svoboda slova v našich dvou státech

Diskusia o všetkom ostatnom.
Tomáš Plechatýý

svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Dnes byly z tohoto fóra vymazané příspěvky.

Jeden v Kategorii jiné - diskusia o všetkom ostatním

S odkazem na rozhovor s českým profesorem a vědcem v oboru farmakologie, imunologie a vakcinologie.

Asi je to zakázané téma.

Jiné dva s voláním po svobodě slova a vzájemném pochopení a diskusi, ale obsahovaly zakázané téma ,,ínávokčo" (čti pozadu)

Píši pro představu ostatním diskutujícím jaká je dnes svoboda slova.
Věřím tomu, že admini sami kdyby to bylo jen na nich a nikdo by je ničím netlačil - neměli by z něčeho strach - by to nemazali.

V ČR a zdá se že i na Slovensku ovšem existují hlídači kteří si osobují právo kontrolovat ostatní media a posuzovat co je závadné a co ne, co je dezinformace a co je správné.

Kvůli ,,cenzuře" na www.casd.cz a vypnutí diskuse pod články a to i na blogu Mikuláše Pavlíka kdysi vzniklo toto fórum, aby se alespoň někde mohli bavit anonymně a trochu otevřeně lidé i o tom, co je Oficiálním vedení církve považováno za nevhodné, nebo dokonce dezinformace, pomluvy a očerňování.

Roky uplynuly, zde se stále o věrouce může mluvit otevřeně a příspěvky na toto téma nejsou mazány.

Horší situace nastala když se vytáhne téma, které rezonuje celou společností našich států a vlastně celého světa, kde také je ta kritizující strana osočována nepouštěna do médií je jim mazán obsah na soc. sítích a jsou nálepkování jako dezinformátoři.

Chápu že toto fórum primárně mělo sloužit něčemu jinému. Současnou situaci nikdo nečekal.
Ale svět v tomto tématu církev předhonil a nyní se možná mohou naše zkušenosti s historií boje za pravdu a její umlčování hodit i pro ostatní.

Mimochodem
V sekulární Kanadě se pálí ,,škodlivé knihy"

https://echo24.cz/a/S7gm2/v-kanade-se-z ... x-a-tintin

Lída R.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Zásah adminů vítám a v jejich rozhodnutí je plně podporuji. Se dvěma komentáři jsem souhlasila, ale je spravedlivé smazat vše. Postoj pro i proti. Nyní vím, že mám odolat vyprávění o svých zážitcích kvůli očkování.

Máš svůj web, tak tam můžeš psát i veškeré své názory, tam Ti to nikdo mazat nebude.

Nemožnost psát zde o celosvětovém problému zachraňuje tento web od mnoha neplodných výměn názorů a od ještě větší polarizace čtenářů. Vždyť na to téma se dá diskutovat jinde (a i tam je vidět, že se většinou nic nevyřeší).

Viktor Čistič

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktor Čistič »

Kdo maže, ten dneska jede.. Divím se, že se tomu divíš. Nějak se to zrno od plev musí vyčistit. Za poslední dva roky se vyjevilo hodně skrytého a celá řada "demokratů" ukázala svoji pravou tvář. Stačí se jen na chvíli zastavit a sledovat.

jenb
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 21:24
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa jenb »

Lída R. napísal: 17 Sep 2021, 22:10 Zásah adminů vítám a v jejich rozhodnutí je plně podporuji. Se dvěma komentáři jsem souhlasila, ale je spravedlivé smazat vše. Postoj pro i proti. Nyní vím, že mám odolat vyprávění o svých zážitcích kvůli očkování.

Máš svůj web, tak tam můžeš psát i veškeré své názory, tam Ti to nikdo mazat nebude.

Takhle přesně začíná fašismus, svoboda slova buď je a nebo není....

Nemožnost psát zde o celosvětovém problému zachraňuje tento web od mnoha neplodných výměn názorů a od ještě větší polarizace čtenářů. Vždyť na to téma se dá diskutovat jinde (a i tam je vidět, že se většinou nic nevyřeší).
Tenhle web je plnej neplodných názorů, současný stav ovlivňuje život každého křesťana i jeho křesťanský život, takže sem patří i tohle téma.
Nicméně když vidím, kam se naší východní sousedi posunuli, tak mě zdejší cenzura vůbec nepřekvapuje....

Lída R.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

jenb napísal: 18 Sep 2021, 00:01
Lída R. napísal: 17 Sep 2021, 22:10 Zásah adminů vítám a v jejich rozhodnutí je plně podporuji. Se dvěma komentáři jsem souhlasila, ale je spravedlivé smazat vše. Postoj pro i proti. Nyní vím, že mám odolat vyprávění o svých zážitcích kvůli očkování.

Máš svůj web, tak tam můžeš psát i veškeré své názory, tam Ti to nikdo mazat nebude.

Takhle přesně začíná fašismus, svoboda slova buď je a nebo není....

Nemožnost psát zde o celosvětovém problému zachraňuje tento web od mnoha neplodných výměn názorů a od ještě větší polarizace čtenářů. Vždyť na to téma se dá diskutovat jinde (a i tam je vidět, že se většinou nic nevyřeší).
Tenhle web je plnej neplodných názorů, současný stav ovlivňuje život každého křesťana i jeho křesťanský život, takže sem patří i tohle téma.
Nicméně když vidím, kam se naší východní sousedi posunuli, tak mě zdejší cenzura vůbec nepřekvapuje....
Cenzura slova je především na Západě i v tzv. "demokratických státech". Do Čech to přichází pomaleji, ale zde se projevují první vlaštovky např. ve zrušeném účtu na jedné sociální síti Aliance pro rodinu (ta předkládá dnes názory, které nejsou in) a zajímavostí je, že i jedna peněžní společnost zrušila účet CitizenGo, aby nemohli provádět peněžní transakce. Když se jich komunita CitizenGo ptala, proč to tak je, tak jí banka odpověděla, že se neztotožňuje s hodnotami té komunity (jsou to většinou konzervativní křesťané a nepropagují ideologie, které dnes frčí).

Covid, očkování atd. znamená silně vyhrocené diskuse. Tak vyhrocené, že se to nedá číst a nedivím se adminům, že to zde nechtějí. Podívejte se na Novinky, Seznam a běžte pod články s těmi tématy. Já osobně jsem z nich naprosto znechucená. Křesťanské diskuse nejsou výjimkou.

Chcete-li web bez jakékoli cenzury, založte si svůj. Dnes se to dá i anonymně, protože zde je většina anonymních čtenářů či přispěvatelů. (Zajímavé je pak to volání, aby zde nebyla cenzura). I když je možné, že v dnešní době by někdo mohl označit za cenzuru i to, že se někde musí podepsat :-).

O fašismus se zde nejedná. Cenzura zde nějaká je a je třeba se s tím smířit. Pravidla určuje admin. Komu se to nelíbí, musí si založit své fórum a tam se může o očkování bavit od rána do večera, jistě najde příznivce.

Ano, jsou zde i neplodné názory. To už tak bývá. Možná i proto není třeba přidávat další.
Ano, současný stav ovlivňuje všechny. Informace se ale dají zjistit i bez tohoto fóra a každý už má na to svůj názor. Nyní je daleko větší výzvou žít dál v křesťanské lásce a nezatracovat bratry a sestry s opačným názorem, ale projevovat ovoce ducha. A to především v reálném světě. A v tom virtuálním musíme ujít ještě větší kus cesty.

Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

Smazání příspěvku moderátorem webu je nemilá věc, zvláště pokud je to příspěvek vlastní...Osobní postoj k očkování je prostě nepovolené téma. Předpokládám, že nikoli kvůli posledním příspěvkům, ale kvůli předchozí obsáhlé, emocionálně "přepálené" diskuzi, která byla rovněž odstraněna. Když se kácí les, létají třísky...Neberu to nějak úkorně, jen je škoda času, který jsem tomu věnoval. Svoboda slova patří k základním právům, není však absolutním a jediným právem. A na webu jde v tomto případě v první řadě o nastavení hranic, ne o svobodu slova.

Pokud se nemýlím, nosným tématem posledních psaných příspěvků byla svoboda svědomí, osobní odpovědnost, a "nálepkování" lidí kvůli postojům v jedné jediné věci, která může, ale nemusí mít etický a náboženský rozměr.
Také o tom, že diskuze ve virtuálním prostoru, mají-li mít smysl, kladou větší nároky na autory příspěvků.

Lída R.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Milan napísal: 18 Sep 2021, 07:04 Smazání příspěvku moderátorem webu je nemilá věc, zvláště pokud je to příspěvek vlastní...Osobní postoj k očkování je prostě nepovolené téma. Předpokládám, že nikoli kvůli posledním příspěvkům, ale kvůli předchozí obsáhlé, emocionálně "přepálené" diskuzi, která byla rovněž odstraněna. Když se kácí les, létají třísky...Neberu to nějak úkorně, jen je škoda času, který jsem tomu věnoval. Svoboda slova patří k základním právům, není však absolutním a jediným právem. A na webu jde v tomto případě v první řadě o nastavení hranic, ne o svobodu slova.

Pokud se nemýlím, nosným tématem posledních psaných příspěvků byla svoboda svědomí, osobní odpovědnost, a "nálepkování" lidí kvůli postojům v jedné jediné věci, která může, ale nemusí mít etický a náboženský rozměr.
Také o tom, že diskuze ve virtuálním prostoru, mají-li mít smysl, kladou větší nároky na autory příspěvků.
Milan napísal: 18 Sep 2021, 07:04 Smazání příspěvku moderátorem webu je nemilá věc, zvláště pokud je to příspěvek vlastní...Osobní postoj k očkování je prostě nepovolené téma. Předpokládám, že nikoli kvůli posledním příspěvkům, ale kvůli předchozí obsáhlé, emocionálně "přepálené" diskuzi, která byla rovněž odstraněna. Když se kácí les, létají třísky...Neberu to nějak úkorně, jen je škoda času, který jsem tomu věnoval. Svoboda slova patří k základním právům, není však absolutním a jediným právem. A na webu jde v tomto případě v první řadě o nastavení hranic, ne o svobodu slova.

Pokud se nemýlím, nosným tématem posledních psaných příspěvků byla svoboda svědomí, osobní odpovědnost, a "nálepkování" lidí kvůli postojům v jedné jediné věci, která může, ale nemusí mít etický a náboženský rozměr.
Také o tom, že diskuze ve virtuálním prostoru, mají-li mít smysl, kladou větší nároky na autory příspěvků.
Ano, je to věc nemilá. V předchozí diskusi byly smazány i mé příspěvky (i v této, ale ten nebyl obsáhlý), také jsem čas mohla věnovat jinak. Ale ok, když všechno, tak všechno. A proč ne. Ono jakékoli psaní na internet se může zvrtnout. Starší účastníci diskusí ale věděli o tom, co si adminové nepřejí, takže jsem se celkem divila novým příspěvkům na to téma.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Svoboda nebo naivita?

Svoboda není bezbřehá. Vždy musí být nějaký mantinel nebo hráz. I ve sportovní oblasti existuje omezení. Někdy ta svobodomyslnost protrhne hráz a pak následují obrovské nevratné škody.
Někdy si svobodu slova vysvětlujeme po svém. Chápání neomezené svobody všeobecně, tak to je celá katastrofická plejáda slovních nikdy nekončících vystřelovaných "katuší".
Kdo nesleduje v širší míře diskuze kolem žhavých témat, ten zde nemusí chápat mazaní některých vláken nebo jen komentářů. Nikdy v minulosti jsem nečetl a neslyšel tak devastující nesnášenlivě otřesné větné soubory, jako za poslední rok na sociálních sítích.
Svoboda jednotlivce končí tam kde začíná svoboda toho druhého.
Svoboda se může snadno zvrhnout "podobně" jak se to zvrhlo v období francouzské revoluce.
Pravá svoboda je zodpovědná k sobě i druhým.
Jistě, že si člověk může dělat co chce, ale musí nést i důsledky toho svého jednání a mluvení.
Zatím nepozoruji, že by se tzv. cenzura na tomto webu zvrhla.
Ta mladší generace, která neprožila komunistickou ideologickou cenzuru to nemusí chápat
a někteří starší asi již zapomněli.
Inu není cenzura jako cenzura.

Svoboda pro všechny lidi musí mít společná pravidla, jinak je to chaos.

Tomáš Plechatýý

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Pravidla fóra ačostym

Používaním diskusného fóra vyjadrujete súhlas s nižšie uvedenými pravidlami.
Používaním a prispievaním do diskusného fóra dávate prevádzkovateľovi súhlas na zverejnenie, spravovanie a používanie Vašich príspevkov. Zverejnenie ani vymazanie príspevkov nie je vymožiteľné.
Je dovolené vkladať príspevky anonymne, registrácia nie je potrebná.
Citáty by nemali presiahnuť rozsah troch viet, vždy je potrebné uviesť autora a zdroj (pokiaľ možno čo najpresnejšie).
Administrátor nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah príspevkov. Za ich obsah zodpovedá vždy príslušný autor.
Buďte kresťansky ohľaduplní, neurážajte a neponižujte ostatných.
Nepíšte text veľkými písmenami(zapnutá funkcia Caps Lock), nepoužívajte priveľa interpunkčných znamienok.
Nepoužívajte fórum na posielanie súkromných správ.
Nie je dovolené spamovanie v témach a prispievanie príspevkov, ktoré sú obsahovo mimo témy.
Nepridávajte dva alebo viac príspevkov v jednej téme bezprostredne za sebou. Takéto budú zlúčené do jedného.
Zakázané sú príspevky, ktoré obsahujú vulgarizmy, vyhrážanie, osobné útoky alebo podnecujú k nenávisti alebo agresivite. Takéto príspevky budú vymazané. Vymazané môžu byť tiež príspevky, ktoré nesúvisia s danou témou, alebo sú nevhodné z iného dôvodu (napr. propagácia produktu alebo služby, politickej strany a pod.).
Moderátori a administrátori si vyhradzujú právo upravovať alebo mazať príspevky, ktoré porušia uvedené pravidlá.


Dále jen vyjádření Admina

Re: Covid vakcíny - Srozumitelné shrnutí faktů
Príspevok od používateľa admin » 20 Jún 2021, 20:55

Príspevky pod týmto vláknom boli vymazané.
Prosíme všetkých, vrátane používateľa mikim, aby sa na tomto fóre vyhýbali príspevkom na tému Covid, predovšetkým tým konšpiračným a dezinformačným.
Ďakujeme za rešpektovanie.

Ostatní jste zde reagovali v tomto vlákně, že svoboda bez pravidel nejde a, že admin má právo mazat co se mu nelíbí.

Já říkám.
Výše uvedená pravidla jsem neporušil.
A vyjádření admina ?

To je těžké rozhodnout.
Já věřím, že rozhovor vědce profesora a lékaře na téma není ani konspirační ani dezinformační.
Stejně tak názor, že jsem proti očkování, nebo že jiný člověk napsal, že je pro očkování.

A konspirační není ani to, že ta látka je nevyzkoušená ani to, že se může v budoucnu objevit vedlejší účinek.
Je konspirační, že je látka experimentální?
https://www.sukl.cz/sukl/evropska-agent ... a-udelit-1

Že bude těžké domoci se finanční náhrady?
https://www.pravniprostor.cz/clanky/ost ... i-covid-19

Zde jsem narazil na článek, který naopak vyvrací mé dřívější přesvědčení, že od následků dává stát ruce pryč.
Přiznávám tedy svůj dřívější omyl a vidím, že existuje podložený důkaz který vyvrací mou předchozí představu, byť jsem ji zde naplno nepředstavoval.


Naopak někteří jiní v tom můžou vidět konspiraci nebo dezinformaci.
na webu
manipulátoři.cz je článek o tom rozhovoru s profesorem a snaží se zde ukázat že profesor dezinformuje - nicméně při pozorném přečtení jsem zjistil, že manipulatori.cz bojují proti tvrzením, které profesor nezastává.

Zkrátka zde na webu se ke smazání nikdo nevyjádřil. A já jsem v pravidlech ani přání admina nenašel důvod proč to bylo smazáno.
Proto pořád věřím, že nepíši nic závadného a proti pravidlům fóra.

Jistěže mají admini právo mazat co se jim zachce.

Čekal bych od nich, ale vyložené karty na stole - jasné znění v pravidlech fóra co se smí a co ne.

Že se možná bojí nechutných příspěvků, které se k tématu všude objevují?

Chápu, ale opět, tak ať to dají vědět.
Nechutné příspěvky se zde občas vyskytovaly již dříve v teologických tématech také a nebyly kvůli nim zakázány diskuse na citlivá teologická témata.

Sám jsem jako horká hlava párkrát někoho nazval silně negativně.

Poslední postřeh- férovější mi přijde mazat buď vše o tématu nebo nic.
Říci - poprosit - že se máme vyhýbat především příspěvkům konspiračním a dezinformačním - je počátek konce svobodné diskuse.

Kromě vědomě škodících a matoucích lidí (trolů) bývají většinou zastánci obou pohledů na kontroverzní téma přesvědčeni, že zrovna oni mají pravdu (= nekonspirují a nedezinformují) a že ta druhá strana je na omylu (nebo dokonce úmyslně klame).

Řešením v diskusích byl vždy dialog, naslouchání argumentace a dobrý názor porazil ten špatný, chyby v myšlení nebo argumentech byly odhaleny, nebo se šly hledat důkazy a zdroje.
(nedělám si po letech zkušeností iluze o časté kvalitě dialogu zde na fóru i jinde )

Jakmile někdo zvenku předem vyřadí jednu stranu s tím, že je to dezinformace a konspirace a ,,o tom se tu nebudeme bavit" , stačí tímto umlčet protivníka a už nemusíte přemýšlet nad tím co říká.
Pokud ale měl pravdu bývá tím poškozena i druhá strana.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Pravidla fóra ačostym

Používaním diskusného fóra vyjadrujete súhlas s nižšie uvedenými pravidlami.
Používaním a prispievaním do diskusného fóra dávate prevádzkovateľovi súhlas na zverejnenie, spravovanie a používanie Vašich príspevkov. Zverejnenie ani vymazanie príspevkov nie je vymožiteľné.
Je dovolené vkladať príspevky anonymne, registrácia nie je potrebná.
Citáty by nemali presiahnuť rozsah troch viet, vždy je potrebné uviesť autora a zdroj (pokiaľ možno čo najpresnejšie).
Administrátor nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah príspevkov. Za ich obsah zodpovedá vždy príslušný autor.
Buďte kresťansky ohľaduplní, neurážajte a neponižujte ostatných.
Nepíšte text veľkými písmenami(zapnutá funkcia Caps Lock), nepoužívajte priveľa interpunkčných znamienok.
Nepoužívajte fórum na posielanie súkromných správ.
Nie je dovolené spamovanie v témach a prispievanie príspevkov, ktoré sú obsahovo mimo témy.
Nepridávajte dva alebo viac príspevkov v jednej téme bezprostredne za sebou. Takéto budú zlúčené do jedného.
Zakázané sú príspevky, ktoré obsahujú vulgarizmy, vyhrážanie, osobné útoky alebo podnecujú k nenávisti alebo agresivite. Takéto príspevky budú vymazané. Vymazané môžu byť tiež príspevky, ktoré nesúvisia s danou témou, alebo sú nevhodné z iného dôvodu (napr. propagácia produktu alebo služby, politickej strany a pod.).
Moderátori a administrátori si vyhradzujú právo upravovať alebo mazať príspevky, ktoré porušia uvedené pravidlá.
Tato pravidla dále pokračují:
Ak sa domnievate, že niektorý príspevok porušuje pravidlá, kontaktujte administrátora (acostym@gmail.com).
Administrátor si vyhradzuje právo aktualizovať tieto pravidlá a podmienky podľa potreby.


Dále jen vyjádření Admina

Re: Covid vakcíny - Srozumitelné shrnutí faktů
Príspevok od používateľa admin » 20 Jún 2021, 20:55

Príspevky pod týmto vláknom boli vymazané.
Prosíme všetkých, vrátane používateľa mikim, aby sa na tomto fóre vyhýbali príspevkom na tému Covid, predovšetkým tým konšpiračným a dezinformačným.
Ďakujeme za rešpektovanie.

Ostatní jste zde reagovali v tomto vlákně, že svoboda bez pravidel nejde a, že admin má právo mazat co se mu nelíbí.

Já říkám.
Výše uvedená pravidla jsem neporušil.
Pravidla jsi neporušil. Porušil jsi přání admina. Z tohoto odstavce jsi věděl, že adminové si zde povídání o Covidu nepřejí. Navíc adminové mohou pravidla měnit podle potřeby, toto bylo vyjádřeno větou tučně zvýrazněnou. Avšak více transparentnější by bylo napsat to přímo do pravidel, např. "Jsou zde zakázány diskuse o Covid v jakékoli formě" nebo něco takového. Nově příchozí určitě nebude hledat ve spleti diskusí, kdo a kde kdy co řekl.

A vyjádření admina ?

To je těžké rozhodnout.
Já věřím, že rozhovor vědce profesora a lékaře na téma není ani konspirační ani dezinformační.
Stejně tak názor, že jsem proti očkování, nebo že jiný člověk napsal, že je pro očkování.

A konspirační není ani to, že ta látka je nevyzkoušená ani to, že se může v budoucnu objevit vedlejší účinek.
Je konspirační, že je látka experimentální?
https://www.sukl.cz/sukl/evropska-agent ... a-udelit-1

Že bude těžké domoci se finanční náhrady?
https://www.pravniprostor.cz/clanky/ost ... i-covid-19

Zde jsem narazil na článek, který naopak vyvrací mé dřívější přesvědčení, že od následků dává stát ruce pryč.
Přiznávám tedy svůj dřívější omyl a vidím, že existuje podložený důkaz který vyvrací mou předchozí představu, byť jsem ji zde naplno nepředstavoval.


Naopak někteří jiní v tom můžou vidět konspiraci nebo dezinformaci.
na webu
manipulátoři.cz je článek o tom rozhovoru s profesorem a snaží se zde ukázat že profesor dezinformuje - nicméně při pozorném přečtení jsem zjistil, že manipulatori.cz bojují proti tvrzením, které profesor nezastává.
Nevyjadřuji se, admin si to nepřeje. K pandemické krizi jsem vytvořila docela dost popsaného listu v soukromých polemikách. Jestli chceš, tak Ti svá vyjádření přepošlu nebo s Tebou budu diskutovat soukromě, ale tady ne. Pokud by zde admin oznámil, že zde mohou přispívat jen osoby s růžovými vlasy, tak budu brblat, možná kritizovat, ale stejně budu muset jít jinam vytvořit svá vlastní pravidla. A to jsem taky udělala, své vyjádření jsem dala na svůj web, kde nepovoluji diskusi a neřeším, jestli se to někomu líbí, nebo ne. Ten web pozbyl svou původní funkci pomoc bývalým adventistům, vše jsem postahovala a teď už jsou tam víceméně jen má vyjádření, která nechci stále znovu psát, takže na ně dávám jen odkaz. Je to pro mě pohodlné. A je to jen dočasné.
Zkrátka zde na webu se ke smazání nikdo nevyjádřil. A já jsem v pravidlech ani přání admina nenašel důvod proč to bylo smazáno.
Proto pořád věřím, že nepíši nic závadného a proti pravidlům fóra.
Admin není povinen důvod sdělovat, ale bylo by transparentnější, kdyby to nějak okomentoval.
Jistěže mají admini právo mazat co se jim zachce.

Čekal bych od nich, ale vyložené karty na stole - jasné znění v pravidlech fóra co se smí a co ne.

Že se možná bojí nechutných příspěvků, které se k tématu všude objevují?

Chápu, ale opět, tak ať to dají vědět.
Nechutné příspěvky se zde občas vyskytovaly již dříve v teologických tématech také a nebyly kvůli nim zakázány diskuse na citlivá teologická témata.

Sám jsem jako horká hlava párkrát někoho nazval silně negativně.
Za připsání zákazu diskuse o Covidu bych se přimlouvala, aby se to dalo do pravidel. Takto nově příchozí nevědí, že to není možné. Starší to vědí, ale někdy to nerespektují.
Ano, nechutné příspěvky se vyskytovaly. Není to však jen chyba adminů, ale i chyba "mlčícího fóra". Asi bych očekávala, že admin bude pravidelně web kontrolovat a mazat bude sám. Ten web je ale velké sousto a nejde to asi stíhat. Mně třeba odradilo to, že to bylo na mě, že musím často něco hlásit. To se na to člověk raději vykašle, aby si nepřipadal trapně. Ozývala jsem se, ale ne úplně pokaždé, protože jsem prostě na to neměla kapacitu. Nyní ale adminové komunikují dobře a chybu tolerance vulgarit přiznali.
Poslední postřeh- férovější mi přijde mazat buď vše o tématu nebo nic.
Říci - poprosit - že se máme vyhýbat především příspěvkům konspiračním a dezinformačním - je počátek konce svobodné diskuse.

Kromě vědomě škodících a matoucích lidí (trolů) bývají většinou zastánci obou pohledů na kontroverzní téma přesvědčeni, že zrovna oni mají pravdu (= nekonspirují a nedezinformují) a že ta druhá strana je na omylu (nebo dokonce úmyslně klame).
Byly smazány příspěvky jak pro očkování, tak proti tomu. S Ambassadorem i Milanem jsem souhlasila, ale admin se zachoval spravedlivě, smazal vše. A v té předchozí diskusi se nacházely také komentáře propagující očkování, nikoli jen ty, které jsou proti. A i teď zde ještě některé příspěvky zůstaly a ty nejsou očkování nakloněny, např. zde:
viewtopic.php?p=16269#p16269

Je tu i mé téma o koronaviru a už v minulosti jsem vyjádřila, že pokud bude smazáno, ok. Po určité době tam stejně už ty články nebudou. Oba ty příspěvky byly však psány v době před přáním admina. V současné době má téma 8750 shlédnutí.

Takže si nemyslím, že admin nadržuje zastáncům očkování, mezi které patřím i já. Je to spíš mentalita v hlavě, která říká: "Vy nám všechno smažete." Rozumím Tvému rozhořčení a v některých částech je i oprávněné. Fakta ale nehovoří pro diskriminaci jistého pohledu na očkování.
Řešením v diskusích byl vždy dialog, naslouchání argumentace a dobrý názor porazil ten špatný, chyby v myšlení nebo argumentech byly odhaleny, nebo se šly hledat důkazy a zdroje.
(nedělám si po letech zkušeností iluze o časté kvalitě dialogu zde na fóru i jinde )

Jakmile někdo zvenku předem vyřadí jednu stranu s tím, že je to dezinformace a konspirace a ,,o tom se tu nebudeme bavit" , stačí tímto umlčet protivníka a už nemusíte přemýšlet nad tím co říká.
Pokud ale měl pravdu bývá tím poškozena i druhá strana.
Ano, dialog je cesta. V internetový dialog už moc nevěřím. To, co jsem na diskusích zažila za poslední rok, se nedá s ničím jiným srovnat. Já vím, že jsem skeptik a jsem si toho vědoma. Učila jsem se diskutovat na blogu MP. Když jsem si některé příspěvky zpětně pročítala, byly některé takové nevycválané a nějaký starší bratr mne tam oprávněně napomínal. Nyní se snažím diskuse kultivovat, i když někdy také udělám ještě chybu. Aby byla diskuse účinná, jak si přeješ, je nutné, aby do ní admin zasahoval a sám mazal nevhodné vulgární komentáře. Z adminova přání jsme však zjistili, že nic takového se mu nechce dělat, a já se nedivím. Pokoušet o dobré diskuse bychom se měli, ale zde na to není na téma Covid prostor. Byla jsem účastna i takových názorů, kdy byl napomínán povoláním farmaceut (ten, který virům rozumí o dost více než běžný člověk), aby činil pokání ze svého doporučování očkování. Obdivovala jsem ho, s jakou láskou a trpělivostí dementoval duchovní nadřazenost bratrů a sester nad námi očkovanci. Do diskuse jsem se nezapojila, sledovala jsem to zpovzdálí. V tomto duchovním prostředí je přihlásit se k očkování hardcore.

Adminové nevyřazují jednu stranu, byly vyřazeny všechny strany. Je nám však znám názor admina, co je pro něj konspirace a dezinformace. Já mám dokonce jeden kacířský názor, že jisté názory není vůbec třeba nikde prezentovat, protože páchají více škody než užitku. Co dělám v takových situacích já je to, že se snažím vysvětlovat i nesmysly v rámci osobního rozhovoru. Nedávno jsem tomu věnovala 3 dny, protože ti lidé se k tomu stále vraceli a musela jsem je přesvědčit, že nejsem duchovně v nepořádku, když jsem očkovanec. Pochopitelně diskuse je cestou a věř, že to jde. Z očí do očí však lépe než na klávesnici, i když i to se musíme učit. Mám řadu neočkovaných přátel a střežíme se vnášet do vztahu nějaký klín. Spíš si věci vysvětlujeme, takže jsem měla řadu vysvětlování, proč nebudu to či ono přeposílat. A to zcela konkrétně. Nemyslím si, že jedna skupina lidí je lepší než druhá, je nutné se respektovat, a to činím i v současné soukromé polemice. A chápala jsem i situace, proč se někteří očkovat nedají.

Třeba se Ti Tvé přání diskutovat o Covidu vyplní a adminové přehodnotí svůj názor. Pokud ne, musíš jít jinam jako já. Nemyslím si, že pokud zde naše názory nezazní, čtenáři o něco přicházejí. Názory se dají dohledat všude, kam se podíváš. To, co tu děláme, je spíše prokastinační činnost a jistá forma zábavy, za kterou mi občas někdo poděkuje a povzbudí, takže to může být i vedené Duchem třeba. Jistě jsou zde i hledající, ale většina už, myslím, pochopila, že ve veřejných diskusích moc útěchy nenajde. A pokud ano, je to jen dobře a já budu ráda falešným prorokem.

P.S. Pokud adminové smažou i toto, nebudu se zlobit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 31 neregistrovaných