Manipulátor v rodine

Diskusia o všetkom ostatnom.
zmik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15 Nov 2018, 07:52
Kontaktovať používateľa:

Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa zmik »

Hneď na úvod otázka:
Ako má (už dospelý) kresťan žiť s manipulátorom rodičom v rodine?

Neregistrovaný

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Povedz im to isté čo nám, že si dospelý máš právo na vlastný zivot a že sa nechceš dať manipulovať ale udržať si dobrý vzťah.

zmik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15 Nov 2018, 07:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa zmik »

Povedz im to isté čo nám, že si dospelý máš právo na vlastný zivot a že sa nechceš dať manipulovať ale udržať si dobrý vzťah.


Áno, právo na vlastný život, názor a rodič hneď vyrukuje s tým, že: 1. či to tak kážu v cirkvi (veď je drzé, povedať si niečo od srdca, mať aj svoju pravdu)
2. miluj blížneho
3. cti matku svoju
4. máš slúžiť
5. nereptať
6. dobrý vzťah je, ak sa človek prispôsobí manipulátorovi a je ticho
Kto to skutočne osobne prežil alebo prežíva, vie o čom hovorím. Hranice určuje manipulátor, žiaľ.

Neregistrovaný

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Tak povedz, ja milujem aj ctim aj sluzim, ale ja vidim veci inak a moj nazor je rovnocenny vasim nazorom, kazdy ma rovnake pravo na svoj nazor a ja to prosto vidim odlisne ako vy, to je cele.

Neregistrovaný

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

zmik napísal: 24 Nov 2021, 08:43 Povedz im to isté čo nám, že si dospelý máš právo na vlastný zivot a že sa nechceš dať manipulovať ale udržať si dobrý vzťah.


Áno, právo na vlastný život, názor a rodič hneď vyrukuje s tým, že: 1. či to tak kážu v cirkvi (veď je drzé, povedať si niečo od srdca, mať aj svoju pravdu)
2. miluj blížneho
3. cti matku svoju
4. máš slúžiť
5. nereptať
6. dobrý vzťah je, ak sa človek prispôsobí manipulátorovi a je ticho
Kto to skutočne osobne prežil alebo prežíva, vie o čom hovorím. Hranice určuje manipulátor, žiaľ.
Tak ono se lze i biblí bránit.

1.) Koloským 3, 21
Otcové, neponižujte své děti, aby nemalomyslněly.

2)Matouš 18,2-3 Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed
a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského.

3) Matouš 18,6
Kdo by svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných, kteří ve mne věří, pro toho by bylo lépe, aby mu pověsili na krk mlýnský kámen a potopili ho do mořské hlubiny.

To ale asi má smysl pouze u rodičů, kteří berou bibli a své děti vážně.

Jinak existuje ještě jedna někdy nepříjemná pravda - Jak se rodiče chovají k dětem v dětství a mládí tak se jednou budou děti chovat k rodičům v jejich stáří a nemohoucnosti. Jednou budou role obráceně bezmocní budou mít moc i sílu a ti nyní mocní ji ztratí a budou závislí jako byly dříve děti. Možná toto lze manipulátorovi připomenout.

Co kdo zaseje, to také sklidí.

Rastislav

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

zmik napísal: 24 Nov 2021, 06:58 Hneď na úvod otázka:
Ako má (už dospelý) kresťan žiť s manipulátorom rodičom v rodine?
Ak si položil takúto otázku nie si dospelý, možno len vekovo. V deň keď dospeješ prestaneš sa na fóre pýtať "čo mám robiť" ?

zmik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15 Nov 2018, 07:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa zmik »

Tak ono se lze i biblí bránit.
Jinak existuje ještě jedna někdy nepříjemná pravda - Jak se rodiče chovají k dětem v dětství a mládí tak se jednou budou děti chovat k rodičům v jejich stáří a nemohoucnosti. Jednou budou role obráceně bezmocní budou mít moc i sílu a ti nyní mocní ji ztratí a budou závislí jako byly dříve děti. Možná toto lze manipulátorovi připomenout.
Co kdo zaseje, to také sklidí.

Tak to mám VEĽKÚ smolu.
Ja totiž opatrujem manipulátora, je u nás v malom bytíku a ja sa už blížim k syndrómu vyhorenia.
Mám ju dať do ústavu?
To asi biblické nie je...

Rastislav

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Dať manipulátora do ústavu není nič hrozné. Prečo sa ale necháš manipulovať ?

Neregistrovaný

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

zmik napísal: 25 Nov 2021, 07:18 Tak to mám VEĽKÚ smolu.
Ja totiž opatrujem manipulátora, je u nás v malom bytíku a ja sa už blížim k syndrómu vyhorenia.
Mám ju dať do ústavu?
To asi biblické nie je...
Opatrování je chvályhodné, ale pokud se nechová hezky lze redukovat váš vztah na věcnou výpomoc a ignorovat pokusy o nějaké další zaháčkování, psychické či citové vydírání , zkrátka se odstřihnout a dovolit sobě odpustit, že jsem se pro své zdraví musel chránit a holt jsem nemohl dále poskytovat ze své dobrotivosti mnoho věcí.

Plavčík si musí pohlídat, aby ho tonoucí nestáhl v panice s sebou.
A jinak pokud nejsi jediný příbuzný, možná má smysl zkusit kontaktovat příbuzné zda tě může střídat.

A možná si udělej sám čas na sebe nebo si dopřej návštěvu odborníka na vyhoření nebo na asertivitu - nějaký výcvik proti manipulaci, sebeúcta, případně opuštění mentality dobráka/oběti, kterého ostatní zneužívají protože to nezná jinak - nevím neumím říci.

Někdy se věci sami nezlepší a musíme jít změně sami naproti.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Manipulátor v rodine

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Hodně zpátky do minulosti probíhal v církvi kurz sociální práce s osvědčením (teorie a praxe). Bylo to protkáno radami a konkrétními příklady.
Účastnil jsem se toho a hodně z toho využil v církvi v práci mezi členy. Vzpomínám se, jak nám lektorka vyprávěla vlastní příběh péče o svou maminku a ty začátky, následně vytvořila pravidla pro maminku. Opravdu je nezbytné stanovit mantinely co je potřebné a co je jen vrtoch.
Nevíme v čem spočívá manipulace vůči tobě, tak je těžká rada.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných