Homosexualita

Diskusia o všetkom ostatnom.
alex

Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa alex »

Aký sa zachovať k členovi zboru, ktorý sa prizná k tomu, že je homosexuál?

Tomáš Plechatýý

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Normálně. Být homosexuálem (od narození) není hříchem, o nic víc, než mít třeba zrzavé vlasy.

A co se praktikování sexu ve vztahu týče, myslím si, že je to soukromá věc těch dvou a jednou si to případně s Bohem proberou.
Z definice to splňuje Ježíšovo, jak byste chtěli aby lidé jednali s vámi, jednejte vy s nimi - pokud ti dva k sobě přistupují s láskou a je jim to oběma příjemné nevím proč by to měl řešit ještě někdo další.

Kdybychom viděli do ložnice na sex všem členům sboru možná bychom se znechutili i některých projevů i u heterosexuálů a možná bychom je považovali za hříšné nebo zvrácené, ale opět těm dvěma to vyhovuje vzájemně a jednou to možná bude soudit Bůh.


Dříve se tlačilo v církvi na to aby ten člověk žil v celoživotním celibátu a aby potlačoval svou sexuální touhu.
Paradoxně se ve stejné církvi odsuzovalo že to v Katolické církvi tak mají kněží a CASD kazatelům je silně doporučováno aby se oženili dříve než nastoupí do služby, aby nebyli pokoušeni.

Možná by ten, kdo by chtěl navrhovat členovi sboru homosexuálovi, aby žil v sexuálním půstu měl nejprve řekněme půl roku si dát úplný půst od sexuální touhy včetně myšlenek, aby si vyzkoušel jak nesmyslnou věc po někom chce.

To už mi více vadí manželství, kde výchovou poznamenaní jedinci odmítají sex jako něco hříšného a i když jejich partner má tyto potřeby tak mu je odpírají a ještě za ty touhy partnera haní nebo ponižují.
Protože někdy takoví lidé mohou udělat z manželství vězení a to nejen odpíráním sexu ale lásky celkově.
Když se na něčem domluví oba partneři připadá mi to v pořádku.

Neregistrovaný

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Aký sa zachovať k členovi zboru, ktorý sa prizná k tomu, že je homosexuál?
Spíš "ako sa zachovať?", nebo ne?
Bible vnímá homosexualitu jako hřích a problém a církev v ČR v nedávné minulosti nějak neřešila problém s členy homosexuály. Dále jsou v tom na Západě, kde v rámci casd vydávali homosexuálové i vlastní časopis. Jestliže se odhaduje počet homosexuálů ve společnosti na 4% a brali bychom v úvahu, že v církvi jich je méně (např.2%), tak v rámci čs.-unie by jich bylo asi 200, což je pár pěkných sborů.
Je třeba rozlišovat mezi homosexuálními sklony a homosexuálním jednáním, podobně jako mezi heterosexuály v církvi. Hetero mohou mít myšlenky promiskuitní, ale skutky monogamní. V křesťanství přece nejde pouze o ovládání těla, ale hlavně mysli, tj. poddání mysli Duchu Božímu. Je to ale velmi těžký boj.
Proto s názory na to, aby člověk dal průchod svojí přirozenosti nesouhlasím, pak bychom si mohli omlouvat cizoložství, krádeže, alkoholismus atd.
Světová církev vydala více prohlášení o postojích k LGBT, jeden uvádím:
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexua ... _Adventism

Jak se má chovat sbor, členové k homosexuálovi (LGBT) ? No přece jako k člověku, sklony máme každý svoje a každý bojujeme s něčím jiným. Jen se obávám, že zde "na Východě" nejsme v té toleranci, i když se to hodně změnilo, tak daleko jako na Západě. Na druhou stranu se mi zdá, že Západ si svou tolerancí ke všemu podřízl větev a řítí se ke zkáze. I kvůli daleko menším problémům dokáží lidé v církvi ukázat svoji netoleranci, natož k LGBT lidem. Proto nečekej pochopení od lidí, ale spoléhej na Pána, ten má pochopení nejen pro jiné, ale i pro Tebe.

Neregistrovaný

Transsexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Známá osobnost, pocházející z adventistické rodiny, mění pohlaví:
https://refresher.cz/105704-Uz-ne-Danie ... i-tranzice

Vše začíná od hlavy, tedy od přemýšlení, nasměrování...

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

alex napísal: 01 Jan 2021, 16:23 Aký sa zachovať k členovi zboru, ktorý sa prizná k tomu, že je homosexuál?


Dobrá otázka



Odpověď je jednoduchá: Jako k člověku!!!

Laco.

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Neregistrovaný napísal: 04 Nov 2021, 22:40 Známá osobnost, pocházející z adventistické rodiny, mění pohlaví:
https://refresher.cz/105704-Uz-ne-Danie ... i-tranzice

Vše začíná od hlavy, tedy od přemýšlení, nasměrování...
Známý český režisér přiznal, že není gay: Jsem heterosexuální žena, čeká mě tranzice

https://zena.aktualne.cz/celebrity/rezi ... f6b220ee8/

Zle ho nasmerovali ? chceš povedať že ho rodičia zle vychovávali ked hovoríš o nasmerovaní. ?
v tomto videu na Hope tv https://www.youtube.com/watch?v=F-QPDXG5uv4
v druhej minute hovorí ako dieťa chcel byť kaderník a doma česal panenky. Chceš povedať že keby mu nasilu dali plastovú tatrovku že z neho vyrastie "normálny" advenťák. Ak ho Boh takého stvoril asi je to v poriadku.

Neregistrovaný

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Vše začíná od hlavy, tedy od přemýšlení, nasměrování...
Známý český režisér přiznal, že není gay: Jsem heterosexuální žena, čeká mě tranzice

https://zena.aktualne.cz/celebrity/rezi ... f6b220ee8/

Zle ho nasmerovali ? chceš povedať že ho rodičia zle vychovávali ked hovoríš o nasmerovaní. ?
v tomto videu na Hope tv https://www.youtube.com/watch?v=F-QPDXG5uv4
v druhej minute hovorí ako dieťa chcel byť kaderník a doma česal panenky. Chceš povedať že keby mu nasilu dali plastovú tatrovku že z neho vyrastie "normálny" advenťák. Ak ho Boh takého stvoril asi je to v poriadku.
Nepsal jsem, že ho "zle" nasměrovali, ale že vše začíná od "nasměrování" a to je rozdíl. Ani nechci říci, že kdyby mu dali autíčko, vyroste z něho normální advenťák.
Každopádně někam nasměrovaný je, když začal tvrdit, že není gay, ale heterosexuální žena. Jednou posoudí Bůh, kam nebo k čemu byl nasměrován, tedy jak volil své nasměrování.
Bůh netvoří muže, kteří se cítí jako ženy, ale hřích zasáhl i sexualitu a identitu lidí. Je mi ho vlastně líto, musí být vnitřně dost rozpolcený.

host

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Neregistrovaný napísal: 06 Nov 2021, 13:17 Je mi ho vlastně líto, musí být vnitřně dost rozpolcený.
::Cherna::

Neregistrovaný

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: ↑Dnes, 13:17
Je mi ho vlastně líto, musí být vnitřně dost rozpolcený.
::Cherna::
Co je na tom k divení se? Být v mužském těle a chtít být ženou není rozpolcenost?
Nejdřív přemýšlej, než něco osmajlíkuješ...

Laco.

Re: Homosexualita

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Neregistrovaný napísal: 06 Nov 2021, 13:17 Nepsal jsem, že ho "zle" nasměrovali, ale že vše začíná od "nasměrování" a to je rozdíl.
Nepochopil som to - vše začíná od nasměrování.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných