svoboda slova v našich dvou státech

Diskusia o všetkom ostatnom.
student.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Tomáš Plechatýý napísal: 18 Sep 2021, 09:47 Já věřím, že rozhovor vědce profesora a lékaře na téma není ani konspirační ani dezinformační.
Je velmi tažké zistiť kto vlastne konšpiruje. Tiež som si prečítal množstvo článkov ktoré napísali rôzny "odborníci" a aj ich "odporcovia". Nikde som nenadobudol pocit že jedna alebo druhá strana vie čo hovorí. Sám vidíš kolko ludí s titulom pred a za menom chodí po svete a konšpiruje a presviedča lebo on je presvedčený. Ak to vie vierohodne podať, získa stúpencov a založia spolok, stranu, cirkev.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatýý napísal: 18 Sep 2021, 09:47 Pravidla fóra ačostym

Používaním diskusného fóra vyjadrujete súhlas s nižšie uvedenými pravidlami.
Používaním a prispievaním do diskusného fóra dávate prevádzkovateľovi súhlas na zverejnenie, spravovanie a používanie Vašich príspevkov. Zverejnenie ani vymazanie príspevkov nie je vymožiteľné.
Je dovolené vkladať príspevky anonymne, registrácia nie je potrebná.
Citáty by nemali presiahnuť rozsah troch viet, vždy je potrebné uviesť autora a zdroj (pokiaľ možno čo najpresnejšie).
Administrátor nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah príspevkov. Za ich obsah zodpovedá vždy príslušný autor.
Buďte kresťansky ohľaduplní, neurážajte a neponižujte ostatných.
Nepíšte text veľkými písmenami(zapnutá funkcia Caps Lock), nepoužívajte priveľa interpunkčných znamienok.
Nepoužívajte fórum na posielanie súkromných správ.
Nie je dovolené spamovanie v témach a prispievanie príspevkov, ktoré sú obsahovo mimo témy.
Nepridávajte dva alebo viac príspevkov v jednej téme bezprostredne za sebou. Takéto budú zlúčené do jedného.
Zakázané sú príspevky, ktoré obsahujú vulgarizmy, vyhrážanie, osobné útoky alebo podnecujú k nenávisti alebo agresivite. Takéto príspevky budú vymazané. Vymazané môžu byť tiež príspevky, ktoré nesúvisia s danou témou, alebo sú nevhodné z iného dôvodu (napr. propagácia produktu alebo služby, politickej strany a pod.).
Moderátori a administrátori si vyhradzujú právo upravovať alebo mazať príspevky, ktoré porušia uvedené pravidlá.


Dále jen vyjádření Admina

Re: Covid vakcíny - Srozumitelné shrnutí faktů
Príspevok od používateľa admin » 20 Jún 2021, 20:55

Príspevky pod týmto vláknom boli vymazané.
Prosíme všetkých, vrátane používateľa mikim, aby sa na tomto fóre vyhýbali príspevkom na tému Covid, predovšetkým tým konšpiračným a dezinformačným.
Ďakujeme za rešpektovanie.

Ostatní jste zde reagovali v tomto vlákně, že svoboda bez pravidel nejde a, že admin má právo mazat co se mu nelíbí.

Já říkám.
Výše uvedená pravidla jsem neporušil.
A vyjádření admina ?

To je těžké rozhodnout.
Já věřím, že rozhovor vědce profesora a lékaře na téma není ani konspirační ani dezinformační.
Stejně tak názor, že jsem proti očkování, nebo že jiný člověk napsal, že je pro očkování.

A konspirační není ani to, že ta látka je nevyzkoušená ani to, že se může v budoucnu objevit vedlejší účinek.
Je konspirační, že je látka experimentální?
https://www.sukl.cz/sukl/evropska-agent ... a-udelit-1

Že bude těžké domoci se finanční náhrady?
https://www.pravniprostor.cz/clanky/ost ... i-covid-19

Zde jsem narazil na článek, který naopak vyvrací mé dřívější přesvědčení, že od následků dává stát ruce pryč.
Přiznávám tedy svůj dřívější omyl a vidím, že existuje podložený důkaz který vyvrací mou předchozí představu, byť jsem ji zde naplno nepředstavoval.


Naopak někteří jiní v tom můžou vidět konspiraci nebo dezinformaci.
na webu
manipulátoři.cz je článek o tom rozhovoru s profesorem a snaží se zde ukázat že profesor dezinformuje - nicméně při pozorném přečtení jsem zjistil, že manipulatori.cz bojují proti tvrzením, které profesor nezastává.

Zkrátka zde na webu se ke smazání nikdo nevyjádřil. A já jsem v pravidlech ani přání admina nenašel důvod proč to bylo smazáno.
Proto pořád věřím, že nepíši nic závadného a proti pravidlům fóra.

Jistěže mají admini právo mazat co se jim zachce.

Čekal bych od nich, ale vyložené karty na stole - jasné znění v pravidlech fóra co se smí a co ne.

Že se možná bojí nechutných příspěvků, které se k tématu všude objevují?

Chápu, ale opět, tak ať to dají vědět.
Nechutné příspěvky se zde občas vyskytovaly již dříve v teologických tématech také a nebyly kvůli nim zakázány diskuse na citlivá teologická témata.

Sám jsem jako horká hlava párkrát někoho nazval silně negativně.

Poslední postřeh- férovější mi přijde mazat buď vše o tématu nebo nic.
Říci - poprosit - že se máme vyhýbat především příspěvkům konspiračním a dezinformačním - je počátek konce svobodné diskuse.

Kromě vědomě škodících a matoucích lidí (trolů) bývají většinou zastánci obou pohledů na kontroverzní téma přesvědčeni, že zrovna oni mají pravdu (= nekonspirují a nedezinformují) a že ta druhá strana je na omylu (nebo dokonce úmyslně klame).

Řešením v diskusích byl vždy dialog, naslouchání argumentace a dobrý názor porazil ten špatný, chyby v myšlení nebo argumentech byly odhaleny, nebo se šly hledat důkazy a zdroje.
(nedělám si po letech zkušeností iluze o časté kvalitě dialogu zde na fóru i jinde )

Jakmile někdo zvenku předem vyřadí jednu stranu s tím, že je to dezinformace a konspirace a ,,o tom se tu nebudeme bavit" , stačí tímto umlčet protivníka a už nemusíte přemýšlet nad tím co říká.
Pokud ale měl pravdu bývá tím poškozena i druhá strana.
Zdejší admini, Lída R., Milan aj. podprovatelé očkování už byli určitě naočkování experimentální zabijackou genovou mRNA vakcínou jako i spousta adventistických pohlavárů, kazatelů a hrozně je to zpětně asi se.e i kvůli negativním účinkům vakcín na které jen v EU zemřelo již více než 30000 lidí (těch hlášených), proto se tady ani nesmíš ozvat na toto téma a hned proti Tobě vystartují jak supi a hned tě mažou i za odkazy kde mluví odborníci a kterým oni se svými názory na toto téna nesahají ani po kotníky, zkrátka to jsou takoví křesťanští manipulátoři :). Ještě, že já či my mladší nejsme tak hloupí a zmanipulovaní žádnou církví, politiky, abychom se nechali dobrovolně očkovat. Volím Volný Blok :)

student.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

mikim napísal: 19 Sep 2021, 21:10 Ještě, že já či my mladší nejsme tak hloupí a zmanipulovaní žádnou církví, politiky, abychom se nechali dobrovolně očkovat. Volím Volný Blok :)
Vysvetli mi prosím ťa keď už to tu sám o sebe píšeš že ("nejsme tak hloupí a zmanipulovaní žádnou církví"), aký má význam ked volím stranu ktorá získa vo volbách pod jedno %

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

student. napísal: 20 Sep 2021, 07:41
mikim napísal: 19 Sep 2021, 21:10 Ještě, že já či my mladší nejsme tak hloupí a zmanipulovaní žádnou církví, politiky, abychom se nechali dobrovolně očkovat. Volím Volný Blok :)
Vysvetli mi prosím ťa keď už to tu sám o sebe píšeš že ("nejsme tak hloupí a zmanipulovaní žádnou církví"), aký má význam ked volím stranu ktorá získa vo volbách pod jedno %
Volný blok bude mít min. 5%, věřím tomu, na facebooku proběhlo hlasování a dostali přes 40% a byli na prvním místě, je to v současnosti jediná strana v ČR, která bojuje za lidi a svobodu bez podmínek, očkování apod., ostatní odsouhlasily lockdown několikrát i prodloužení.

studenet.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa studenet. »

mikim napísal: Volný blok bude mít min. 5%, věřím tomu, na facebooku proběhlo hlasování a dostali přes 40% a byli na prvním místě, je to v současnosti jediná strana v ČR, která bojuje za lidi a svobodu bez podmínek, očkování apod., ostatní odsouhlasily lockdown několikrát i prodloužení.

Tak ked na fejsbuku mali 40% možno aj vyhrajú. Fandím tvojej viere. Potom sem napíš ako to dopadlo.

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Vážení, cením si vašu diskusiu o slobode slova v tomto vlákne, prebieha pomerne korektne (aj keď niektoré výrazy by sa dali zmierniť, však Mikim).
Pokiaľ ide o náš prístup ku Covidu, my (admin, moderátori) sme všetci dobrovoľne zaočkovaní). To nepíšem preto, aby som vyvolal búrlivé reakcie, ale len aby ste vedeli, ako na vec nazeráme my. Opačné názory samozrejme rešpektujeme, len si neželáme, aby sa toto fórum stalo kanálom na ich šírenie. Je naozaj ťažké rozlíšiť, ktorý príspevok o covide je už naozaj za čiarou, a ktorý ešte nie. Preto mažeme viac-menej všetky.
Na základe vašich podnetov pridávame do pravidiel zmienku o covide, naše mazanie covidových príspevkov bude tak lepšie zdôvodniteľné.
Môžeme to chápať aj tak, že jednoducho ide o tému mimo záberu fóra. Fórum nie je určené pre akékoľvek témy. Ak by tu niekto zaviedol vlákno o tom, ako sa naučiť programovať v php, pravdepodobne by sme ho tiež vymazali. Na to sú predsa iné fóra. Podobne to je s covidom.
Ďakujeme za pochopenie aj za priazeň.

Lída R.

Re: svoboda slova v našich dvou státech

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

admin napísal: 21 Sep 2021, 20:43 Vážení, cením si vašu diskusiu o slobode slova v tomto vlákne, prebieha pomerne korektne (aj keď niektoré výrazy by sa dali zmierniť, však Mikim).
Pokiaľ ide o náš prístup ku Covidu, my (admin, moderátori) sme všetci dobrovoľne zaočkovaní). To nepíšem preto, aby som vyvolal búrlivé reakcie, ale len aby ste vedeli, ako na vec nazeráme my. Opačné názory samozrejme rešpektujeme, len si neželáme, aby sa toto fórum stalo kanálom na ich šírenie. Je naozaj ťažké rozlíšiť, ktorý príspevok o covide je už naozaj za čiarou, a ktorý ešte nie. Preto mažeme viac-menej všetky.
Na základe vašich podnetov pridávame do pravidiel zmienku o covide, naše mazanie covidových príspevkov bude tak lepšie zdôvodniteľné.
Môžeme to chápať aj tak, že jednoducho ide o tému mimo záberu fóra. Fórum nie je určené pre akékoľvek témy. Ak by tu niekto zaviedol vlákno o tom, ako sa naučiť programovať v php, pravdepodobne by sme ho tiež vymazali. Na to sú predsa iné fóra. Podobne to je s covidom.
Ďakujeme za pochopenie aj za priazeň.
Děkuji za vyjádření, komunikaci i zanesení úpravy podmínek do Pravidel fóra.
Toto vyjádření vítám a přeji Boží požehnání.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných