné výsledky, protože některé věci se na sborech začaly řešit, třeba demokracie v církvi.
Lído, v tomto bych tě poprosil o konkrétnější vyjádření: jak se díky tomuto webu začala řešit demokracie v církvi?

Josef

Re: Každý se může minout...

Neprečítaný príspevok od používateľa Josef »

ambassador napísal: 14 Máj 2019, 16:48 Já nemám zájem řešit pohnutky zakladatele tohoto vlákna. Jednak mu nevidím do hlavy.
"Po jejich ovoci je poznáte" - to je také "nahlížení do hlavy", anebo pouze používání zdravého selského rozumu. Co myslíš, ambassadore?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Jak hodnotíš své ovoce? Ono je jednodušší hodnotit ovoce druhých. Co myslíš Josefe?
Ovoce tohoto webu je ještě ve stádiu zrání, ještě ho nehodnoť, je to předčasný soud.
Musíš trpělivě čekat, až do podzimu. Potřeba je více tepla, světla a vláhy, zvlášť pak
přemíru Božího požehnání.

Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Lidé, kteří tento web provozují nejsou hrdinové, ale zbabělci. Tento web nic neřeší, k ničemu dobrému nepřispívá. Je to septik, kam se chodí vyzvracet a špinit na druhé neuznalí, zamindrákovaní anebo nepřejícní lidé. A zřejmě si to i uvědomují a proto to dělají anonymně.
S názorem Josefa nesouhlasím, mne tento web obohatil. Předtím jsem si nevšiml mnoha věcí, teologických rozporů i různých problémů, nejvíce, které se týkají voleb. Podle mne jsi Josefe nepřejícný a neuznalý Ty sám.
Když jsem přišel do církve, kazatel mne vyučoval "klasicky", tedy legalisticky a nejen mne, byla taková doba. Důraz na to co dělat-nedělat, co se smí a co ne, nebyl v tom vztah ke Spasiteli. Nyní od toho někteří dávají ruce pryč a tvrdí, že církev nikdy neučila takové věci.
Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám a taky si začal všímat, ještě před vznikem tohoto fóra různých věcí, které jsou v rozporu s učením. Mám lidi v církvi rád, mám v ní příbuzné, mnoho lidí mi pomohlo. Ale někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků. Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe...
Církev má možnost svůj web provozovat, podobný jako třeba Evangnet, aby lidé mohli klást otevřené otázky a aby se na ně poctivě odpovídalo. Po negativních reakcích byla nejprve uzavřena možnost připomínek na webu církve a pak, zřejmě pod tlakem okolí, ji uzavřel i br.Pavlík ve svém Diáři. Kam tedy jít diskutovat v rámci adventismu? Byl jsem s některými otázkami, které mne trápily co se týče učení asd za kazatelem - neměl zájem odpovědět. Našel jsem si tedy odpovědi sám - hlavně studiem, ze zahraničních webů a nakonec i zde na webu. V církvi tato možnost nebyla...není zřejmě o diskuzi zájem a pak se někteří diví, že se zde diskutuje otevřeně a očerňují tento web.
Link je o stěhování kazatelů, ukončím tedy tím, protože pár stěhování jsem zažil. Je to spojené s volbami a myslím, že správně někdo upozornil, že současná praxe není úplně dobrá. Kandidáti na služebnosti ve sdružení či unii by měli být představeni dříve, aby se s nimi členové více seznámili. Nebo by měli být kazatelé dopředu upozorněni, že se budou stěhovat (0,5 roku a víc předem), aby nedocházelo k nuceným náhlým rozhodnutím při volbách. Při hodnocení práce kazatelů by se měl vyjadřovat také sbor (výbor sboru), zažil jsem, jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází, protože byly jeho prací zklamáni. Je tedy co zlepšovat a moudrý člověk z vedení církve by měl naslouchat i hlasům zde, myslím, že je zde dost věci k inspiraci. Jinak žije ve svém světě, odtržený od skutečnosti.

Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 19:47
Lidé, kteří tento web provozují nejsou hrdinové, ale zbabělci. Tento web nic neřeší, k ničemu dobrému nepřispívá. Je to septik, kam se chodí vyzvracet a špinit na druhé neuznalí, zamindrákovaní anebo nepřejícní lidé. A zřejmě si to i uvědomují a proto to dělají anonymně.
S názorem Josefa nesouhlasím, mne tento web obohatil. Předtím jsem si nevšiml mnoha věcí, teologických rozporů i různých problémů, nejvíce, které se týkají voleb. Podle mne jsi Josefe nepřejícný a neuznalý Ty sám.
Když jsem přišel do církve, kazatel mne vyučoval "klasicky", tedy legalisticky a nejen mne, byla taková doba. Důraz na to co dělat-nedělat, co se smí a co ne, nebyl v tom vztah ke Spasiteli. Nyní od toho někteří dávají ruce pryč a tvrdí, že církev nikdy neučila takové věci.
Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám a taky si začal všímat, ještě před vznikem tohoto fóra různých věcí, které jsou v rozporu s učením. Mám lidi v církvi rád, mám v ní příbuzné, mnoho lidí mi pomohlo. Ale někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků. Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe...
Církev má možnost svůj web provozovat, podobný jako třeba Evangnet, aby lidé mohli klást otevřené otázky a aby se na ně poctivě odpovídalo. Po negativních reakcích byla nejprve uzavřena možnost připomínek na webu církve a pak, zřejmě pod tlakem okolí, ji uzavřel i br.Pavlík ve svém Diáři. Kam tedy jít diskutovat v rámci adventismu? Byl jsem s některými otázkami, které mne trápily co se týče učení asd za kazatelem - neměl zájem odpovědět. Našel jsem si tedy odpovědi sám - hlavně studiem, ze zahraničních webů a nakonec i zde na webu. V církvi tato možnost nebyla...není zřejmě o diskuzi zájem a pak se někteří diví, že se zde diskutuje otevřeně a očerňují tento web.
Link je o stěhování kazatelů, ukončím tedy tím, protože pár stěhování jsem zažil. Je to spojené s volbami a myslím, že správně někdo upozornil, že současná praxe není úplně dobrá. Kandidáti na služebnosti ve sdružení či unii by měli být představeni dříve, aby se s nimi členové více seznámili. Nebo by měli být kazatelé dopředu upozorněni, že se budou stěhovat (0,5 roku a víc předem), aby nedocházelo k nuceným náhlým rozhodnutím při volbách. Při hodnocení práce kazatelů by se měl vyjadřovat také sbor (výbor sboru), zažil jsem, jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází, protože byly jeho prací zklamáni. Je tedy co zlepšovat a moudrý člověk z vedení církve by měl naslouchat i hlasům zde, myslím, že je zde dost věci k inspiraci. Jinak žije ve svém světě, odtržený od skutečnosti.
Zdá se, že ten Josef se přeci jenom trefil do černého. Samé fňukání, kdo mi co udělal, jak se mi děla křivda, jaký jsem chudinka... Zvláštní, že v té CASD ještě vůbec někdo zůstal!
Jsem adventista a prostředí CASD důvěrně znám. Je pro mne nepochopitelné, jak někteří zde diskutující potkávali v církvi samé zlé lidi a jak jim tam ubližovali. Já potkávám mezi adventisty lidi i dobé i méně dobré. I vzácné Boží děti i neposlušné Boží děti. Jako v každé jiné církvi. Ano, platí to i pro kazatele a vedoucí církve. Tím nechci žádné špatné chování omlouvat, každá špatnost je neomluvitelná. Ale pořád si jenom stěžovat?

Hoste, pokud jsi ženatý, i problémy s manželkou řešíš tak, že ji drbeš po internetu? Anebo si s ní diskrétně promluvíš a spolu hledáte řešení?
Ježíš také vybízel k tomu, abychom aktivně hledali cestu k vyřešení vztahových problémů. To ale nelze, pokud si jenom budeme foukat svoje bolístky a zpoza klávesnice vykřikovat. Je potřeba jít za člověkem a mluvit s ním. A ne to řešit tady a pak si přát, aby ti, kterých se to týká, si to zde přišli přečíst.

Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 21:40
Hosť napísal: 14 Máj 2019, 19:47
Lidé, kteří tento web provozují nejsou hrdinové, ale zbabělci. Tento web nic neřeší, k ničemu dobrému nepřispívá. Je to septik, kam se chodí vyzvracet a špinit na druhé neuznalí, zamindrákovaní anebo nepřejícní lidé. A zřejmě si to i uvědomují a proto to dělají anonymně.
S názorem Josefa nesouhlasím, mne tento web obohatil. Předtím jsem si nevšiml mnoha věcí, teologických rozporů i různých problémů, nejvíce, které se týkají voleb. Podle mne jsi Josefe nepřejícný a neuznalý Ty sám.
Když jsem přišel do církve, kazatel mne vyučoval "klasicky", tedy legalisticky a nejen mne, byla taková doba. Důraz na to co dělat-nedělat, co se smí a co ne, nebyl v tom vztah ke Spasiteli. Nyní od toho někteří dávají ruce pryč a tvrdí, že církev nikdy neučila takové věci.
Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám a taky si začal všímat, ještě před vznikem tohoto fóra různých věcí, které jsou v rozporu s učením. Mám lidi v církvi rád, mám v ní příbuzné, mnoho lidí mi pomohlo. Ale někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků. Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe...
Církev má možnost svůj web provozovat, podobný jako třeba Evangnet, aby lidé mohli klást otevřené otázky a aby se na ně poctivě odpovídalo. Po negativních reakcích byla nejprve uzavřena možnost připomínek na webu církve a pak, zřejmě pod tlakem okolí, ji uzavřel i br.Pavlík ve svém Diáři. Kam tedy jít diskutovat v rámci adventismu? Byl jsem s některými otázkami, které mne trápily co se týče učení asd za kazatelem - neměl zájem odpovědět. Našel jsem si tedy odpovědi sám - hlavně studiem, ze zahraničních webů a nakonec i zde na webu. V církvi tato možnost nebyla...není zřejmě o diskuzi zájem a pak se někteří diví, že se zde diskutuje otevřeně a očerňují tento web.
Link je o stěhování kazatelů, ukončím tedy tím, protože pár stěhování jsem zažil. Je to spojené s volbami a myslím, že správně někdo upozornil, že současná praxe není úplně dobrá. Kandidáti na služebnosti ve sdružení či unii by měli být představeni dříve, aby se s nimi členové více seznámili. Nebo by měli být kazatelé dopředu upozorněni, že se budou stěhovat (0,5 roku a víc předem), aby nedocházelo k nuceným náhlým rozhodnutím při volbách. Při hodnocení práce kazatelů by se měl vyjadřovat také sbor (výbor sboru), zažil jsem, jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází, protože byly jeho prací zklamáni. Je tedy co zlepšovat a moudrý člověk z vedení církve by měl naslouchat i hlasům zde, myslím, že je zde dost věci k inspiraci. Jinak žije ve svém světě, odtržený od skutečnosti.
Zdá se, že ten Josef se přeci jenom trefil do černého. Samé fňukání, kdo mi co udělal, jak se mi děla křivda, jaký jsem chudinka... Zvláštní, že v té CASD ještě vůbec někdo zůstal!
Jsem adventista a prostředí CASD důvěrně znám. Je pro mne nepochopitelné, jak někteří zde diskutující potkávali v církvi samé zlé lidi a jak jim tam ubližovali. Já potkávám mezi adventisty lidi i dobé i méně dobré. I vzácné Boží děti i neposlušné Boží děti. Jako v každé jiné církvi. Ano, platí to i pro kazatele a vedoucí církve. Tím nechci žádné špatné chování omlouvat, každá špatnost je neomluvitelná. Ale pořád si jenom stěžovat?

Hoste, pokud jsi ženatý, i problémy s manželkou řešíš tak, že ji drbeš po internetu? Anebo si s ní diskrétně promluvíš a spolu hledáte řešení?
Ježíš také vybízel k tomu, abychom aktivně hledali cestu k vyřešení vztahových problémů. To ale nelze, pokud si jenom budeme foukat svoje bolístky a zpoza klávesnice vykřikovat. Je potřeba jít za člověkem a mluvit s ním. A ne to řešit tady a pak si přát, aby ti, kterých se to týká, si to zde přišli přečíst.
Kolik se ti podařilo přečíst těch tady fňukajících komentářů?

Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hosť napísal: 14 Máj 2019, 21:46 Kolik se ti podařilo přečíst těch tady fňukajících komentářů?
Pokud jsi ten "Hosť", kterého cituji, tak jenom ve tvém příspěvku:
- "... kazatel mne vyučoval "klasicky", ..., nebyl v tom vztah ke Spasiteli." Jsi svéprávný a máš vlastní hlavu, anebo jsi jenom loutka v rukou kazatele?
- "Musel jsem si po dobu několika let vybudovat vztah k Pánu sám..." Čekal jsi snad, že ti ho vybuduje kazatel? Zase formulace oběti.
- "někteří dokázali hodně ublížit, včetně kazatelů a různých činovníků." Zase ublíženost.
- "Největší problém jsem viděl v tom, že mysleli hlavně na sebe..." Stěžování, že nemysleli "na mne"?
- "Byl jsem ... za kazatelem - neměl zájem odpovědět." Zase "já" chudinka.
- "...jak si sbory oddechly a radovaly se, že kazatel odchází..." Opět chudinky, a to dokonce celé sbory! Já jsem naopak zažil, že sbor řešil problematického kazatele s vedením sdružení a problém se vyřešil. A div se světe - bez tohoto webu!

Takže asi toto jsem měl na mysli. A to je pouze v jednom (!) příspěvku. A že je podobných zde požehnaně!
V každé sociální skupině se najdou dobří i zlí lidé, i v CASD. Je jenom na mně, na které se zaměřím a jaký postoj zvolím. Zda reaktivní, anebo proaktivní.
A teď mne kamenujte.

Neregistrovaný

Re: Problematika sťahovania kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Jsem autor příspěvku z 19:47. Reakci jiného "hosta" nechápu - kdo zde "fňukal"? Naopak, napsal jsem, že jsem poznal mezi asd spoustu skvělých lidí, taky člen církve a prostředí církve taky důvěrně znám, vím o čem píšu.
Popsal jsem hlavně svůj názor a svoji cestu k Bohu, Kristu, kdybych dal na některé kazatele a "zbožné" lidi v církvi, už bych asi ani nevěřil. Pokud se dalo, tak jsem si to s nimi vyříkal, ale nechápali, jsou tak zajetí v určitém schématu myšlení, že to nešlo.
Samozřejmě je vidět, že tato svoboda projevu se některým zajídá, což se projevilo i na konferenci ČS, kdy o některých bodech agendy nechtěli ani jednat, natož aby otevřeli diskusi (viz. zpráva adialog.cz) a to se projevuje i zde.
Je mi úplně jedno, zda mne Josef a další zařadí mezi zamindrákované, neuznalé a nepřející lidi.

Josef

Re: Místo stěhování, co pak se to řeší?

Neprečítaný príspevok od používateľa Josef »

Lída Rohalová napísal: 14 Máj 2019, 17:27 Nemyslím si, že všichni lidé zde jsou zahořklí a ukřivdění, či škodolibí a nepřejícníci. Já osobně se necítím být v této škatulce. K CASD jsem velmi vstřícná, ale již se s ní neidentifikuji v některých bodech učení.
Ano, možná jsem zapomněl na "ty, kteří odešli", ale pořád to nemají s CASD uzavřené a potřebují to dál nějak řešit.
...a pak ještě Lída Rohalová... :)
A možná jsem zapomněl ještě na nějakou minoritní skupinu - rád se nechám poučit. :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných