Youtubový kanál - myslící křesťan

Diskusia o všetkom ostatnom.
Tomáš Plechatýý

Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Objevil jsem tento kanál, na kterém autor nahrává videa, často s kritikou špatné věrouky.
Kritika je zaměřena na Svědky Jehovovy, Mormony i Adventisty.

https://www.youtube.com/channel/UCaI4Vn ... WyEbcFusfA

Pod videi často probíhá diskuse, do které se autor videí zapojuje a odpovídá na otázky, které směřují na něj.
Napadlo mne, že by to mohlo zajímat některé zdejší čtenáře nebo přispěvovatele.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

To je správný kecálek, vždy nahodí nějaké téma, nejďřív celé video kecá o ničem a ke konci se k něčemu dostane a vysvětlí to tak, že to je zase úplně o ničem, protože většině témat vůbec sám nerozumí a hraje si na neuvěřitelného chytrolína, za mně dávám 4-.🤨

Rastislav

Re: Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Rozposlal som link svojim starým priatelom zo zboru a na prekvapenie to zobrali ako dobrý námet na po covidovú diskusiu. Vďaka Hospodinovi sa jej už nemusím zúčastniť.

Mike

Re: Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa Mike »

mikim napísal: 31 Jan 2021, 20:47 To je správný kecálek, vždy nahodí nějaké téma, nejďřív celé video kecá o ničem a ke konci se k něčemu dostane a vysvětlí to tak, že to je zase úplně o ničem, protože většině témat vůbec sám nerozumí a hraje si na neuvěřitelného chytrolína, za mně dávám 4-.🤨
Naprostý souhlas, je to nafoukaný, hloupý a samolibý tlachal, který vnáší do různých diskuzí jen nepokoj a svár.

Neregistrovaný

Re: Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Naprostý souhlas, je to nafoukaný, hloupý a samolibý tlachal, který vnáší do různých diskuzí jen nepokoj a svár.
Souhlas, kanál znám, "odborník" na všechno, podle mne zakomplexovaný člověk. Divím se, že to Tomáš sdílel.

Tomáš Plechatýý

Re: Youtubový kanál - myslící křesťan

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Neregistrovaný napísal: 28 Apr 2022, 20:52
Naprostý souhlas, je to nafoukaný, hloupý a samolibý tlachal, který vnáší do různých diskuzí jen nepokoj a svár.
Souhlas, kanál znám, "odborník" na všechno, podle mne zakomplexovaný člověk. Divím se, že to Tomáš sdílel.
Zde na fóru nové myšlenky, vlákna a podněty do diskuse vkládá pravidelně jen pár jedinců.
Tento člověk hovoří o církvi, kterou nezná zevnitř, ale otevírá možnost diskuse buď pod videy s ním, nebo se dá diskutovat zde.
(překvapilo mne ,že se k tomuto vláknu někdo vyjádřil většinou je po takové době (víc než rok) vlákno už mrtvé.

Pod videy zatím nebylo mnoho slušných a smysluplných příspěvků.
To že jsem to sdílel neznamená, že souhlasím se vším co říká, nebo s tím jak to říká.

Ale uvažte toto:

Když kritizuje člověk, který je bývalý adventista - dostává často odpověď jako radu - co je ti pořád do nás asi máš nějaký komplex, když už jsi jednou odešel, tak si hleď svého.
Když kritizuje člověk, který je aktivní adventista - dostává často odpověď typu: No, jo podívejte , ten dělal tehdy tohle a támhle má určitě s někým osobní spor.
Když kritizuje člověk, který je aktivní adventista, ale neodhalí svou identitu - dostává odpověď typu : Buď chlap/ žena a přiznej se kdo jsi, neschovávej se za anonyma, jinak nemá smysl se zabývat tím co říkáš, anonymně si může vymýšlet každý cokoliv.
A když kritizuje člověk, který je úplně mimo církev - dostává odpověď - nerozumíš tomu, protože se díváš jen zvenčí a naše učení vykládáš tendenčně.

Na každé odpovědi je trocha pravdy, ale dohromady to způsobí, že vlastně nemůže kritizovat nikdo.

Takže odkaz jsem dal proto, že sem věřil že alespoň někoho to zaujme a i když většina to pošle k šípku někdo si třeba rád zauvažuje nad některými námitkami zvenčí a jestli to tak opravdu mají a jestli ne jak to že to tak na veřejnost působí.
(každá denominace asi je ráda, když je její učení pro veřejnost srozumitelné a když nezní podivně).

Jinak souhlasím s tím, že existuje mnoho různých lidí se spasitelským komplexem, kteří aby nemuseli řešit své problémy, přesvědčí se, že je šlechetnější a důležitější nejprve vyřešit problémy jiných lidí nebo skupin(y) protože ti jsou na tom určitě ještě hůř a jsou větší chudáci. A potom investují čas a energii do ,,konstruktivní" kritiky jiných.

Myslím že se mě to taky týkalo (už jako CASD člen jsem měl tendence nejvíce řešit chudáky zbloudilé světitele neděle, spíš než sebe).

Moje zkušenost ale je ta, že když se potkají dvě křesťanské denominace, velice rychle jsou schopny navzájem vycítit co není v pořádku u té druhé, zatímco u sebe sama to schopni vidět nejsou.
Takže podle mne se dá od vnějšího kritika(pozorovatele) získat spousta cenné reflexe byť vím že v něčem je mimo on sám, nebo že nevidí detaily (ale ten odstup a nadhled mu právě umožňuje vidět něco co nevidím a nemůžu vidět já.)

To sem se zas rozkecal.
Čaute

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných